Son dakika Yunan haberleri, Yunan son dakika, son dakika Yunan

Son Dakika Yunan Haberleri

 • Tenedos Antik Kenti kazılarında çocuk mezarlığı keşfedildi
  10:03 Tenedos Antik Kenti kazılarında çocuk mezarlığı keşfedildi

  Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde yapılan Tenedos Antik Kenti kazıları sırasında, nekropolis alanında çok sayıda çocuk mezarı bulundu. Kazılar sonucunda, erken yaşta ölen çocukların farklı türde mezarlarla birlikte gömüldüğü ve ölü hediyeleriyle birlikte gömüldüğü belirlendi. Kazılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü tarafından desteklenmektedir.

 • Selim Sırrı Tarcan: Türkiye'de Olimpik Sporların Öncüsü
  01 Mar Selim Sırrı Tarcan: Türkiye'de Olimpik Sporların Öncüsü

  Türkiye'de olimpik sporların öncüsü olarak kabul edilen Selim Sırrı Tarcan, vefatının 67. yılında anılıyor. Tarcan, Osmanlı Milli Olimpiyat Cemiyeti'nin kurucusu olarak adını tarihe yazdırdı. Ayrıca voleybol sporunun öncüsü olarak kabul edilen Tarcan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin kuruluşunda da önemli rol oynadı.

 • Özgür Özel: 'Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim'
  29 Şub Özgür Özel: "Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında emeklileri tahrik etmekle suçlandığını belirterek, 'Biraz da Bursa'daki emeklileri tahrik edeyim' dedi. Özel ayrıca Devlet Bahçeli'ye sert eleştirilerde bulundu ve İstanbul Sözleşmesi'nin AK Parti'nin 22 yıllık döneminde tek doğru olduğunu söyledi.

 • Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği
  29 Şub Özgür Özel ve Bahçeli arasında Atatürk polemiği

  CHP lideri Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisine yönelik ''Özgür Bey'in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruh mu çağırmış da Atatürk'le görüşmüş'' sözlerine yanıt verdi. Özel, ''Atatürk öldü diyorsan, sen bu Cumhuriyet düşmanlarına, Atatürk'e husumet duyanlara, Kurtuluş Savaşı yoktur diyenlere, keşke Yunan kazansaydı diyenlere, koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü'' ifadelerini kullandı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da Emeklileri Tahrik Etmek Suçlamasına Yanıt Verdi
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da Emeklileri Tahrik Etmek Suçlamasına Yanıt Verdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında emeklileri tahrik etmek suçlamasına yanıt verdi. Özel, ayrıca MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sert eleştirilerde bulundu ve İstanbul Sözleşmesi'nin AK Parti döneminde tek doğru olduğunu belirtti.

 • Arnavutluk'ta Bölgesel Büyüme Planı ve Yakınsama Zirvesi sona erdi
  29 Şub Arnavutluk'ta Bölgesel Büyüme Planı ve Yakınsama Zirvesi sona erdi

  Arnavutluk'ta gerçekleştirilen Bölgesel Büyüme Planı ve Yakınsama Zirvesi, Batı Balkanlar'ın Avrupa Birliği'ne entegrasyonu ve AB Büyüme Planı'nın uygulanması konularının görüşüldüğü bir platform oldu. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve AB Komisyonu üyesi Oliver Varhelyi, zirvenin sonunda ortak bir basın toplantısı düzenledi. Rama, Bölgesel Büyüme Planını bölge ülkelerinin AB'ye girişini hızlandıran bir platform olarak nitelendirdi. Varhelyi ise zirvenin hızlı ilerleme için bir teşvik olduğunu belirtti. Zirve kapsamında ayrıca Avrupa Koleji'nin Tiran'da bir kampüs açılmasına ilişkin anlaşma imzalandı.

 • Ayvalık açıklarında 20 düzensiz göçmen kurtarıldı
  28 Şub Ayvalık açıklarında 20 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek isterken Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 20 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Göçmenler, insani yardımların ardından İl Göç İdaresine gönderildi.

 • Yaşar Üniversitesi, Tire Belediyesi Armoni Bandosu için belgesel hazırladı
  28 Şub Yaşar Üniversitesi, Tire Belediyesi Armoni Bandosu için belgesel hazırladı

  Yaşar Üniversitesi, Tire Belediyesi iş birliğiyle, 100 yıllık Tire Belediyesi Armoni Bandosu için bilimsel araştırma yaptı ve bu çalışma belgeselleşti. Belgeselin ilk gösterimi bando ve koro konseri eşliğinde yapıldı.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi 'Venera Ensemble' Konseriyle Sanatseverleri Buluşturdu
  28 Şub Antalya Devlet Opera ve Balesi 'Venera Ensemble' Konseriyle Sanatseverleri Buluşturdu

  Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), 'Venera Ensemble' konserini düzenledi. Konserde soprano Bilge Yılmaz, mezzo soprano Gülçin Gültekin ve Medine Tuganova sahne aldı. Ayrıca keman, viyola, viyolonsel, kontrabas, flüt, klarinet ve arp gibi enstrümanlarla birlikte bale sanatçıları da performans sergiledi. Konser sonrası sanatçılar uzun süre alkışlandı.

 • THY Euroleague'de 27. hafta maçları yarın başlıyor
  28 Şub THY Euroleague'de 27. hafta maçları yarın başlıyor

  THY Euroleague'de verilen aranın ardından 27. hafta maçları yarın oynanacak. Efes, Partizan ile deplasmanda karşılaşırken, Fenerbahçe evinde Baskonia'yı ağırlayacak. Panathinaikos ise Real Madrid'e konuk olacak.

 • Yunanistan, kaçak göçmenleri ölüme terk ediyor
  27 Şub Yunanistan, kaçak göçmenleri ölüme terk ediyor

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenler, Yunan unsurları tarafından lastik bottaki motorları sökülerek Türk karasularına geri itilerek ölüme terk ediliyor. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan kaçak göçmenler, Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • Yunan Sahil Güvenliği Kaçak Göçmenleri Ölüme Terk Ediyor
  27 Şub Yunan Sahil Güvenliği Kaçak Göçmenleri Ölüme Terk Ediyor

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenler, Yunan unsurları tarafından lastik bottaki motorları sökülerek Türk karasularına geri itiliyor. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan göçmenler, Ayvacık'taki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim ediliyor.

 • Yunan gazetecinin sorusu Fatih Terim'i küplere bindirdi: Soru mu bu?
  26 Şub Yunan gazetecinin sorusu Fatih Terim'i küplere bindirdi: Soru mu bu?

  Yunanistan Süper Lig'i 24.hafta maçında Fatih Terim'in takımı Panathinaikos evinde, lig sonuncusu Kifisias ile 1-1 berabere kaldı. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktör Fatih Terim, Yunan gazetecinin bitmek bilmeyen sorusuna sitem etti.

 • İzmir-Midilli Seferleri Başlıyor
  26 Şub İzmir-Midilli Seferleri Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan İzmir-Midilli seferleri, 3 Mayıs'ta başlıyor. Haftada iki kez düzenlenecek olan seferlerde bilet satışları başladı ve gençler yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

 • Bodrum'da 79 düzensiz göçmen yakalandı, 1 göçmen kaçakçısı gözaltına alındı
  26 Şub Bodrum'da 79 düzensiz göçmen yakalandı, 1 göçmen kaçakçısı gözaltına alındı

  Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında yapılan operasyonda, 4 ayrı lastik bot içerisinde bulunan 79 düzensiz göçmen yakalandı. Operasyonda ayrıca 1 göçmen kaçakçısı şüphelisi de gözaltına alındı.

 • İzmir-Midilli Seferleri 3 Mayıs'ta Başlıyor
  26 Şub İzmir-Midilli Seferleri 3 Mayıs'ta Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz turizmini canlandırmak için başlattığı İzmir-Midilli seferleri, 3 Mayıs'ta başlıyor. Bu yıl İhsan Alyanak ve Prof. Dr. Aziz Sancar gemileriyle haftada iki olmak üzere 41 sefer düzenlenecek. Ramazan Bayramı'na özel seferlerin konduğu programda bilet satışları başlarken gençler yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

 • Netflix, Percy Jackson evrenini genişletme planlarına son verdi
  25 Şub Netflix, Percy Jackson evrenini genişletme planlarına son verdi

  Netflix, Rick Riordan'ın diğer fantastik macera kitap serisi olan Kane Chronicles uyarlaması için önceden duyurulan film üçlemesi projesini iptal etti. Percy Jackson evreni, Kane Chronicles kitapları için Netflix'te bir film üçlemesi ile genişlemeye hazır görünüyordu ancak Netflix bu girişimi gerçekleştirmeme kararı aldı.

 • Çanakkale'de Sahil Güvenlik operasyonunda 91 kaçak göçmen kurtarıldı
  25 Şub Çanakkale'de Sahil Güvenlik operasyonunda 91 kaçak göçmen kurtarıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince düzenlenen operasyonlarda, iki ayrı noktada Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen can salları içerisindeki 91 kaçak göçmen kurtarıldı. Lastik bot içindeki 24 kaçak göçmen de yakalandı.

 • Age of Mythology: Retold'un Çıkış Tarihi Belli Oldu
  24 Şub Age of Mythology: Retold'un Çıkış Tarihi Belli Oldu

  World's Edge ve Xbox Game Studios tarafından geliştirilen gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Mythology: Retold'un çıkış tarihi, bu yılın ilerleyen zamanları olarak belirlendi. Oyun, Yunan, İskandinav ve Mısır tanrılarını yöneterek farklı bölgelerde epik mücadelelere katılma imkanı sunacak. Age of Mythology, Steam ve Xbox konsollarıyla eş zamanlı olarak Game Pass'in ilk günlerinde sunulacak.

 • Balın Sağlığa Etkileri ve Tüketimi
  24 Şub Balın Sağlığa Etkileri ve Tüketimi

  Bal, antik çağlardan beri insanlar tarafından tüketilen ve sağlık açısından faydaları olduğuna inanılan bir besindir. Balın besin profili, sağlığa faydaları ve tüketimi konularında bilgi veren bu makalede, balın içeriği, yararları ve ölçülü tüketimi hakkında bilgiler yer almaktadır. Ayrıca, balın herkes için güvenli bir gıda olup olmadığı ve bazı insanlar için kabul edilebilir olup olmadığı da tartışılmaktadır.

 • Almanya, AB'nin Kızıldeniz'deki Aspides misyonuna savaş gemisi ve asker gönderecek
  23 Şub Almanya, AB'nin Kızıldeniz'deki Aspides misyonuna savaş gemisi ve asker gönderecek

  Yemen'deki İran destekli Husiler'in, Kızıldeniz'de seyreden bazı ticari gemilere İsrail bağlantısını gerekçe göstererek saldırıları devam ederken Avrupa'dan yeni hamleler geliyor. Son olarak 19 Şubat'ta bölgede deniz geçiş güvenliğini sağlamak için AB'nin kurduğu Aspides misyonuna, Almanya da asker göndermeyi onayladı.

 • Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri Tarafından Geri İtilen 40 Kaçak Göçmen Kurtarıldı
  23 Şub Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri Tarafından Geri İtilen 40 Kaçak Göçmen Kurtarıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen 17'si çocuk 40 kaçak göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • Antalya Devlet Opera ve Balesi, Venera Ensemble konseriyle sanatseverlerle buluşacak
  23 Şub Antalya Devlet Opera ve Balesi, Venera Ensemble konseriyle sanatseverlerle buluşacak

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Venera Ensemble konseriyle sanatseverlerle buluşacak. Konserde, Batı klasikleri ve Anadolu türkülerinin yanı sıra birçok enstrüman ve dans sanatçısı sahne alacak. Konser biletleri, opera gişeleri ve online olarak temin edilebilecek.

 • Yunan diş hekimi 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundu
  23 Şub Yunan diş hekimi 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundu

  Edirne'de bulunan Özel Dent Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde görev yapan Yunan diş hekimi, 16 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulundu. Şikayet üzerine gözaltına alınan diş hekimi tutuklandı, ancak daha sonra adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Mağdur aile adaletin tecelli etmesini ve çocukların zarar görmemesini istiyor.

 • Alanya İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş ve Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, Panathinaikos'un Teknik Direktörü Fatih Terim'i ziyaret etti
  23 Şub Alanya İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş ve Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, Panathinaikos'un Teknik Direktörü Fatih Terim'i ziyaret etti

  Alanya İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş ve Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, Panathinaikos Teknik Direktörü Fatih Terim'i, kulüp ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Tokuş ve Hamzaoğlu, Terim'e Yunan ekibinde başarılar diledi. Fatih Terim'in çalıştırdığı Panathinaikos, son olarak geçtiğimiz günlerde oynanan Yunanistan Kupası mücadelesinde PAOK'u eleyerek finale yükselmişti. - ATİNA

 • Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu
  23 Şub Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu

  UEFA Konferans Ligi'nde gruplarını lider tamamlayan Fenerbahçe'nin son 16 turundaki muhtemel rakipleri Ajax, Dinamo Zagreb, Maccabi Haifa, Molde, Olympiakos, Servette, Sturm Graz ve Union SG olarak belirlendi.

 • Meral Akşener, İzmir'de Aday Tanıtım ve Proje Lansman Toplantısı'nda Konuştu: 'Birine Göre Gavur İzmir'sin, Öbürüne Göre Mecbur İzmir'sin.
  22 Şub Meral Akşener, İzmir'de Aday Tanıtım ve Proje Lansman Toplantısı'nda Konuştu: "Birine Göre Gavur İzmir'sin, Öbürüne Göre Mecbur İzmir'sin.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'de düzenlenen Aday Tanıtım ve Proje Lansman toplantısında İzmirli seçmenlere hitap etti. Akşener, belediye seçimlerinin sadece bir seçim olduğunu ve İzmirlilerin birbirine karşı kamplaşmaması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Atatürk'e ve ailesine yapılan çirkinlikleri kabul etmediğini belirten Akşener, İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale'ye destek çağrısında bulundu.

 • Milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşu Yunan medyasında geniş yer tuttu
  22 Şub Milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşu Yunan medyasında geniş yer tuttu

  Milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşu, Yunan medyasında geniş yer tuttu.

 • Kick Boks Dünya Şampiyonu Kadir Yıldırım, Glory'de yer almak istiyor
  22 Şub Kick Boks Dünya Şampiyonu Kadir Yıldırım, Glory'de yer almak istiyor

  Kick boks dünya şampiyonu Kadir Yıldırım, dövüş sanatları kampı SENSHI'nin gala gecesinde çıkacağı maçta kendini gösterdikten sonra, Glory'de yer almak istediğini söyledi. Yıldırım, başarısının maddi desteklerle geldiğini ve sponsorlukların önemine vurgu yaparak, gelecekte Türk sporcularının da adından söz ettireceğini belirtti.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  21 Şub Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Yunanistan'da Çiftçiler Traktörleriyle Atina'da Eylem Düzenledi
  20 Şub Yunanistan'da Çiftçiler Traktörleriyle Atina'da Eylem Düzenledi

  Yunanistan'da çiftçiler, üretim maliyetlerinin düşürülmesi, vergi yüklerinin hafifletilmesi ve doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin desteklenmesi gibi taleplerle traktörleriyle başkent Atina'da eylem düzenledi. Çiftçiler, hükümete seslerini duyurmak amacıyla yaptıkları yol kapatma eylemlerinin ardından bugün de başkentte toplandı. Eyleme destek veren besiciler ise sembolik bir tabutla hayvancılığın öldüğünü ifade etti. Çiftçiler, üretim maliyetini artıran girdilerin fiyatlarında düşüş talep ederken, yurt dışından ithal edilen tarım ürünlerinin iç piyasada Yunanistan'da üretilmiş gibi satılmasının haksız rekabete neden olduğunu vurguladı.

 • Aydın'ın Köşk ilçesinde Karatepe Şehitliği'nde şehitler dualarla anıldı
  19 Şub Aydın'ın Köşk ilçesinde Karatepe Şehitliği'nde şehitler dualarla anıldı

  Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Karatepe Köyü'nde 102 yıl önce Yunanlılar tarafından caminin içerisine doldurularak yakılan yüzlerce şehit, gerçekleştirilen şehitlik ziyaretinde dualarla anıldı. Köşk Belediyesi tarafından düzenlenen ziyarette Karatepe şehitleri için Yasin-i Şerif okundu.

 • Eyüpsultan Belediyesi Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 100. Yılını Anma Programı Düzenledi
  19 Şub Eyüpsultan Belediyesi Türk-Yunan Nüfus Mübadelesinin 100. Yılını Anma Programı Düzenledi

  Eyüpsultan Belediyesi, Türk-Yunan nüfus mübadelesinin 100'üncü yılına özel Kemerburgaz'da bir anma programı düzenledi. Rumeli Orhan ve Kemal'in sahne alarak Balkan türküleri seslendirdiği programda halk oyunu gösterileri yapılırken vatandaşlara da sürpriz hediyeler verildi.

 • Edirne'de Kahve Dükkanında Tükürük Skandalı
  17 Şub Edirne'de Kahve Dükkanında Tükürük Skandalı

  Edirne'de bir alışveriş merkezinde bulunan kahve dükkanında işletmecinin fincana tükürmesiyle temizlediği fincanların görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki büyük tepki toplamıştı. Sözleşmesi feshedilen o işletmeci konuşarak kendisini savundu.

 • 2 bin yıllık Herkül heykeli kurtarılmayı bekliyor
  17 Şub 2 bin yıllık Herkül heykeli kurtarılmayı bekliyor

  Bursa'nın İznik ilçesinde Roma dönemine ait 2 bin yıllık Herkül kaya kabartması tahrip edildi. Herkül'ün asası yok oldu, kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Tarihi eser yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

 • Yunan Unsurları Tarafından Ölüme Terk Edilen Kaçak Göçmenler Kurtarıldı
  16 Şub Yunan Unsurları Tarafından Ölüme Terk Edilen Kaçak Göçmenler Kurtarıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenler, Yunan unsurlarının vicdansızlığı sebebiyle ölüme terk edildi. Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan 13'ü çocuk 24 kaçak göçmen, deniz ortasında mahsur kaldıktan sonra Türk askerine teşekkür etti.

 • Yunan Vicdansızlığı: Göçmenlerin Motorunu Söktüler, Denizde Ölüme Terk Ettiler
  16 Şub Yunan Vicdansızlığı: Göçmenlerin Motorunu Söktüler, Denizde Ölüme Terk Ettiler

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenler, Yunan unsurlarının vicdansızlığı sebebiyle ölüme terk edildi. Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, lastik botun motorunu sökerek 13'ü çocuk 24 göçmeni deniz ortasında mahsur bıraktı. Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan göçmenler, Türk karasularına geri getirildi.

 • Yunanistan, eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks çoğunluklu ülke oldu
  16 Şub Yunanistan, eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks çoğunluklu ülke oldu

  Yunanistan, kilisenin tepkisine karşın eşcinsel evliliği yasallaştıran ilk Hristiyan Ortodoks çoğunluklu ülke oldu. Perşembe günü oylanan yasa, 176’ya karşı 76 oyla meclisten geçti. Ülkede eşcinsel çiftlerin de artık yasal olarak çocuk evlat edinmelerine izin verilecek. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, bu adımla 'ciddi bir eşitsizliğin' ortadan kaldırıldığını savundu. Ancak bu yasa ülkede bölünme yaratmış durumda. Yunan Ortodoks Kilisesi'nin liderliğindeki dindar gruplar Atina'da bir süredir protestolar yapıyordu.

 • Erdoğan'ın 12 yıl sonra yaptığı Mısır ziyareti dünya basınında geniş yankı uyandırdı
  14 Şub Erdoğan'ın 12 yıl sonra yaptığı Mısır ziyareti dünya basınında geniş yankı uyandırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 yıl aranın ardından Mısır'a resmi ziyarette bulunması dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Birçok uluslararası basın kuruluşu, Erdoğan'ın ziyaretini Gazze konusu üzerinden görürken Yunan basını ise Doğu Akdeniz'deki Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) meselesi üzerinden haber yaptı. Komşu basınında Türkiye'nin, Mısır ile "drone diplomasisi" yürüttüğü ve Doğu Akdeniz'de Mısır ile Yunanistan arasında kurulan ortaklığın "yok olma" tehlikesiyle karşı karşıya olduğu yazıldı.

 • Çanakkale'de 62 göçmen kurtarıldı, 36 kaçak göçmen yakalandı
  14 Şub Çanakkale'de 62 göçmen kurtarıldı, 36 kaçak göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 62 göçmen kurtarılırken, 36 kaçak göçmen ise yakalandı. Sahil Güvenlik Botu 'TCSG-28' tarafından lastik botlar içerisindeki 27'si çocuk 62 kaçak göçmen kurtarıldı. Ayvacık açıklarında ise Sahil Güvenlik Botu 'KB-20' tarafından 15'i çocuk 36 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, işlemlerin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • Muğlalılar Sevgililer Günü'nde Organik Çiçekleri Tercih Ediyor
  14 Şub Muğlalılar Sevgililer Günü'nde Organik Çiçekleri Tercih Ediyor

  Muğla'da Sevgililer Günü'nde çiçekçilerde satılan gül ve benzeri çiçeklerin yerine doğal ortamda yetişen nergis ve lale gibi organik çiçekler tercih ediliyor. Köylü pazarında satışa sunulan bu çiçekler, kokuları ve görünümleri nedeniyle en fazla talep gören çiçekler arasında yer alıyor. Müşteriler, özellikle nergis çiçeğinin anlamı ve Antik Yunan'daki hikayesi nedeniyle tercih ettiklerini belirtiyor.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Gaziantep'te

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50. Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, etkinlikte yaptığı konuşmada, KKTC Kıbrıs Barış Harekatı'nın büyük Türk siyasetine hizmet ettiğini ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştiğini belirtti. Etkinliğe Gaziantep Valisi, Gaziantep Üniversitesi Rektörü ve diğer yetkililerin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

 • Edirne'deki Kahveci Dükkanı Hijyen Koşullarına Uymadığı İçin Kapatıldı
  13 Şub Edirne'deki Kahveci Dükkanı Hijyen Koşullarına Uymadığı İçin Kapatıldı

  Edirne'de bir alışveriş merkezindeki kahveci dükkanında çalışan bir kişinin sağlık koşullarına uygunsuz tavrı sosyal medyada gündem oldu. Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dükkanın hijyen ve sağlık koşullarına uymadığını ve iş yeri çalışma ruhsatı olmadığını tespit etti. İş yerinin faaliyeti durduruldu.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 50.Yıl Etkinliği'ne katıldı. Tatar, 'Doğu Akdeniz'de büyük Türk siyasetine hizmet eden KKTC Kıbrıs Barış Harekatı ile gerçek oldu' dedi. Etkinliğe, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

 • TCG Heybeliada, BM Lübnan Görev Kuvveti ile eğitimler gerçekleştirdi
  13 Şub TCG Heybeliada, BM Lübnan Görev Kuvveti ile eğitimler gerçekleştirdi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), TCG Heybeliada gemisinin, Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Kuvveti kapsamında Yunan gemisi HS Limnos ile eğitimler icra ettiğini bildirdi.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş depremlerini anlattı
  13 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş depremlerini anlattı

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 6 Şubat 2023 tarihini anarak, hayatını kaybedenleri anacaklarını söyledi. Tatar, Adıyaman'da depremde yıkılan İsias Otel'in enkaz alanını ziyaret etti ve acıyı paylaştıklarını vurguladı. Ayrıca, Türk yargısına olan güvenini ifade ederek, adaletin yerini bulmasını umduklarını belirtti.

 • Depremzedelere Yardım İçin Sentor Heykeli Yapıldı
  13 Şub Depremzedelere Yardım İçin Sentor Heykeli Yapıldı

  Hatay'ın Reyhan ilçesinde yaşayan mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak, depremzedelere yardım sağlamak amacıyla 10 bin parça mekanik hurda ve evsel atıktan oluşan 'Sentor' adlı heykel yaptı. 1,5 metre boyunda ve 50 kilogram ağırlığındaki heykelin geliri depremzedelere bağışlanacak.

 • DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ
  12 Şub DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

  'DÜNYA DEVLETLERİ ARASINDAKİ YERİMİZİ ALANA KADAR HAKLI MÜCADELEMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıldönümü töreninin ardından Kapıçam Şehir Mezarlığı'na geçti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kıbrıs'ta barış anlaşması ancak egemenliklerin tanınmasıyla olur
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kıbrıs'ta barış anlaşması ancak egemenliklerin tanınmasıyla olur

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere kente giderken yaptığı açıklamada, Kıbrıs'ta bir barış anlaşmasına imza atılacaksa, bu ancak karşılıklı olarak egemenliklerin tanınmasıyla mümkün olabileceğini belirtti.

 • Atina'da silahlı saldırgan 3 kişiyi öldürdükten sonra intihar etti
  12 Şub Atina'da silahlı saldırgan 3 kişiyi öldürdükten sonra intihar etti

  Yunanistan'ın başkenti Atina'nın Glifada semtinde, daha önce çalıştığı gemi nakliye şirketinde silahla 3 kişiyi öldüren saldırganın intihar ettiği bildirildi. Sabah saatlerinde av tüfeğiyle şirkete giden saldırgan, etrafa rastgele ateş açtı. Saldırıda biri kadın üç kişi hayatını kaybetti. Saldırganın 70 yaşında Mısır vatandaşı olduğu ve daha önce söz konusu şirkette uzun süre çalıştığı ancak işten çıkarıldığı belirtildi. Saldırgan daha sonra bina içinde intihar etti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu
  12 Şub KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş gününde konuştu

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü kutlamalarında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal ve milli çıkarları için birlikte geleceğe yürümekten mutluluk duyduklarını belirtti.

 • Sırbistan Cumhurbaşkanı AB yolunu hızlandırmaya kararlı
  12 Şub Sırbistan Cumhurbaşkanı AB yolunu hızlandırmaya kararlı

  Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i kabul ederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin dostane olduğunu ve Sırbistan'ın AB yolunu hızlandırmaya kararlı olduğunu belirtti. Vucic, Yunan yatırımcıları Sırbistan'a beklediklerini vurgulayarak, yenilenebilir enerji kaynakları ve altyapı konularında işbirliği yapacaklarını ifade etti. Miçotakis ise Sırbistan'ı AB yolunda desteklemeye devam edeceklerini ve bölgede istikrarın sağlanması için arabuluculuk ve diyaloğun önemli olduğunu vurguladı.

 • Türkiye sınırında Yunan çiftçilerden protesto
  11 Şub Türkiye sınırında Yunan çiftçilerden protesto

  Yunan çiftçiler, Pazarkule Sınır Kapısı yakınındaki Kastanies kasabasında saman balyaları ve traktörlerle yol kapatarak protesto gösterisi düzenledi. Çiftçiler, vergisiz tarımsal yağ, düşük tarife, sübvansiyon talepleriyle hükümete seslendi.

 • Yunan Çiftçiler Kastanies-Evros Yolunu Protesto Etti
  11 Şub Yunan Çiftçiler Kastanies-Evros Yolunu Protesto Etti

  Yunan çiftçiler, Pazarkule Sınır Kapısı yakınındaki Kastanies kasabasında saman balyaları ve traktörlerle yolu kapatarak protesto gösterisi düzenledi. Çiftçiler, hükümetten çeşitli taleplerde bulunuyor.

 • Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping
  11 Şub Bir Kültür İnsanı: Xi Jinping

  BEİJİNG, 11 Şubat (Xinhua) -- Kültür üzerine Xi Jinping Fikriyatı'nın Ekim 2023'te takdim edilmesinden bu yana "kültür" Çin genelinde dillere pelesenk olan bir kelime haline geldi.

 • Yunanistan'a açılan sınır kapısında kaçak gıda yakalandı
  11 Şub Yunanistan'a açılan sınır kapısında kaçak gıda yakalandı

  Edirne'nin İpsala sınır kapısından çıkarak Almanya'ya giden bir tırda, mobilyaların arkasına gizlenmiş yarım tondan fazla bal, pekmez ve kurutulmuş gıda ürünü ele geçirildi. Tır şoförüne idari ihlal davası açıldı.

 • THY Euroleague'de Fenerbahçe ve A. Efes'in Sonuçları
  10 Şub THY Euroleague'de Fenerbahçe ve A. Efes'in Sonuçları

  THY Euroleague'in 26. haftasında Fenerbahçe, Panathinaikos'a 74-63 mağlup olurken, A. Efes ise Maccabi Tel Aviv'i 105-91 yenerek galip geldi. Real Madrid liderliğini sürdürüyor.

 • Fenerbahçe Kış Transfer Döneminde Güçlendi, 7 Oyuncusunu Kiraladı
  10 Şub Fenerbahçe Kış Transfer Döneminde Güçlendi, 7 Oyuncusunu Kiraladı

  Fenerbahçe, 2023-2024 sezonu için yapılan kış transfer döneminde önemli futbolcularla kadrosunu güçlendirirken, aynı zamanda 7 oyuncusunu da kiralık olarak gönderdi. İtalyan savunmacı Leonardo Bonucci, Bosna Hersekli futbolcu Rade Krunic ve milli futbolcu Çağlar Söyüncü gibi isimler takıma katılırken, Umut Nayir, Emre Mor, Bartuğ Elmaz, Samet Akaydin, Miguel Crespo, Lincoln Henrique ve Tiago Çukur ise kiralık olarak ayrıldı.

 • KKTC Dışişleri Bakanı: BM Temsilcisinden beklentimiz yok
  09 Şub KKTC Dışişleri Bakanı: BM Temsilcisinden beklentimiz yok

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs Şahsi Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar'dan "beklentisinin" olmadığını belirterek, "Ondan herhangi bir beklentimiz de yok. Olması da mümkün değil.

 • Sadık Ahmet'in eşi ve ailesi filmin sonunda gözyaşlarına hakim olamadı
  09 Şub Sadık Ahmet'in eşi ve ailesi filmin sonunda gözyaşlarına hakim olamadı

  Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele eden Dr. Sadık Ahmet'in hayatını konu alan filmin gösterimine katılan eşi Işık Ahmet ve ailesi, film sonunda duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı. Filmin gösterimi öncesinde yapılan konuşmalarda Dr. Sadık Ahmet'in liderlik ve mücadele ruhu vurgulandı. Gösterim sonrasında ise Işık Ahmet ve ailesi, geçmişte yaşadıkları günleri hatırlayarak duygusal anlar yaşadı.

 • Dr. Sadık Ahmet Filminin Gösteriminde Gözyaşları Sel Oldu
  09 Şub Dr. Sadık Ahmet Filminin Gösteriminde Gözyaşları Sel Oldu

  Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele eden Dr. Sadık Ahmet'in hayatını konu alan 'Sadık Ahmet' filminin Keşan'daki gösterimine katılan eşi Işık Ahmet ve ailesi, film sonunda duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.

 • Pınar Karşıyaka, Peristeri'yi mağlup ederek çeyrek final iddiasını sürdürdü
  08 Şub Pınar Karşıyaka, Peristeri'yi mağlup ederek çeyrek final iddiasını sürdürdü

  Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu'nda oynadığı ilk iki maçı kaybeden Pınar Karşıyaka, evinde Yunan temsilcisi Peristeri'yi 93-88 mağlup ederek çeyrek final umutlarını korudu. İsrail ekibi Hapoel Jerusalem liderliği alırken, Karşıyaka 1 galibiyetle 3. sırada yer alıyor.

 • Muharrem İnce, Tarsus'ta Eshab-ı Kehf mağarasını gezdi
  07 Şub Muharrem İnce, Tarsus'ta Eshab-ı Kehf mağarasını gezdi

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Mersin'in Tarsus ilçesindeki Eshab-ı Kehf mağarasını gezdi. İnce, gezinin ardından basın mensuplarıyla buluşarak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne değindi ve depreme dirençli kentler tesis etme isteklerini dile getirdi. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yaşadığı sorunları anlattı ve terörle mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

 • THY Euroleague'de 26. hafta heyecanı başlıyor
  07 Şub THY Euroleague'de 26. hafta heyecanı başlıyor

  THY Euroleague'de 26. hafta yarın oynanacak 5 karşılaşmayla başlayacak. A. Efes, Maccabi Tel Aviv ile evinde karşılaşacak. Fenerbahçe Beko ise Panathinaikos'a konuk olacak. Diğer maçlar ise Baskonia - ASVEL, Partizan - Bayern Münih, Valencia Basket - Olympiakos ve Olimpia Milano - Real Madrid arasında gerçekleşecek. 9 Şubat Cuma günü ise Kızılyıldız - Zalgiris Kaunas, Panathinaikos - Fenerbahçe, Virtus Bologna - Monaco ve Barcelona - ALBA Berlin maçları oynanacak.

 • Bodrum'da Yunan adalarına gitmeye çalışan 39 kaçak göçmen yakalandı
  06 Şub Bodrum'da Yunan adalarına gitmeye çalışan 39 kaçak göçmen yakalandı

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunan adalarına gitmeye çalışan 39 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Motor arızası nedeniyle sürüklenen lastik bottaki 22 kaçak göçmen de kurtarıldı. Kaçak göçmenler İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • Pınar Karşıyaka, Peristeri'yi yenerek çeyrek final umudunu sürdürmek istiyor
  06 Şub Pınar Karşıyaka, Peristeri'yi yenerek çeyrek final umudunu sürdürmek istiyor

  Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu'nda çıktığı ilk iki maçı kaybeden Pınar Karşıyaka, Yunan ekibi Peristeri'yi yenerek çeyrek final umudunu sürdürmek istiyor. Karşıyaka, mücadeleyi kendi sahasında oynayacak ve bilet fiyatları tam 200 TL, öğrenci 75 TL olarak belirlendi.

 • Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi'nin 101. Yılı Tuzla'da Anıldı
  05 Şub Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi'nin 101. Yılı Tuzla'da Anıldı

  Türk ve Yunan halklarının karşılıklı yer değiştirmesinin 101'inci yıl dönümü, Tuzla'da düzenlenen etkinlikle anıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 'Devletler arasındaki bu anlaşma, şüphesiz bir anlaşmadan ibaret değildir. 1 milyon 700 bin insanın hikayesi; milyarlarca anı, sevinç, pişmanlık ve korkudur' dedi.

 • Metal heykel sanatçısı atık parçalardan sentor heykeli yaptı
  05 Şub Metal heykel sanatçısı atık parçalardan sentor heykeli yaptı

  Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan metal heykel sanatçısı Mervan Altınorak, atık metal parçalardan mitolojide "sentor" adı verilen heykel yaptı. Altınorak, depremin birinci yılına özel hazırladığı eserin satışından elde edeceği geliri depremzedelere bağışlayacak.

 • Yunan unsurları tarafından geri itilen 48 kaçak göçmen kurtarıldı
  05 Şub Yunan unsurları tarafından geri itilen 48 kaçak göçmen kurtarıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan unsurlarının Türk kara sularına geri ittiği 48 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanlığı ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botta kaçak göçmen olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Ekipler, Yunanistan unsurlarının geri ittiği kaçak göçmenleri kurtararak Ayvacık ilçesindeki Geri Gönderme Merkezi'ne teslim etti.

 • Yunan unsurlarınca ölüme terk edilen 48 kaçak göçmen kurtarıldı
  05 Şub Yunan unsurlarınca ölüme terk edilen 48 kaçak göçmen kurtarıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince, Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik bot içindeki 48 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Kaçak göçmenler işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • Çanakkale'de Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından geri itilen 48 kaçak göçmen kurtarıldı
  05 Şub Çanakkale'de Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından geri itilen 48 kaçak göçmen kurtarıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik bot içindeki 48 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Kaçak göçmenler işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala: 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş'
  03 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala: 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş'

  AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir facianın eşiğinden döndüğünü ve bunun AK Parti'nin başarısı olduğunu belirtti. Ayrıca, terörle mücadele ve dış politika konularında da açıklamalarda bulundu.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala: 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş'
  03 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala: 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş'

  AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş. Adamlar şunu dediler, 6'lı masayı kuranlar onların tabiri bu, 'iyi ki biz kazanamamışız.' Böyle bir uçurumun kenarından alındı Türkiye. Bunu siz başardınız'

 • Denizli Valisi, Atatürk'ün Denizli ziyaretinin 93. yıl dönümünü kutladı
  03 Şub Denizli Valisi, Atatürk'ün Denizli ziyaretinin 93. yıl dönümünü kutladı

  Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Atatürk'ün 4 Şubat 1931'deki Denizli ziyaretinin 93. yıl dönümünü kutlayarak, Denizli'nin Milli Mücadeledeki rolünü vurgulayan bir mesaj yayımladı. Coşkun, Denizli'nin milli mücadeleye olan katkısının bugün de devam ettiğini belirtti ve Atatürk'ün ilimize teşrifinin 93. yıl dönümünü kutladı. Ayrıca, şehitleri rahmetle anarak gazileri de şükranla anıldı.

 • Atina'da Çalışma Bakanlığı önünde bomba patladı
  03 Şub Atina'da Çalışma Bakanlığı önünde bomba patladı

  Yunanistan'ın başkenti Atina'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bomba patladı, bölgede hasar meydana geldi. Patlamayı ''Devrimci Sınıfsal Öz Savunma'' adlı bir örgüt üstlendi. Olaydan kısa süre önce kimliği belirsiz bir şahsın, devlet televizyonunu arayarak bomba ihbarında bulunduğu ortaya çıktı.

 • Sinop'ta mübadelenin 101. yıl dönümü anısına denize çelenk bırakıldı
  03 Şub Sinop'ta mübadelenin 101. yıl dönümü anısına denize çelenk bırakıldı

  Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği tarafından mübadelenin 101. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törende, Türkiye ve Yunanistan arasında imzalanan Türk-Yunan Mübadele Sözleşmesi'nin önemi vurgulandı ve mübadillerin yaşadığı sorunlar dile getirildi. Programın ardından denize karanfil bırakıldı.

 • Atina'da Çalışma Bakanlığı önünde patlayan bomba hasara yol açtı
  03 Şub Atina'da Çalışma Bakanlığı önünde patlayan bomba hasara yol açtı

  Yunanistan'ın başkenti Atina'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bomba patlaması sonucu bölgede hasar oluştu. İhbarın ardından polis bölgede tahliye işlemi başlattı ve yolu trafiğe kapattı. Patlamayı 'Devrimci Sınıfsal Öz savunma' diye ilk kez gündeme gelen bir örgüt üstlendi.

 • Türkiye-Yunanistan İş Forumu Ticari İlişkileri Geliştirmeyi Hedefliyor
  02 Şub Türkiye-Yunanistan İş Forumu Ticari İlişkileri Geliştirmeyi Hedefliyor

  DIŞ Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Türkiye-Yunanistan iş forumu toplantısı Sarıyer'de yapıldı. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılan toplantıda konuşan DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Başkanı Adnan Polat, geçmişte yaşanan sıkıntıları unutalım önümüze bakalım. Ticareti geliştirelim, ilişkileri geliştirelim, sosyal hayatı da geliştirelim dedi. Forumda yaklaşık 200 katılımcı ve 75 firma yer aldı.

 • DEİK Türkiye-Yunanistan İş Forumu Ticari İlişkileri Geliştirmeyi Hedefliyor
  02 Şub DEİK Türkiye-Yunanistan İş Forumu Ticari İlişkileri Geliştirmeyi Hedefliyor

  DIŞ Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Türkiye-Yunanistan iş forumu toplantısı Sarıyer'de yapıldı. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılan toplantıda konuşan DEİK Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Başkanı Adnan Polat, 'Geçmişte yaşanan sıkıntıları unutalım önümüze bakalım. Ticareti geliştirelim, ilişkileri geliştirelim, sosyal hayatı da geliştirelim' dedi.

 • Çanakkale'de Sahil Güvenlik ekipleri 70 kaçak göçmeni kurtardı
  02 Şub Çanakkale'de Sahil Güvenlik ekipleri 70 kaçak göçmeni kurtardı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri, iki farklı noktada kaçak göçmenler olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Motor arızası nedeniyle sürüklenen lastik bot içerisindeki 22 kaçak göçmen Sahil Güvenlik Botu tarafından kurtarıldı. Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince geri itilen lastik içindeki 48 kaçak göçmen de kurtarıldı. Toplamda 70 kaçak göçmen, işlemlerin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

Advertisement