Son dakika Yeşilyurt haberleri, Yeşilyurt son dakika, son dakika Yeşilyurt

Son Dakika Yeşilyurt Haberleri

 • AK Parti Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayları Seçim Gezilerine Devam Ediyor
  29 Şub AK Parti Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayları Seçim Gezilerine Devam Ediyor

  AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, seçim gezilerine devam ediyor. Taşkın, mahalle toplantısında vatandaşlarla bir araya gelirken, Geçit depremzedelerle buluştu.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Tecde Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldı
  28 Şub AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Tecde Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldı

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Tecde Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. Sami Er, depremle birlikte büyük hasar alan Malatya'yı eskisinden daha güçlü bir şekilde ayağa kaldırmak için çalışacaklarını ifade etti.

 • Malatya'da 3 Evden Hırsızlık Yapan Şüpheliler Yakalandı
  28 Şub Malatya'da 3 Evden Hırsızlık Yapan Şüpheliler Yakalandı

  Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde Şubat ayında meydana gelen 3 ayrı evden hırsızlık olayının failleri, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığı'nın operasyonuyla yakalandı. Şüphelilerin üzerinde çalıntı eşyalar da bulundu. Şüpheliler savcılığa sevk edilirken, çalınan eşyalar sahiplerine teslim edildi.

 • Murat Kurum, Kartal'da Mülkiyet Sorununu Çözeceğini Söyledi
  27 Şub Murat Kurum, Kartal'da Mülkiyet Sorununu Çözeceğini Söyledi

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, tüm Kartal'da mülkiyet sorununu ortadan kaldıracaklarını ve riskli yapıları yok edeceklerini belirtti. Kurum, Kartal'ın CHP belediyeciliğinden bıktığını ve AK Parti'nin hizmet anlayışını tercih ettiğini söyledi. Ayrıca, Kartal'da hayata geçirecekleri projeleri de anlattı.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, TOKİ Konutları İle İlgili Açıklama Yaptı
  21 Şub AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, TOKİ Konutları İle İlgili Açıklama Yaptı

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Malatya'da tüm hak sahiplerinin konutlarının tesliminin ardından fazla konut üreterek kiracılar ve alt gelir grubundaki vatandaşlara da TOKİ konutları yapacaklarını söyledi.

 • Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Futsal Takımı Kaymakamı Ziyaret Etti
  20 Şub Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Futsal Takımı Kaymakamı Ziyaret Etti

  Okul Sporları Genç Kızlar Futsal Turnuvası'nda il birinciliğini kazanan Yeşilyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi futsal takımı, Kaymakam Murathan Cebeci'yi ziyaret etti. Kaymakam Cebeci, takımı başarılarından dolayı tebrik ederek daimi başarılar diledi.

 • Afyonkarahisar'da aranan şahıs jandarma tarafından yakalandı
  20 Şub Afyonkarahisar'da aranan şahıs jandarma tarafından yakalandı

  Afyonkarahisar'da kasten yaralama ve hırsızlık suçlarından aranan S.K. isimli şahıs, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi.

 • Kartal Belediyesi Afet Lojistik Merkezi Açıldı
  18 Şub Kartal Belediyesi Afet Lojistik Merkezi Açıldı

  Kartal Belediyesi tarafından projelendirilen Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi ve Gıda Bankası ile olası bir afet durumunda tüm koordinasyon sürecinin yürütüleceği Afet Lojistik Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Mahalle Toplantılarında Vatandaşlarla Buluştu
  17 Şub AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Mahalle Toplantılarında Vatandaşlarla Buluştu

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, mahalle toplantılarında vatandaşlarla bir araya gelerek, Malatya'yı yeniden ayağa kaldırmak için çalışacaklarını söyledi. Seçim öncesi çalışmalarına hız veren Er, depremde yıkılan Malatya'yı el birliği ile daha güzel ve güvenli bir şehir haline getirmek için çaba göstereceklerini belirtti.

 • Nazilli'de 56 ayrı suçtan aranan şahıs yakalandı
  17 Şub Nazilli'de 56 ayrı suçtan aranan şahıs yakalandı

  Aydın'ın Nazilli ilçesinde, hırsızlık başta olmak üzere 56 ayrı suçtan aranan ve 746 adet suç kaydı bulunan şahıs, polis ekiplerinin operasyonuyla yakalandı. Şahsın hakkında 46 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunuyor.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sami Er, İnönü Üniversitesi ile İşbirliği Yapacak
  14 Şub AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sami Er, İnönü Üniversitesi ile İşbirliği Yapacak

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Malatya'nın yeniden imarı noktasında İnönü Üniversitesi ile her alanda birlikte çalışacaklarını söyledi.

 • AK Parti'nin Büyükşehir Adayı Sami Er, seçim çalışmalarını sürdürüyor
  13 Şub AK Parti'nin Büyükşehir Adayı Sami Er, seçim çalışmalarını sürdürüyor

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, "Malatya'nın yeniden ayağa kaldırılması adına elimizi değil, yüreğimizi taşın altına koyacağız. İşimiz gücümüz Malatya olacak" dedi.

 • AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Mahalle Toplantılarında Vatandaşlarla Buluştu
  10 Şub AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Mahalle Toplantılarında Vatandaşlarla Buluştu

  AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, Özal ve Hacı Abdi mahallelerinde düzenlenen toplantılarda vatandaşlarla bir araya geldi. Er, gençlere yapacakları projeleri anlattı ve Malatya'nın sorunlarının giderilmesi için çalışacaklarını söyledi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine olan güvenini dile getirdi.

 • Tokat Yeşilyurt'ta Sigarayı Bırakma Semineri Düzenlendi
  09 Şub Tokat Yeşilyurt'ta Sigarayı Bırakma Semineri Düzenlendi

  9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde seminer düzenlendi. Yeşilyurt Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Şeyda Eroğlu tarafından Halk Eğitimi Merkezi salonunda, 'Sigarayı bırak, hayatı bırakma' sloganıyla seminer gerçekleştirildi. Eroğlu, sigara bağımlılığı, sigaranın etkileri, sigara ile ilişkili hastalıklar, gebelikte sigara kullanımı, çocuklar için pasif içicilik, sigara para ve ekonomi ile sigarayı bırakma süreci ile ilgili konularda bilgi aktardı. Seminere Kaymakam Murathan Cebeci, Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Engin Şentaş, İlçe Emniyet Amiri Eren Aydoğmuş ile daire amirleri, memurlar ve vatandaşlar katıldı.

 • Tokat'ta depremde vefat edenler için Kur'an okunup helva dağıtıldı
  09 Şub Tokat'ta depremde vefat edenler için Kur'an okunup helva dağıtıldı

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programda Kur'an okunup dua edildi. Cuma namazı sonrasında ise Kaymakamlık tarafından vatandaşlara helva ikram edildi.

 • Trabzon'da vefat eden öğretmenin cenazesi toprağa verildi
  08 Şub Trabzon'da vefat eden öğretmenin cenazesi toprağa verildi

  Trabzon'un Of ilçesinde vefat eden Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Eser Aytekin'in cenazesi Dernekpazarı ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Törene Aytekin'in ailesi, yakınları ve birçok yetkili katıldı. Aytekin için görev yaptığı okulda da anma programı düzenlendi.

 • Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Malatya'da ziyaretlerde bulundu
  07 Şub Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Malatya'da ziyaretlerde bulundu

  Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, Malatya'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Canlı, Vali Ersin Yazıcı'yı, Akçadağ Kaymakamı Adem Topaca'yı ve birçok okulu ziyaret ederek öğretmenlerle buluştu. Ayrıca depremlerde hayatını kaybeden öğretmenlerin kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

 • Tokat'ta deprem tatbikatı düzenlendi
  06 Şub Tokat'ta deprem tatbikatı düzenlendi

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1. yılı nedeniyle Milli Hakimiyet İlk ve Ortaokulu'nda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta öğrenciler, sirenlerin çalmasıyla birlikte öğretmenlerinin komutlarıyla güvenli yerlere toplandı. Okul tahliye edildikten sonra depremde ölenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 • AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı CHP ve Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye katılım
  04 Şub AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı CHP ve Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye katılım

  AK Parti, Malatya'da ilçe belediye başkan adaylarını tanıtım programıyla açıkladı. Programda CHP'den 1, Gelecek Partisi'nden ise 13 isim AK Parti'ye geçti.

 • AK Parti Malatya'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  04 Şub AK Parti Malatya'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  AK Parti, Malatya Büyükşehir Belediyesi adayının ardından ilçe belediye başkan adaylarını da kamuoyuna duyurdu. Programda CHP'den 1, Gelecek Partisi'nden ise 13 isim AK Parti'ye geçti.

 • Tokat'ın Yeşilyurt Kaymakamı Okullardaki Çalışmaları İnceledi
  02 Şub Tokat'ın Yeşilyurt Kaymakamı Okullardaki Çalışmaları İnceledi

  Yeşilyurt Kaymakamı Murathan Cebeci, ilçedeki okulları ziyaret ederek, ikinci dönem hazırlıkları hakkında bilgi aldı. Cebeci, öğrencilerin daha iyi imkanlarla eğitim öğretime devam etmeleri için okullardaki eksikleri denetledi ve giderilmesi için çalışmalar yapacaklarını belirtti.

 • Karabağlar Belediye Başkanı 6 Şubat depremi için önlem çağrısı yaptı
  01 Şub Karabağlar Belediye Başkanı 6 Şubat depremi için önlem çağrısı yaptı

  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 6 Şubat depreminin yıl dönümü yaklaşırken, önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayarak hayatını kaybedenleri anma mesajı verdi.

 • Depremlerde hayvanlarıyla yakalanan besici, kuzularını çadırda büyütüyor
  01 Şub Depremlerde hayvanlarıyla yakalanan besici, kuzularını çadırda büyütüyor

  Kahramanmaraş merkezli geçen yıl meydana gelen depremlere hayvanlarıyla yakalanan Malatyalı besici Ömer Porgalı, yeni doğan kuzularını, devletin verdiği ve bir başka besicinin kendisine tahsis ettiği araziye kurduğu çadırda büyütüyor. Depremlerin ardından hayvanlarına sahip çıkmak için bulundukları şehirleri terk etmeyen besiciler, yaşadıkları zorlukları dayanışmayla aşıyor. Hayvan yetiştiricisi Ömer Porgalı, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlere Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Kozluk Mahallesi'nde yakalandıklarını söyledi. Depremde hayvanlarını koydukları yerlerin hasar aldığını belirten Porgalı, bunun üzerine yerlerinin yetmemesi ve yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle koyunlarını komşusunun ağılına geçirdiklerini ancak oranın da yıkıldığını ifade etti. Porgalı, sonraki süreçte devletin kendilerine hayvanların barınmasını sağlayabilmeleri için çadır verdiğini aktararak, şöyle konuştu: 'Çadırdan sonra kuzuları kurtardık. Komşumuzun evi de ağılı da yıkıldı. Allah'a şükür hayvanlarımızdan zayiat vermedik, hepsini kurtardık. Erhan Ağabey'e de söyledik, bize bu yeri verdi. Devletin çadırıyla faaliyete devam ediyoruz. Kuzularımız doğmaya başladı. Hatta bugün İlçe Tarım Müdürlüğüne gittim, durumu anlattım. Yarın bize bir çadır verecekler kuzularımız için. Onu da yan tarafa açacağız.' Devletin geçen yıl ayrıca yem ve yonca desteğinde bulunduğu bilgisini veren Porgalı, 'Bütün imkanları devlet bize sağladı. Üretime devam ediyoruz. İnşallah 2024 hayırlı olur.' diye konuştu. Kuzularının 15 Ocak itibarıyla doğmaya başladığını söyleyen Porgalı, doğumların bu ayın sonuna kadar süreceğini dile getirdi. Porgalı, hayvancılığın, özellikle de küçükbaş hayvancığın artık tercih edilmediğini belirterek, 'Herkese hayvancılığı tavsiye ederim ama kimse yapmıyor. Küçükbaş bereketlidir. Kimse bu işleri yapmak istemiyor, çoban bulunamıyor.' ifadesini kullandı.

 • Malatya'da FETÖ hükümlüsü yakalandı
  30 Oca Malatya'da FETÖ hükümlüsü yakalandı

  Malatya'da, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hükümlüsü, Jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı ve cezaevine teslim edildi.

 • BBP Havza İlçe Başkanlığına Mehmet Yöndemli seçildi
  23 Oca BBP Havza İlçe Başkanlığına Mehmet Yöndemli seçildi

  Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapılan BBP Havza İlçe Teşkilatının kongresinde Mehmet Yöndemli, tek aday olarak başkanlığa seçildi. Yönetim kurulu ise 19 üyeden oluştu.

 • Tokat Yeşilyurt'ta Buzlanma Nedeniyle Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Yaralandı
  22 Oca Tokat Yeşilyurt'ta Buzlanma Nedeniyle Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Yaralandı

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen kazada, buzlanma nedeniyle bir otomobil yoldan çıkarak tarlaya uçtu. Kazada, aynı aileden 6 yaşındaki bir çocuk yaralandı ve hastaneye sevk edildi.

 • Tokat'ta Otomobil Şarampole Devrildi: 6 Yaşındaki Çocuk Yaralandı
  22 Oca Tokat'ta Otomobil Şarampole Devrildi: 6 Yaşındaki Çocuk Yaralandı

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde buzlanan yolda meydana gelen trafik kazasında, Abdulmuttalip I. idaresindeki otomobil şarampole devrildi. Kazada 6 yaşındaki Reyyan I. yaralandı ve 112 Acil Sağlık ekibi tarafından hastaneye kaldırıldı. Araç, çekici yardımıyla kaza yerinden çıkarıldı.

 • Tokat İlçelerinde Öğrenciler Karne Sevinci Yaşadı
  19 Oca Tokat İlçelerinde Öğrenciler Karne Sevinci Yaşadı

  Tokat'ın Sulusaray, Yeşilyurt ve Başçiftlik ilçelerinde eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle öğrenciler karne sevinci yaşadı. İlçelerde düzenlenen karne dağıtım törenlerine kaymakamlar ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. Öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri ve bolca kitap okumaları tavsiye edildi.

 • Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurullarıyla İstişare Toplantısı Yaptı
  17 Oca Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurullarıyla İstişare Toplantısı Yaptı

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurullarıyla bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Çınar, toplantıda AK Parti'nin hizmet odaklı çalışmalarını vurgulayarak, millete hizmetin ortak bir dava olduğunu belirtti.

 • TOGÜ'de Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Öğrencilerine Büyükbaş Hayvanlarla İlgili Eğitim Verildi
  16 Oca TOGÜ'de Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Öğrencilerine Büyükbaş Hayvanlarla İlgili Eğitim Verildi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) eğitim gören laborant ve veteriner sağlık programı öğrencilerine, Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince bir besi çiftliğinde ultrasonla gebelik muayenesi, tohumlama malzemeleri tanıtımı ve uygulama tekniği, yaş tespiti, erkek hayvanda et, dişi hayvanda süt verimine yönelik uygulamalı eğitim verildi.

 • Aydın'da Erzurum Kültür ve Gastronomi Festivali Başladı
  13 Oca Aydın'da Erzurum Kültür ve Gastronomi Festivali Başladı

  Aydın Erzurumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Erzurum Kültür ve Gastronomi Festivali, renkli bir açılış töreni ile başladı. Festivalde Aydın ve Erzurum yöresel halk oyunları sergilendi ve konuşmalar yapıldı. Festivalin amacı, kültürün genç nesillere aktarılması ve Aydın ile Erzurum arasında bir köprü oluşturulmasıdır.

 • Malatya'da kasten öldürme suçundan hükümlü yakalandı
  09 Oca Malatya'da kasten öldürme suçundan hükümlü yakalandı

  Malatya'da, 2011 yılında dayısını bıçakla öldüren ve hakkında kesinleşmiş 25 yıl hapis cezası bulunan İ.Y, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. İşlemlerin ardından hükümlü cezaevine teslim edildi.

 • Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Topsöğüt Yeşilkonak Hizmet Binasını ziyaret etti
  07 Oca Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Topsöğüt Yeşilkonak Hizmet Binasını ziyaret etti

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Topsöğüt Yeşilkonak Hizmet Binasında düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerle bir araya geldi. Başkan Çınar, kurslara gösterilen ilgiden memnuniyetini dile getirerek, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere ağırlık verdiklerini belirtti.

 • Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Şahnahan Karşıyaka İlkokulunu Ziyaret Etti
  05 Oca Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Şahnahan Karşıyaka İlkokulunu Ziyaret Etti

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından düzenlenen program kapsamında Şahnahan Karşıyaka İlkokulunu ziyaret etti. Çınar, minik öğrencilere derslerinde başarılar dileyerek hediyeler dağıttı. Ziyaret sırasında okulun ihtiyaçları ve öğrencilerin eğitim durumları hakkında bilgi alan Çınar, öğrencilerle de sohbet etti. Ayrıca, öğrencilere boyama defteri, balon, meyve suyu, boyama seti ve yardımcı kaynak kitapların olduğu hediye paketleri verildi. Çınar, eğitim kalitesinin yükselmesi için belediye olarak her türlü desteği verdiklerini belirtti ve çocukların eğitim hayatlarına katkı sunacak hediyeler götürdüklerini söyledi.

 • Yeşilyurt Belediyesi, Yakınca Mahallesinde Yol Düzenleme Çalışmalarını İnceledi
  04 Oca Yeşilyurt Belediyesi, Yakınca Mahallesinde Yol Düzenleme Çalışmalarını İnceledi

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yakınca Mahallesinde gerçekleşen yol düzenleme çalışmalarını inceledi. Belediye, ilçe genelindeki yolları güvenli, konforlu ve modern hale getirmek için hızla çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle sakinleri de yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Karabağlar Belediye Meclisi 2024 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  04 Oca Karabağlar Belediye Meclisi 2024 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Karabağlar Belediye Meclisi’nin 2024 yılı ilk toplantısı Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yönetiminde yapıldı.

 • Yeşilyurt Belediyesi, Deprem Sonrası Yolları Düzenliyor
  02 Oca Yeşilyurt Belediyesi, Deprem Sonrası Yolları Düzenliyor

  Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, deprem felaketlerinden sonra ilçenin bazı bölgelerinde gerçekleşen enkaz ve hafriyat kaldırma işlemleri sırasında deforme olan yol ve kaldırımları modern bir görüntüye kavuşturuyor. İmar yollarını açma, asfalt dökme, alt yapı malzeme serme, yol bakım ve onarımları gibi hizmetlerle ulaşım ağını genişleten ekipler, vatandaşların konforu ve trafiğin güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yapılan her hizmetin ilçenin yaşam kalitesini yükselttiğini belirtti ve vatandaşların taleplerini göz önünde bulundurarak çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 • Yeşilyurt Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde Alparslan İlkokulu Anasınıfı Öğrencilerine Özel Etkinlikler
  31 Ara Yeşilyurt Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde Alparslan İlkokulu Anasınıfı Öğrencilerine Özel Etkinlikler

  Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonla Yeşilyurt Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde misafir edilen Alparslan İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, özel olarak ayarlanan oyunlara katılarak neşeli ve keyifli anlar yaşadılar. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla keyif dolu sohbetler gerçekleştirdi ve çocukların sosyal hayatlarını geliştirecek hizmetlere önem verdiklerini belirtti.

 • Muğla'da Kadınlar Üretiyor, Menteşe Kazanıyor
  29 Ara Muğla'da Kadınlar Üretiyor, Menteşe Kazanıyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ile desteklenen 'Kadınlar Üretiyor Menteşe Kazanıyor' projesi kapsamında, Muğla'da yaşayan dezavantajlı durumda olan kadınlara dokuma eğitimleri verilerek istihdama kazandırıldı. Proje sayesinde Muğla kırsalında dokumacılık geleneği yaşatılırken, kadınlar evlerinden çalışma imkanı buldular. Ayrıca, projede kadınlara finansal okuryazarlık, iletişim, zaman yönetimi, stresle başa çıkma gibi eğitimler de verildi.

 • Yeşilyurt Belediyesi 'İyilik Makası' Projesiyle Çocukların Hayatına Renk Katıyor
  29 Ara Yeşilyurt Belediyesi 'İyilik Makası' Projesiyle Çocukların Hayatına Renk Katıyor

  Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan 'İyilik Makası' projesi, çocukların hayatına renk katıyor. Özal Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte çocukların gülümsemesiyle birlikte dünyaya umut ışığı yayılıyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çocukların mutluluğuna ortak olup hediyeler dağıttı ve çocukları deprem travmasından uzak tutmak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak: Malatya'da kamu yatırımları devam ediyor
  29 Ara AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak: Malatya'da kamu yatırımları devam ediyor

  AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya'da kamu yatırımlarına devam edildiğini ifade ederek, Çevik Kuvvet-Özel Harekat Müdürlüğü, Arguvan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kademe Binası gibi projelerin 2024 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

 • Nazilli Belediyesi, İlçe Genelinde Temizlik Çalışmalarına Devam Ediyor
  26 Ara Nazilli Belediyesi, İlçe Genelinde Temizlik Çalışmalarına Devam Ediyor

  Nazilli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hamzallı, Yeşilyurt, Prof. Muammer Aksoy, Arslanlı Mahalleleri ve otogar çevresinde kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, temizlik çalışmalarının devam edeceğini belirterek, ekibine teşekkür etti.

 • Muğla'da Uzman Çavuş, Okul Müdürünün Düşürdüğü 30 Bin Lirayı Sahibine Teslim Etti
  26 Ara Muğla'da Uzman Çavuş, Okul Müdürünün Düşürdüğü 30 Bin Lirayı Sahibine Teslim Etti

  Muğla'da Yeşilyurt İlkokul Müdürü Münir Yaşar'ın yolda düşürdüğü poşetteki 30 bin lirayı fark eden Uzman Çavuş Murat Karanfil, paranın sahibine teslim etti. Karanfil, poşeti polis merkezine götürerek Yaşar'a ulaşılmasını sağladı. Yaşar, Karanfil'e duyarlılığı için teşekkür etti.

 • Güder: 'Biz her zaman kadınlarımızın yanında olacağız'
  24 Ara Güder: "Biz her zaman kadınlarımızın yanında olacağız"

  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanlığına atanan Esin Tanrıverdi'ye ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Kadın Kolları Başkanlığına atanan Gönül Özfındık'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 • 6 ocağa daha ateş düştü! İşte şehitlerimizin kimlikleri
  24 Ara 6 ocağa daha ateş düştü! İşte şehitlerimizin kimlikleri

  Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu 23 Aralık'ta şehit düşen 6 askerin kimliği belli oldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmetçiklerimizin kanı yerde kalmadı, hesabı misli ile soruldu
  23 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmetçiklerimizin kanı yerde kalmadı, hesabı misli ile soruldu

  Irak'ın kuzeyinde 6 askerimizin şehit olduğu hain saldırıya ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mehmetçiklerimizin kanı yerde kalmadı. Bölücü alçaklardan döktükleri kanın hesabı misli ile sorulmuştur. Şimdiye kadar 12 terörist etkisiz hale getirildi" ifadelerini kullandı.

 • 6 ocağa ateş düştü! İşte şehitlerimizin kimlikleri
  23 Ara 6 ocağa ateş düştü! İşte şehitlerimizin kimlikleri

  Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit düşen 6 askerin kimliği belli oldu. Şehitlerin isimlerini açıklayan Milli Savunma Bakan Yaşar Güler, ''Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim'' ifadelerine yer verdi.

 • Nazilli'de uyuşturucu operasyonu: 1430 gram skunk ve 260 gram kubar esrar ele geçirildi
  20 Ara Nazilli'de uyuşturucu operasyonu: 1430 gram skunk ve 260 gram kubar esrar ele geçirildi

  Aydın'ın Nazilli ilçesinde yapılan operasyonda, bir şüpheli şahsın evinde yapılan aramada 1430 gram skunk ve 260 gram kubar esrar ele geçirildi. Yakalanan şüpheli hakkında adli süreç devam ediyor.

 • Yeşilyurt'ta deprem tatbikatı yapıldı
  19 Ara Yeşilyurt'ta deprem tatbikatı yapıldı

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, 1942 yılındaki Erbaa-Niksar depreminin yıl dönümü dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

 • Yeşilyurt Belediyesi 2. Ödüllü 3 Bant Bilardo Turnuvası Tamamlandı
  18 Ara Yeşilyurt Belediyesi 2. Ödüllü 3 Bant Bilardo Turnuvası Tamamlandı

  Malatya'da yaşanan deprem felaketlerinden sonra vatandaşların deprem travmasını atlatmaları için düzenlenen sportif ve kültürel etkinliklerden biri olan Yeşilyurt Belediyesi 2. Ödüllü 3 Bant Bilardo Turnuvası sona erdi. Turnuvanın final maçlarının ardından dereceye giren sporcuların ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

 • Kırklareli'nde 27 şüpheli sokak satıcılarına yönelik operasyonda yakalandı
  14 Ara Kırklareli'nde 27 şüpheli sokak satıcılarına yönelik operasyonda yakalandı

  Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda, uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik 27 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda uyuşturucu maddeler, silahlar ve büyük miktarda para ele geçirildi.

 • Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı genç sporculara sertifikalarını takdim etti
  12 Ara Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı genç sporculara sertifikalarını takdim etti

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, 'Aralık Ayı Kuşak İmtihanı ve Sertifika Töreni'ne katılarak genç sporculara sertifikalarını takdim etti. Başkan Çınar, Kick-Boks branşındaki hedeflerini büyüttüklerini ve gelecek yıllarda Milli Takıma çok sayıda sporcu gönderecek alt yapıya sahip olduklarını belirtti.

 • Malatya'da 25 yıl 6 ay hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı
  11 Ara Malatya'da 25 yıl 6 ay hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

  Malatya'da aranan bir şahıs, 25 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla cezaevine gönderildi. Jandarma ekipleri tarafından yakalanan hükümlü, adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 • Başkan Çınar, spor camiasının temsilcilerine Yeşilyurt'taki spor yatırımlarını anlattı
  09 Ara Başkan Çınar, spor camiasının temsilcilerine Yeşilyurt'taki spor yatırımlarını anlattı

  '100'ncü Yıla Yakışan 100 Yatırım' bilgilendirme toplantısında Malatya'da spora yön veren kamu, kurum ve kuruluşların başkanları, kulüp temsilcileri ve antrenörleri ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2019 ile 2023 yılları arasında spora yaptıkları dev yatırımlar...

 • Trabzon'da teknolojik bağımlılıkla mücadele için sahne alan psikolojik danışmanlar
  07 Ara Trabzon'da teknolojik bağımlılıkla mücadele için sahne alan psikolojik danışmanlar

  Trabzon'da psikolojik danışmanlar tarafından yazılan skeçlerin sahnelendiği 'Bu Sahne Aynı Biz' adlı oyun, Of ilçesinde sergilendi. Oyunu İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer yetkililer, öğretmenler ve veliler izledi. Oyun, teknolojik bağımlılığın zararlarına dikkat çekerek, çocukların iyi bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Halkapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Konya'da ziyaretlerde bulundu
  05 Ara Halkapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Konya'da ziyaretlerde bulundu

  Halkapınar Kaymakamı Enes Talha Ulusoy ve Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, Konya'da çeşitli kurumlara ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlerde, Halkapınar'da yapılması planlanan projeler, ilçenin sorunları ve diğer çalışmalar hakkında görüşmeler yapıldı.

 • Tokat'ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
  05 Ara Tokat'ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, kolluk birimlerinin görev ve sorumluluklarının uygulanması, kurumsal kapasitenin artırılması, koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi gibi konular ele alındı.

 • Tokat'ta Engelliler Günü Programı Düzenlendi
  05 Ara Tokat'ta Engelliler Günü Programı Düzenlendi

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde, Yunus Emre Ortaokulu bünyesinde bulunan özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler tarafından Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programda şiirler okundu, sinevizyon gösterimi yapıldı ve öğrenciler çeşitli gösteriler sundu. Kaymakam Murathan Cebeci, engelleri sevgiyle kaldırarak gelecekte daha engelsiz bir dünya arzuladıklarını belirtti. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak da katıldı.

 • Yeşilyurt'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı
  02 Ara Yeşilyurt'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliğinde düzenlenen '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' özel programında engelli vatandaşlar ve aileleri bir araya geldi.

 • Kar Spor İda Ultra Maratonu Başladı
  02 Ara Kar Spor İda Ultra Maratonu Başladı

  Balıkesir'in Edremit İlçe Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu başladı. Çanakkale'de başlayıp Balıkesir'de tamamlanacak olan maratona 30 ülkeden yaklaşık 1700 sporcu katılıyor. Organizasyonun en uzun etabı olan 110 kilometrelik maraton, Yeşilyurt köyünden başladı. Parkurlar, son 20 yılın en yoğun yağışından etkilendi. Maraton, yarınki yarışların ardından ödül töreniyle sona erecek.

 • Karabağlar Belediyesi Şiddetli Yağıştan Etkilenen Vatandaşlara Nakdi Yardım Yapacak
  02 Ara Karabağlar Belediyesi Şiddetli Yağıştan Etkilenen Vatandaşlara Nakdi Yardım Yapacak

  Karabağlar Belediye Meclisi, 5 Kasım 2023 tarihinde meydana gelen şiddetli yağış sonrası mağdur olan vatandaşlara nakdi yardım yapılmasını kararlaştırdı. Başvurusu uygun olan vatandaşlara 7500, 10.000 ve 15.000 lira nakdi yardım yapılacak.

 • Başkan Çınar, Yeşilyurt'a yeni atanan öğretmenleri gedik oba çadırında ağırladı
  25 Kas Başkan Çınar, Yeşilyurt'a yeni atanan öğretmenleri gedik oba çadırında ağırladı

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt İlçesine yeni atanan öğretmenleri Gedik Oba Çadırında ağırlayarak, günlerini tebrik etti.

 • Tokat'ın Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı
  24 Kas Tokat'ın Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı

  Tokat'ın Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Çayırtepe Köyünde Ağız Hijyeni Eğitimi Gerçekleştirdi
  23 Kas Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Çayırtepe Köyünde Ağız Hijyeni Eğitimi Gerçekleştirdi

  Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi, diş hekimi eşliğinde Çayırtepe Köyünde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ağız hijyeni eğitimi, diş fırçası ve misvak kullanımı eğitimi ile diş sağlığı tarama çalışması gerçekleştirdi.

 • Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde çiftçilere arpa tohumu dağıtıldı
  22 Kas Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde çiftçilere arpa tohumu dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı himayesinde yürütülen 'Çekerek Havzası Rehabilitasyon Projesi' kapsamında Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde 178 çiftçiye 38 ton arpa tohumu dağıtıldı. Proje ile doğal kaynakların ve tarım arazilerinin tam kapasite kullanılması hedefleniyor. Ayrıca, önümüzdeki günlerde nadas alanlarının daraltılması için 33 çiftçiye 1650 kilogram nohut tohumu dağıtımı yapılacak.

 • Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Mahallesinde Yol Açma ve Yol Yenileme Çalışmalarını İnceledi
  13 Kas Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Mahallesinde Yol Açma ve Yol Yenileme Çalışmalarını İnceledi

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Şahnahan Mahallesinin ulaşım ağını rahatlatmak amacıyla gerçekleşen yol açma ve yol yenileme çalışmalarını inceledi. Başkan Çınar, sathi kaplamada belirlenen 300 kilometre hedefine ulaşıldığını açıkladı. Şahnahan Mahallesi'nde yaşayanlar, belediye ekiplerinin yaptığı çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi. AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Yaylacı ise belediye başkanına ve ekiplere teşekkür etti ve hizmetlerin artarak devam etmesini istedi. Başkan Çınar ise deprem yaralarını güçlü yatırımlarla sarmak için ilçenin her mahallesinde çalıştıklarını ve sathi kaplama hedeflerine ulaştıklarını belirtti.

 • Salihli Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor
  12 Kas Salihli Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor

  Salihli Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla halk ekmek fabrikası kurdu. Fabrikada üretilen 200 gram ekmek, 9 satış noktasında 5 liradan satışa sunuluyor. Belediye Başkanı Zeki Kayda, rekabet değil, ihtiyaç sahiplerine destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

 • Atatürk'ün ölüm yıl dönümü törenlerle anıldı
  10 Kas Atatürk'ün ölüm yıl dönümü törenlerle anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yılında Çanakkale'nin Lapseki, Gelibolu, Yenice, Çan ve Bayramiç ilçelerinde düzenlenen törenlerle anıldı. Törenlerde çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından öğrencilerin hazırladığı programlar sahnelendi. Anma törenlerine kaymakamlar, belediye başkanları, askeri yetkililer ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 • Büyük Önder Atatürk, Çankırı'nın ilçelerinde anıldı
  10 Kas Büyük Önder Atatürk, Çankırı'nın ilçelerinde anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında Çankırı'nın ilçelerinde anıldı.

 • Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
  10 Kas Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85'inci yılında Erzurum, Tunceli, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır'da düzenlenen törenlerle anıldı.

 • Malatya'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi
  06 Kas Malatya'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi

  Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınamak ve Filistin halkına destek vermek amacıyla bir yürüyüş düzenlendi. Gençler ve aileler, Beylerderesi Şehir Parkı'nda bir araya gelerek 'Kahrolsun İsrail' sloganları attı. Yapılan konuşmalarda, İsrail'in Filistin'i işgal ettiği ve mazlum Filistin halkının yalnız olmadığı vurgulandı.

 • Malatya Sonbaharın Renklerine Büründü
  06 Kas Malatya Sonbaharın Renklerine Büründü

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya, sonbahar renklerine büründü. Yeşilyurt ilçesinin Banazı, Yakınca, Tecde ve Şentepe mahallelerinde kayısı ve çeşitli ağaçlarının sonbaharda sararmasıyla güzel görüntüler ortaya çıktı. Turgut Özal Tabiat ve Hürriyet Parkı'nda da sonbaharla güzel görüntüler ortaya çıkarken, bu noktalar vatandaşların sonbahar fotoğrafı çekmek için uğrak yerleri oluyor.

 • Çınar: 'Gençlik yatırımlarında hedeflerimizin üzerine çıktık'
  06 Kas Çınar: "Gençlik yatırımlarında hedeflerimizin üzerine çıktık"

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldıkları başarı ödülüyle taçlandırdıkları gençlik yatırımlarında belirledikleri hedeflerin üzerine çıktıklarını söyledi.

 • Battalgazi'de 400 sosyal konutun temeli atıldı
  04 Kas Battalgazi'de 400 sosyal konutun temeli atıldı

  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in talimatlarıyla Çamurlu Mahallesi'nde hayata geçirilen proje ile 400 adet sosyal konutun temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Malatya'da 400 sosyal konutun temeli atıldı
  04 Kas Malatya'da 400 sosyal konutun temeli atıldı

  6 Şubat'taki depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Malatya'da, 400 sosyal konutun temeli atıldı. Malatya Valisi Ersin Yazıcı, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, deprem değil bina öldürür gerçeğine vurgu yaparak sosyal konut projesi için Battalgazi Belediyesine teşekkür etti. AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise 6 Şubat depremleri sonrasında 24 binden fazla kalıcı konut ve köy evinin ihalesini yaptıklarını belirtti.

 • Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinden umreye gidecek kafile yola çıktı
  04 Kas Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinden umreye gidecek kafile yola çıktı

  Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinden kutsal topraklara umreye gidecek 27 kişilik kafile, Merkez Camisi önünde düzenlenen uğurlama programıyla yola çıktı. Törene Kaymakam Murathan Cebeci, Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, İlçe Müftüsü Nuri Tapan ile vatandaşlar katıldı.

 • Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde çiftçilere 20 ton yerli seymen cinsi tohumluk arpa dağıtıldı
  03 Kas Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde çiftçilere 20 ton yerli seymen cinsi tohumluk arpa dağıtıldı

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, üretken belediyecilik anlayışıyla ekilen yerli seymen cinsi arpanın hasat edildiğini ve 20 ton ürün alındığını açıkladı. Yeşilyurt Belediyesi, tohum dağıtımı amacıyla 200'e yakın çiftçiye 20 ton arpa tohumu desteği sağladı.

 • AK Parti Malatya Milletvekili Ölmeztoprak: 'Zulümle abat olunmaz'
  30 Eki AK Parti Malatya Milletvekili Ölmeztoprak: "Zulümle abat olunmaz"

  AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, "İsrail'in Gazze halkına karşı, uluslararası hukuka ve uluslararası insancıl hukuka aykırı saldırılarını arttırarak sürdürmesini esefle karşılıyoruz ve bir an önce uluslararası kamuoyunun barışın tesisi için her türlü gayreti...

 • Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlendi
  28 Eki Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlendi

  Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kaymakam İbrahim Civelek ve Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törene ilçe protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 • Yeşilyurt Belediyesi ve Bostanbaşı İlkokulu, 100. Kuruluş Yıldönümünde 100 Tohum Toprakla Buluşuyor Etkinliği Düzenledi
  27 Eki Yeşilyurt Belediyesi ve Bostanbaşı İlkokulu, 100. Kuruluş Yıldönümünde 100 Tohum Toprakla Buluşuyor Etkinliği Düzenledi

  Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Bostanbaşı İlkokulu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ortaklaşa düzenlenen '100. Kuruluş Yıldönümünde 100 Tohum Toprakla Buluşuyor' etkinliğine katılan çocuklar, ektikleri tohumlarla geleceğe nefes oldular. Etkinlikte, Savunma Sanayi ve Savaş Makinaları Müzesi ziyareti ve tohum ekimi gerçekleştirildi. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aslan, etkinliğin Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümüne yakışacak bir etkinlik olduğunu belirtti ve çocukların tohumlarla geleceğe nefes olduğunu vurguladı.

Advertisement