Son dakika Zabıta Dairesi Başkanlığı haberleri, Zabıta Dairesi Başkanlığı son dakika, son dakika Zabıta Dairesi Başkanlığı

Son Dakika Zabıta Dairesi Başkanlığı Haberleri

 • Gebze'deki Marketlerde Zabıta Denetimi
  14 Şub Gebze'deki Marketlerde Zabıta Denetimi

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde zabıta ekipleri, marketlerde halk sağlığını tehdit eden gıda ürünlerini tespit etti. Ambalajı kurtlanmış süt ürünü bulunan bir market hakkında tutanak tutuldu.

 • Gebze'de Zabıta Ekipleri Marketlerde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünleri Tespit Etti
  14 Şub Gebze'de Zabıta Ekipleri Marketlerde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünleri Tespit Etti

  Gebze'de zabıta ekipleri marketlerde yaptıkları denetimde, son kullanma tarihi geçmiş bazı ürünler ile ambalajı kurtlanmış süt ürünü tespit etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı Gebze Grup Amirliği ekipleri, halk sağlığını tehdit eden gıda ürünlerini imha etti. Okul kantinlerinde de denetimler gerçekleştiriliyor.

 • Kocaeli'de Fiyat Etiketi Yönetmenliği Denetimleri Devam Ediyor
  13 Şub Kocaeli'de Fiyat Etiketi Yönetmenliği Denetimleri Devam Ediyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, 1 Ocak 2024'te yürürlüğe giren Fiyat Etiketi Yönetmenliği'ni denetlemeye devam ediyor. Lokanta, restoran, kafe, pastane gibi işletmelerde fiyat listesi denetimi yapılıyor.

 • Gebze'de Son Kullanma Tarihi Geçmiş Süt Ürünleri Tespit Edildi
  31 Oca Gebze'de Son Kullanma Tarihi Geçmiş Süt Ürünleri Tespit Edildi

  Gebze'de bir markette yapılan denetimde, son kullanma tarihi geçmiş onlarca süt ürünü tespit edildi. Aralarında 2,5 ay geçmiş olan ürünlerin de bulunduğu belirtildi.

 • Antalya'da Belediye Ekipleri Fiyat Listesi Denetimi Yaptı
  18 Oca Antalya'da Belediye Ekipleri Fiyat Listesi Denetimi Yaptı

  Antalya'da belediye ekipleri, lokanta, restoran, kafe ve pastanelerin giriş kapısı ve masalarına fiyat listelerinin konulmasıyla ilgili denetim gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, işletmelerin fiyat listesini iş yerine asmakla yükümlü hale getirilmesi üzerine çalışma başlattı. Zabıta ekipleri, denetimlerde fiyat listesinin görünür şekilde olup olmadığını kontrol etti ve uygunsuzluk tespit edilen işletmelere uyarıda bulundu. Ticaret Bakanlığı tarafından getirilen zorunluluk kapsamında denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi.

 • Antalya'da İşletmelerin Fiyat Listeleri Denetlendi
  18 Oca Antalya'da İşletmelerin Fiyat Listeleri Denetlendi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, lokanta, restoran, kafe ve pastanelerin fiyat listelerini giriş kapısı ve masalara koyması zorunluluğuna yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde işletmelerin fiyat listesinin görünür şekilde olup olmadığı incelendi ve uygunsuzluk tespit edilen işletmeler uyarıldı. Denetimlerin devam edeceği belirtildi.

 • Antalya'da Lokanta ve Restoranlarda Fiyat Listesi Denetimi
  17 Oca Antalya'da Lokanta ve Restoranlarda Fiyat Listesi Denetimi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, lokanta, restoran, kafe ve pastanelerin fiyat listelerini denetledi. Çalışmalarını tamamlamayan esnaf uyarılırken, kaldırım üzerindeki engelli yoluna yakın bırakılan malzemeler kaldırıldı.

 • Balıkesir Büyükşehir, karla mücadeleye 7/24 hazır
  10 Oca Balıkesir Büyükşehir, karla mücadeleye 7/24 hazır

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, beklenen kar yağışına karşı tüm ekipleriyle koordineli bir şekilde hareket ederek etkin bir çalışma sağlamak için hazırlıklarını tamamladı. Depolarında 4 bin ton tuz bulunan Büyükşehir, araçlarına tuz yükleme işlemlerini tamamlayarak ihtiyaç duyulan alanlarda hazır olunmasını sağladı. Ana arterler ve caddelerde gerekli işlemleri yapmak için hazır olan Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin sorumluluk alanlarında da destek sağlıyor. Ayrıca, toplu taşıma seferlerinin aksamaması için gerekli önlemler alındı ve sokak hayvanlarının bakımları da devam edecek.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kar Yağışına Hazır
  10 Oca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kar Yağışına Hazır

  Balıkesir'de beklenen kar yağışında tüm ekiplerin koordineli olarak hareket etmesi için Büyükşehir Belediyesi son değerlendirmelerini yaparak teyakkuzda bekliyor. Depolarında 4 bin ton tuz bulunan Büyükşehir, şimdiden ihtiyaç duyulan alanlarda hazır olunması için araçlarına tuz yükleme işlemlerini tamamladı.

 • Kocaeli'de Unutulan Eşyalar Zabıta Tarafından Muhafaza Ediliyor
  09 Oca Kocaeli'de Unutulan Eşyalar Zabıta Tarafından Muhafaza Ediliyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, unutulan değerli eşyaları güvenli bir şekilde muhafaza ediyor. Vatandaşlar, eşyalarını geri almak için zabıtaya başvurabiliyor. Kayıp eşyalar arasında nüfus cüzdanları, ehliyetler, cep telefonları ve çantalar bulunuyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Kaybolan Çocukları Buluyor
  06 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Kaybolan Çocukları Buluyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kemeraltı Çarşısı'nda kaybolan çocukları bulmak için WhatsApp grubu kurdu. Son bir yılda kaybolan 53 çocuğu ailelerine kavuşturan ekipler, hızlı bir şekilde çocuklara ulaşıyor. Ailelere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

 • Malatya Büyükşehir Belediyesi Yılbaşı Tedbirleri Alıyor
  31 Ara Malatya Büyükşehir Belediyesi Yılbaşı Tedbirleri Alıyor

  Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yılbaşı akşamını huzur ve güvenlik içinde karşılamaları için gerekli tedbirleri alıyor. Nöbetçi ekipler oluşturuldu, çağrı merkezi çalışanları koordinasyon sağlayacak. Zabıta ve güvenlik personeli sahada görev alacak, itfaiye ve MASKİ ekipleri acil durumlara müdahale edecek. Büyükşehir Çağrı Merkezi ise 7/24 hizmet verecek.

 • Samsun'da Yılbaşı Öncesi Fiyat Etiketi Denetimleri
  30 Ara Samsun'da Yılbaşı Öncesi Fiyat Etiketi Denetimleri

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yılbaşı öncesi market ve manavlarda fiyat etiketi kontrolü denetimlerini yoğunlaştırdı. Son bir haftada 50 zabıta personeli ve 500 işyerinde yapılan denetimlerde fiyat etiketi kontrolü, etiket fiyatı ve kasa ödemesi arasında herhangi bir uyumsuzluğun olup olmadığına bakıldı. Ürünlerin son kullanma tarihleri de kontrol edildi. Amacı vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak olan zabıta ekipleri, ayrıca çarşı ve pazarlarda kaldırımların işgal edilmemesi, seyyar faaliyetlerin gösterilmemesi ve dilencilik yapılmasının önlenmesi için de denetimlerini sürdürmektedir.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, Yıl Sonu Denetimlerini Sürdürüyor
  30 Ara Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, Yıl Sonu Denetimlerini Sürdürüyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, yılın son günlerinde vatandaşların yoğun alışveriş yaptığı işyerlerinde fiyat etiketi kontrolü, ödeme uyumsuzluğu ve son kullanma tarihi denetimleri yapıyor. Denetimlerde tespit edilen eksiklikler ilgili kurumlara iletiliyor.

 • Ordu'da Yeni Yıl Öncesi Zabıta Denetimleri Devam Ediyor
  26 Ara Ordu'da Yeni Yıl Öncesi Zabıta Denetimleri Devam Ediyor

  Ordu'da zabıta ekipleri, yeni yıl öncesi vatandaşların mağduriyet yaşamaması için iş yerleri ve işletmelerde denetimler yapmaktadır. Denetimlerde hijyen, fiyat etiketi, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı gibi konular incelenmekte ve kusurlu görülen iş yerlerine idari ve cezai işlemler uygulanmaktadır. Denetimlerin aralıksız ve planlı şekilde devam edeceği vurgulanmıştır.

 • Van'da zabıta ve gıda mühendislerinden denetim
  26 Ara Van'da zabıta ve gıda mühendislerinden denetim

  Van'da zabıta ve gıda mühendislerinden oluşan ekip, aktar ve kuruyemişçilerde denetim yaptı. Kestaneler incelenmek üzere laboratuvara gönderildi, marketlerde ise son kullanma tarihleri ve fiyat etiketleri kontrol edildi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi, Çin kestanesi denetimleri yapıyor
  26 Ara Van Büyükşehir Belediyesi, Çin kestanesi denetimleri yapıyor

  Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, piyasada bulunan ve insan sağlığına zararlı olan Çin kestanesi için aktar ve kuruyemişçilerde denetim yaptı. Denetimlerde şüpheli kestanelere el konulurken, bazıları laboratuvara gönderildi. Ayrıca, yerel ve ulusal marketlerde de ürünlerin son kullanma tarihi, ambalajları ve fiyat etiketleri kontrol edildi ve cezai işlem uygulandı.

 • Samsun'da Dilencilere Yönelik Denetimlerde Altın ve Para Bulundu
  24 Ara Samsun'da Dilencilere Yönelik Denetimlerde Altın ve Para Bulundu

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, dilencilik yapan kişilere yönelik denetimlerde bir kişinin üzerinden 1 tam, 1 yarım, 1 çeyrek altın ve 46 TL, başka bir kişinin üzerinden ise 1265 TL para buldu. Dilenciler hakkında yasal işlem yapıldı.

 • Samsun'da dilencilere göz açtırılmıyor
  24 Ara Samsun'da dilencilere göz açtırılmıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, dilencilik yapan kişilere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Son yapılan denetimlerde bir dilencinin üzerinden altın ve para çıkarken, başka bir dilencinin üzerinde ise bin 265 TL bulundu. Vatandaşlar, dilencilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Öğrencilere Yerli Malı Haftası Etkinliği Düzenledi
  23 Ara Mersin Büyükşehir Belediyesi Öğrencilere Yerli Malı Haftası Etkinliği Düzenledi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Yerli Malı Haftası'nda ilkokul öğrencilerine yönelik bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Meyve ve Sebze Hal Kompleksi'ni gezdi ve yerli malı kullanmanın önemini öğrendi.

 • Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral, CHP'den Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı
  19 Ara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral, CHP'den Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral, CHP'den Süleymanpaşa Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu. Eral, dokuz yıl boyunca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin farklı kademelerinde çalıştı.

 • İzmir'de dilenci 3 saatte bin 700 lira topladı
  14 Ara İzmir'de dilenci 3 saatte bin 700 lira topladı

  İzmir'de geçtiğimiz aylarda bir cuma namazı çıkışında dilenerek yüklü miktarda topladığı para ile yakalanan dilenci, 51'inci kez zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Üzerinde bin 700 lira para bulunan dilenci, parayı 3 saatte topladığını söyledi.

 • Trabzon'da içme suyu hattında patlama
  12 Ara Trabzon'da içme suyu hattında patlama

  Trabzon'un Ortahisar ilçesinde içme suyu isale hattında meydana gelen patlama sonucunda su fışkırarak çevredeki iş yerlerini su bastı. Ekipler sorunu gidermek için çalışma yürütüyor.

 • Samsun'da '100. Yıl Anıtı' İnşaatı İmara Aykırı Olduğu Gerekçesiyle Durduruldu
  06 Kas Samsun'da '100. Yıl Anıtı' İnşaatı İmara Aykırı Olduğu Gerekçesiyle Durduruldu

  Samsun'un Atakum ilçesinde yapımına başlanan '100. Yıl Anıtı' inşaatı, 'imara aykırı olduğu' gerekçesiyle durduruldu. Atakum Belediyesi ve özel bir kulüp iş birliğiyle başlatılan çalışma, Cumhuriyet'in 100 yılını temsil eden 100 kolonun inşa edilmesini içeriyordu. Ancak Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, inşaatın imara aykırı olduğunu belirterek durdurma kararı aldı.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, işletme denetimlerini dijitalleştiriyor
  05 Kas İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, işletme denetimlerini dijitalleştiriyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, işletme denetimlerini Zabıta Denetim Modülü üzerinden yapmaya başladı. İşletmelerin ihlal geçmişi kayıt altına alınarak Kent Hakkı Karnesi oluşturulacak ve ihlali bulunmayan işletmelere 'kent destekçisi' işareti verilecek.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Aracı Sayısını Artırdı
  27 Eki Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Aracı Sayısını Artırdı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere 18 yeni araç daha aldı. Bu sayede zabıta araçlarının toplam sayısı 28'e yükseldi.

 • Van Zabıtası, Kaldırım İşgali Denetimi Yapmak İçin Yaka Kameralarını Kullanıyor
  10 Eki Van Zabıtası, Kaldırım İşgali Denetimi Yapmak İçin Yaka Kameralarını Kullanıyor

  Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, kentteki düzeni sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla yaka kameralarını kullanarak kaldırım işgali denetimi yapıyor. Zabıta personeli, kaldırımları işgal eden esnaflara uyarıda bulunarak kurallara uymalarını sağlıyor.

 • İzmir'de Dilencilerin Üzerinden Binlerce TL Çıktı
  06 Eki İzmir'de Dilencilerin Üzerinden Binlerce TL Çıktı

  İzmir'de Kemeraltı Çarşısı'nda dilencilik yapan bir kişinin üzerinden 2 saatte topladığı bin 840 TL'ye el konuldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardı.

 • Van Büyükşehir Belediyesi Zabıtası Yaka Kameraları Kullanacak
  05 Eki Van Büyükşehir Belediyesi Zabıtası Yaka Kameraları Kullanacak

  Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, denetim ve uygulamalarda daha şeffaf bir şekilde çalışmak amacıyla yaka kameraları kullanmaya başladı. Zabıta personeli, eğitimlerin ardından yaka kameralarıyla görevlerini yerine getirecek ve muhtemel sorunlarda daha sağlıklı bir çözüm bulunacak.

 • Zabıta bile şaşırdı: Dilenci 15 dakikada bin 200 lira para topladı
  02 Eki Zabıta bile şaşırdı: Dilenci 15 dakikada bin 200 lira para topladı

  Zabıta bile şaşırdı: Dilenci 15 dakikada bin 200 lira para topladı İzmir'in Konak ilçesinde zabıta ekipleri tarafından yakalanan bir dilencinin üzerinden bin 200 lira nakit para çıktı.

 • Dilenci 15 dakikada bin 200 lira topladı, zabıtalar bile şaşırdı
  02 Eki Dilenci 15 dakikada bin 200 lira topladı, zabıtalar bile şaşırdı

  İzmir'in Konak ilçesinde zabıta ekipleri tarafından yakalanan bir dilencinin üzerinden bin 200 lira nakit para çıktı. İdari işlem uygulanan şahsın topladığı para, zabıtaları da hayrete düşürdü.

 • Kocaeli'de Market Denetiminde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünler Tespit Edildi
  28 Eyl Kocaeli'de Market Denetiminde Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünler Tespit Edildi

  Kocaeli'de Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası'nda marketlerde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde ürünlerin raf etiket fiyatı ile kasa fiyatlarının uyumunu kontrol eden ekipler, ayrıca son kullanma tarihi geçmiş onlarca gıda ürününü tespit ederek imha etti.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Okul Servis Araçlarını Denetliyor
  28 Eyl Mersin Büyükşehir Belediyesi, Okul Servis Araçlarını Denetliyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servis araçlarını denetlemeye başladı. Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, araç içi kontrolleri gerçekleştirerek çocukların güvenli seyahat etmesini sağlıyor. Denetimlerde eksiklik tespit edilen servis şoförlerine cezai işlem uygulanıyor. Veliler ve şoförler yapılan denetimleri faydalı buluyor ve çocukların güvenliği açısından önemli olduğunu vurguluyor.

 • Ordu'da zabıta ekipleri denetimleri arttırdı
  27 Eyl Ordu'da zabıta ekipleri denetimleri arttırdı

  Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, okul kantinleri, toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve okul servilerine yönelik denetimlerini arttırdı.

 • Malatya'da Market ve Fırınlarda Denetimler Yapılıyor
  27 Eyl Malatya'da Market ve Fırınlarda Denetimler Yapılıyor

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Ticaret İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, Malatya genelinde market ve fırınlarda etiket gramaj ve hijyen denetimleri gerçekleştiriyor. Denetimlerde iş yerlerinin ruhsatları, ürün gramajları, hijyen belgeleri, son kullanma tarihleri ve fiyat etiketleri gibi konular inceleniyor. Ekipler, kurallara uymayan işletmelere yasal işlemler uyguluyor ve ürün fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki farklılıkları da denetliyor. Vatandaşlar olumsuz durumlarla karşılaştıklarında ise 444 51 44 ve Alo 153 numaralarını arayabilecekler.

 • Ordu'da toplu taşıma ve okul kantinlerine denetim
  27 Eyl Ordu'da toplu taşıma ve okul kantinlerine denetim

  Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve okul servislerine yönelik denetimlerini arttırdı. Ayrıca okul kantinlerine de denetimler gerçekleştirildi.

 • Samsun'da Yalnız Yaşayan Kadının Evinden 2 Kamyon Çöp Çıktı
  25 Eyl Samsun'da Yalnız Yaşayan Kadının Evinden 2 Kamyon Çöp Çıktı

  Samsun'da sağlık sorunları nedeniyle bakımını yapamayan Necla Erol'un evinden çıkan kötü koku üzerine belediye ekipleri harekete geçti. Evden yapılan temizlik sonucunda 2 kamyon çöp çıktı ve ev ilaçlandı. Necla Erol ise özel bir bakımevine yerleştirildi.

 • 8 yıldır çöp biriktiriyor... Yalnız yaşayan kadının evinden 2 kamyon çöp çıkartıldı
  25 Eyl 8 yıldır çöp biriktiriyor... Yalnız yaşayan kadının evinden 2 kamyon çöp çıkartıldı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, yalnız yaşayan ve sağlık sorunları nedeniyle bakımını yapamayacak durumda olan 57 yaşındaki ihtiyaç sahibi N.E.'nin 8 yıldır çöp biriktirdiği evini temizleyerek ilaçladı. Evden 2 kamyon çöp çıkarılırken N. E. ise bakımevine yerleştirildi.

 • Kocaeli Sahillerinde Cankurtaran Ekipleri 2 Bin 197 Kişiye Müdahale Etti
  20 Eyl Kocaeli Sahillerinde Cankurtaran Ekipleri 2 Bin 197 Kişiye Müdahale Etti

  Kocaeli sahillerinde görev yapan cankurtaran ekipleri, yaz sezonu boyunca boğulma tehlikesi geçiren 2 bin 197 kişiye müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) ekipleri, 13 bölgede hizmet vererek can güvenliği sağladı.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 84 kayıp çocuğu ailelerine teslim etti
  18 Eyl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 84 kayıp çocuğu ailelerine teslim etti

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zabıta ve güvenlik ekipleri, sahiller ve turistik bölgelerde görev yaparken kaybolan 84 çocuğu ailelerine teslim etti. Ayrıca ekipler, buldukları değerli eşyaları da sahiplerine ulaştırarak toplamda 247 kayıp eşyayı geri verdi.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Makinelerini İlçelere Gönderdi
  14 Eyl Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Makinelerini İlçelere Gönderdi

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarında kullanılmak üzere satın aldığı iş makinelerini ilçelere gönderdi. Yeni alınan iş makineleri, ilçelerde daha hızlı hareket etme imkanı sağlayacak.

 • İzmir'de Okul Servislerine Denetim
  11 Eyl İzmir'de Okul Servislerine Denetim

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servislerine yönelik denetim çalışması başlattı. Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde belirlenen kriterlere uymayan servis araçlarına para cezası kesildi.

 • Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zabıta Teşkilatı ile Bir Araya Geldi
  07 Eyl Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zabıta Teşkilatı ile Bir Araya Geldi

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Zabıta Teşkilatı'nın 197. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Zabıta Dairesi Başkanlığı personeliyle bir araya geldi. Kabulde, yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Trafik Güvenliği Tatbikatı Gerçekleştirdi
  06 Eyl Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Trafik Güvenliği Tatbikatı Gerçekleştirdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği çerçevesinde 'Yol Trafik Güvenliği Tatbikatı' (YTG) gerçekleştirildi. Tatbikatta, Mersin Büyükşehir Belediyesinin ilgili birçok birimi koordineli bir şekilde çalışma gerçekleştirdi.

 • Zabıta Teşkilatı'nın 197. kuruluş yılı kutlandı
  04 Eyl Zabıta Teşkilatı'nın 197. kuruluş yılı kutlandı

  Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 197'inci yılı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Törenlerde Atatürk Heykeli'ne çelenk sunulması ve kahvaltı programı düzenlendi.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 197. yılını kutluyor
  01 Eyl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 197. yılını kutluyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 197. yılını kutlamak için bir araya geldi. Zabıta Haftası kapsamında yapılan etkinliklerle Kocaelilere huzur ve güven sağlanıyor.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Türk Bayrağı Dağıttı
  30 Ağu Manisa Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Türk Bayrağı Dağıttı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla esnafa ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıtarak, bayram sevincine ve coşkusuna ortak oldu.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden ceza polemiği açıklaması
  08 Ağu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden ceza polemiği açıklaması

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 'ekmeği ucuza satan fırıncı ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri arasında ceza polemiği' iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, fırına ekmeğin ucuza satıldığı için değil kaldırım işgali ve eksik gramajlı pide satışı nedeniyle işlem yapıldığı belirtildi. Zabıta Daire Başkanlığı'nın ekmeği fiyatın altında sattığı iddiasıyla ilgili herhangi bir işlem yapmadığı vurgulandı. Ayrıca, kaldırım işgaline yönelik cezaların işletmenin ekmeği ucuza satmaya başladığı tarihten önce verildiği ifade edildi.

 • İzmir'de Çığırtkan ve Hanutçulara Operasyon
  04 Ağu İzmir'de Çığırtkan ve Hanutçulara Operasyon

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Tarihi Kemeraltı Çarşısı ve Alsancak bölgesinde çığırtkan ve hanutçulara yönelik operasyon düzenledi. Denetimler sonucunda 22 işyerine işlem yapıldı ve 200 bin 525 lira cezai işlem uygulandı.

 • İzmir'de Kemeraltı Çarşısı ve Alsancak'ta çığırtkanlara operasyon
  04 Ağu İzmir'de Kemeraltı Çarşısı ve Alsancak'ta çığırtkanlara operasyon

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan tarihi Kemeraltı Çarşısı ile Alsancak bölgesinde çığırtkan ve hanutçulara yönelik operasyon düzenledi. Denetimlerin ardından belirlenen kişilere işlem yapıldı. Tüm yıl devam eden denetimlerde, şu ana kadar 22 iş yeri hakkında işlem yapılırken, toplamda 200 bin 525 lira tutarında da cezai işlem uygulandı.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, unutulan değerli eşyaları sahiplerine teslim etti
  01 Ağu Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, unutulan değerli eşyaları sahiplerine teslim etti

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Atatürk Kent Parkı, Akhisar Necdi Şentürk Parkı ve Turgutlu Irlamaz Alanı'nda Temmuz ayında vatandaşların unuttuğu ya da kaybettiği para, cep telefonu, cüzdan, çanta, kulaklık, kolye gibi 32 adet değerli eşyayı sahiplerine teslim etti. Zabıta Dairesi Başkanı Evren Yıldız, bulunan eşyaların sahiplerine ulaşıp tutanak ile kendilerine teslim edildiğini belirtti.

 • Manisa'da motosiklet işgallerine denetim
  31 Tem Manisa'da motosiklet işgallerine denetim

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na bağlı Trafik Zabıta ekipleri ve Trafik Polisi iş birliğinde İzmir Caddesi üzerinde motosiklet işgallerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Ekipler, kaldırımları rahat kullanabilmek için motosikletleri belirlenen park yerlerine yönlendirdi.

 • Zabıtada gündem: Bursa'nın esenliği
  19 Tem Zabıtada gündem: Bursa'nın esenliği

  Bursa'da halkın esenlik, sağlık ve huzurunun sağlanması için 17 ilçede yoğun bir mesai harcayan Zabıta Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın ev sahipliğine yapılan 'Aylık Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı' bir araya geldi. Toplantıda, zabıta hizmetleri çerçevesinde giren sahillerdeki işgaller, hurdacılar, seyyar satıcılar, usulsüz çadırlar, işgaliye karşılığı verilen yerler, başıboş hayvanlar, hurda araçlar ile şehir içi tır, kamyon, karavan parklanmaları gibi konular ele alındı. Zabıta müdürlükleri, hizmet sunarken yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 • Bursa'da Zabıta Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Yaptı
  19 Tem Bursa'da Zabıta Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Yaptı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen aylık koordinasyon ve değerlendirme toplantısında, 17 ilçede görev yapan zabıta müdürleri bir araya geldi. Toplantıda, sahillerdeki işgaller, hurdacılar, seyyar satıcılar, usulsüz çadırlar, başıboş hayvanlar, hurda araçlar ve parklanma sorunları gibi konular ele alındı. Zabıta Dairesi Başkanı Sadık Kibar, zabıtaların halkın esenliği, huzuru ve sağlığı için çalıştığını belirterek, görevlerinde başarılı olmak ve vatandaşların huzurunu sağlamak için birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını ifade etti.

 • Van'da Fırınlarda Hijyen ve Gramaj Denetimi Yapıldı
  08 Tem Van'da Fırınlarda Hijyen ve Gramaj Denetimi Yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, fırınlarda hijyen ve gramaj denetimi yaptı. Kentte vatandaşların sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilen gıdaya ulaşması için denetimler sürüyor. Denetimlerde gramaj, hijyen, maske ve eldiven kullanımı, ürünlerin son kullanma tarihleri gibi detaylar incelendi. Tespit edilen eksiklikler için gerekli işlemler yapılacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU, Tahtalı Barajı'ndaki Kaçak Moloz ve Çöp Dökümüne Müdahale Etti
  05 Tem İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU, Tahtalı Barajı'ndaki Kaçak Moloz ve Çöp Dökümüne Müdahale Etti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU Genel Müdürlüğü, Tahtalı Barajı'nın uzun mesafeli koruma alanına kaçak moloz ve çöp dökümü yapıldığını tespit ederek, bölgeyi atıklardan temizledi. Ayrıca, döküm yapanların tespiti için çalışma başlatıldı. İçme suyu kaynaklarını etkilemeyen bu durumun tekrarlanmaması için gerekli önlemler alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin zabıta birimleri de sorumluların tespiti ve yaptırım uygulanması için çalışmalarını sürdürüyor. Tahtalı Barajı'nın güvenli havzasının korunması ve kaçak yapılaşmaya karşı mücadele devam edecek.

 • İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi
  04 Tem İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi

  İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtindeki çok sayıda Arapça tabela, zabıta ekiplerinin operasyonuyla tek tek indirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki bazı iş yerlerinde asılı Arapça tabelaları kaldırmak için harekete geçti. Ekipler tarafından, Konak ilçesi Basmane semtinde bulunan birçok iş yerindeki asılı Arapça tabelalar spiral yardımıyla kesilerek bulundukları yerden kaldırıldı. Ekiplerin son birkaç gün içerisinde, 100'e yakın Arapça tabelayı kaldırdığı öğrenildi.

 • İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi
  04 Tem İzmir'de Arapça tabelalar tek tek indirildi

  İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtindeki çok sayıda Arapça tabela, zabıta ekiplerinin operasyonuyla tek tek indirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki bazı iş yerlerinde asılı Arapça tabelaları kaldırmak için harekete geçti. Ekipler tarafından, Konak ilçesi Basmane semtinde bulunan birçok iş yerindeki asılı Arapça tabelalar spiral yardımıyla kesilerek bulundukları yerden kaldırıldı. Ekiplerin son birkaç gün içerisinde, 100'e yakın Arapça tabelayı kaldırdığı öğrenildi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi UKOME, ESHOT'un yeni otobüs hattını reddetti
  04 Tem İzmir Büyükşehir Belediyesi UKOME, ESHOT'un yeni otobüs hattını reddetti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), ESHOT'un açmak istediği yeni bir otobüs hattını oy çokluğu ile reddetti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kararı siyasi hesaplarla hizmet engeli olarak değerlendirdi ve takdirin halka ait olduğunu belirtti. UKOME'nin üye yapısının hükümet tarafından değiştirildiği ve merkezi idareyi temsil eden kurumların çoğunlukta olduğu vurgulandı.

 • Van'da Gürültü Kirliliğine Sebep Olan İşletmelere Denetim
  03 Tem Van'da Gürültü Kirliliğine Sebep Olan İşletmelere Denetim

  Van'da vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine gürültü kirliliğine sebep olan işletmeler denetlendi. Van Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Van Gölü Liman Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Edremit Belediyesi zabıta ekipleri, tekne turu düzenleyen işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimler sonucunda düzenlemeye aykırı davranan işletmelere cezai işlem uygulandı.

 • Van'da Tatlı ve Lokum İmalathaneleri Denetlendi
  27 Haz Van'da Tatlı ve Lokum İmalathaneleri Denetlendi

  Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, il genelindeki tatlı ve lokum imalathaneleri başta olmak üzere kasap, pastane ve unlu mamul satış noktalarında denetim yaptı. Denetimlerde, genel hijyen kuralları, ürünlerin son tüketim tarihleri, üretim yapılan alanların temizliği, eldiven, bone kullanımı, ilaçlama ve işyeri ruhsatları kontrol edildi. Eksikliklerin tespit edildiği işletme sahipleri uyarıldı.

 • Antalya'da Kurban Bayramı için tüm önlemler alındı
  26 Haz Antalya'da Kurban Bayramı için tüm önlemler alındı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nı rahat ve huzurlu geçirebilmek için çevre sağlığı, hayvan sağlığı, zabıta, itfaiye, mezarlık ve ASAT ekipleriyle tüm önlemlerini aldı. Toplu ulaşımda resmi plakalı araçlar ücretsiz olacak, ANET sosyal tesisler ve mesire alanları hizmet verecek. Kurban kesim hizmeti için 3 nokta belirlendi. Zabıta, itfaiye, çevre sağlığı ve ASAT ekipleri de görev başında olacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır
  25 Haz İzmir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı için 8 büyükbaş mobil kurban kesim ünitesi, 1 küçükbaş mobil kurban kesim ünitesi ve 12 kesim çadırı kurarak halkın hijyenik ortamda kesim yapabilmesi için çadır ile su ve hava tesisatları oluşturdu. Ayrıca, konteynerlerde kesim hizmeti sunacak ve kesim ücretleri belirlendi. Kaçak kesim yapanlara 617 TL para cezası uygulanacak ve zabıta ekipleri denetimlerini bayram boyunca sürdürecek.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrencilerin YKS Sınavına Güvenliği İçin Önlemler Aldı
  17 Haz İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrencilerin YKS Sınavına Güvenliği İçin Önlemler Aldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin güvenliği ve huzur içerisinde YKS sınavına girebilmesi için bir dizi önlem aldı. Sınava geç kalan ve salonunu bulmakta zorlanan öğrenciler ise zabıta ekipleri tarafından sınav merkezlerine ulaştırıldı. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri hem sınav merkezleri yakınlarındaki gürültü kaynaklarına anında müdahale etti hem de ücretsiz su dağıttı. Okul çevrelerinde teyakkuzda olan mobil zabıta ekipleri ise sınava geç kalan ve sınav salonunu bulmakta zorlanan öğrencileri sınav merkezlerine yetiştirmek için seferber oldu.

 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Mavi Bayraklı Plajlarda Görev Yapacak
  16 Haz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri Mavi Bayraklı Plajlarda Görev Yapacak

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, yaz döneminde tatil beldelerindeki mavi bayraklı plajlarda dilencilik, seyyar satıcılık gibi konulara müdahale ederek vatandaşların huzur, düzen ve güvenliğini sağlayacak. Toplamda 10 bölgede, 76 personel ile birçok çalışma gerçekleştirilecek.

 • Duygu sömürüsüyle para toplayanlara zabıta engeli
  15 Haz Duygu sömürüsüyle para toplayanlara zabıta engeli

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri özel bireylerin adını kullanarak duygu sömürüsü yapan 3 kişiyi dikkati sayesinde yakalayarak cezai işlem uyguladı.

 • İzmit'te Engellilere Yardım Toplayanlara Para Cezası
  14 Haz İzmit'te Engellilere Yardım Toplayanlara Para Cezası

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, engellilere yardım amaçlı izinsiz olarak para toplayan 3 kişiye para cezası uygulandı. Zabıta ekipleri, duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para toplayan kişilere karşı denetimlerini sürdürüyor. İdari yaptırım ile 617'er lira ceza uygulanan 3 kişiye, vatandaşları izinsiz yardım toplamamaları konusunda uyarı yapıldı.

 • İstanbul'da 9 Yılda 334 Bin Metrekare Hayalet Ağ Temizlendi
  07 Haz İstanbul'da 9 Yılda 334 Bin Metrekare Hayalet Ağ Temizlendi

  İstanbul İl Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen hayalet ağ temizliği etkinliği kapsamında İstanbul çevresinde 9 yılda 334 bin metrekare hayalet ağ denizlerden çıkarıldı. Temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe, çeşitli kurumlar ve kuruluşlar da katıldı. Hayalet ağların deniz canlıları için ciddi sorun oluşturduğu belirtilirken, İstanbul İl sınırlarındaki Marmara ve Karadeniz kıyılarındaki toplam 198 farklı lokasyondan 5 milyon metrekare alan tarandı.

 • İstanbul Bakırköy açıklarında Hayalet Ağ Temizliği Etkinliği Düzenlendi
  07 Haz İstanbul Bakırköy açıklarında Hayalet Ağ Temizliği Etkinliği Düzenlendi

  İstanbul İl Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından koordine edilen hayalet ağları temizleme etkinliği Bakırköy açıklarında gerçekleştirildi. Dalgıçlar denizden yaklaşık 10 bin metre kara ağ çıkardı ve ağlar geri dönüşüme kazandırıldı. Hayalet ağlar deniz canlıları için ciddi sorun oluşturuyor ve İstanbul İl sınırlarındaki Marmara ve Karadeniz kıyılarındaki toplam 198 farklı lokasyondan 4 milyon 997 bin metrekarelik alan tarandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İl Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, İstanbul il Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Deniz Zabıta Amirliği, Yeşilköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı, Kınalıada Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı da etkinliğe katıldı.

 • Kocaeli'de Sokak Dönüştürme Projesi
  30 May Kocaeli'de Sokak Dönüştürme Projesi

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 'Sokak Dönüştürme Prova Uygulama Destek Programı' ile sokakları yayalar, çocuklar ve aileler için yaşanabilir alanlara dönüştürecek. Program çerçevesinde ilk olarak Körfez Esentepe Mahallesi'nde bulunan Ahmet Taner Kışlalı İlkokulu ve çevresi seçildi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Karavan İşgaline Son Veriyor
  28 May İzmir Büyükşehir Belediyesi Karavan İşgaline Son Veriyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka'da ücretsiz otoparkları ve sahil alanlarını işgal eden 174 karavanı tahliye ederek geçici otopark noktalarına taşıdı.

 • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Hal Esnafını Ziyaret Etti
  08 May Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya Hal Esnafını Ziyaret Etti

  Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Toptancı Halini ziyaret ederek esnaf ve çiftçilerle buluştu. AK Parti heyeti, esnafın ve çiftçilerin taleplerini dinledi ve tarım alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • Zabıta ekiplerinden 7/24 denetim
  05 May Zabıta ekiplerinden 7/24 denetim

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Cumhuriyet Bulvarında gerçekleştirdiği devriyelerle hem vatandaşların güvenliğini sağlıyor hem de seyyar satıcılara ve duygu sömürüsünde bulunan dilencilere müdahale ediyor.

 • Manisa Büyükşehir Belediyesi Personeli Bayram Ziyaretleri Yaptı
  21 Nis Manisa Büyükşehir Belediyesi Personeli Bayram Ziyaretleri Yaptı

  Manisa Büyükşehir Belediyesi personeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla görevi başında olan Başkanvekili Mehmet Palabıyıkın önderliğinde nöbetçi birimlere ve huzurevi sakinlerine bayram ziyareti gerçekleştirdi.

 • Van'da tatlı imalathaneleri denetlendi
  19 Nis Van'da tatlı imalathaneleri denetlendi

  Van Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde kent genelindeki tatlı imalathaneleri ve satış noktalarını denetledi.

 • Bursa'da bayramın birinci günü şehir içi ulaşım ücretsiz
  19 Nis Bursa'da bayramın birinci günü şehir içi ulaşım ücretsiz

  Bursa'da Ramazan Bayramı'nın birinci günü şehir içi toplu taşıma herkese ücretsiz olacak.

 • Antalya Büyükşehir Ramazan Bayramı'na Hazır
  18 Nis Antalya Büyükşehir Ramazan Bayramı'na Hazır

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent halkının Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmesi için gereken önlemleri aldı. Zabıta, İtfaiye, ABİM ve ASAT başta olmak üzere birçok birim, Ramazan Bayramı süresince görev başında olacak.

 • Erzurum'da zabıta ekipleri market ve fırın denetimi yaptı
  10 Nis Erzurum'da zabıta ekipleri market ve fırın denetimi yaptı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kentteki market ve fırınlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

 • Şehzadeler ve Yunusemre'deki fırınlara denetim
  28 Mar Şehzadeler ve Yunusemre'deki fırınlara denetim

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ile Yunusemre ve Şehzadeler Belediyeleri Zabıta Müdürlükleri işbirliğiyle kent merkezinde faaliyetlerini sürdüren fırınlara yönelik denetim gerçekleştirildi.

 • Samsun'da zabıta dilencilere göz açtırmıyor
  27 Mar Samsun'da zabıta dilencilere göz açtırmıyor

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan ayını fırsat bilerek vatandaşların inanç ve merhamet duygularını sömüren dilencilere göz açtırmıyor.

Advertisement