Son dakika Diş Hekimliği Fakültesi haberleri, Diş Hekimliği Fakültesi son dakika, son dakika Diş Hekimliği Fakültesi

Son Dakika Diş Hekimliği Fakültesi Haberleri

 • Kemalpaşa'da Çocuklara Ağız ve Diş Sağlığı Projesi
  20:35 Kemalpaşa'da Çocuklara Ağız ve Diş Sağlığı Projesi

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, 3-6 yaş arası çocukların ağız ve diş sağlığı için tarama ve eğitim projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında ilçedeki anaokulu ve kreşlerde eğitim gören çocuklara ve velilere yönelik eğitimler gerçekleştirilecek. Ayrıca ağız ve diş taramaları yapılacak ve erken teşhisle tedavi için çocuklar en yakın sağlık merkezlerine yönlendirilecek.

 • MEÜ Diş Hekimliği Hastanesi'nde Ocak Ayında 4 Bin 286 Hastaya Sağlık Hizmeti Sunuldu
  28 Şub MEÜ Diş Hekimliği Hastanesi'nde Ocak Ayında 4 Bin 286 Hastaya Sağlık Hizmeti Sunuldu

  Mersin Üniversitesi (MEÜ) Diş Hekimliği Hastanesi'nde ocak ayında 4 bin 286 hastaya sağlık hizmeti sunuldu. Hastane, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle yeni açılan binada hizmet vermeye devam ediyor. Hastalar, sağlık güvencesi olanlar ücretsiz, sosyal güvencesi olmayanlar ise uygun ücretler karşılığında hizmet alabiliyor. Ayrıca, hastane aynı zamanda geleceğin diş hekimlerini yetiştiriyor.

 • 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle ihraç edilen diş hekimi 20 yıl sonra görevine dönebildi
  27 Şub 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle ihraç edilen diş hekimi 20 yıl sonra görevine dönebildi

  Postmodern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat sürecinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) diş hekimliği yapan Gülen Kaptanoğlu'nun, başörtüsü nedeniyle ihraç edildiği görevine geri dönebilmesi 20 yılına mal oldu. Kaptanoğlu, o dönemde yaşadığı zorlukları ve mağduriyetleri anlattı. Başörtüsüyle çalışırken kamu düzenini nasıl bozabilirsiniz? Terör örgütüyle nasıl bir ilişkiniz olabilir? Bu kabul edilemez. Türkiye'nin bir daha böyle acıları yaşamamasını diliyorum.

 • AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti
  24 Şub AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti

  AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, 2023-2024 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini alan Batman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti. Nasıroğlu, fakültenin üniversite ve Batman için büyük bir kazanç olduğunu belirterek, burada yetişecek olan hekimlerin bilimin ışığında ülke insanına hizmet edeceğini ifade etti. Ziyaret sırasında son teknoloji ile donatılmış derslikleri de gezen Nasıroğlu, Rektör Prof. Dr. İdris Demir'den fakülte ve bölümler hakkında bilgi aldı.

 • Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
  21 Şub Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  Sağlık alanında düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • Konya'da Engelli Çocuklara Diş Sağlığı Eğitimi ve Tedavi
  16 Şub Konya'da Engelli Çocuklara Diş Sağlığı Eğitimi ve Tedavi

  Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Engelli Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi, aileleriyle ve eğitmenleriyle gelen engelli çocuklara bilgilendirme ve tedavi imkanı sunuyor. Üç gün sürecek etkinlikte 4-17 yaş aralığındaki 300 çocuk ağız diş sağlığı eğitimi alacak ve ihtiyaçlarına göre tedavi planlanacak. Ayrıca, SÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Cansu Bektaş ve Gamze Altun, Avrupa Halter Şampiyonası'nda 5 madalya kazandı.

 • CHP Milletvekili Dinçer: Diş hekimlerinin emeği sömürülüyor
  16 Şub CHP Milletvekili Dinçer: Diş hekimlerinin emeği sömürülüyor

  CHP Ankara Milletvekili Semra Dinçer, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Sağlık Kanun Teklifi üzerine konuşarak, diş hekimlerinin yaşadığı sorunlara ve hastanelerde randevu almanın güçlüğüne dikkat çekti. Dinçer, yeni mezun diş hekimlerinin açlık ve yoksulluğa mahkum edileceğini belirterek, kamuda atama yapılmaması nedeniyle diplomalarını kiralayarak klinikler açan kişilerin olduğunu ifade etti. Ayrıca, doktorsuz hastaneler ve randevusuz kalan vatandaşlar konusunda eleştirilerde bulundu.

 • CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Diş Hekimleri İle İlgili Sağlık Torba Teklifini Eleştirdi
  16 Şub CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Diş Hekimleri İle İlgili Sağlık Torba Teklifini Eleştirdi

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, TBMM Genel kurulunda görüşülen sağlık torba teklifinde diş hekimleri ile ilgili maddenin meslek kuruluşlarının görüşü alınmadan görüşüldüğünü belirterek, diş hekimliği uygulamalarında asıl sorunun üniversite kontenjanları ve nitelikli eğitim olduğunu söyledi. Akkuş İlgezdi, diş hekimlerinin yaşadığı sorunları ve ağız-diş sağlığı hizmetlerindeki eksiklikleri vurgulayarak, daha yaygın ve fazla sayıda diş hekimi ataması yapılması gerektiğini ifade etti.

 • Memleket Partisi'nin Ankara Adayı Zafer Burak Hasar oldu
  13 Şub Memleket Partisi'nin Ankara Adayı Zafer Burak Hasar oldu

  Memleket Partisi, Ankara'da düzenlediği aday tanıtım toplantısında Zafer Burak Hasar'ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıkladı. Parti lideri Muharrem İnce, toplantıda ayrıca Adana, Bursa, Çanakkale, Denizli gibi çeşitli il ve ilçelerde de adaylarını duyurdu.

 • AK Parti Milletvekili Cüneyt Aldemir, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti
  03 Şub AK Parti Milletvekili Cüneyt Aldemir, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti

  AK Parti Tokat Milletvekili Cüneyt Aldemir, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ile birlikte Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret etti. Aldemir, fakülte hakkında bilgiler alarak memnuniyetini dile getirdi ve poliklinikleri gezerek hastalarla, akademisyenlerle ve öğrencilerle sohbet etti.

 • Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çalışmaları Tamamlanıyor
  27 Oca Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çalışmaları Tamamlanıyor

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde yapılan çalışmaların sona yaklaşıldığı bildirildi. Fakültenin Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi için gerekli olan cihazların montajı tamamlandı.

 • Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Hazır
  26 Oca Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Hazır

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin öğrenci alım çalışmaları tamamlandı. Merkez, 10 klinik, 3 protez laboratuvarı, 3 derslik ve diğer birimlerle hizmet verecek. Bilecik Valisi Şefik Aygöl, bölgedeki diş hekimliği hizmetlerinin artık Bilecik'te de yapılabileceğini belirtti.

 • Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Hazır
  26 Oca Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Hazır

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nin öğrenci alım çalışmaları tamamlandı. Merkez, 10 klinik, 3 protez laboratuvarı, 3 derslik ve diğer birimlerle hizmet verecek. Bilecik Valisi Şefik Aygöl, bölgedeki diş hekimliği operasyonlarının artık Bilecik'te yapılabileceğini belirtti ve Bileciklilere hayırlı olsun dileklerini iletti.

 • Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Kelleş, deprem sonrası hasar gören binaları inceledi
  25 Oca Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Kelleş, deprem sonrası hasar gören binaları inceledi

  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, 6 Şubat depremlerinde hasar alan ve onarım çalışmaları devam eden fakülte ve yüksekokul binaları ile sportif tesislerde incelemelerde bulundu. Kelleş, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve normalleşme sürecinde önemli adımlar atıldığını belirtti.

 • Kastamonu'ya Organize Sanayi Bölgesi ve Demiryolu Bağlantısı Planlanıyor
  23 Oca Kastamonu'ya Organize Sanayi Bölgesi ve Demiryolu Bağlantısı Planlanıyor

  AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Kastamonu'da yapılması planlanan organize sanayi bölgesi ve demiryolu bağlantısı hakkında konuştu. Uluay, projenin Kastamonu'nun iş gücüne katkı sağlayacağını ve nüfusun artmasına yol açabileceğini belirtti. Ayrıca, sağlık sorunlarının çözümü ve tarım lisesi gibi diğer projeler hakkında da bilgi verdi.

 • Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde Dudak Damak Yarığı Yenidoğan Ortodonti Merkezi açıldı
  17 Oca Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde Dudak Damak Yarığı Yenidoğan Ortodonti Merkezi açıldı

  Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde Dudak Damak Yarığı Yenidoğan Ortodonti Merkezi törenle açıldı. Merkezde hastaların cerrahi tedavilerinin yanı sıra ameliyat sonrası takipleri yapılıyor ve ailelere psikolojik destek veriliyor. Bölgenin ilk merkezlerinden biri olan bu merkezde bebeklerin doğumdan itibaren tedavileri yapılmakta ve tedavi süreci 20 yaşına kadar devam etmektedir.

 • BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, basın mensuplarıyla bir araya geldi
  17 Oca BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, basın mensuplarıyla bir araya geldi

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Rektör Beydemir, göreve gelmesinden bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve yakın zamanda öğrenci alımına başlanacağını belirtti. Ayrıca, üniversitenin Merkezi Araştırma Laboratuvarı ve Doğal Taş Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin işlevsel bir yapıya kavuştuğunu ve yapılan çalışmaların meyvelerini topladıklarını ifade etti.

 • Aydın Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri huzurevi sakinlerine eğitim verdi
  16 Oca Aydın Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri huzurevi sakinlerine eğitim verdi

  Aydın'da eğitim gören Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf öğrencileri ve öğretim üyeleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Aydın Söke Hilmi Fırat Huzurevi'ni ziyaret ederek ağız ve diş sağlığıyla ilgili eğitim verdi. Ziyarette, diş bakımı, ağız sağlığı ipuçları ve alışkanlıkları hakkında bilgiler paylaşıldı. Etkinlik sayesinde öğrencilere toplumla etkileşim ve bilgi paylaşımı konularında deneyim kazandırıldı.

 • AFSÜ Rektörü: Diş Hekimliği Fakültesi'nde randevu almak zorlaştı
  10 Oca AFSÜ Rektörü: Diş Hekimliği Fakültesi'nde randevu almak zorlaştı

  AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Diş Hekimliği Fakültesi'nde oluşan yoğunlukla ilgili olarak, randevu almanın zorlaştığını ve en çok şikayet aldığı yer haline geldiğini belirtti. Okumuş, randevu açıldığı anda dakikalar içinde dolup kapandığını ve torpil yaptırmak zorunda kaldığını ifade etti.

 • Üniversite rektöründen randevu itirafı: Ben de alamıyorum, torpil yaptırıyorum
  10 Oca Üniversite rektöründen randevu itirafı: Ben de alamıyorum, torpil yaptırıyorum

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, üniversitedeki diş hekimliği hastanesinden randevu alamayanlardan çok fazla şikayet geldiğini belirterek dikkat çeken bir itirafta bulundu. Okumuş, ''Ben de alamıyorum. Torpil yaptırıyorum açıkça söyleyeyim. Çünkü randevuyu açtığınız zaman dakikalar içerisinde kapanıyor, anında doluyor. Çünkü çok fazla tercih var'' ifadelerini kullandı.

 • NEVÜ'ye 42 öğretim elemanı alınacak
  29 Ara NEVÜ'ye 42 öğretim elemanı alınacak

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, farklı akademik birimlerine toplam 42 öğretim elemanı alımı yapacak. Üniversite, 'Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Üniversitesi' olarak ilan edilmiştir. Alımlar, profesör, doçent, doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi pozisyonları için gerçekleştirilecektir.

 • 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
  27 Ara 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri"ne layık görülen bilim insanlarına ödüllerini törenle takdim etti.

 • Erciyes Üniversitesi'nden 5 Öğretim Üyesine Bilim Ödülleri
  27 Ara Erciyes Üniversitesi'nden 5 Öğretim Üyesine Bilim Ödülleri

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleşen 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde, Erciyes Üniversitesi'nden 5 öğretim üyesi ödüle layık görüldü. Prof. Dr. Derviş Karaboğa, yapay zeka alanındaki çalışmalarıyla 2 ödüle birden layık görüldü. Diğer ödül alan isimler ise Prof. Dr. Nurhan Karaboğa, Doç. Dr. Emrah Tıraş, Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Nuri Ertaş ve Doç. Dr. Zeynep Burçin Gönen oldu.

 • Sağlık hizmetlerine multidisipliner bakış sempozyumu düzenlendi
  20 Ara Sağlık hizmetlerine multidisipliner bakış sempozyumu düzenlendi

  "Cumhuriyetin 100. Yılında Sağlık Hizmetlerine Multidisipliner Bakış" sempozyumu, Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

 • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığının 2024 yılı bütçesi üzerinde konuştu Açıklaması
  16 Ara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığının 2024 yılı bütçesi üzerinde konuştu Açıklaması

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Çocukluk çağı bağışıklama programındaki kuduz, Hepatit A ve suçiçeği gibi üç aşıyı teknoloji transferi ile Türkiye'de üreteceğiz.

 • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 'Hıfzıssıhha Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Üretim Merkezimizin İnşaatını Tamamlayarak Pilot Üretimlere 2025 Yılında...
  16 Ara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Hıfzıssıhha Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Üretim Merkezimizin İnşaatını Tamamlayarak Pilot Üretimlere 2025 Yılında...

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde; "Hıfzıssıhha Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Üretim Merkezimizin inşaatını tamamlayarak pilot üretimlere 2025 yılında başlayabileceğiz. Hedefimiz, ülkemizin ihtiyacı olan aşıların tamamının Türkiye’de üretilmesi. Çocukluk çağı bağışıklama programımızdaki 3 aşımız (Kuduz, Hepatit A ve Suçiçeği) teknoloji transferi ile ülkemizde üretilecek. Bağışıklama programındaki diğer tüm aşılar Hıfzıssıhha’da üretilecek. 2028’de tüm aşılar yüzde 100 Türkiye’de üretiliyor olacak. Tip 1 diyabet hastaları başta olmak üzere tüm diyabet hastalarımızın kullanımına sunmak üzere sürekli glukoz ölçüm sistemlerini tamamen yerlileştiriyoruz. Molekülden itibaren ülkemizde geliştirilmiş en az üç biyoteknolojik ilacın klinik araştırmasını başlatacağız" dedi.

 • Dicle Üniversitesi'nde çene ve yüz kırıkları tedavisi başarılı şekilde gerçekleştirildi
  15 Ara Dicle Üniversitesi'nde çene ve yüz kırıkları tedavisi başarılı şekilde gerçekleştirildi

  Dicle Üniversitesi'nde çene ve yüz kırıkları tedavisinde endoskopik yaklaşımla travma cerrahisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Ameliyatı gerçekleştiren ekip, hastalar ve hasta yakınları tarafından teşekkür edildi.

 • Gazze'deki Türk Öğrenciler İsrail Saldırılarından Endişeli
  12 Ara Gazze'deki Türk Öğrenciler İsrail Saldırılarından Endişeli

  ERZURUM Atatürk Üniversitesi'nin çeşitli fakültelerinde okuyan, yüksek lisans ya da doktora yapan 18 Gazzeli, İsrail'in saldırıları altında yaşam mücadelesi veren ailelerinden günlerdir haber alamadıkları için büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi.

 • Kafkas Üniversitesi öğrencileri köy okullarında diş sağlığı kontrolü yapıyor
  09 Ara Kafkas Üniversitesi öğrencileri köy okullarında diş sağlığı kontrolü yapıyor

  Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri, Kars'ın köylerindeki çocuklara diş sağlığı kontrolü yaparak diş macunu, fırçası ve kışlık kıyafet hediye ediyor. Kaf-Dent Diş Hekimleri Öğrenci Kulübü'nün gönüllü üyeleri, 1 yıldır kırsaldaki 5 köy okulunda 350 öğrenciyi diş taramasından geçirdi. Öğrencilere doğru diş fırçalama teknikleri ve sağlıklı dişler hakkında bilgi verildi. Etkinlikte çocuklara kışlık bot, mont ve hediyeler de dağıtıldı.

 • Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi'nde Engellilere Özel Hizmet
  05 Ara Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi'nde Engellilere Özel Hizmet

  Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, engelli hastalara özel hizmet sunuyor. Engelli hastalar kapıda karşılanıp yönlendiriliyor ve tüm işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Engelli bireylerin diş tedavileri de özel bir iletişim ve ilgiyle yapılmaktadır.

 • Atatürk Üniversitesi 2023 Yılı Akademik İzleme ve Değerlendirme Toplantıları Devam Ediyor
  01 Ara Atatürk Üniversitesi 2023 Yılı Akademik İzleme ve Değerlendirme Toplantıları Devam Ediyor

  Atatürk Üniversitesi, Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında gerçekleştirilen 2023 Yılı Akademik İzleme ve Değerlendirme Toplantıları devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı başkanlığında yapılan toplantılarda birim yöneticileri ve akademisyenler bir araya geliyor ve yapılan çalışmalar hakkında sunumlar gerçekleştiriliyor.

 • OMÜ'den Doç. Dr. Cangül Kesgin, TÜBA- GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülünü kazandı
  24 Kas OMÜ'den Doç. Dr. Cangül Kesgin, TÜBA- GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülünü kazandı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyesi Doç. Dr. Cangül Kesgin, TÜBA- GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülüne layık görüldü.

 • ALKÜ 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi
  24 Kas ALKÜ 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin (ALKÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, bilim ve teknolojiye önem verilmesi gerektiğini vurgulayan AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun ilk dersiyle başladı. Törenin sonunda Çavuşoğlu'na Alanya Kalesi haritası tablosu hediye edildi.

 • Karabük'ten kısa kısa
  23 Kas Karabük'ten kısa kısa

  Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Eskipazar ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu yaralanan üniversite öğrencilerini ziyaret etti.

 • Diş Hekimleri Odası Kayseri Şube Başkanı: Diş hekimliği mesleği tehlike altında
  22 Kas Diş Hekimleri Odası Kayseri Şube Başkanı: Diş hekimliği mesleği tehlike altında

  Diş Hekimleri Odası Kayseri Şube Başkanı Umut Kural, diş hekimliği mesleğinin geleceğinin tehlike altında olduğunu söyleyerek, 'Diş hekimleri işsiz beklerken vatandaş dişsiz beklemeye devam ediyor' dedi.

 • Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda basın toplantısı düzenledi
  21 Kas Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda basın toplantısı düzenledi

  Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, koruyucu diş hekimliği, çocuklar ve özel gereksinimli bireyler için diş tedavileri ve teknolojik imkanlar ele alındı.

 • Başiskele'de vatandaşlar projeleri geziyor
  17 Kas Başiskele'de vatandaşlar projeleri geziyor

  Doğal yaşam alanları, tarihi değerleri, termal su kaynakları ile turizm ve kültür kenti olan Başiskele'de hizmet ve eser tanıtım turları düzenlenmeye başlandı.

 • Balkan Hekimleri Diş Hekimliği Kongresi Türkiye'de Yapıldı
  14 Kas Balkan Hekimleri Diş Hekimliği Kongresi Türkiye'de Yapıldı

  Bu yıl 27.si düzenlenen Balkan Hekimleri Diş Hekimliği Kongresi, Cumhuriyetin 100. yılına özel Türkiye'de gerçekleştirildi. İstanbul Atlas Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı kongreye 12 Balkan ülkesinden katılım sağlandı. Diş hekimliği hizmetinin Türkiye'de en iyi şekilde verildiği vurgulandı.

 • İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunu Emine Hazan Akçadoğan, DUS'ta Türkiye Birincisi Oldu
  13 Kas İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunu Emine Hazan Akçadoğan, DUS'ta Türkiye Birincisi Oldu

  İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2020 mezunlarından Emine Hazan Akçadoğan, 2023 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) 2. Dönemde Türkiye birincisi oldu. Akçadoğan, toplamda 75,04272 puan elde ederek zirveye yerleşti.

 • Türkan Şoray ve Ediz Hun İzmir'de Sinema Anılarını Anlattı
  03 Kas Türkan Şoray ve Ediz Hun İzmir'de Sinema Anılarını Anlattı

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'nca düzenlenen etkinlik kapsamında İzmir Kültür Sanat Fabrikası'nda sinemanın iki usta ismi Türkan Şoray ve Ediz Hun, sanatseverlerle buluştu. İzmirlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ikili, geçmişten günümüze sinema anılarını anlattı.

 • Hastanede randevu çilesi bitti, artık beklemek yok
  03 Kas Hastanede randevu çilesi bitti, artık beklemek yok

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ortodonti bölümündeki sıra bekleyen hastaların randevu listelerini boşaltarak, hastaların artık sıra beklemek zorunda kalmadığını duyurdu.

 • NEÜ, çene eklemi radyolojik tanı eksikliğini yapay zeka ile çözecek
  02 Kas NEÜ, çene eklemi radyolojik tanı eksikliğini yapay zeka ile çözecek

  Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, yapay zeka kullanarak çene eklemi radyolojik tanı eksikliklerini çözmek için bir proje başlattı. Proje kapsamında, yapay zeka algoritmaları kullanılarak çene eklemindeki kemik doku tahribatı otomatik olarak tespit edilecek ve tanı süreci hızlandırılacak.

 • Dünya Diş Hekimleri Birliği Kapadokya Üniversitesini Ziyaret Etti
  01 Kas Dünya Diş Hekimleri Birliği Kapadokya Üniversitesini Ziyaret Etti

  Dünya Diş Hekimleri Birliği Başkanı Ihsane Bin Yahya ve beraberindeki heyet, Kapadokya Üniversitesini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında üniversite yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunuldu ve öğrencilerle bir araya gelindi.

 • ZBEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
  01 Kas ZBEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Diş Hekimliği Fakültesinin 2022-2023 akademik yılı akademik genel kurul toplantısına katıldı. Toplantıda fakültenin faaliyetleri ve başarıları hakkında bilgi verildi.

 • Diyarbakır'daki Filistinli öğrenciler, Gazze'deki ailelerinin hayatından endişe duyuyor
  26 Eki Diyarbakır'daki Filistinli öğrenciler, Gazze'deki ailelerinin hayatından endişe duyuyor

  Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) okuyan Filistinli öğrenciler, İsrail'in saldırıları nedeniyle Gazze'de yaşayan ailelerinin hayatından endişe duyuyor.

 • Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde 'Pembe kod' tatbikatı düzenlendi
  20 Eki Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde "Pembe kod" tatbikatı düzenlendi

  (AA) Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Diş Hekimliği Fakültesinde, "Pembe kod" konulu masa başı ve saha tatbikatı gerçekleştirildi.

 • CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Kars Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki Sorunları Gündeme Taşıdı
  18 Eki CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Kars Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ndeki Sorunları Gündeme Taşıdı

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Kars Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne 4 yıldır öğrenci alındığını ancak en temel fiziki ihtiyaçların bile karşılanamadığını belirterek, bu durumun gençlerin geleceğine zarar verdiğini söyledi. İlgezdi, fakültenin adının olduğunu ancak bina ve akademik personel eksikliği nedeniyle eğitim kalitesinin düşük olduğunu ifade etti. Ayrıca, öğrencilerin derslerini tamamlayamadığı için başka bir üniversiteye gönderildiğini ve KYK yurtlarından atıldığını belirtti. İlgezdi, bu durumu eleştirerek, neden böyle bir fakülte açıldığını ve gelecekte nasıl bir fayda beklediklerini sordu.

 • MAKÜ'de Köpeğe Kanal Tedavisi Uygulandı
  15 Eki MAKÜ'de Köpeğe Kanal Tedavisi Uygulandı

  Kütahya'da yaşayan bir vatandaş, köpeğinin dişini tedavi ettirmek için internetten araştırma yaparken Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) bu tedavinin yapıldığını öğrendi. Chihuahua cinsi 5 yaşındaki köpek, MAKÜ Veteriner Fakültesi'ne getirildi ve burada kırık olan dişine kanal tedavisi ve dolgu yapıldı. Bu işlem sayesinde köpeğin diş fonksiyonları düzeldi.

 • Atatürk Üniversiteli Akademisyenler Dünya Bilim Sahnesinde…
  11 Eki Atatürk Üniversiteli Akademisyenler Dünya Bilim Sahnesinde…

  Stanford Üniversitesi ve Elsevier tarafından hazırlanan "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesi açıklandı.

 • Ağız Kanseri Kontrolleri Önemli
  08 Eki Ağız Kanseri Kontrolleri Önemli

  Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kaan Orhan, ağız kanserinin erken teşhisinin önemine dikkat çekerek, 6 ayda bir diş hekiminin yapacağı kontrollerin büyük önem taşıdığını belirtti. Ülke genelinde düşük farkındalık sebebiyle başlatılan sağlık taraması programıyla ağız kanseri konusunda toplumun bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

 • Aydın'da Üniversite Öğrencileri Uyuşturucu Zararları Konusunda Bilgilendirildi
  07 Eki Aydın'da Üniversite Öğrencileri Uyuşturucu Zararları Konusunda Bilgilendirildi

  Aydın Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 'Narko Gençlik' projesi kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine uyuşturucunun zararları ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

 • Adıyaman Üniversitesi Rektörü, projeler ve deprem sonrası durumu hakkında bilgi verdi
  22 Eyl Adıyaman Üniversitesi Rektörü, projeler ve deprem sonrası durumu hakkında bilgi verdi

  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2023-2024 akademik yılında hayata geçirilecek projeler, çalışmalar ve üniversitenin deprem sonrası durumu hakkında bilgiler paylaştı. Rektör Kelleş, depremin neden olduğu hasarları ve onarımların durumunu açıklarken, öğrenci ve personel sayısındaki düşüşü de dile getirdi. Ayrıca, üniversitenin YKS sonuçlarına göre doluluk oranı ve barınma konusundaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • KOSTÜ, İzmit'te Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Açacak
  22 Eyl KOSTÜ, İzmit'te Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Açacak

  Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (KOSTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İzmit ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi açacaklarını duyurdu. Üniversitenin sağlık ve teknolojiyi birleştiren bir odak noktası olduğunu belirten Elmas, öğrencilere yapay zeka uygulamaları dersleri verildiğini ve yeni gelişmelerin takip edilmesine teşvik edildiğini söyledi. Ayrıca, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin klinik uygulamalarını yapacakları modern bir merkez kurulacağı da açıklandı.

 • ZBEÜ Rektörü İbn-i Sina Kampüsünde Birimleri İnceledi
  21 Eyl ZBEÜ Rektörü İbn-i Sina Kampüsünde Birimleri İnceledi

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, İbn-i Sina Kampüsünde bulunan Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Isı Merkezinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, planlanan faaliyetler hakkında istişarede bulundu.

 • Hakkari'de Eğitime Önem Veren Aile
  20 Eyl Hakkari'de Eğitime Önem Veren Aile

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde yaşayan ve eğitime büyük önem veren Kerem ile Medine Akış çiftinin 7 çocuğundan 2'si tıp, biri eczacılık, biri de eğitim fakültesini kazandı, 3 çocuğu ise hayallerindeki bölümlere yerleşmek için çalışmaya devam ediyor.

 • Karabük'ten kısa kısa
  15 Eyl Karabük'ten kısa kısa

  AK Parti Karabük İl Başkanlığında yönetim kadrosu belirlendi.

 • Başkan Böcek, Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim-öğretim yılını açtı
  11 Eyl Başkan Böcek, Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim-öğretim yılını açtı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi'nde öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte 2023-2024 eğitim-öğretim yılının açılışını gerçekleştirdi. Başkan Böcek, yeni dönemde başarılar diledi ve Cumhuriyetimize, demokrasimize ve eğitime sahip çıkacaklarını vurguladı.

 • İskenderun'da depremzedelere eğitim desteği: Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi okula dönüştürüldü
  11 Eyl İskenderun'da depremzedelere eğitim desteği: Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi okula dönüştürüldü

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat depremlerinin ardından limana demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi, Osman Ötken Anadolu Lisesi'ne dönüştürüldü. Gemide eğitim-öğretim hayatına başlayan 472 öğrenci, aynı zamanda sene boyunca gemide yatılı olarak ikamet edecek.

 • İskenderun'da depremzedelere eğitim desteği
  11 Eyl İskenderun'da depremzedelere eğitim desteği

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat depremlerinin ardından limana demir atan Karadeniz Lifeship Rauf Bey Yaşam Gemisi, Osman Ötken Anadolu Lisesi'ne dönüştürüldü. Gemide eğitim-öğretim hayatına başlayan 472 öğrenci, aynı zamanda sene boyunca gemide yatılı olarak ikamet edecek.

 • Şırnak Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi'nden 106 öğrenci üniversiteye yerleşti
  11 Eyl Şırnak Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi'nden 106 öğrenci üniversiteye yerleşti

  Şırnak Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezi'nde YKS'ye hazırlanan 120 öğrenciden 106'sı çeşitli üniversitelere yerleşti. Merkezde öğrencilere eğitim desteği, enstrüman ve el sanatları kursu veriliyor. Öğrenciler, ücretsiz eğitim desteğiyle sessiz bir ortamda ders çalışma imkanı buluyor.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl Üniversitedeki Projeleri İnceledi
  11 Eyl Bilecik Valisi Şefik Aygöl Üniversitedeki Projeleri İnceledi

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde devam eden projeleri yakından inceledi. Vali Aygöl, Rektör Beydemir ile bir araya gelerek üniversitenin mevcut projeleri ve gelecek planları hakkında bilgilendirme aldı.

 • Uludağ Üniversitesi'nden 1 milyar 475 milyonluk yatırım hızla yükseliyor
  08 Eyl Uludağ Üniversitesi'nden 1 milyar 475 milyonluk yatırım hızla yükseliyor

  Bursa Uludağ Üniversitesi, 1 milyar 475 milyonluk yatırım projeleriyle büyük bir değişim yaşıyor. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, merkezi derslikler, Diş Hekimliği Fakültesi, Organ Nakil Merkezi, Teknoloji Merkezi, gençlik merkezi, spor salonu ve yüzme havuzu inşaatları hızla ilerliyor.

 • KSÜ Öğrencileri Kırgız Çadırlarında Kalacak
  08 Eyl KSÜ Öğrencileri Kırgız Çadırlarında Kalacak

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde yüz yüze eğitim alacak öğrenciler, Türkiye Etnospor Konfederasyonu'nca kampüse kurulacak çadırlarda kalacak. Çadırların keçeden yapıldığı ve sıcak-soğuğa dayanıklı olduğu belirtilirken, çadırlarda 4 kişi kalacak şekilde planlama yapıldığı ifade edildi.

 • KSBÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü'nden Tatbikat
  08 Eyl KSBÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü'nden Tatbikat

  Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörlüğü tarafından deprem, yangın ve bina tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Üniversite personeline afetler sırasında izlenecek adımlar konusunda eğitimler verildi ve tatbikat başarıyla tamamlandı.

 • BUÜ'de devam eden projeler hakkında bilgi verildi
  08 Eyl BUÜ'de devam eden projeler hakkında bilgi verildi

  Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, üniversitede yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Yapımı devam eden projeler arasında Diş Hekimliği Fakültesi binası, organ nakil merkezi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, merkezi derslikler ve Ziraat Fakültesi staj binası bulunuyor. Toplam maliyet ise 1 milyar 475 milyon lira olarak açıklandı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile bir araya geldi
  07 Eyl Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile bir araya geldi

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile bir araya geldi. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, üniversitenin mevcut projeleri ve gelecek planları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Vali Aygöl, üniversite ile iş birliğinin güçlendirilerek devam edeceğini ifade etti.

 • Diş Hekimi 40 Yıl Sonra Avukatlık Cübbesi Giydi
  07 Eyl Diş Hekimi 40 Yıl Sonra Avukatlık Cübbesi Giydi

  Burdur'da 40 yıl boyunca diş hekimliği yapan Süleyman Faki, öğrenci affıyla Hukuk Fakültesi'ne geri dönerek avukatlık cübbesini giydi.

 • Kiraya verdiği evin TV programında yenilendiğini gören ev sahibi, mahkemeye koştu
  02 Eyl Kiraya verdiği evin TV programında yenilendiğini gören ev sahibi, mahkemeye koştu

  İstanbul'da kiraya verdikleri evlerinin bir TV programında baştan aşağı değiştirildiğini gören ev sahipleri, mahkemeye koştu. Ev sahipleri 120 bin lira zararlarının olduğunu öne sürerken kiracı ise "Kiralanan ev olduğu gibi iade edildi. Bir zarar söz konusu değil." sözleriyle kendini savundu.

 • Depremzedelerden 350 öğrenci üniversiteye yerleşti
  02 Eyl Depremzedelerden 350 öğrenci üniversiteye yerleşti

  İskenderun ilçesinde demirleyen Karadeniz Lifeship Rauf Bey Gemisi'nde YKS'ye hazırlanan öğrencilerden 350'si üniversiteye yerleşti. Gemide sağlanan imkanlar ve gönüllü öğretmenlerin desteğiyle öğrenciler sınavdan iyi bir puan almak için çalıştı.

 • Diş Hekimliği Mezunu Temel: 'Üzerimde Sürekli Baskı Olsun İstemiyorum. Yıllarca Emek Vermişim. Bu Yüzden Kendi Muayenehanemi Açtım'
  31 Ağu Diş Hekimliği Mezunu Temel: "Üzerimde Sürekli Baskı Olsun İstemiyorum. Yıllarca Emek Vermişim. Bu Yüzden Kendi Muayenehanemi Açtım"

  Gülhane Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden bu yıl mezun olan İbrahim Temel, diş hekimliği mezunlarının ve öğrencilerinin sorunlarını aktardı. Temel, “Ben, birçok farklı alanla da uğraşan, kendime zaman ayırmayı seven bir insanım. Devlette çalışırken bunu sürdürebilmeyi maalesef çok mümkün göremiyorum. Bu yüzden kendi özel kliniğimi açmak istedim. Bu ortamda çalışmayı çok mutlu bulmuyorum, zor şartlar olarak değerlendiriyorum. Sürekli üzerimde bir baskı olsun istemiyorum. Yıllarca emek vermişim. Bir hastaya bir dolgu yapacağım zaman, en iyi dolguyu yapmak istiyorum. Devletin bana verdiği ikinci/üçüncü sınıf malzeme yerine; birinci sınıf kalite malzemeyle yapmak istiyorum. Bizim mesleğimiz de bir nevi zanaattır. Bu zanaatı en iyi şekilde gerçekleştirmek için kendi muayenehanemi açma yolunu tercih ettim” dedi.

 • Ataşehir Belediyesi'nin Üniversite Ders Destek Programı ile 123 Öğrenci Yerleşti
  28 Ağu Ataşehir Belediyesi'nin Üniversite Ders Destek Programı ile 123 Öğrenci Yerleşti

  Ataşehir Belediyesi'nin ücretsiz olarak sunduğu "Üniversite Ders Destek Programı" ile sınava hazırlanan 123 öğrenci, istedikleri eğitim kurumlarına yerleşmenin mutluluğunu yaşıyor. Ataşehir Belediyesi, tıp fakültesi, bilgisayar mühendisliği, iç mimarlık, elektrik - elektronik mühendisliği, diş hekimliği gibi farklı bölümlere toplam 123 öğrencinin yerleşmesine katkı sağladı.

 • Ağız ve Diş Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  24 Ağu Ağız ve Diş Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eda Güler, ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalığın diş çürükleri ve periodontal hastalık olduğunu belirtti. Diş çürüğünün önlenmesi için dişleri düzenli olarak fırçalamak, ara yüz fırçası veya diş ipi kullanmak gerektiğini vurguladı. Ayrıca, tüketilen gıdaların plağa neden olduğunu ve plağın düzenli olarak uzaklaştırılması gerektiğini söyledi. Sağlıklı dişlerin süt beyazı renkte olduğunu ve diş çapraşıklığı olan hastalar için diş fırçalamak yeterli olmayabileceğini belirtti.

 • Türkiye'de Diş Çürüğü En Yaygın Ağız Sağlığı Sorunu
  24 Ağu Türkiye'de Diş Çürüğü En Yaygın Ağız Sağlığı Sorunu

  OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Eda Güler, Türkiye'de en yaygın ağız sağlığı sorununun diş çürüğü olduğunu belirtti. Okul çağındaki çocukların yüzde 60 ila yüzde 90'ında, yetişkinlerin ise neredeyse tümünde diş çürüğü olduğunu vurguladı. Ağız sağlığını korumak için diş fırçalamanın önemine dikkat çeken Güler, dünya nüfusunun üçte birinden fazlasının diş çürüğüyle yaşadığına dikkat çekti. Güler, gece yatmadan önce, sabah kahvaltıdan sonra dişlerin orta sertlikte diş fırçasıyla florürlü diş macunu kullanarak fırçalanmasını önerdi. Diş çapraşıklığı olan hastalar için diş fırçalamanın yeterli olmayacağını belirten Güler, bu kişilerin diş ipi, arayüz fırçaları da kullanmaları gerektiğini kaydetti.

 • ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, Gençlik Ofisi ve Diş Hekimliği Fakültesi'nde incelemelerde bulundu
  23 Ağu ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, Gençlik Ofisi ve Diş Hekimliği Fakültesi'nde incelemelerde bulundu

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Gençlik Ofisi ve Diş Hekimliği Fakültesi'ne ziyarette bulunarak yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Rektör Özölçer, birimlerde devam eden çalışmaları inceleyerek, yapılması planlanan faaliyetler hakkında istişarede bulundu.

 • Kampüste yapım onarım işleri tüm hızıyla sürüyor
  22 Ağu Kampüste yapım onarım işleri tüm hızıyla sürüyor

  Yeni akademik döneme sayılı günler kala üniversite yerleşkesindeki yapım, onarım ve düzenleme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

 • Batman Üniversitesi'nde Kontenjanların Yüzde 97,97'si Dolu
  21 Ağu Batman Üniversitesi'nde Kontenjanların Yüzde 97,97'si Dolu

  Batman Üniversitesi'nde bu yıl 73 programa öğrenci alındığı ve 69 programın yüzde yüz doluluk oranına ulaştığı bildirildi. Rektör İdris Demir, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünde yaşanan artışı ve Diş Hekimliği Fakültesinin yüzde yüz doluluk oranını da açıkladı.

 • Ortodonti ve Psikoloji Arasındaki İlişki
  18 Ağu Ortodonti ve Psikoloji Arasındaki İlişki

  Ağız ve diş sağlığı, kişilerin psikolojisini etkileyen önemli bir faktördür. Ortodonti uzmanı Dr. Hüseyin Özkan, özellikle çocuklar ve gençlerin dişleri ve gülümsemeleri ile ilgili endişeler yaşayabileceğini ve bu endişelerin öz güvenlerini etkileyebileceğini belirtiyor. Gülümsemenin düzgün olmasının kişilerin psikolojik ihtiyaçlarını karşılamak için önemli olduğunu vurgulayan Dr. Özkan, ortodonti tedavisinde psikoloji teorilerinden yararlanmanın gerekliliğine dikkat çekiyor. Bilişsel davranışçı yaklaşımın hastaların düşünceleri ve davranışları arasındaki ilişkiyi anlamak için kullanılabileceğini belirten Dr. Özkan, ortodonti tedavisiyle hem fiziksel hem de psikolojik ihtiyaçların karşılanabileceğini ifade ediyor.

 • VAKIF ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS TURU DÜZENLEDİ
  05 Ağu VAKIF ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS TURU DÜZENLEDİ

  İstanbul Kent Üniversitesi'nde gazetecilere özel kampüs turu düzenlendi.

 • Vakıf üniversitesi kampüs turu düzenledi
  05 Ağu Vakıf üniversitesi kampüs turu düzenledi

  İstanbul Kent Üniversitesi'nde gazetecilere özel kampüs turu düzenlendi.

 • Yükseköğretim kurumlarında fakülte ve enstitülerin isimleri değiştirildi
  04 Ağu Yükseköğretim kurumlarında fakülte ve enstitülerin isimleri değiştirildi

  Cumhurbaşkanı kararıyla birçok yükseköğretim kurumunda fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve ad değişiklikleri yapıldı.

Advertisement