Son dakika Yerköy haberleri, Yerköy son dakika, son dakika Yerköy

Son Dakika Yerköy Haberleri

 • İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: 'Siyasi iktidara mesaj vermek için sandık önemlidir'
  28 Şub İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: 'Siyasi iktidara mesaj vermek için sandık önemlidir'

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Yozgat'ın Yerköy ilçesinde partisinin seçim irtibat ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, siyasi iktidara ve çözüm üretemeyen muhalefete mesaj vermenin sandık olduğunu belirtti. Zorlu, aynı zamanda kademeli emeklilikle ilgili çalışma yapılması gerektiğini ve Yerköy'e yatırım yapmak isteyenleri beklediklerini ifade etti.

 • Yozgat'ta Badem Ağaçları Erken Çiçek Açtı, Çiftçiler Endişeli
  28 Şub Yozgat'ta Badem Ağaçları Erken Çiçek Açtı, Çiftçiler Endişeli

  Yozgat'ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle badem ağaçları erken çiçek açtı. Diğer meyve ağaçları da tomurcuklandı. Çiftçiler, yaşanabilecek don olayından dolayı bu yıl meyve üretiminde olumsuzluk yaşanabileceğinden endişeli.

 • Yozgat'ta Kaçak Makaron Operasyonu: 111 Bin 200 Adet Makaron Ele Geçirildi
  23 Şub Yozgat'ta Kaçak Makaron Operasyonu: 111 Bin 200 Adet Makaron Ele Geçirildi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yapılan operasyonda, 84 bin 400 boş ve 26 bin 800 dolu kaçak makaron ile 280 puro ve 75 kilogram kaçak tütün ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Yozgat'ta tarihi un öğütme tesisi özel sektör tarafından işletiliyor
  22 Şub Yozgat'ta tarihi un öğütme tesisi özel sektör tarafından işletiliyor

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bulunan tarihi buğday siloları atıl kalırken, özel sektör tarafından işletilen un öğütme tesisi bölgenin kaliteli un ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Tesiste yapılan teknoloji güncellemesi sayesinde üretim kapasitesi artırılmış ve yerel buğday işlenerek un haline getiriliyor. Fabrika, ekmek fabrikalarına ve vatandaşlara un satışı yapıyor.

 • Kebap Ustası Vatandaşın Alım Gücüne Dikkat Çekiyor
  20 Şub Kebap Ustası Vatandaşın Alım Gücüne Dikkat Çekiyor

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde kebap ustası Arif Hoşgör, vatandaşın alım gücünün azalması nedeniyle kelle ve iskele kebabını yarı fiyatına sattığını söylüyor. Hoşgör, etin pahalı olması ve tavuğun alınabilir olmaması nedeniyle vatandaşların et yemesi için kar marjından fedakarlık yaptığını belirtiyor. Ayrıca, marketlerde satılan kolajenin kemik suyu olduğunu ve kendi iş yerlerinde gerçek kolajeni ücretsiz olarak sunduklarını ifade ediyor.

 • Yozgat'ta Şifa Kaynağı Kuzu Kelle Yoğun İlgi Görüyor
  20 Şub Yozgat'ta Şifa Kaynağı Kuzu Kelle Yoğun İlgi Görüyor

  Yozgat'ta kış aylarında vatandaşlar arasında popüler olan kuzu kelle, 12 ila 15 saat arasında odun ateşinde pişirilerek hazırlanıyor. Yerköy ilçesindeki bir kebap ustası tarafından sunulan kelle kebabı, her gün sadece 2 saat içerisinde tükeniyor. Kelle kebabı, çevre illerden de yoğun ilgi görüyor ve günde 30 adet satılıyor. Kelle kebabının fiyatı ise 225 lira olarak belirlenmiş.

 • Yozgat'ta Abdal geleneği tehlikede
  19 Şub Yozgat'ta Abdal geleneği tehlikede

  Yozgat'ta yaşayan abdalların geleneklerini yaşatma çabaları ve geçim sıkıntıları

 • Yozgat'ta meslek lisesi öğrencilerine kuyumculuk atölyesi açıldı
  02 Şub Yozgat'ta meslek lisesi öğrencilerine kuyumculuk atölyesi açıldı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde açılan kuyumculuk atölyesi, meslek lisesi öğrencilerine eğitim veriyor. İşletme sahibi Alpaslan Acer, öğrencileri kuyumculuk sektörüne nitelikli eleman olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Atölyede alevli cam işlemeciliği sanatı ile takılar üretiliyor ve Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Acer, Yozgat'ın kuyumculuk faaliyetlerinin eski günlerine dönmesine katkı sağlamak istediklerini ifade etti.

 • Yerköy'de Ahşap Kafes Yapan Adem Selvi, Pandemi Sürecinde Ün Kazandı
  31 Oca Yerköy'de Ahşap Kafes Yapan Adem Selvi, Pandemi Sürecinde Ün Kazandı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yaşayan Adem Selvi, pandemi sürecinde hobi olarak başladığı ahşap kafes yapımını zamanla geliştirerek ilçede tanınan bir ahşap ustası haline geldi. Evlerinde kuş besleyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Selvi'nin el emeği ürünleri, kafeslerin modeline ve işçiliğine göre değişen fiyatlarla müşterilere sunuluyor.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı
  27 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 11. etap olarak adaylıkları kesinleşen bir il, 5 ilçe ve 49 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 adayın isim listesi açıklandı.

 • MHP, 1 il, 5 ilçe ve 49 belde belediye başkan adayını açıkladı
  27 Oca MHP, 1 il, 5 ilçe ve 49 belde belediye başkan adayını açıkladı

  MHP Genel Başkanı Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart yerel seçimleri öncesi 11'inci etap adaylıkları kesinleşen belediye başkan adaylarını açıkladı. Yozgat adayı Ömer Açıkel, Akdağmadeni'nde Nezih Yalçın, Sorgun'da Mustafa Erkut Ekinci, Şefaatli'de Müjdat Karaca, Yerköy'de Oğuzhan Oğuz, Isparta Senirkent'te ise Hüseyin Baykal belediye başkan adayı oldu.

 • Yerköy'de şehit askerler için Kur'an-ı Kerim okundu
  15 Oca Yerköy'de şehit askerler için Kur'an-ı Kerim okundu

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, Kur'an Kursu öğrencileri tarafından Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerler için hatim duası yapıldı. Yerköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Tan, Kur'an Kursu'ndaki kursiyerlerin şehitler için Kur'an-ı Kerim okuduğunu belirtti. Kur'an Kursu öğretmeni Dilber Genç ise şehitlere minnetlerini göstermek amacıyla dua ettiklerini ifade etti.

 • Yozgat'ta Ev Hırsızlığı Şüphelilerinden Bir Tutuklandı
  11 Oca Yozgat'ta Ev Hırsızlığı Şüphelilerinden Bir Tutuklandı

  Yozgat'ın Sorgun ve Yerköy ilçelerinde evlerden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden biri tutuklandı. Sorgun'da çalıntı güneş enerji paneli ve aküler ele geçirildi. Yerköy'de ise çalıntı buzdolabı ve çapa makinesi sahibine teslim edildi. İ.K. tutuklanırken, C.B. ve M.İ. serbest bırakıldı.

 • Tarım Kanunu'nda Değişiklik Yapıldı: Üretim Planlaması Başladı
  10 Oca Tarım Kanunu'nda Değişiklik Yapıldı: Üretim Planlaması Başladı

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Tarım Kanunu'nda yapılan değişiklikle artık hangi toprakta neyin, ne kadar, ne şekilde ve kimler tarafından ne üretileceğinin planlandığını belirtti. Gizligider, tarımda yaşanan sorunların sona ereceğini ve yeni destek modelinin yakında açıklanacağını söyledi. Ayrıca, Yozgat'ta tamamlanan İnandık Barajı'nın sulama sistemiyle birlikte bölgedeki çiftçilerin gelirinin artacağını ve yeni istihdam alanları oluşacağını ifade etti.

 • Yozgat'ta İnandık Barajı'nda su tutulmaya başlanacak
  10 Oca Yozgat'ta İnandık Barajı'nda su tutulmaya başlanacak

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Yozgat'ta yapımı devam eden İnandık Barajı'nı inceledi. Barajın 2 yıl içerisinde doluluk seviyesine ulaşması bekleniyor ve yaklaşık 29 bin dekar tarım arazisi suyla buluşacak. Yapılan yatırımlarla Yozgat'a 120 adet tesis kazandırıldı ve İnandık Barajı, Yozgat'ın yüzyılının birinci eseri olarak nitelendirildi.

 • Uluslararası İhracat Kredi Kuruluşları, Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı için 1,2 Milyar Avro Finansman Sağlayacak
  05 Oca Uluslararası İhracat Kredi Kuruluşları, Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı için 1,2 Milyar Avro Finansman Sağlayacak

  Birleşik Krallık İhracat Kredi Kuruluşu (UKEF) öncülüğünde Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı için 1,2 milyar avro finansman sağlanacak. İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğunda düzenlenen imza töreninde, Türkiye ve İngiltere arasındaki güçlü ikili ilişkilerin bir örneği olarak nitelendirilen kredi sözleşmesi imzalandı. Proje, Türkiye'nin düşük karbonlu demir yolu ağını genişletmeyi ve çevresel etkileri azaltmayı hedefliyor.

 • Yozgat'ta Sürücü Belgesi Sınavında Kopya Düzeni Ortaya Çıktı
  05 Oca Yozgat'ta Sürücü Belgesi Sınavında Kopya Düzeni Ortaya Çıktı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yapılan sürücü belgesi sınavında kopya düzeni kullanan bir sürücü adayı ile dışarıda bağlantı kurduğu 3 şüpheli yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sınavda usulsüzlük yapılacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Şüphelilerin casus kulaklık, mikrofon ve telefon vasıtasıyla kopya verdikleri tespit edildi. Şüpheliler ve sınavda kopya çeken kişi gözaltına alındı.

 • Yerköy'de Ehliyet Sınavında Kopya Çekmeye Çalışanlar Yakalandı
  05 Oca Yerköy'de Ehliyet Sınavında Kopya Çekmeye Çalışanlar Yakalandı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, ehliyet sınavında kopya çekmek için düzenek kuran sürücü adayı ve ona kopya veren 3 kişi jandarma tarafından yakalandı. Şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Yozgat'ta Sürücü Adayının Üstünde Kopya Düzenekleri Bulundu
  05 Oca Yozgat'ta Sürücü Adayının Üstünde Kopya Düzenekleri Bulundu

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı'nda bir adayın üstünde kopya düzenekleri bulundu. Sınavda kopya çekmek isteyen adayın üzerinden kulaklık, düğme kamera, mikro casus ses kartı ve Wi-Fi cihazı çıktı. Yapılan araştırmada, adayın kopya aldığı şüphelenilen 3 kişi de tespit edildi ve adli işlem başlatıldı.

 • Yerköy'de YHT İstasyonu İnşaatı İncelendi
  28 Ara Yerköy'de YHT İstasyonu İnşaatı İncelendi

  Yerköy Kaymakamı Muharrem Coşgun ve AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli, Yüksek Hızlı Tren (YHT) istasyonu inşaat çalışmalarını inceledi. İstasyonda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan yetkililer, YHT Yerköy İstasyonu'nun mart ayında açılmasının planlandığını belirtti. Dereli, bu yatırımın il ve ilçeye hayırlı olmasını temenni etti ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.

 • Yerköy'de 110 Bin Makaron Ele Geçirildi
  27 Ara Yerköy'de 110 Bin Makaron Ele Geçirildi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde düzenlenen operasyonda, durdurulan bir araçta yapılan aramada 110 bin boş makaron, 4 bin 500 adet sigara kağıdı, 6 kilogram tütün ve 77 adet sigara kutusu ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Yozgat'ta Üretici Kadınlar, Kurdukları Atölyelerde Ekonomiye Katkı Sunmaya Devam Ediyor
  23 Ara Yozgat'ta Üretici Kadınlar, Kurdukları Atölyelerde Ekonomiye Katkı Sunmaya Devam Ediyor

  Yozgat’ta kadın üreticiler tarafından kurulan kooperatiflere ait atölyelerde üretilen organik gıda ürünlerine talep artıyor. Girişimci kadınların bir araya gelerek kurdukları 16 kooperatiften 12’sinin aktif olarak çalışmalarını sürdürdüğü ilde kadın kooperatiflerinin artırılmasına yönelik çalışmalara da ağırlık verildi.

 • 2024 bütçe görüşmeleri
  18 Ara 2024 bütçe görüşmeleri

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2028 yılına kadar demiryolu hat uzunluğunu 17 bin 11 kilometreye çıkartmayı hedefliyoruz.

 • Yozgat'ta Kaz ve Kaz Yumurtası Üretiminde Gerileme Oldu
  18 Ara Yozgat'ta Kaz ve Kaz Yumurtası Üretiminde Gerileme Oldu

  Yozgat’ta uzun yıllar kaz ve kaz yumurtası üretiminin artırılıp, ekonomiye kazandırılması çalışmalarını yürüten Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Boz, "Sadece Yozgat'ımızda değil Türkiye'deki kaz varlığında son bir yılda bir düşüş gözleniyor, çoğu şehrimizde hızlı bir azalma gözüküyor" dedi.

 • Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  15 Ara Ticaret ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının 2024 bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, "Türk Devletleri Rekabet Konseyi, Rekabet Kurumunun bölgesel rekabet hukuku işbirliğini güçlendirmesine ve günümüz rekabet hukuku sorunlarının anlaşılması ve çözümlenmesi adına katkıda bulunacaktır.

 • Yerköy'de otomobil şarampole devrildi: 3 ölü, 3 ağır yaralı
  08 Ara Yerköy'de otomobil şarampole devrildi: 3 ölü, 3 ağır yaralı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise ağır yaralandı. Otomobilin şarampole devrilmesi sonucu sürücü ile birlikte 81 yaşındaki bir kadın ve 16 yaşındaki bir genç olay yerinde hayatını kaybetti. Kazada ağır yaralanan 72 yaşındaki bir kadın ile 34 yaşındaki bir kadın ve 12 yaşındaki bir çocuk ise hastaneye kaldırıldı.

 • Kalekim, 50. yaşını kutluyor
  08 Ara Kalekim, 50. yaşını kutluyor

  Türkiye yapı kimyasalları sektörünün öncü markalarından Kalekim, 50. yaşını kutluyor.

 • Kalekim 50'nci yılını kutladı
  08 Ara Kalekim 50'nci yılını kutladı

  Türkiye yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, sektördeki 50 yılını kutladı.

 • Yozgat'ta seyir halindeki otomobil alev aldı
  06 Ara Yozgat'ta seyir halindeki otomobil alev aldı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde seyir halindeyken alev alan otomobil kullanılamaz hale geldi. Ş.T. idaresindeki otomobilin motor kısmından çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

 • Ayyüce Türkeş: 'İttifak Değil de Belki Belli Yerlerde Galiba İş Birliği Teklifinde Bulundu Sayın Özel. Onun Değerlendirmesi Pazartesi Günü Netleşecek'
  30 Kas Ayyüce Türkeş: "İttifak Değil de Belki Belli Yerlerde Galiba İş Birliği Teklifinde Bulundu Sayın Özel. Onun Değerlendirmesi Pazartesi Günü Netleşecek"

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayyüce Türkeş Taş, Yozgat’ta; CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesiyle ilgili "İttifak değil de belki belli yerlerde galiba iş birliği teklifinde bulundu Sayın Özel, belli şehirlerde ya da belli bölgelerde. Karar organlarımız ne diyecek, ne yapacak? Ona göre yolumuza ya aynı kararla devam edeceğiz ya da bilmiyorum böyle lokal iş birlikleri ya da neyse ben şu anda tam bilmiyorum. Onun değerlendirmesi pazartesi günü netleşecek" dedi.

 • Yozgat'ta Şiddetli Rüzgarın Etkisi: 31 Çatı Uçtu, 2 Mandıra Çöktü
  26 Kas Yozgat'ta Şiddetli Rüzgarın Etkisi: 31 Çatı Uçtu, 2 Mandıra Çöktü

  Yozgat'ta yaşanan şiddetli rüzgarın 31 çatı uçurduğu, 2 mandırayı çökerttiği ve 3 araca hasar verdiği bildirildi. Olaylar sonucunda can kaybı olmazken, bir vatandaş ağır yaralandı.

 • Yozgat'ta Toprak Altındaki Antik Kentler Gün Yüzüne Çıkarılmaya Çalışılıyor
  26 Kas Yozgat'ta Toprak Altındaki Antik Kentler Gün Yüzüne Çıkarılmaya Çalışılıyor

  Yozgat’ta, Kalkolitik, İlk Tunç Çağı, Proto-Hitit, Hitit imparatorluk çağı, Frig, Roma ve Bizans dönemlerine ait tabakalar tespit edildi. Gerçekleştirilen kazılarda, mimari ve heykeltıraş örnekleri, yazıtlar, ok uçları, bronz, bakır eserler, pişmiş toprak kaplar, alın süs parçaları fibulalar, koşum süleri ortaya çıkarıldı. Yozgat il genelinde tespit edilen toplam 197 sit alanı gün yüzüne çıkarılmayı bekliyor. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan "Yozgat'ta sadece Roma Hamamı değil, geçmiş dönem arkeolojik dönemlere ait birçok eserimiz de var. Onları da Roma hamamı ile bütünleştirerek insanımıza ve turizme kazandırabilirsek Yozgat bir açık hava müzesi haline dönüşecek” dedi.

 • Milletvekili Arıkan: 'Kayseri'ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek?'
  24 Kas Milletvekili Arıkan: "Kayseri'ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek?"

  Geçtiğimiz gün Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçesi görüşüldü.

 • Bakan Uraloğlu: 'Trafik kazalarında, 100 milyon taşıt-kilometre başına düşen ölüm sayısında 20 yılda yüzde 81'lik bir azalma olmuştur'
  23 Kas Bakan Uraloğlu: "Trafik kazalarında, 100 milyon taşıt-kilometre başına düşen ölüm sayısında 20 yılda yüzde 81'lik bir azalma olmuştur"

  Bakan Uraloğlu: "Trafik kazalarında, 100 milyon taşıt-kilometre başına düşen ölüm sayısında 20 yılda yüzde 81'lik bir azalma olmuştur" "2053 net sıfır emisyon hedefimiz kapsamında Karayolu'nda yıllık yük taşımacılığı payını azaltarak demiryolu payını artıracağız" "Ülkemiz genelindeki mevcut...

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, bakanlığının 2024 yılı bütçesinde konuştu
  23 Kas Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, bakanlığının 2024 yılı bütçesinde konuştu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Trafik kazalarında, 100 milyon taşıt-kilometre başına düşen ölüm sayısında 20 yılda yüzde 81'lik bir azalma olmuştur" dedi.

 • Yozgat'ta Taş Değirmeninde Üretim Devam Ediyor
  14 Kas Yozgat'ta Taş Değirmeninde Üretim Devam Ediyor

  Yozgat'ın Çadırardıç köyünde bulunan taş değirmeni, tarlalardan gelen buğdayları temizleyip un haline getirerek üretimine devam ediyor. Şükrü Şahiner, babasından öğrendiği mesleği gelecek kuşaklara aktarabilecek bir taliplinin olmamasından yakınırken, çevre il ve ilçelerden gelen taleplerin her geçen gün arttığını belirtti. Taş değirmenin özelliği olan kaliteli ve doğal un üretimi, özellikle şeker hastaları tarafından tercih ediliyor.

 • Yozgat'ta Tarihi Sikke ve Yüzükler Ele Geçirildi
  16 Eki Yozgat'ta Tarihi Sikke ve Yüzükler Ele Geçirildi

  Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yerköy ilçesinde bir araçta yapılan aramada 65 tarihi sikke ve yüzük buldu. Ele geçirilen eserler Yozgat Müze Müdürlüğüne teslim edilirken, şüpheli şahıs gözaltına alındı.

 • Yozgat'ta Jandarma Tarafından 63 Sikke ve 2 Yüzük Ele Geçirildi
  16 Eki Yozgat'ta Jandarma Tarafından 63 Sikke ve 2 Yüzük Ele Geçirildi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde jandarma ekipleri tarafından durdurulan bir otomobilde yapılan aramada, Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 63 sikke ve 2 yüzük ele geçirildi. Şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı ve bulunan eserler Yozgat Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Yozgat'ta 4 Firari Hükümlü Yakalandı
  13 Eki Yozgat'ta 4 Firari Hükümlü Yakalandı

  Yozgat İl Jandarma ekipleri, çeşitli suçlardan hapis cezası bulunan 4 firari hükümlüyü yakaladı. Dolandırıcılık suçundan aranan R.E. Şefaatli ilçesinde, hakaret suçundan aranan B.K. Boğazlıyan ilçesinde, tehdit, basit yaralama ve kasten yaralama suçlarından aranan F.K. ile vergi usul kanununa muhalefet suçundan aranan M.Y. ise Yerköy ilçesinde yakalandı. Firari hükümlüler, jandarma tarafından cezaevine teslim edildi.

 • Bu ilçede yaşayanlar iki adımla il değiştiriyor
  12 Eki Bu ilçede yaşayanlar iki adımla il değiştiriyor

  Bu ilçede yaşayanlar iki adımla il değiştiriyor Yozgat'ın Yerköy ve Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi ile Köseli beldesini birinden dağ ve ovalar değil sadece yol ve caddeler ayırıyor.

 • Aralarında Beş Adım Mesafe Bulunan Yozgat'ın Yerköy ile Kırşehir'in Çiçekdağı İlçeleri Birleşmek İstiyor
  12 Eki Aralarında Beş Adım Mesafe Bulunan Yozgat'ın Yerköy ile Kırşehir'in Çiçekdağı İlçeleri Birleşmek İstiyor

  Birbirleriyle iç içe geçen Yozgat’ın Yerköy ilçesi, Kırşehir’in Çiçekdağı ve bu ilçeye bağlı Köseli beldesinin sakinleri, üç yerleşim yerinin birleştirilmesini istiyor. Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a talepleriyle ilgili mektup yazdığını belirterek, iki ilçe ve bir beldenin 3 başkan ve 2 kaymakam tarafından yönetiliyor olmasının devlete de külfet olduğunu söyledi. Yılmaz, “Birbirlerine öylesine girmişler ki; adamın yatak odası Kırşehir’de oturma odası Yerköy’de” dedi.

 • Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, taşıma yapan servis şoförlerine bilgilendirme toplantısı düzenledi
  05 Eki Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, taşıma yapan servis şoförlerine bilgilendirme toplantısı düzenledi

  Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılında taşıma yapan servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. İlçe Emniyet Müdürü Adem Dülger, toplantıda öğrencilerin güvenli bir şekilde okula gidip gelmeleri için şoförlerin gerekli tedbirleri alması gerektiğini belirtti.

 • Devrek'in yeni kaymakamı görevine başladı
  03 Eki Devrek'in yeni kaymakamı görevine başladı

  Devrek Kaymakamlığına vekaleten atanan Ilgaz İlçesi Kaymakamı Muhammed Evlice görevine başladı.

 • Emekli adam bahçesindeki su kabaklarını süs eşyalarına ve kabak kemaneye dönüştürüyor
  01 Eki Emekli adam bahçesindeki su kabaklarını süs eşyalarına ve kabak kemaneye dönüştürüyor

  Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde yaşayan 62 yaşındaki emekli Mehmet Ay, evinin bahçesinde yetiştirdiği su kabaklarından çeşitli süs eşyaları ve kabak kemane yapıyor. Ay, yaptığı sanat eserlerini satışa çıkararak aile bütçesine katkı sağlıyor.

 • Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, yoksulluğu azaltmaya yönelik çalışmalarını anlattı
  27 Eyl Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, yoksulluğu azaltmaya yönelik çalışmalarını anlattı

  Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Genel Merkezi tarafından yayınlanan Belediye Gazetesi'nde yoksulluğu azaltmaya yönelik çalışmalarını anlattı. Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasını ve toplumsal yaşamda aktif olmalarını önemsediklerini belirten Ekicioğlu, ayrıca kesimhane ve et entegre tesisi kurarak istihdam imkanı sağlayacaklarını ve tarıma dayalı sanayiyi geliştireceklerini söyledi.

 • Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın Vefatının 11. Yılı Anılıyor
  24 Eyl Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın Vefatının 11. Yılı Anılıyor

  Neşet Ertaş, Türküleri kendine has üslubuyla icra eden ve 'Bozkırın Tezenesi' olarak anılan bir halk ozanıdır. 1938 yılında Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde doğan Ertaş, müzik hayatına babası sayesinde başlamıştır. İlk plağını 1957 yılında çıkaran Ertaş, kısa sürede Anadolu'nun tamamında tanınan bir halk ozanı haline gelmiştir. Uzun bir süre Almanya'da yaşayan Ertaş, Türkiye'de ve Almanya'da büyük bir üne sahip olmuştur. 25 Eylül 2012'de prostat kanseri sebebiyle vefat eden Ertaş, Türk halk müziğinin önemli isimlerinden biridir.

 • Yozgat'ta Uyuşturucu Ticareti Yapan Zanlı Tutuklandı
  22 Eyl Yozgat'ta Uyuşturucu Ticareti Yapan Zanlı Tutuklandı

  Yerköy Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, F.K. isimli zanlıya yönelik operasyon düzenledi. Zanlının ikametinde yapılan aramada uyuşturucu madde ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlı, jandarma tarafından tutuklandı.

 • Sorgun ve Yerköy'de Gaziler Günü törenle kutlandı
  19 Eyl Sorgun ve Yerköy'de Gaziler Günü törenle kutlandı

  Yozgat'ın Sorgun ve Yerköy ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, 4 firari hükümlüyü yakaladı
  13 Eyl Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, 4 firari hükümlüyü yakaladı

  Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, çeşitli suçlardan aranan 4 hükümlüyü yakaladı. Yakalanan zanlılar, adli işlemlerin ardından cezaevine teslim edildi.

 • Yozgat'ta Firari Hükümlüler Yakalandı
  13 Eyl Yozgat'ta Firari Hükümlüler Yakalandı

  Yozgat'ta çeşitli suçlardan hapis cezası bulunan 4 firari hükümlü, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Hükümlüler, işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

 • Yozgat'ta Kavun-Karpuz Hasatı Devam Ediyor. Bölge Çiftçisi, Girdi Maliyetlerinden Şikayetçi
  10 Eyl Yozgat'ta Kavun-Karpuz Hasatı Devam Ediyor. Bölge Çiftçisi, Girdi Maliyetlerinden Şikayetçi

  Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Sekili ve çevre köylerinde sezonun en son kavun karpuz hasadı devam ederken, bölge çiftçisi artan girdi maliyetlerden şikayetçi. Maliyetler nedeniyle birçok çiftçinin ekimden vazgeçtiğini söyleyen Sekili köyünden Murat Bacakoğlu, “Emeğimizin karşılığını alamıyoruz kesinlikle. Gübre parasıydı, mazot parasıydı, işçi parasıydı hepsi aldı başını gitti” dedi.

 • Yerköy'de Hedik ve Kültür Sanat Festivali düzenlendi
  10 Eyl Yerköy'de Hedik ve Kültür Sanat Festivali düzenlendi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde ikincisi gerçekleştirilen Hedik ve Kültür Sanat Festivali'nde yaklaşık 600 kişiye çedeneli hedik ikram edildi. Festivalde müzik ve eğlence programları düzenlendi.

 • Yozgat'ta kavun ve karpuz hasadı sürüyor
  10 Eyl Yozgat'ta kavun ve karpuz hasadı sürüyor

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde kavun ve karpuz hasadı tamamlanırken, ürünler ülkenin dört bir köşesine gönderiliyor. Kuraklık ve su sıkıntısı nedeniyle ekim alanları daralan çiftçiler, fiyatların iyi olduğunu belirtiyor.

 • Yerköy'de 2. Hedik ve Kültür Sanat Festivali düzenlendi
  10 Eyl Yerköy'de 2. Hedik ve Kültür Sanat Festivali düzenlendi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde düzenlenen festivalde vatandaşlara hedik ikram edildi. Festival, ilçede birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla organize edildi.

 • Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un bin 391'inci talihlisi aracını teslim aldı
  08 Eyl Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un bin 391'inci talihlisi aracını teslim aldı

  Yerköylü çiftçi Mikail Karabulut, Togg'un bin 391'inci talihlisi olarak aracını teslim aldı. Karabulut, aracıyla tek şarjla 400 kilometreye yakın yol kat ettiğini ve memnuniyetini dile getirdi.

 • Yozgat'ta Silolar Dolunca 270 Bin Ton Hububat Açık Alanlara Depolandı
  08 Eyl Yozgat'ta Silolar Dolunca 270 Bin Ton Hububat Açık Alanlara Depolandı

  Yozgat'ta Toprak Mahsulleri'nin siloları dolunca 270 bin ton hububat, kiralanan açık alanlara depolandı. Yozgat TMO Başmüdürü Hasan Öztürk, hububat alımlarının çiftçi teslimatını yaptığı sürece devam edeceğini söyledi.

 • Kına gecesinde av tüfeğiyle açılan ateş sonucu gelin yaralandı
  03 Eyl Kına gecesinde av tüfeğiyle açılan ateş sonucu gelin yaralandı

  Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde düzenlenen kına gecesinde av tüfeğiyle açılan ateş sonucu gelin Merve Y. yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Kırşehir'de kına gecesi kana bulandı, gelin en mutlu gününde yaralandı
  02 Eyl Kırşehir'de kına gecesi kana bulandı, gelin en mutlu gününde yaralandı

  Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde düzenlenen kına gecesinde, kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tüfekten çıkan saçmalar gelinin yaralanmasına neden oldu. Yaralı gelin tedavi altına alındı.

 • Kına Gecesinde Av Tüfeğiyle Açılan Ateş Sonucu Gelin Yaralandı
  02 Eyl Kına Gecesinde Av Tüfeğiyle Açılan Ateş Sonucu Gelin Yaralandı

  Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde düzenlenen kına gecesinde av tüfeğiyle açılan ateş sonucu gelin vücuduna saçma isabet etti ve hastaneye kaldırıldı. Yaralı gelin, tedavi altına alındı ve durumu iyi.

 • Wagner liderinin içinde bulunduğu uçağın düşmesi tarihte sırrı çözülemeyen uçak kazalarını akıllara getirdi
  25 Ağu Wagner liderinin içinde bulunduğu uçağın düşmesi tarihte sırrı çözülemeyen uçak kazalarını akıllara getirdi

  Wagner liderinin içinde bulunduğu uçağın düşmesi tarihte sırrı çözülemeyen uçak kazalarını akıllara getirdi Wagner'in lideri Evgeny Prigojin'in de içinde olduğu özel jet Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında düşmesi olayı sonucunda "Uçak düştü mü, düşürüldü mü?" sorusu gündem oldu.

 • Yozgat 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
  25 Ağu Yozgat 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

  Yozgat'ta düzenlenen 13. Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. Fuarda tarım ve hayvancılık ekipmanları sergilenip, tanıtım ve satışı yapılıyor. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, makineleşmenin tarımın başarısını perçinlemek için önemli olduğunu belirtti. Fuar, Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 • Yozgat Tarım Fuarı'nda Jandarma, Çiftçilere Traktör Kullanımı Hakkında Bilgilendirme Yaptı
  24 Ağu Yozgat Tarım Fuarı'nda Jandarma, Çiftçilere Traktör Kullanımı Hakkında Bilgilendirme Yaptı

  Yozgat Tarım Fuarı'nda İl Jandarma Komutanlığı trafik personeli ekipleri, çiftçilere güvenli traktör kullanımı konusunda bilgilendirme yaparak traktör koruma çerçevesinin önemini anlattı. Fuar ziyaretçileri tarafından ilgi gören bilgilendirme standı, çiftçilerin traktör kazalarında ölüm ve yaralanmalardan korunmalarına yardımcı olacak önlemleri aktardı.

 • Wagner liderinin uçağının düşmesi tarihte sırrı çözülemeyen uçak kazalarını akıllara getirdi
  24 Ağu Wagner liderinin uçağının düşmesi tarihte sırrı çözülemeyen uçak kazalarını akıllara getirdi

  Wagner'in lideri Evgeny Prigojin'in de içinde olduğu özel jet Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında düşmesi olayı sonucunda ''Uçak düştü mü, düşürüldü mü?'' sorusu gündem oldu.

 • Yozgat'ta freni patlayan kamyon 8 aracı biçti
  22 Ağu Yozgat'ta freni patlayan kamyon 8 aracı biçti

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde freni patlayan kamyon, park halindeki ve kırmızı ışıkta bekleyen 8 araca çarptı. Kazada kamyon şoförü ile birlikte 2 kişi yaralandı. Olay yerine polis ve 112 acil servis ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve kamyon ile 8 araçta büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

 • Yozgat'ta freni boşalan kamyon 8 araca çarptı, 3 kişi yaralandı
  22 Ağu Yozgat'ta freni boşalan kamyon 8 araca çarptı, 3 kişi yaralandı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde freni boşalan bir kamyon, yol kenarında park halinde ve kırmızı ışıkta bekleyen 8 araca çarptı. Kazada 3 kişi yaralandı. Olay güvenlik kamerasına yansıdı ve soruşturma başlatıldı.

 • Yerköy'de freni patlayan kamyon 8 araca çarptı, 3 kişi yaralandı
  22 Ağu Yerköy'de freni patlayan kamyon 8 araca çarptı, 3 kişi yaralandı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde freni patlayan kamyon, park halindeki ve trafik ışıklarında bekleyen 8 araca çarptı. Kazada kamyon şoförü ile 2 kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Kazada kamyon ve 8 araçta hasar meydana geldi.

 • Tartıştığı kişileri tüfekle böyle kovaladı
  19 Ağu Tartıştığı kişileri tüfekle böyle kovaladı

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bir kişinin kavga ettiği kişileri tüfekle kovaladığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde bir kişinin uzun namlulu bir tüfekle iki kişiyi ateş ederek kovaladığı görüldü. Olay sonrası gözaltına alınan M.B.'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

 • Yozgat'ta silahlı kovalamaca
  19 Ağu Yozgat'ta silahlı kovalamaca

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bir kişinin, kavga ettiği kişileri tüfekle kovaladığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Olay sonrası gözaltına alınan şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • TMO 8,7 Milyon Ton Ürün Alımı Gerçekleştirdi
  18 Ağu TMO 8,7 Milyon Ton Ürün Alımı Gerçekleştirdi

  Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, yoğun bir alım kampanyası yürüttüklerini belirterek, 8,7 milyon ton ürün alımı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Güldal, Türkiye genelinde hasadın yüzde 80 tamamlandığını ve bereketli bir mahsul senesi geçirildiğini belirtti. TMO'nun alım kapasitesinin 10 milyon ton olduğunu ve bu miktarın üzerinde ürün gelmesi durumunda da tedbirlerinin bulunduğunu ifade etti. Üreticilere 30 gün içinde ödeme yapıldığını söyleyen Güldal, kalite kriterlerine uygun olan tüm ürünlerin alınacağını vurguladı.

 • Yozgat'taki tarihi Beyazıtoğlu Çiftliği kaderine terk edildi
  06 Ağu Yozgat'taki tarihi Beyazıtoğlu Çiftliği kaderine terk edildi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bulunan ve Türk tarım ve hayvancılık sektörünün gelişmesine katkı sağlayan Beyazıtoğlu Çiftliği'ne ait tarihi binalar, koruma altına alınmasına rağmen harabeye döndü. Çiftlik arazisi bir bölümü tarımsal araştırmalara, diğer bölümü ise farklı amaçlara tahsis edildi. Çiftliğin restore edilerek turizm sektörüne kazandırılması için çalışmalar sürüyor.

 • Yerköy Ticaret Borsası'nın Yeniden Hizmete Alınması İstendi
  03 Ağu Yerköy Ticaret Borsası'nın Yeniden Hizmete Alınması İstendi

  Yozgat Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ayhan Çelik, hububat alımlarında yaşanan kargaşanın temelinde Yerköy Ticaret Borsası'nın devre dışı bırakılmasının olduğunu belirterek, borsanın yeniden hizmete alınarak çiftçi, tüccar ve devletin fayda sağlayacağını söyledi. Yerköy Ticaret Borsası'nın atıl durumdaki tesislerinin kullanıma açılması talep edildi.

 • Yozgat'ta mevsimlik tarım işçileri şeker pancarı tarlalarında aile bütçelerine katkı sağlıyorlar
  31 Tem Yozgat'ta mevsimlik tarım işçileri şeker pancarı tarlalarında aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen mevsimlik tarım işçileri, sıcak havaya rağmen şeker pancarı tarlalarında çalışarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Günlük 400 lira yevmiye ile çalışan işçilerin tarladaki yoğun mesaileri 7 ay sürüyor. Ayrıca, çocuklarıyla birlikte gelen öğrenciler de zorlu şartlarda çalışarak okul harçlıklarını çıkarıyorlar.

 • Yozgat'a mevsimlik tarım işçileri az geldi
  31 Tem Yozgat'a mevsimlik tarım işçileri az geldi

  Yüksek yol giderleri nedeniyle bu yıl Yozgat'a mevsimlik tarım işçilerinin sayısı düştü. Tarım çadırlarında kalan işçiler, eski çadırlar, temiz su ve tuvalet sorunlarıyla karşı karşıya kalıyor.

 • Mevsimlik Tarım İşçileri Yozgat'ta Sıcaklara Rağmen Çalışıyor
  31 Tem Mevsimlik Tarım İşçileri Yozgat'ta Sıcaklara Rağmen Çalışıyor

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen mevsimlik tarım işçileri, 30 dereceye varan sıcaklara rağmen tarlada çalışarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Şeker pancarı tarlalarında çalışan işçiler, akşam saatlerine kadar çapa yapıp ot yoluyor. Günlük 400 lira yevmiye ile çalışan mevsimlik işçilerin tarladaki yoğun mesaileri 7 ay sürüyor. Ayrıca, aileleriyle gelen öğrenciler de zorlu şartlarda çalışarak okul harçlıklarını çıkarıyorlar.

 • Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı'nda 278 bin 854 kişi sevdiklerine ulaştı
  30 Tem Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı'nda 278 bin 854 kişi sevdiklerine ulaştı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı'nın hizmete girdiği tarihten bugüne kadar 278 bin 854 kişiyi sevdiklerine hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaştırdıklarını belirtti. Hızlı tren hattı ile Ankara-Sivas arasındaki mesafe kısalırken, seyahat süreleri de önemli ölçüde azaldı. Ayrıca, yeni istasyonların hizmete alınmasıyla bölge turizmi ve ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.

 • Yozgat'ta devrilen otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi
  29 Tem Yozgat'ta devrilen otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi

  Yozgat'ın Yerköy ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu bir kişi yaşamını yitirdi.

 • TCDD Türkiye'yi 'demir ağlarla' örüyor
  23 Tem TCDD Türkiye'yi "demir ağlarla" örüyor

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Hasan Pezük, ülkenin demir yolu ağının geliştirilmesi amacıyla kuzey-güney ve doğu-batı yönlü bir dizi proje yürüttüklerini bildirdi.

 • Ankara-İzmir Hızlı Treni ile 14 saatlik yolculuk 3,5 saate inecek
  23 Tem Ankara-İzmir Hızlı Treni ile 14 saatlik yolculuk 3,5 saate inecek

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Hasan Pezük, Ankara-İzmir Hızlı Treni projesinin tamamlaması ile 14 saatlik yolculuğun 3,5 saate ineceğini söyledi.

 • Kayseri'de Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Gözaltına Alındı
  21 Tem Kayseri'de Uyuşturucu Operasyonu: 3 Kişi Gözaltına Alındı

  Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Yahyalı ilçesinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirdi. Operasyonlar sonucunda 3 kişi gözaltına alındı. Çalışmalar neticesinde Senirköy Mahallesi'nde yapılan operasyonda bir şahsın evinde ve aracında uyuşturucu madde bulundu. Ayrıca Yerköy Mahallesi'nde iki ayrı çadırda da uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edilecek.

 • Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar Anısına Dostluk Futbol Turnuvası Düzenlendi
  19 Tem Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar Anısına Dostluk Futbol Turnuvası Düzenlendi

  Adana'nın Kozan ilçesinde geçen yıl meydana gelen trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar'ın anısına Yerköy Şehit Aileleri Derneği tarafından futbol turnuvası düzenlendi. Turnuva, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Şehitler için dualar edildi ve minik kategorisinde başlayan turnuva, veteranların dostluk maçıyla tamamlandı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar'ın babası, organizasyona katkı sağlayanlara teşekkür etti. Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir ise, şehidin isminin yaşatılması amacıyla bu organizasyonun düzenlendiğini belirtti.

Advertisement