Son dakika Adalet Bakanı haberleri, Adalet Bakanı son dakika, son dakika Adalet Bakanı

Son Dakika Adalet Bakanı Haberleri

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Karabük ziyaretinde projeleri değerlendirdi
  13:30 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Karabük ziyaretinde projeleri değerlendirdi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük ziyaretinde AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya'nın proje tanıtım toplantısında yerel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Tunç, siyasetçiler arasında karalama siyasetine gerek olmadığını vurgulayarak, temiz siyasetin önemine dikkat çekti.

 • AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya Proje Tanıtım Toplantısında
  11:08 AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya Proje Tanıtım Toplantısında

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük'te yapılan proje tanıtım toplantısında Özkan Çetinkaya'yı destekledi ve Karabük'ün yeni bir döneme girdiğini belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, çölyak hastası çocuğu olan annenin fırın talebini yerine getirecek
  19:37 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, çölyak hastası çocuğu olan annenin fırın talebini yerine getirecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Bartınlılar Derneği'ni ziyaret ederek çölyak hastası çocuğu olan bir annenin fırın talebini yerine getireceklerini belirtti. Ayrıca dernek tarafından ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye ve koli yardımları da yapıldı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük
  01:57 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Darbeci anlayışı tarihe gömdük

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Bartınlılar Derneği toplantısında yaptığı konuşmada, darbeci anlayışın milletin desteğiyle tarihe gömüldüğünü belirtti. Tunç, reformları hayata geçirerek darbecilerin ve vesayetçilerin bu karanlık gecelere bir daha tevessül edememeleri için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, projelerin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceklerini ve insanı güçlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

 • Bakan Tunç: 'Önceki dönemlerde yapılan değişiklikler anayasadaki vesayetçi ruhun azalmasını sağladı'
  02 Mar Bakan Tunç: "Önceki dönemlerde yapılan değişiklikler anayasadaki vesayetçi ruhun azalmasını sağladı"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, önceki dönemlerde yapılan değişikliklerin anayasadaki vesayetçi ruhun azalmasını sağladığını belirterek, "Tamamen ortadan kalkmasını o maddelere sinen ruh bakımından tam diyemeyiz.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Vesayetçilerle mücadele ede ede bugünlere geldik
  02 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Vesayetçilerle mücadele ede ede bugünlere geldik

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Boyabat Belediye Başkan adayı Ferhat Yıldız'ın proje tanıtım toplantısında vesayetçilerle mücadele ettiklerini belirtti. Türkiye'de vesayetçi sistemin geride kaldığını vurgulayan Tunç, AK Parti hükümetlerinin tüm vesayet güçlerini ortadan kaldırdığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin ekonomik başarılarına rağmen yaşanan olaylarla ülkenin yönetimini değiştirmek isteyenlerin başarısız olduğunu söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Demokrasimizin standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz
  02 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Demokrasimizin standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'de gerçek belediyeciliğin temellerinin 1994 yılında atıldığını ve AK Parti'nin kuruluşunun sebebinin gerçek belediyecilik olduğunu belirtti. Tunç, AK Parti iktidarında temel hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırıldığını ve demokrasinin standartlarının yükseltildiğini vurguladı. Ayrıca, gerçek belediyeciliğin katılımcı ve erişilebilir bir belediyecilik olduğunu ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta yeni anayasa mücadelesi vereceğini açıkladı
  02 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta yeni anayasa mücadelesi vereceğini açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta gerçekleştirdiği ziyaretlerde yeni anayasa yapma mücadelesine vurgu yaptı. Ayrıca deprem bölgelerinin yeniden inşası ve hizmetlerin geliştirilmesi konularında da çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu
  02 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sinop'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bakan Tunç, Sinop Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra Sinop Adalet Sarayı'na geçti. Burada Cumhuriyet Başsavcısı ve adliyede görevli hakim, savcı ve personellerle görüşen Bakan Tunç, daha sonra Sinop Baro Başkanı ile sohbet etti. Son olarak Vali, Milletvekili, İl Başkanı ve Belediye Başkan adayıyla birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de Demokrasinin Standartlarını Yükseltmeye Devam Edeceğiz
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de Demokrasinin Standartlarını Yükseltmeye Devam Edeceğiz

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu'nun Hanönü ve Taşköprü ilçelerinde AK Parti seçim ofislerinin açılış törenlerine katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Konuşmasında, Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükselttiklerini ve bundan sonra da yine demokrasinin standardını yükseltmeye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, ekonomik toparlanma ve vatandaşların refahının artması için çalıştıklarını vurguladı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükseltmeye devam edeceğiz

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu'da yaptığı konuşmada Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükseltmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirtti. Tunç, ayrıca adaletin önemine vurgu yaparak hukukun üstünlüğünden taviz vermeyeceklerini ve demokratik dönüşümleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yeni dönemde sivil bir Anayasa yapma umudunu da dile getiren Tunç, bu çalışmanın ülke için hayırlı olacağını söyledi.

 • AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor
  01 Mar AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

  AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, seçim çalışmaları kapsamında Yeşil ve Şirinevler mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Çetinkaya, projelerini anlattı ve mahalleleri modern konutlarla ayağa kaldırmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Yenişehir Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde düzenlenecek Proje Tanıtım Toplantısı'na Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da katılacak.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 'İstikrarın Yakalandığı Bir Süreci Hep Beraber Yaşayacağız'
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 'İstikrarın Yakalandığı Bir Süreci Hep Beraber Yaşayacağız'

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek yaptığı konuşmada, Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde büyüme ve kalkınma sürecini sürdürdüğünü ve halkın alım gücünün artarak devam ettiğini belirtti. Tunç, ülkenin zorlu bir dönemden geçtiğini ancak pandemi ve depremler gibi olumsuz etkenlere rağmen toparlanma sürecinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, iş dünyasının ülkenin gelişmesinde önemli bir rol oynadığını vurgulayan Tunç, Kastamonu'nun İstinaf Mahkemesi talebini değerlendireceklerini söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstikrarın yakalandığı bir süreci hep beraber yaşayacağız
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstikrarın yakalandığı bir süreci hep beraber yaşayacağız

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu'da yaptığı konuşmada, yerel seçimlerden sonra istikrarın yakalanacağını ve halkın alım gücünün artacağını belirtti. Ayrıca, Kastamonu için istinaf mahkemesi talebinde bulunuldu.

 • Adalet Bakanı: Türkiye'nin seçimleri örnek seçimlerdir
  01 Mar Adalet Bakanı: Türkiye'nin seçimleri örnek seçimlerdir

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu Valiliği'nde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin seçimlerinin dünyaya örnek olduğunu belirterek, seçim güvenliği konusunda hiçbir endişe olmadığını söyledi. Tunç, ayrıca suçla mücadele ve yargı paketiyle ilgili önemli adımlar atıldığını ve düzenlemeler yapıldığını ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İsrail Bir Terör Örgütü Gibi Hareket Ediyor
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İsrail Bir Terör Örgütü Gibi Hareket Ediyor

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail'in devlet değil adeta bir terör örgütü gibi hareket ettiğini belirterek, "Çocukları, kadınları açlıktan korumak için orada yardım bekleyen Filistinlilerin üzerine bomba yağdıran bir devlet olamaz. Bu ancak terör örgütü işidir.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi çalışmaları tamamlanmak üzere, 9. Yargı Paketi seçimden sonra gündeme gelecek
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi çalışmaları tamamlanmak üzere, 9. Yargı Paketi seçimden sonra gündeme gelecek

  Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan 8. Yargı Paketi ile ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, çalışmaların bu gece tamamlanmasını beklediklerini ve seçimden sonra 9. Yargı Paketi'ni gündeme getireceklerini belirtti. Bakan Tunç, yargılamaların hızlandırılması, hak ihlallerinin önlenmesi ve suçla mücadele konularında yapılan düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İnsanlık vicdanında İsrail mahkumdur
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İnsanlık vicdanında İsrail mahkumdur

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Meclis Genel Kurulu'nda görüşülen 8'inci Yargı Paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tunç, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınayarak, Uluslararası Adalet Divanının tedbir kararını uygulaması ve hayata geçirmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısının İsrail yöneticileri hakkında soruşturma başlatması çağrısında bulundu.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle görüştü
  01 Mar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle görüştü

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Erzurum'dan gelen öğrencilerin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Tunç, gençlerin fikirlerini dinlediklerini ve tecrübelerini paylaştıklarını ifade etti.

 • Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alıyor
  29 Şub Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alıyor

  Fransa'da kürtajın anayasal bir hak olmasını öngören tasarı, Senato'da ezici bir çoğunlukla kabul edildi. Böylece Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alan ilk ülke olma yolunda ilerliyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son oylama için Kongre oturumu çağıracağını belirtti. Eğer anayasa değişikliği onaylanırsa, referanduma gidilmesine gerek kalmayacak. Fransa'da yapılan bir kamuoyu anketine göre, halkın %86'sı değişikliği destekliyor. Bu adım, kürtaj hakkının güçlendirilmesi yönündeki baskıların arttığı bir dönemde atılmıştır.

 • Adalet Bakanı Tunç 'Geçmişimizi, kültürümüzü unutmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz'
  29 Şub Adalet Bakanı Tunç "Geçmişimizi, kültürümüzü unutmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen programda konuştu. Bakan Tunç, geçmişimizi ve kültürümüzü unutmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yol almamız gerektiğini vurguladı. Ayrıca, yerel seçimlerde milletin en doğru kararı vereceğine inandıklarını belirtti.

 • Adalet Bakanı Tunç 'Geçmişimizi, kültürümüzü unutmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz'
  29 Şub Adalet Bakanı Tunç "Geçmişimizi, kültürümüzü unutmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen programda konuştu. Bakan Tunç, geçmişimizi ve kültürümüzü unutmadan birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yolumuza devam edeceğimizi belirtti. Konuşmasında ayrıca 31 Mart Yerel seçimlerine değinen Bakan Tunç, milletin en doğru kararı vereceğine inandıklarını ifade etti.

 • TBMM Genel Kurulu'nda FETÖ tartışması
  28 Şub TBMM Genel Kurulu'nda FETÖ tartışması

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal'ın Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ'a yönelik FETÖ ile ilgili sözlerine TBMM'de bulunan partiler tepki gösterdi. Bozdağ, FETÖ ile mücadele ettiğini ve terör örgütünün devletten temizlenmesi için çaba sarf ettiğini belirtti. Tartışmaların ardından partiler, Bozdağ'a destek verdi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 28 Şubat'ın açtığı yaralar çok derin
  28 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 28 Şubat'ın açtığı yaralar çok derin

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 28 Şubat'ın açtığı yaraların derin olduğunu belirterek, yeni anayasa ile Türkiye'nin demokratik bir geleceğe adım atması gerektiğini söyledi. Tunç, ayrıca vesayetçi ruhun ortadan kaldırılması için yapılan düzenlemelerin yeni anayasada kalıcı hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek
  28 Şub Adalet Bakanı: Yargımız tarafsız ve bağımsızdır, darbeciler hesap verecek

  Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak kazınan ve 'postmodern darbe' olarak adlandırılan 28 Şubat'ın yıl dönümünde İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen sempozyumda Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşma yaptı. Tunç, yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu vurgulayarak, darbecilere hesap sorulduğunu ve bundan sonra da benzer bir durumu düşünenlere karşı teyakkuzda olunacağını belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır
  28 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugün yargımız her zamankinden daha bağımsız ve tarafsızdır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul 2 Nolu Barosu tarafından düzenlenen '28 Şubat Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Türk yargısının bağımsız ve tarafsız olduğunu vurgulayarak, darbelerin ve vesayetçi anlayışın demokrasiye zarar verdiğini belirtti. Tunç, yapılan yapısal dönüşümlerle bir daha darbe olmaması için çalıştıklarını ve yeni bir anayasa ile demokrasiyi güçlendireceklerini ifade etti.

 • Kampüs kapılarını halka açmıştı! İstanbul Üniversitesi Rektörü tartışma yaratan görüntüleri böyle savundu
  28 Şub Kampüs kapılarını halka açmıştı! İstanbul Üniversitesi Rektörü tartışma yaratan görüntüleri böyle savundu

  "Duvarsız üniversite" tanımını benimseyip kampüsü halka açılan İstanbul Üniversitesi'nde çekilen fotoğraflar büyük bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Tepkiler sonrası sessizliğini bozan Rektör Prof. Dr. Osman Bülent Zülfikar, "Akla hayale ve insafa sığmayan eleştiriler oldu. Yanıltıcı fotoğraflarla amfimizde olan personelimizi sığınmacı gösteren, dizi film çekmek isteyenleri işgalci olarak gösterenler oldu. Bilim yuvasına parmaklık vurulamaz; yakışmaz da" dedi.

 • Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
  27 Şub Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden sahasında meydana toprak kaymasında sorumlulukları bulunanların yargı tarafından ortaya çıkarılacağını belirterek, "Kim sorumluysa bu kazadan, yargı önünde elbette ki hesabını verecektir.

 • Adalet Bakanı Tunç: Kirada yüzde 25 uygulaması şartlara göre belirlenecek
  27 Şub Adalet Bakanı Tunç: Kirada yüzde 25 uygulaması şartlara göre belirlenecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, yüzde 25'lik kira zam tavanının uzatılıp uzatılmayacağının Meclis tarafından belirleneceğini ifade etti. Bakan Tunç, enflasyon hedefinin tutturulmasının öncelik olduğunu ve pandemi, deprem gibi etkenlerin ekonomiyi olumsuz etkilediğini belirtti. Ev sahibi ve kiracı arasında arabulucu sistemini başlattıklarını da sözlerine ekledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Kira davalarında arabulucuya başvuru sayısı 129 bin 259
  26 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Kira davalarında arabulucuya başvuru sayısı 129 bin 259

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakimlere Yönelik Arabuluculuk ve Tahkim Bilgilendirme Semineri'ne katılarak kira davalarında arabulucuya başvuru sayısının 129 bin 259 olduğunu ve bu başvurulardan 69 bin 239'unun anlaşma ile sonuçlandığını açıkladı. Tunç, arabuluculuk ve tahkim yöntemlerinin uyuşmazlıkların çözümünde etkili, hızlı ve kolay bir yöntem olduğunu belirtti ve bu yöntemlerin Türkiye'de de yaygınlaşmaya devam ettiğini vurguladı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstanbul'u sadece İstanbul diyecek bir büyükşehir belediye başkanı yönetmeli
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: İstanbul'u sadece İstanbul diyecek bir büyükşehir belediye başkanı yönetmeli

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Esenler'de katıldığı 'Bartın-Zonguldak Hemşehri Buluşması' programında, 'İstanbul'u sadece İstanbul diyecek bir büyükşehir belediye başkanı yönetmeli' dedi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Savunma Sanayiinde Yerlilik Oranı Yüzde 80 Oldu
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Savunma Sanayiinde Yerlilik Oranı Yüzde 80 Oldu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaptığı konuşmada, savunma sanayiinde yüzde 80 yerlilik oranını yakaladıklarını ve terörle mücadelede başarılı olduklarını belirtti. Tunç, küresel güçlere müsaade etmediklerini ve terör devleti kurulmasına izin vermediklerini söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Esenyurt ve Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı kazandıracağını açıkladı
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Esenyurt ve Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı kazandıracağını açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Esenyurt ve Büyükçekmece'ye hizmet verecek olan Adalet Sarayı'nın proje çalışmalarının devam ettiğini ve 2024 yatırım programına alındığını belirtti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı müjdesi verdi
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye Adalet Sarayı müjdesi verdi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye hizmet verecek büyük bir adliye sarayının 2024 yılında inşa edileceğini duyurdu. Tunç, İstanbul'un önemini vurgulayarak, İstanbul'a sahip çıkmanın Türkiye'ye sahip çıkmak olduğunu belirtti. Ayrıca, İstanbul'da gerçek belediyecilik anlayışının önemine değindi ve Büyükçekmece'ye yapılacak adalet sarayının bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'de yeni bir adalet sarayı projesi hazırlandığını ve 2024 yılında tamamlanacağını belirtti. Ayrıca, Bartın'a da önemli eserler kazandırıldığını ve İstanbul'un kayıp yıllarının telafi edileceğini söyledi. Tunç, Büyükçekmece Belediyesi'nin 30 yıldır çözüm getirmediği sorunları çözeceklerini ve adalet sarayı projesinin yatırım programına alındığını ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yanıtladı! Kirada yüzde 25 uygulaması devam edecek mi?
  25 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yanıtladı! Kirada yüzde 25 uygulaması devam edecek mi?

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konut kiralarında yüzde 25 zam sınırının 1 Temmuz 2024'te sona ereceğini ve bu durumun devam etmeyeceğini açıkladı. Bakan Tunç, kira davalarında arabuluculuk döneminin başladığını ve fahiş artışların önüne geçmek için bu uygulamaya geçildiğini belirtti.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan ''Eros'' davası açıklaması: Cumhurbaşkanımız beni arayıp 'Nasıl olur böyle bir şey?' dedi
  24 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan ''Eros'' davası açıklaması: Cumhurbaşkanımız beni arayıp 'Nasıl olur böyle bir şey?' dedi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'da Eros isimli kediyi dakikalarca döverek öldüren İbrahim Keloğlan hakkında verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasıyla ilgili, katıldığı canlı yayında açıklama yaptı. Bakan Tunç, ''Hepimiz bu konuda hassasız. Hatta bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız 'Nasıl olur böyle bir şey?' diyerek beni aradı. Cumhurbaşkanımız, kamu vicdanında bunun yeri olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanımız, bizzat takip ediyor'' ifadelerini kullandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugünkü yargı bağımsız ve tarafsızdır
  24 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Bugünkü yargı bağımsız ve tarafsızdır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türk Parlamenterler Birliği toplantısında yaptığı konuşmada, bugünkü yargının her zamankinden daha bağımsız ve tarafsız olduğunu belirtti. Tunç, adaletin güvenilir ve güven veren bir şekilde tesis edilmesi için yapılan çalışmalara değindi ve adliyelerdeki teknolojik imkanların arttırıldığını vurguladı. Ayrıca, hukuk fakültelerindeki eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini ve hakim ve savcı adaylarının daha donanımlı yetişmesi için yeni düzenlemeler yapıldığını ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Uyuşturucuyla mücadelede kararlıyız
  24 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Uyuşturucuyla mücadelede kararlıyız

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "İnsanımızı sosyal ve ekonomik hayattan koparan, aile ilişkilerine zarar veren, çeşitli suçların işlenmesine zemin oluşturan uyuşturucuyla mücadele bizim kırmızı çizgimizdir.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Uyuşturucuyla Mücadele Sempozyumuna Katıldı
  24 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Uyuşturucuyla Mücadele Sempozyumuna Katıldı

  Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Medipol Üniversitesi'nde düzenlenen Uyuşturucuyla mücadele sempozyumuna katıldı. Bakan Tunç, uyuşturucuyla mücadele konusunda önemli bilgiler verdi ve toplumun desteğini istedi.

 • MHP'lilerden Bakan Tunç'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama
  23 Şub MHP'lilerden Bakan Tunç'a mehter marşlı, maytap ve konfetili karşılama

  Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve projelerinin tanıtıldığı programda, MHP'liler tarafından Adalet bakanı Yılmaz Tunç için mehter marşlı, maytap ve konfetili bir karşılama programı düzenlendi.

 • Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkan Adayı ve Projeleri Tanıtıldı
  23 Şub Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkan Adayı ve Projeleri Tanıtıldı

  Cumhur İttifakı'nın Bartın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve projeleri, düzenlenen programla tanıtıldı. Programa katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, MHP'liler tarafından mehter marşıyla maytap ve konfetilerle karşılandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Ülkemizi büyütmeye ve ekonomiyi geliştirmeye devam edeceğiz
  23 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Ülkemizi büyütmeye ve ekonomiyi geliştirmeye devam edeceğiz

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile esnafı ziyaret ederek, ülkenin kalkınma hamleleriyle büyütüleceğini ve ekonominin geliştirileceğini söyledi. Tunç, ayrıca doğal gaz keşfi ve AK Parti'nin belediyecilik anlayışı hakkında konuştu.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti
  23 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Bartın'da Esnafı Ziyaret Etti

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da Cumhuri İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile birlikte esnafı ziyaret etti. Bakan Tunç, gençlerin kıraathanesinde espri yaparak vatandaşlarla sohbet etti.

 • İstanbul'da küçük kız çocuğuna cinsel istismar davasında verilen cezalar bozuldu
  23 Şub İstanbul'da küçük kız çocuğuna cinsel istismar davasında verilen cezalar bozuldu

  İstanbul'da küçük yaştaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddialarına ilişkin 3 sanık hakkında verilen cezaların bozulduğu açıklandı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, verilen cezaların usul ve esas yönünden hatalı olduğunu belirterek dosyayı yerel mahkemeye iade etti. Sanıklar, yeniden yargılanacak.

 • Almanya'da İsrail'e destek suçlamasıyla suç duyurusu
  23 Şub Almanya'da İsrail'e destek suçlamasıyla suç duyurusu

  Almanya'da Filistinliler adına yapılan suç duyurusunda, Başbakan Olaf Scholz ve diğer hükümet yetkilileri, İsrail'in Gazze'deki soykırımına destek oldukları gerekçesiyle suçlanmaktadır. Suç duyurusunda, Alman hükümetinin İsrail'e silah ihracatına onay vermesi, diplomatik ve siyasi destek sağlaması ile Birleşmiş Milletler Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na yardım ödemelerini kesmesi gibi gerekçeler gösterilmektedir. Suç duyurusunu destekleyen kuruluşlar arasında Avrupa Hukuki Destek Merkezi, Filistin Kamu Diplomasisi Enstitüsü, Filistin için Hukuk ve Filistin için Adalet ve Hesap Verebilirlik Girişimi bulunmaktadır.

 • Bakan Tunç, 'Ülkemiz o şer odaklarından temizlene temizlene bu günlere geldi'
  23 Şub Bakan Tunç, "Ülkemiz o şer odaklarından temizlene temizlene bu günlere geldi"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, millete yapılan hizmetleri hazmedemeyenlerin Türkiye'nin dünyada lider konuma yükselmesini istemeyen şer odaklarıyla mücadele etmeye ve onlara fırsat vermemeye devam edeceklerini söyledi.

 • Adalet Bakanı Tunç, Zonguldak'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması
  23 Şub Adalet Bakanı Tunç, Zonguldak'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesinin (AYM), Gezi Parkı davası hükümlüsü Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin yok hükmünde olduğunun tespiti için CHP'nin başvurusu ile Atalay'ın avukatlarının yaptığı yeni başvuruda, karar verilmesine yer olmadığına hükmetmesine...

 • Bakan Yılmaz Tunç'tan Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay kararı açıklaması
  23 Şub Bakan Yılmaz Tunç'tan Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay kararı açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Can Atalay için Anayasa Mahkemesinin verdiği kararla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan AYM'nin Can Atalay kararına ilişkin açıklama: Yetkisizlik nedeniyle ret kararı vermesi gerekirdi
  23 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan AYM'nin Can Atalay kararına ilişkin açıklama: Yetkisizlik nedeniyle ret kararı vermesi gerekirdi

  Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay kararına ilişkin açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Yetkisizlik nedeni ile ret kararı verilmesi gerekir. AYM'nin bu yöndeki kararı Meclis'te okunan kesin hükmün tartışılması nedeni ile ise bu doğru değil" ifadelerini kullandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Suudi Arabistan Başsavcısı ve Büyükelçi ile görüştü
  22 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Suudi Arabistan Başsavcısı ve Büyükelçi ile görüştü

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Bin Abdullah Almujib ve Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Fahad Bin Assaad Abualnasr ile bir araya geldi. Görüşmede adli iş birliği ve ülkeler arası ilişkiler değerlendirildi. İki ülke arasındaki birliktelik güçlendirilecek.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Suudi Arabistan yetkilileriyle görüştü
  22 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Suudi Arabistan yetkilileriyle görüştü

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Fahad bin Assaad Abu Al-Nasr ve Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Bin Abdullah Almujib ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede adli işbirliği ve ülkeler arası ilişkiler değerlendirildi. Tunç, Suudi Arabistan ile olan ilişkilerin güçlendirilmesine devam edileceğini belirtti.

 • 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)
  21 Şub 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)

  Emekli bayram ikramiyesi tutarı 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilecek.

 • Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Suudi Arabistan Krallığı Başsavcısı Suud Bin Abdullah Almujib ile görüştü
  21 Şub Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Suudi Arabistan Krallığı Başsavcısı Suud Bin Abdullah Almujib ile görüştü

  Suudi Arabistan Krallığı Başsavcısı Suud Bin Abdullah Almujib, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in davetine icabetle Ankara'ya resmi ziyaret gerçekleştirdi. İki ülke arasında hukuki işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla imzalanması öngörülen Mutabakat Zaptına ilişkin değerlendirmeler yapılan görüşmede, kurulması öngörülen İslam Ülkeleri Başsavcılar Birliğinin kuruluş belgesine ilişkin olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Adalet Bakanı: Eros Davası Yeniden Görülecek
  21 Şub Adalet Bakanı: Eros Davası Yeniden Görülecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'da canice öldürülen Eros isimli kedinin kamu davasının yeniden görüleceğini açıkladı. Tunç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Eros davasında verilen hapis cezası hükmünün açıklanmasının geriye bırakılması kararına karşı yapılan itirazın kabul edildiğini ve davanın yeniden görüleceğini belirtti. Tunç, her canlının yaşam hakkının kutsal olduğunu ve kötü davranışlara karşı mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: Maden ocağındaki çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak
  18 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: Maden ocağındaki çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden ocağında meydana gelen toprak kaymasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, çalışmaların hızla devam ettiğini ve en kısa zamanda tamamlanacağını belirtti. Ayrıca, adli soruşturmanın da bağımsız bir şekilde yürütüldüğünü ve gereken adaletin sağlanacağını vurguladı.

 • Hollanda'nın Lahey kentinde Eritreli gruplar arasında çatışma çıktı
  18 Şub Hollanda'nın Lahey kentinde Eritreli gruplar arasında çatışma çıktı

  Hollanda'nın Lahey kentinde Eritreli hükümet muhalifleri ile hükümet yanlısı gruplar arasında çıkan çatışma kontrolden çıktı. Taş ve sopalarla birbirine saldıran gruplar, polisle de çatıştı. Çatışma sırasında çok sayıda araç ve polis aracı ateşe verildi. Olaylar sonucu çok sayıda polis ve gösterici yaralandı. Hollanda'da 25 binden fazla Eritreli sığınmacı bulunuyor ve Eritre'deki baskı ortamı nedeniyle bu ülke vatandaşlarının sığınma başvurusu hızla işleme alınıyor.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık'a: Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem
  18 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık'a: Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP'nin seçim ofisini ziyaret eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile karşılaştı. Bakan Tunç'un "Başkanım devrediyormuşsunuz bu dönem" çıkışına Posbıyık "Yok, biz yerimizdeyiz" karşılığını verdi. Posbıyık ayrıca AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer'i de başkan yardımcısı yapacağını söyledi.

 • Bakan Yılmaz Tunç, İYİ Parti'nin adayı Murat Sesli'yi dinledi
  17 Şub Bakan Yılmaz Tunç, İYİ Parti'nin adayı Murat Sesli'yi dinledi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde esnaf gezisi yaparken İYİ Parti'nin adayı Murat Sesli'nin iş yerine girdi ve iş yerinin önüne asılan pankartı sordu. Sesli, kendi fotoğrafını astığını ve kuzenini destekleyeceğini söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ta esnaf gezisi yaparken pankart sürpriziyle karşılaştı
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ta esnaf gezisi yaparken pankart sürpriziyle karşılaştı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde esnaf gezisi yaparken İYİ Parti'nin adayı Murat Sesli'nin aynı ismi taşıyan akrabasının iş yerine giren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, iş yerinin önüne asılan pankartı sordu. Sesli, kendi fotoğrafını astığını ve 20 Şubat'tan itibaren kuzenini destekleyeceğini söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ta yaptığı konuşmada Türkiye'de demokrasinin standartlarını yükselttiklerini ve temel hak ve özgürlükleri savunmaya devam edeceklerini belirtti. Tunç, AK Parti'nin belediyecilik anlayışını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışmalarını övdü. Ayrıca, yeni dönemde depremlerde zarar gören şehirleri ayağa kaldırmak ve huzurlu bir gelecek için çalışacaklarını vurguladı.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu
  17 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Belediye başkanının Ankara'yla uyumu önemli. Bir parti ayrımı yapmıyoruz.

 • Bakan Tunç: 'AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var'
  17 Şub Bakan Tunç: "AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasi standartları yükseldi
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasi standartları yükseldi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'de demokrasinin standartlarının AK Parti öncesiyle karşılaştırıldığında büyük fark olduğunu belirterek, temel hak ve özgürlüklerin alanını genişlettiklerini söyledi. Tunç, ayrıca yerel yönetimlerle merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaparak, bölgede yapılan projelerle insanları güçlendirmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi ile hak kayıplarının önüne geçilecek
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: 8. Yargı Paketi ile hak kayıplarının önüne geçilecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TBMM Başkanlığına sunulan 8. Yargı Paketi'ne ilişkin, "Bütün davalarda temyiz, itiraz ve istinaf süreçlerinde kararın tebliğinden itibaren 2 hafta içerisinde itiraz ya da temyiz yoluna başvurulabilecek.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi. Tunç, ayrıca AK Parti'nin belediyeler arasında ayrım yapmadığını ve yerel merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaptı.

 • Adalet Bakanı Tunç: 'Danıştay'ın karar verdiği göreve iade dosyaları yeniden incelenecek'
  17 Şub Adalet Bakanı Tunç: "Danıştay'ın karar verdiği göreve iade dosyaları yeniden incelenecek"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Danıştay 5. Dairesi tarafından FETÖ'den ihraç edilen yargı mensuplarının göreve iadesi kararı ile ilgili, "HSK olarak yeniden bir inceleme başlattık ve bu inceleme neticesinde de bu dosyalar yeniden değerlendiriecek" dedi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, FETÖ'den ihraç edilen yargı mensuplarıyla ilgili kararın inceleneceğini açıkladı
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, FETÖ'den ihraç edilen yargı mensuplarıyla ilgili kararın inceleneceğini açıkladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak'ta yaptığı açıklamada, Danıştayın FETÖ'den ihraç edilen yargı mensuplarıyla ilgili kararının inceleneceğini belirtti. Tunç, mesleklerine geri dönen 387 isimle ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yeniden bir inceleme başlatıldığını ve dosyaların tekrar inceleneceğini ifade etti. FETÖ ile mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Tunç, sürecin Hakimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu tarafından takip edileceğini söyledi.

 • Erzincan'daki maden kazasına ilişkin gözaltına alınan 8 kişiden 6'sı tutuklandı
  17 Şub Erzincan'daki maden kazasına ilişkin gözaltına alınan 8 kişiden 6'sı tutuklandı

  Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden ocağı toprak kaymasıyla ilgili soruşturma devam ederken, aralarında Kanadalı yöneticinin de bulunduğu 8 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 6'sı tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili soruşturma devam ediyor
  15 Şub Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili soruşturma devam ediyor

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden sahasındaki toprak kaymasına ilişkin 8 kişilik bilirkişi heyetinin nedenleri ve sorumluları araştırdığını, 8 şüphelinin gözaltı işlemlerinin devam ettiğini bildirdi. Tunç, işçilerin sağ salim kurtarılması için arama kurtarma çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

 • Bartın'da görev yapan gazeteciler Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u ziyaret etti
  15 Şub Bartın'da görev yapan gazeteciler Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u ziyaret etti

  Bartın'da görev yapan haber ajansı, yerel gazete ve internet haber sitesi temsilcileri Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Ankara'da bir araya geldi. Bakan Tunç'un daveti ile gerçekleşen buluşmada, basın çalışanları talep ve önerilerini Bakan Tunç ile paylaştı. Bakan Tunç, ziyarete gelen gazeteciler arasında bulunan 3 muhtar adayına başarı diledi. Ziyarette Gündem Haber Ajansı isimli internet sitesinin sahibi olan ve Buğurlar Köyü Muhtar Adayı Mustafa Kurt tarafından özel olarak hazırlanmış, 100. Yıl logosu Bakan Tunç'a hediye edildi. Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gazetecilere teşekkür ederek, Bartın'da yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı: Planlı bir terör saldırısı yapıldı
  15 Şub AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı: Planlı bir terör saldırısı yapıldı

  11 Şubat Pazar günü AK Parti'nin Küçükçekmece'deki seçim çalışmasına düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili konuşan AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay, olayın planlı bir terör saldırısı olduğunu belirtti. Yeniay, bir vatandaş tarafından uyarıldığını ancak ciddiye almadıklarını söyledi.

 • Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Diğerleri Yeniden Yargılandı
  15 Şub Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Diğerleri Yeniden Yargılandı

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin 'Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım' suçundan haklarında verilen hükümler Yargıtay'da bozulan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Ahmet Hüsrev Altan 6 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı ise 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken Yakup Şimşek ise beraat etti.

 • Erzincan'da zamana karşı yarış! Toprak altında kalan 9 işçi için aramalar devam ediyor
  14 Şub Erzincan'da zamana karşı yarış! Toprak altında kalan 9 işçi için aramalar devam ediyor

  Erzincan'da toprak kayması sonucu 9 işçinin göçük altında kaldığı altın madeni sahasında arama kurtarma çalışmaları 827 personelle gece gündüz devam ediyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, işçilerin 5'inin konteynerde 3'ünün aynı araç içinde, 1'inin ise kamyonda olduğunu belirtti. Öte yandan soruşturmada firma sorumlusu ve maden saha sorumlusu da dahil 7 kişi gözaltına alındı. Kazanın tüm yönleriyle incelenmesi için Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

 • Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Cezayir Adalet Bakanı Abderrachid Tabbi ile görüştü
  14 Şub Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Cezayir Adalet Bakanı Abderrachid Tabbi ile görüştü

  Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Cezayir Adalet Bakanı Abderrachid Tabbi ve beraberindeki heyetle bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasında siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve yargı alanındaki işbirliğinin güçlendirilmesi konuları ele alındı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cezayir Adalet Bakanı Abderrachid Tabbi ile görüştü
  14 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cezayir Adalet Bakanı Abderrachid Tabbi ile görüştü

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cezayir Adalet Bakanı Abderrachid Tabbi ve beraberindeki heyetle görüştü.

 • Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a FETÖ'den hapis cezası
  14 Şub Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a FETÖ'den hapis cezası

  Yargıtay'da bozulan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Ahmet Hüsrev Altan 6 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı ise 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken Yakup Şimşek ise beraat etti.

 • FETÖ/PDY Medya Davasında Karar: Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Fevzi Yazıcı Hapis Cezasına Çarptırıldı
  14 Şub FETÖ/PDY Medya Davasında Karar: Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Fevzi Yazıcı Hapis Cezasına Çarptırıldı

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davanın yeniden görüldüğü duruşmada, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek hakkında karar verildi. Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Ahmet Hüsrev Altan 6 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken, Yakup Şimşek ise beraat etti.

 • Erzincan'daki maden faciası: Kayıp işçilerden 5'i konteynerde, 4'ü araçlardaymış (4)
  14 Şub Erzincan'daki maden faciası: Kayıp işçilerden 5'i konteynerde, 4'ü araçlardaymış (4)

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Çöpler Maden Sahası'nda meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili açıklama yaptı. Yerlikaya, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, Bayraktar ise madenin işletme ruhsatı ve denetimlerle ilgili bilgi verdi.

 • Erzincan'da maden sahasındaki arama çalışmaları sürüyor: İşçilerden 5'i konteynerde, 3'ü araçta
  14 Şub Erzincan'da maden sahasındaki arama çalışmaları sürüyor: İşçilerden 5'i konteynerde, 3'ü araçta

  Erzincan'da heyelan yaşanan maden sahasında 9 işçi için arama çalışmaları sürüyor. Toplam 827 personelin görev yaptığı bölgede, işçilerin aileleri gelecek haberleri umutla bekliyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya son açıklamasında işçilerin 5'inin konteynerde 3'ünün aynı araç içinde, 1'inin ise kamyonda olduğunu belirtti. Soruşturmada firma sorumlusu ve maden saha sorumlusu da dahil 7 kişi gözaltına alındı. Kazanın tüm yönleriyle incelenmesi için Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

Advertisement