Edirne'de Pakistanlıların rehin aldığı Hindistanlı kurtarıldı - Son Dakika
3.Sayfa

Edirne'de Pakistanlıların rehin aldığı Hindistanlı kurtarıldı

Türkiye'ye çalışmak için gelen Hindistan uyruklu bir kişiyi rehin alarak ailesinden 2 milyon Rupi (yaklaşık 775 bin TL) fidye isteyen Pakistan uyruklu 3 kişi, Edirne'de polisin operasyonuyla yakalandı.

19.05.2024 11:04

Edirne'de Hindistan uyruklu bir kişi, çalışmak için geldiği Türkiye'de kaçırıldı. Şahsın ailesinin ihbarı sonrası harekete geçen polis ekipleri Hindistanlıyı kaçırarak ailesinden fidye isteyen 3 Pakistanlıyı yakaladı.

İSTANBUL'DA BULAŞIKÇILIK YAPARKEN EDİRNE'YE DAVET EDİLDİ

Hindistan'dan İstanbul'a 18 Nisan'da çalışmak için gelen Akhıl Krıshnan Radhakrıshnan, lokantada bulaşıkçı olarak çalışırken, arkadaşı aracılığıyla tanıştığı kişiler kendisini Edirne'ye davet etti. Edirne'de emlak işiyle ilgilendiklerini söyleyen kişilerin, "Bize emlakçılık ve tercümanlık yapacaksın, ayda 180 bin lira kazanacaksın" demeleri üzerine Radhakrıshnan, önceki gün otobüsle Edirne'ye geldi.

Edirne'de Hintliyi rehin alan 3 Pakistanlı yakalandı

ELLERİ VE AYAKLARINI BAĞLAYIP AİLESİNDEN FİDYE İSTEDİLER

Telefonda konuştuğu kişilerin verdiği adrese giden Radhakrıshnan, iddiaya göre, buradaki kişiler tarafından rehin alındı. Elleri ve ayaklarını bağlayan kişiler, Akhıl Krıshnan Radhakrıshnan'ın Hindistan'da bulunan ailesini telefonla görüntülü olarak arayıp, rehin alma görüntülerini izleterek, serbest bırakmaları için 2 milyon Rupi (Yaklaşık 775 bin TL) fidye istedi.

AİLESİ POLİSE İHBAR ETTİ

Fidyeyi vermek için süre isteyen aile, Radhakrıshnan'ın İstanbul'daki arkadaşını telefonla arayıp oğullarının kaçırıldığını anlatarak yardımcı olmasını istedi. Durumun iletildiği Edirne Emniyet Müdürlüğü, harekete geçti. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu rehin tutulan Radhakrıshnan'ın, Yancıkçı Şahin Mahallesi, Şeyh Çelebi Camii Sokak üzerinde bir evde bulunduğu belirlendi.

Edirne'de Hintliyi rehin alan 3 Pakistanlı yakalandı

OPERASYONLA KURTARILDI

Polis, gece yarısı düzenlediği operasyonda, Hintliyi rehin tutanlar polisi görünce kaçmaya çalıştı. Evin çevresi ve çatılarda önlem alan polis 1 kişiyi yolda kaçarken, 1 kişiyi iki apartman arasındaki boşlukta, 1 kişiyi de kömürlükte yakalayarak gözaltına aldı. Evde rehin tutulan Radhakrıshnan da kurtarıldı. Evde ve şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda, ruhsatsız 1 pompalı tüfek, 4 fişek, kesici aletler, 220 euro, 16 bin 230 lira ele geçirildi.

AİLESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Kurtarılan Radhakrıshnan, kendisini kurtaran polise sarılıp sevinç gözyaşları döktü. Hemen telefonla ailesine arayan Radhakrıshnan, kurtarıldığını bildirdi. Polisin gözaltına aldığı 3 şüphelinin Pakistan uyruklu olduğu belirlendi.

Rehin alan kişilere evini kiraya veren 'asayiş' ve 'narkotik' suçlarından kaydı bulunan M.K. (21) de polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında, 'yağma', 'gasp', 'tehdit', 'kasten yaralama', 'kişiyi hürriyetinden alıkoyma', 'göçmen kaçakçılığı' suçlarından soruşturma başlatıldı.

Edirne\'de Pakistanlıların rehin aldığı Hindistanlı kurtarıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa Edirne'de Pakistanlıların rehin aldığı Hindistanlı kurtarıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (22)

 • Tahsin Uçak: Pakistanlıların rehin aldığı hindistanlıyı Suriyeli polis ekipleri kurtardı Hindistanlının ilk müdahalesini Mısırlı ambulas görevlisi yaptı hastaneye kaldırılan hindistanlı Iraklı doktor tarafından sağlık kontrolünden geçirildi öte yandan Pakistanlılar çıkarıldığı mahkemede Özbekistanlı hakim pakistanlıyı cezaevine gönderdi 60 6 Yanıtla
  Şevki Sünger: çok güzel bir yorum korkarım .torunlarımız bunu yaşayacak 18 1 Gökçen Bilge ÖZDEMİR KARAOĞLU: :)))) 4 0 Davut Çağlar: tam olarak ülke bu durumda 0 0
 • Yunus Durak: Ne kadar işe yaramayan, suç işleme potansiyeli yüksek, ne oldukları belirsiz insanlar akın akın geldiler. Bunlara verilen her türlü hizmet ülke için büyük kayıp 47 0 Yanıtla
 • Murat Yiğit: Alın size muz cumhuriyeti 31 2 Yanıtla
 • mustafa sagdic: hic kimse de sorma cesareti gosteremiyor. bunlar bu ulkeye nasil geliyor. hic mi sinir muhafizimiz, gumrukcumuz, vize kontrolcumuz yok. 28 0 Yanıtla
 • mustafa sagdic: hahahhahhaaha. gercek mi bu haber ? 21 1 Yanıtla
 • Gökmen Karaçay: bizimkiler yetmiyordu birde bunlar 16 0 Yanıtla
 • Abdullah Çelik: İtal çeteler 13 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement