Yenimahalle Belediyesi Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı - Son Dakika

Yenimahalle Belediyesi Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı

30.10.2022 12:46
Yenimahalle Belediyesi Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı

Cumhuriyet’in ilan edilişinin 99’uncu yılı Yenimahalle’de coşkuyla kutlandı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın belediye önündeki Atatürk büstüne çelenk koyması ile başlayan kutlamalar, daha sonra Yaşar ve siyasi parti temsilcilerinin Murat Karayalçın Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk koyması ile devam etti.

Cumhuriyet'in ilan edilişinin 99'uncu yılı Yenimahalle'de coşkuyla kutlandı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın belediye önündeki Atatürk büstüne çelenk koyması ile başlayan kutlamalar, daha sonra Yaşar ve siyasi parti temsilcilerinin Murat Karayalçın Kent Meydanı'nda bulunan Atatürk büstüne çelenk koyması ile devam etti.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, belediyenin Brotherhood  Motorcycle Club ve Ankara Volkswagen Fun Club ile ortak etkinliği olan Cumhuriyet konvoyu ile devam etti. Yüzlerce motosiklet ve vosvosların oluşturduğu korteje, vatandaşlar da yol kenarlarından el sallayarak selam verdi.  Konvoyla birlikte Vosvos Parkı'na geçen Başkan Yaşar,  Vosvos Lokali'nde Volkswagen Fun Clup tişörtü imzaladı ve Ankara Volkswagen Fun Clup Başkanı Olgun Şensoy tarafından teşekkür plaketi aldı.

"BUGÜN HANGİ KONUMDA OLURSAK OLALIM BU KONUMU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ARKADAŞLARININ BİZE EMANET ETTİĞİ DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE BORÇLUYUZ"

Konuşmasında bugün hangi konumdaysak bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz diyen Fethi Yaşar, "99 yıl önce hanedanlığı ve padişahlığı bir kenara itip demokrasiyi getiren ve Cumhuriyet meşalesini yakan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, diğer İslam ülkelerinden farklı olarak, genciyle yaşlısıyla bir ulus olmamızın önünü açmıştır. Bugün hangi konumda olursak olalım bu konumu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'ne borçluyuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dört bir yanı işgal edilmiş, yokluklar içerisinde yaşayan bir ulustan demokratik, laik ve tam bağımsız bir ülke yaratan tek liderdir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Bugün onun sayesinde 99'uncu yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ve devrimleri" dedi.

KUTLAMALAR GÜN BOYU DEVAM ETTİ

Yenimahalleli vatandaşların yoğun katılım gösterdiği bayram kutlamaları, Başkan Yaşar önderliğinde oluşturulan bayram konvoyunun ilçeyi dolaşmasıyla gün boyu devam etti. Yenimahalle sokaklarını karış karış dolaşan Cumhuriyet konvoyu, ilçe sakinlerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doyasıya yaşattı. Cumhuriyet konvoyuna ellerinde Türk Bayrakları ile eşlik eden ilçe sakinleri, Cumhuriyet Bayramı coşkusuna evlerinin balkon ve camlarından el sallayarak destek oldu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Yenimahalle Belediyesi Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı - Son Dakika


Advertisement