Son dakika Galler haberleri, Galler son dakika, son dakika Galler

Son Dakika Galler Haberleri

 • Galler Prensesi Kate Middleton Ameliyat Oldu
  18:17 Galler Prensesi Kate Middleton Ameliyat Oldu

  Galler Prensesi Kate Middleton, mide bölgesindeki rahatsızlıktan dolayı ameliyat oldu ve 2 hafta hastanede tedavi gördü. Middleton'ın hastalığı gizlenirken kanser olduğu iddiası da yalanlandı. Sağlık durumuyla ilgili resmi açıklama yapılan Middleton, Paskalya'dan sonra kraliyet etkinliklerine geri dönecektir.

 • Kate Middleton'ın sağlık durumuyla ilgili resmi açıklama yapıldı
  14:15 Kate Middleton'ın sağlık durumuyla ilgili resmi açıklama yapıldı

  Kate Middleton'ın sağlık durumuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldı. Ameliyat sonrası kamuya görünmemesi endişeleri artırdı. Kensington Sarayı, Kate'in kraliyet etkinliklerine geri döneceğini ve iyileşme sürecinin iyi gittiğini belirtti. Prens William ise antisemitizmle ilgili konuşmalara katıldı.

 • İİT'ye bağlı IRCICA, Osmanlı Vesikalarında Gazze üzerine çalışma yapacak
  29 Şub İİT'ye bağlı IRCICA, Osmanlı Vesikalarında Gazze üzerine çalışma yapacak

  İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) bağlı İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, 'Osmanlı Vesikalarında Gazze' başlıklı bir çalışma yapacaklarını söyledi. Çalışmaya ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Kılıç, İİT'nin 57 İslam ülkesinden meydana geldiğini, IRCICA'nın da İİT'nin alt organlarından biri olarak kültür, sanat, tarih araştırmaları üzerine yoğunlaştığı bilgisini paylaştı.

 • Ameliyat olan Kate Middleton dinlenmeye çekildi! Camilla tarihinde ilk kez davette ailesini temsil etti
  28 Şub Ameliyat olan Kate Middleton dinlenmeye çekildi! Camilla tarihinde ilk kez davette ailesini temsil etti

  Ocak ayında mide bölgesinden bir ameliyat olan ve yaklaşık 2 hafta hastanede kalan Galler Prensesi Kate Middleton, nisan ayına kadar dinlenme kararı aldı. İnzivaya çekilen Middleton, dün Windsor kalesinde planlanan etkinliğe de katılmadı. Galler Prensi etkinliklere katılmayınca davetin ev sahipliğini de Camilla üstlendi.

 • Dünyanın en değerli milli takımları belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?
  27 Şub Dünyanın en değerli milli takımları belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?

  Transfermarkt verilerine göre dünyanın en değerli milli takımları açıklandı. Avrupa'nın en genç kadrosuna sahip olan A Milli Takımımızın da sıralamadaki yeri belli oldu.

 • Sidney Yeni Yıl Ejderha Teknesi Yarışı Başladı
  17 Şub Sidney Yeni Yıl Ejderha Teknesi Yarışı Başladı

  Sidney'de düzenlenen Yeni Yıl Ejderha Teknesi Yarışları, Sidney'in Darling Limanı'nda başladı. Yarışlar, Ejderha Yılı kapsamında düzenlenirken, Sidney'deki Çin Yeni Yılı kutlamalarının da finalini oluşturuyor. Yarışa, Avustralya'nın dört bir yanından ve yurtdışından 3.000'den fazla kişi katılıyor.

 • A Milli Futbol Takımı'nın Uluslar Ligi B Ligi 4 Grup Fikstürü Belli Oldu
  09 Şub A Milli Futbol Takımı'nın Uluslar Ligi B Ligi 4 Grup Fikstürü Belli Oldu

  Uluslar Ligi B Ligi 4 Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşen A Milli Futbol Takımı'nın fikstürü belli oldu. Milliler ilk maçında 6 Eylül Cuma günü deplasmanda Galler ile mücadele edecek. Ayrıca, Milli Takım'ın diğer maç tarihleri ve saatleri de açıklandı.

 • Mehmet Büyükekşi: 'Ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz'
  09 Şub Mehmet Büyükekşi: "Ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz"

  A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi kura çekimi sonrası konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, "İnşallah hedeflerimize ulaşmak için yönetim olarak, teknik ekip olarak elimizden gelen bütün desteği verip Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek...

 • TFF Başkanı Büyükekşi: Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz
  09 Şub TFF Başkanı Büyükekşi: Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz

  İSTANBUL, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2024/25 UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleştiği kura çekimini yerinde takip eden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu...

 • A Milli Takım, Uluslar Ligi'nde liderlik hedefliyor
  08 Şub A Milli Takım, Uluslar Ligi'nde liderlik hedefliyor

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Uluslar Ligi kura çekiminin ardından yaptığı açıklamada, grubu lider bitirip A Ligi'ne yükselmeyi hedeflediklerini belirtti. Montella, Galler, İzlanda ve Karadağ ile mücadele edeceklerini ve bu takımların güçlü olduğunu ifade etti. Aynı zamanda UEFA Uluslar Ligi'nin Dünya Kupası'na açılan bir kapı olduğunu vurgulayan Montella, hedeflerinin 2026 Dünya Kupası Finalleri'ne katılmak olduğunu söyledi.

 • A Milli Takım'ın UEFA Uluslar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu
  08 Şub A Milli Takım'ın UEFA Uluslar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu

  A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi'nde Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti. 2024/25 UEFA Uluslar Ligi kuraları Paris'te çekildi. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar çeyrek finallere yükselecek ve final turnuvasına katılma hakkı elde edecek.

 • UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 Sezonu Kura Çekimi Yapıldı
  08 Şub UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 Sezonu Kura Çekimi Yapıldı

  UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 sezonu kura çekimi Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirildi. Türkiye, B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti. Turnuva formatı ve maç takvimi açıklandı.

 • A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup Rakipleri Belli Oldu
  08 Şub A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup Rakipleri Belli Oldu

  UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 sezonu kura çekimi sonucunda A Milli Futbol Takımı'nın rakipleri Galler, İzlanda ve Karadağ oldu. Türkiye, B Ligi 4. grupta mücadele edecek ve grup aşaması 5-10 Eylül'de başlayacak. Gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar A Ligi'ne yükselecek, son sırada yer alan takımlar ise C Ligi'ne düşecek. Lig çıkacak ve düşecek diğer takımları belirlemek için play-off karşılaşmaları oynanacak.

 • 2024-25 UEFA Uluslar Ligi'nde Türkiye'nin rakipleri belli oldu
  08 Şub 2024-25 UEFA Uluslar Ligi'nde Türkiye'nin rakipleri belli oldu

  UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-25 sezonunda A Milli Takım'ın rakipleri belli oldu. Türkiye, Uluslar B Ligi'nde 4. grupta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti.

 • 2024/2025 UEFA Uluslar Ligi kuraları yarın çekilecek
  07 Şub 2024/2025 UEFA Uluslar Ligi kuraları yarın çekilecek

  A Milli Futbol Takımı'nın B Ligi'nde mücadele edeceği 2024/2025 UEFA Uluslar Ligi kuraları, yarın Paris'te gerçekleştirilecek. 54 ülkenin katılacağı turnuvada takımlar, A, B, C ve D olmak üzere dört farklı lige ayrılacak. Türkiye, B Ligi'nde 4. torbadan kura çekimine katılacak. Turnuva, 5 Eylül 2024'te başlayacak ve 8 Haziran 2025'te final maçlarıyla sona erecek.

 • A Milli Futbol Takımı, 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi B Ligi'nde mücadele edeceği rakipleri yarın belli olacak
  07 Şub A Milli Futbol Takımı, 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi B Ligi'nde mücadele edeceği rakipleri yarın belli olacak

  A Milli Futbol Takımı'nın B Ligi'nde mücadele edeceği 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi kuraları, yarın Fransa'nın başkenti Paris'te çekilecek. 54 ülkenin katılacağı turnuvada takımlar dört farklı lige ayrılacak ve gruplar oluşturulurken 2022-2023 UEFA Uluslar Ligi müsabakaları sonrası oluşan 'genel sıralama' baz alınacak.

 • İngiltere Kralı 3. Charles'a kanser teşhisi kondu
  05 Şub İngiltere Kralı 3. Charles'a kanser teşhisi kondu

  İngiltere Kralı 3. Charles kanser hastalığına yakalandı. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Kral Charles'ın prostat testlerinde bir kanser türü saptandığını ancak hastalığın prostat kanseri olmadığını belirtti.

 • İngiltere, tek kullanımlık elektronik sigaraları yasaklayacak
  29 Oca İngiltere, tek kullanımlık elektronik sigaraları yasaklayacak

  İngiltere hükümeti, gençlerde elektronik sigara kullanımının artmasıyla mücadele planının bir parçası olarak tek kullanımlık elektronik sigaraların yasaklanacağını açıkladı. Ayrıca, çocuklara pazarlanmasını ve reşit olmayanlara satışını engellemek için önlemler alınacak.

 • İngiltere, tek kullanımlık elektronik sigaraları yasaklayacak
  29 Oca İngiltere, tek kullanımlık elektronik sigaraları yasaklayacak

  İngiltere hükümeti, gençlerde elektronik sigara kullanımının artmasıyla mücadele planının bir parçası olarak tek kullanımlık elektronik sigaraların yasaklanacağını açıkladı. Ayrıca, çocuklara pazarlanmasını ve reşit olmayanlara satışını engellemek için önlemler alınacak.

 • İngiltere Kralı III. Charles ve Galler Prensesi Kate Hastaneden Taburcu Edildi
  29 Oca İngiltere Kralı III. Charles ve Galler Prensesi Kate Hastaneden Taburcu Edildi

  İngiltere Kralı III. Charles ve Galler Prensesi Kate, planlı tedavilerinin ardından hastaneden taburcu edildi. Kral Charles prostat büyümesi için düzeltici bir prosedür geçirdi, Kate ise karnından ameliyat oldu. Her ikisinin de sağlık durumu iyi.

 • İngiltere Kralı III. Charles, prostat büyümesi nedeniyle hastaneye gitti
  26 Oca İngiltere Kralı III. Charles, prostat büyümesi nedeniyle hastaneye gitti

  İngiltere Kralı III. Charles, prostat büyümesi nedeniyle Londra'daki özel The London Clinic hastanesine gitti. 75 yaşındaki Kral Charles'ın tedavi için hastaneye gitmesi Buckingham Sarayı tarafından duyuruldu. Kralın gelini Galler Prensesi Kate'in de aynı hastanede tedavi gördüğü belirtildi. Ulusal Sağlık Servisi (NHS) ise Kral Charles'ın teşhis konulduğu gün prostat büyümesiyle ilgili bilgilere olan ilginin arttığını açıkladı.

 • İngiltere Kralı 3. Charles, prostat büyümesi tedavisi için hastaneye gitti
  26 Oca İngiltere Kralı 3. Charles, prostat büyümesi tedavisi için hastaneye gitti

  İngiltere Kralı 3. Charles, prostat büyümesi tedavisi görmek için Galler Prensesi Kate'in karın ameliyatı olduğu özel The London Clinic hastanesine gitti. Kral Charles'ın eşi Kraliçe Camilla ile birlikte hastaneye gittiği görüntüler basına yansıdı. Kraliyet ailesi geçen hafta arka arkaya duyurulan 3 sağlık haberiyle gündem olmuştu.

 • Prenses Kate Middleton, ameliyat oldu. Uzun süre hastanede kalacak
  18 Oca Prenses Kate Middleton, ameliyat oldu. Uzun süre hastanede kalacak

  Galler Prensi William'ın eşi Kate Middleton, karın ameliyatı geçirdi. Ameliyatın planlı olduğu ve başarılı geçtiği Kensington Sarayı tarafından açıklandı. Middleton'ın hastanede yaklaşık 2 hafta kalacağı ve tamamen iyileşmesinin 2 ila 3 ay süreceği belirtildi. Ameliyatın kanserle ilgili olmadığını, bir kraliyet kaynağı açıkladı. Prenses Kate'in önümüzdeki aylarda uluslararası seyahat etmeyeceği ve ertelediği etkinliklerden dolayı özür dilediği ifade edildi.

 • Prenses Kate Middleton Karın Ameliyatı Geçirdi, 14 Gün Hastanede Kalacak
  18 Oca Prenses Kate Middleton Karın Ameliyatı Geçirdi, 14 Gün Hastanede Kalacak

  İngiliz kraliyet ailesinin gelini Galler Prensesi Kate Middleton, Londra'da bir operasyon geçirdi ve 10 ile 14 gün arasında hastanede kalacak. Operasyonun detayları açıklanmazken, Kate'in iyileşme sürecinin uzun olması endişe yaratıyor. Kate'in bu ay ve önümüzdeki aylarda katılması gereken programlarını iptal ettiği belirtildi. Hastaneden taburcu olduktan sonra Windsor'da çocuklarıyla birlikte iyileşeceği düşünülüyor.

 • Galler Prensesi Kate Middleton ameliyat oldu
  17 Oca Galler Prensesi Kate Middleton ameliyat oldu

  İngiltere'de Galler Prensesi Kate Middleton'ın başkent Londra'daki bir hastanede karnından ameliyat oldu. Middleton, yaklaşık 2 hafta hastanede kalacak.

 • İngiltere'de Kuzey Kutbu'ndan Gelen Soğuk Hava Dalgası
  16 Oca İngiltere'de Kuzey Kutbu'ndan Gelen Soğuk Hava Dalgası

  Kuzey Kutbu'ndan gelen soğuk hava dalgası, İngiltere'yi hafta boyunca etkisi altına alacak. Meteoroloji Dairesi, İskoçya, Kuzey İrlanda, İngiltere'nin kuzeyi ve Galler'in kuzeyi için buzlanma ve kar uyarısında bulundu. Sıcaklıkların sıfırın altında seyredeceği ve seyahatlerde aksamalar yaşanabileceği belirtiliyor. Ulaşımda aksaklıklar ve tehlikeli yollar beklendiği için dikkatli olunması gerekiyor.

 • Londra'da Filistin'e Destek Gösterisi Yeniden Gerçekleşti
  13 Oca Londra'da Filistin'e Destek Gösterisi Yeniden Gerçekleşti

  Londra'da on binlerce kişi, Filistin'le dayanışma ve Gazze'de ateşkes talebiyle bir araya geldi. Göstericiler, İsrail'in saldırılarını durdurmasını ve Filistinlilere adalet sağlanmasını istedi. Eyleme Sinn Fein Partisi lideri Mary Lou Mcdonald da katıldı.

 • Türk Heykel Takımı ABD'de Şampiyonada Türkiye'yi Temsil Edecek
  13 Oca Türk Heykel Takımı ABD'de Şampiyonada Türkiye'yi Temsil Edecek

  Kocaeli Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan takım, ABD'de düzenlenecek Kar Heykel Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek. Geçen yıl düzenlenen organizasyonda dünya üçüncüsü olan Türk heykel takımı, bu sene de şampiyonaya davet edildi. Heykel ekibi, 17-21 Ocak tarihlerinde düzenlenecek şampiyonada yer alacak. Takım, uluslararası farkındalığı artırmak ve Türkiye'yi temsil etmek için çalışmalarını sürdürecek.

 • Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Fernando Santos oldu
  08 Oca Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Fernando Santos oldu

  Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Fernando Santos, kulübün tarihinde görev yapacak 60. teknik direktör olacak. Siyah-beyazlı takımda 33 farklı ülkeden 59 teknik adam görev yaparken, 14 şampiyonluğun 10'u yabancı teknik direktörlerle elde edildi. Santos, Carlos Carvalhal'dan sonra Beşiktaş'ta görev yapacak ikinci Portekizli teknik adam olacak.

 • Arda Güler, Real Madrid formasıyla sahaya çıktı
  06 Oca Arda Güler, Real Madrid formasıyla sahaya çıktı

  Real Madrid formasını giyen milli futbolcu Arda Güler, İspanya Kral Kupası son 32 turunda ilk kez eflatun-beyazlı formayla sahaya çıktı. Arda, 6,5 ay sonra resmi bir maça çıkarak sakatlık sürecini geride bıraktı.

 • Galler'de 6. veya 7. yüzyıla ait mezarlık keşfedildi
  03 Oca Galler'de 6. veya 7. yüzyıla ait mezarlık keşfedildi

  Galler'de arkeologlar tarafından ortaya çıkarılan 6. veya 7. yüzyıla ait mezarlık, erken Orta Çağ dönemine dair ilginç bilgiler sunuyor. Fonman Kalesi yakınındaki bu keşif, 70 mezar içerdiği tahmin edilen alanda yapılan kazılar sonucunda gerçekleşti. İskeletlerin alışılmadık pozisyonlarda bulunması ve mezarlıkta gömülü olanların yaşam tarzlarına dair ipuçları, araştırmacıları heyecanlandırıyor.

 • Galler'de Orta Çağ Mezarlığı Keşfedildi
  03 Oca Galler'de Orta Çağ Mezarlığı Keşfedildi

  Galler'de 6. veya 7. yüzyıla ait nadir bir mezarlık bulundu. Kazılar, mezarlıkta bulunan iskeletlerin alışılmadık pozisyonlarda yattığını ve insan yapımı alet parçalarının bulunduğunu ortaya çıkardı. Mezarlık, Galler'in başkenti Cardiff'te yer alıyor ve burada yapılan kazılar, o döneme ait yaşam ve toplum hakkında yeni bilgiler sunuyor. Bulunan objeler, o dönemdeki yaşamın şimdikinden ne kadar farklı olduğunu gösteriyor. Mezarlıkta bulunan kalıntılar, buradaki insanların yüksek statülü olduğunu düşündürüyor. Ancak daha fazla araştırma ve DNA analizleri gerekmektedir.

 • 15 yaşındaki kızı soyunurken kayda alan sapık güvenlik kameralarına yakalandı
  02 Oca 15 yaşındaki kızı soyunurken kayda alan sapık güvenlik kameralarına yakalandı

  Avustralya'da bir su parkında 27 yaşındaki bir erkek, giyinme odasında 15 yaşındaki bir kızın soyunduğu anları cep telefonuyla çekmeye çalışırken yakalandı. Kızın telefonu fark ederek tekmelemesi sonucu şüpheli yakalanacağını anlayınca kaçtı. Polis, genç kızın şikayeti üzerine harekete geçerek adamı kız arkadaşının evinde gözaltına aldı.

 • A Milli Futbol Takımı 2023'te hedeflerine ulaştı
  31 Ara A Milli Futbol Takımı 2023'te hedeflerine ulaştı

  A Milli Futbol Takımı, 2023 yılında başarılarla geçerek EURO 2024'e grup lideri olarak katılma hakkını elde etti. Takım, 10 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. 2023 yılında birçok ilke imza atan milliler, 19 golü 16 farklı isimden attı. Türkiye, EURO 2032'ye de ev sahipliği yapma hakkını kazandı.

 • Sporda 2023 böyle geçti
  31 Ara Sporda 2023 böyle geçti

  2023 yılı, birbirinden renkli, coşkulu spor organizasyonlarına sahne oldu.

 • Samsun'da 2023'ten akılda kalanlar
  31 Ara Samsun'da 2023'ten akılda kalanlar

  Samsun'da 2023 yılında doğal afetler, kazalar, boğulma vakaları, Süper Lig'e çıkış, milli maç, suç örgütü operasyonları gibi birçok olay yaşandı. Şehir hastanesi inşaatı tamamlandı ve terör olaylarından şehit verilmedi.

 • Thames Nehri'nin Altındaki Tünelde Su Baskını: En Az 20 Tren Seferi İptal Edildi
  30 Ara Thames Nehri'nin Altındaki Tünelde Su Baskını: En Az 20 Tren Seferi İptal Edildi

  İngiltere'de Thames Nehri'nin altındaki tünelde yaşanan su baskını sonucu en az 20 tren seferi iptal edildi. Tünelin sular altında kalması nedeniyle İngiltere'yi Avrupa ülkelerine bağlayan bir alanda meydana gelen su baskını sonucu, İngiltere'den diğer Avrupa ülkelerine gitmek isteyenler yolda kaldı. Eurostar ve Southeastern gibi demiryolu işletme şirketleri seferleri iptal etti ve sorunun çözümü için çalışmalar devam ediyor.

 • 2023'te sağlıkta çığır açan araştırmalar ve buluşlar
  27 Ara 2023'te sağlıkta çığır açan araştırmalar ve buluşlar

  Yıl sona yaklaşırken, sağlık alanında 2023'ün bazı en önemli gelişmelerine göz attık. İkinci sıtma aşısı, ilk göz nakli, yapay zekayla kalp muayenesi, üç boyutlu yazıcıyla yapay diz ve beyninde canlı solucan bulunan kadın gibi önemli buluşlar gerçekleşti.

 • Avustralya'da dolu ve fırtına: 2 kişi hayatını kaybetti
  26 Ara Avustralya'da dolu ve fırtına: 2 kişi hayatını kaybetti

  Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde dolu yağışı etkili olurken Queensland ve Victoria eyaletinde ise şiddetli fırtınada ağaç devrilmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. Dolu yağışı araçlarda maddi hasara yol açarken, fırtına elektrik hatlarını ve evleri etkiledi.

 • Türkiye, Almanya'yı mağlup ederek 18 yıl sonra galibiyetle ayrıldı
  24 Ara Türkiye, Almanya'yı mağlup ederek 18 yıl sonra galibiyetle ayrıldı

  A Milli Futbol Takımı, 2023'ün kasım ayında Almanya'yı 3-2 mağlup ederek 18 yıl sonra rakibi karşısında sahadan galibiyetle ayrıldı. Milli judocu Vedat Albayrak Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. 45. İstanbul Maratonu da önemli gündem maddeleri arasında yer aldı.

 • İngiltere için vize kuralları nasıl değişiyor?
  23 Ara İngiltere için vize kuralları nasıl değişiyor?

  İçişleri Bakanlığı, ülkeye yasal göçü azaltma hedefi kapsamında, göçmen işçilerin aile üyelerini Birleşik Krallık'a getirmeleri için gereken maaş düzeyini önümüzdeki bahardan itibaren 38.700 sterline çıkarma planlarından geri adım attı.

 • Prens Harry, Daily Mirror gazetesine dava açtı ve tazminat kazandı
  15 Ara Prens Harry, Daily Mirror gazetesine dava açtı ve tazminat kazandı

  İngiltere'de Yüksek Mahkeme, Prens Harry'nin telefon dinleme ve özel bilgi toplama suçuyla dava açtığı Daily Mirror gazetesinin sahibi Mirror Group Newspapers'ı (MGN), Prens'e tazminat ödemeye mahkum etti. Mahkeme, MGN'nin Prens Harry'nin telefonunu dinlediğini ve kişisel bilgilerini elde ettiğini belirtti. Prens Harry, MGN'nin eylemlerinin kurbanı olduğu için 140 bin 600 sterlin tazminat kazandı.

 • Avustralya'da 4 çocuğunu öldürmekten suçlu bulunan kadının mahkumiyet kararı bozuldu
  14 Ara Avustralya'da 4 çocuğunu öldürmekten suçlu bulunan kadının mahkumiyet kararı bozuldu

  Avustralya'da 4 çocuğunu öldürmekten suçlu bulunan Kathleen Folbigg'in mahkumiyet kararı, 20 yıl sonra temyiz mahkemesi tarafından bozuldu. Yeni Güney Galler Ceza İstinaf Mahkemesi Başyargıcı Andrew Bell, Folbigg'in hapis cezasını kaldırdı. Folbigg, çocuklarının doğal nedenlerle öldüğüne dair mevcut kanıtların görmezden gelindiğini veya reddedildiğini belirtti. Folbigg'in avukatı, müvekkilinin hapiste geçirdiği yıllar için eyalet hükümetinden tazminat talep edeceklerini söyledi.

 • Avustralya'da düşen uçakta çocuk ve erkek hayatını kaybetti
  12 Ara Avustralya'da düşen uçakta çocuk ve erkek hayatını kaybetti

  Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinin kuzeyinde düşen küçük uçakta bir çocuk ve bir erkeğin hayatını kaybettiği bildirildi. Uçak, Winegrove Road üzerinde elektrik hatlarına çarptıktan sonra alev aldı. Polis, uçaktaki 30 yaşlarında bir erkek ve 10 yaşından küçük bir çocuğun öldüğünü duyurdu.

 • İngiltere'yi küplere bindiren görüşme! Erdoğan ile buluşan Hamza Yusuf'u açık açık tehdit ettiler
  11 Ara İngiltere'yi küplere bindiren görüşme! Erdoğan ile buluşan Hamza Yusuf'u açık açık tehdit ettiler

  Gazze'yi kan gölüne çeviren İsrail'in en büyük destekçilerinden biri olan İngiltere'de gündem Hamza Yusuf-Erdoğan görüşmesi. İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf'un İngiltere Dışişleri Bakanlığı yetkilileri olmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine tepki gösteren Dışişleri Bakanı David Cameron, İskoçya'yı diplomatik ve lojistik desteğini kesmekle tehdit etti.

 • İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Londra'yı devre dışı bırakıp görüşmesi İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nda rahatsızlık yarattı
  11 Ara İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Londra'yı devre dışı bırakıp görüşmesi İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nda rahatsızlık yarattı

  İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, İskoçya Özerk Yönetimi Başbakanı Hamza Yusuf’un Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen İklim Zirvesi (COP28) kapsamında yanında İngiltere Dışişleri Bakanlığı görevlileri olmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmeye tepki gösterdi.

 • Kraliyet Ailesi, geleneksel Noel pozunu verdi
  11 Ara Kraliyet Ailesi, geleneksel Noel pozunu verdi

  Galler Prensi William ile Galler Prensesi Kate Middleton, Noel öncesi gelenekselleşen aile pozunu verdi. Çiftin büyüyen çocukları ise son haliyle görüntülenmiş oldu.

 • Londra'da Filistin'e Destek Yürüyüşü 9. Kez Gerçekleşti
  09 Ara Londra'da Filistin'e Destek Yürüyüşü 9. Kez Gerçekleşti

  Londra'da on binlerce kişi, Filistin ile dayanışma için 9. kez sokaklara çıktı. Protestocular, Gazze'de kalıcı ateşkes talebini dile getirirken, İngiltere'nin BMGK'de ateşkes talep edilen karar tasarısını reddetmesini protesto etti. Ayrıca İngiltere hükümeti ve siyasetçilerinden İsrail'e desteğin sona erdirilmesi ve dünyada yapılan ateşkes çağrılarına katılma taleplerini dile getirdi.

 • Viagra'nın keşfini sağlayan İngiliz kasabası Merthyr Tydfil'in hikayesi
  08 Ara Viagra'nın keşfini sağlayan İngiliz kasabası Merthyr Tydfil'in hikayesi

  Pele onun poster yüzü olmuş ve Papa da onu onaylamış olabilir; ancak İngiltere’nin Galler bölgesinin güneyindeki bir sanayi kenti olmasaydı, Viagra'yı asla bilemeyecektik.

 • Kate Middleton altın elbisesi ve tacıyla göz kamaştırdı
  06 Ara Kate Middleton altın elbisesi ve tacıyla göz kamaştırdı

  Galler Prensesi Kate, Buckingham Sarayı Noel Diplomatik Resepsiyonu'nda ışıltılı elbisesi ve gösterişli tacıyla büyüledi.

 • Cardiff City Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi Premier Lig Açıklaması
  06 Ara Cardiff City Teknik Direktörü Erol Bulut'un hedefi Premier Lig Açıklaması

  İngiltere Championship ekibi Cardiff City'nin teknik direktörü Erol Bulut, İngiltere'de çalışan ilk Türk teknik direktör olmaktan dolayı gurur duyduğunu ve hedefinin takımıyla Premier Lig'de mücadele etmek olduğunu söyledi.

 • UEFA Kura Çekimindeki Seks Sesleri İçin Soruşturma Başlatıldı
  03 Ara UEFA Kura Çekimindeki Seks Sesleri İçin Soruşturma Başlatıldı

  UEFA, Almanya'nın Hamburg kentinde yapılan kura çekiminde duyulan 'seks sesleri' hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Benzer bir olay daha önce FA Cup maçı sonrası BBC'de canlı yayında da yaşanmıştı. YouTube fenomeni Daniel Jarvis, bu olayların arkasında kendisinin olduğunu iddia etti. UEFA Genel Sekreter Yardımcısı ve İngiltere milli takımının teknik direktörü de olay hakkında açıklamalarda bulundu. EURO 2024 kura çekimi ise Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleşti.

 • 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin maç programı belli oldu
  02 Ara 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin maç programı belli oldu

  2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alan Türkiye Milli Futbol Takımı'nın maç programı açıklandı. Milliler, 18 Haziran'da Play-off C galibiyle, 22 Haziran'da Portekiz'le ve 26 Haziran'da Çekya ile karşılaşacak.

 • A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te Portekiz, C yolu play-off galibi ve Çekya ile eşleşti
  02 Ara A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te Portekiz, C yolu play-off galibi ve Çekya ile eşleşti

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, C yolu play-off galibi ve Çekya ile eşleşti. EURO 2024 grup kura çekimi Almanya'nın Hamburg şehrinde gerçekleştirildi. Şampiyona 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek.

 • 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin grup maçları belli oldu
  02 Ara 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin grup maçları belli oldu

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alacak. İlk maçını C yolu play-off galibiyle Dortmund'da oynayacak olan Türkiye, ikinci maçında Portekiz'le, üçüncü maçında ise Çekya'yla karşılaşacak.

 • Tam dişimize göre kura! Türkiye'nin EURO 2024'teki rakipleri belli oldu
  02 Ara Tam dişimize göre kura! Türkiye'nin EURO 2024'teki rakipleri belli oldu

  EURO 2024 Finalleri'nin kura töreni, Almanya'da gerçekleştirildi. A Milli Takımımız EURO 2024'te F Grubu'nda Portekiz ve Çekya ile eşleşirken son rakip, play-off'tan belli olacak.

 • A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti.
  02 Ara A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti.

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti.

 • Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı
  01 Ara Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Anısına Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı

  TÜRK Eğitim-Sen ve Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi başladı. Kongreye Türkiye, Avrupa ve Türk dünyasından birçok akademisyen ve bilim insanı katıldı.

 • EURO 2024'te Türkiye'nin rakipleri yarın belli olacak
  01 Ara EURO 2024'te Türkiye'nin rakipleri yarın belli olacak

  Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024'teki rakipleri, Almanya'da düzenlenecek finallere adını yazdırdıktan sonra yarın çekilecek kurayla belli olacak. Türkiye, Almanya'da ev sahibi gibi oynayacak ve Türk vatandaşlarının yoğun ilgisi bekleniyor.

 • Avustralya'da aktivistler limanı kapattı, 104 kişi gözaltına alındı
  28 Kas Avustralya'da aktivistler limanı kapattı, 104 kişi gözaltına alındı

  Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde yüzlerce aktivist, ülkenin kömür sevkiyatlarını gerçekleştirdiği ana limanlardan biri olan Newcastle limanını kanolarla denize açılarak kapatırken, 104 kişi gözaltına alındı. Eylem, Dubai'de gerçekleştirilecek Küresel İklim Değişikliği Zirvesi öncesinde iklim eylemsizliğini protesto etmek amacıyla düzenlendi.

 • Avustralya'da Kömür Sevkiyatı Protestosu
  27 Kas Avustralya'da Kömür Sevkiyatı Protestosu

  Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletindeki Newcastle Limanı'nda gerçekleştirilen eylemde yüzlerce aktivist, kömür sevkiyatlarını engellemek için kanolarla denize açıldı. 104 kişi gözaltına alındı.

 • Trabzonspor, Sivasspor maçının hazırlıklarını tamamladı
  26 Kas Trabzonspor, Sivasspor maçının hazırlıklarını tamamladı

  Trabzonspor, Süper Lig'in 13. haftasında yarın deplasmanda karşılaşacağı Sivasspor maçının hazırlıklarını tamamladı. A Milli Futbol Takımı'nda sakatlanan kaleci Uğurcan Çakır, Sivas'a gitmeyen kafilede yer almadı.

 • Galatasaray, Alanyaspor maçında 4 değişiklik yaptı
  25 Kas Galatasaray, Alanyaspor maçında 4 değişiklik yaptı

  Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Hatayspor maçının 11'ine göre Alanyaspor karşısında 4 değişiklik yaptı. Abdülkerim Bardakcı maç kadrosunda yer almadı. Tanguy Ndombele ikinci kez 11'de. Barış Alper Yılmaz 6 maç sonra 11'de başladı. Sarı-kırmızılılar mücadeleye Fernando Muslera, Sacha Boey, Davinson Sanchez, Kaan Ayhan, Kazımcan Karataş, Lucas Torreira, Tanguy Ndombele, Barış Alper Yılmaz, Dries Mertens, Wilfried Zaha ve Mauro Icardi 11'i ile başladı.

 • Londra'da Filistin'e Destek Gösterileri Devam Ediyor
  25 Kas Londra'da Filistin'e Destek Gösterileri Devam Ediyor

  Londra'da her cumartesi düzenlenen Filistin'e destek gösterileri 7. kez gerçekleşti. Vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurmasını ve Filistinlilere adalet sağlanmasını talep etti. Göstericiler, İngiltere hükümetinden İsrail'e desteğini sona erdirmesini ve dünyada yapılan ateşkes çağrılarına katılmasını istedi.

 • Avustralya'da İklim Aktivistleri Kömür Sevkiyatını Engelledi
  25 Kas Avustralya'da İklim Aktivistleri Kömür Sevkiyatını Engelledi

  Avustralya'da iklim aktivistleri, kömür ihracatını ve ülkenin iklim değişikliğine yönelik eylem eksikliğini protesto etmek amacıyla Newcastle Limanı'na giden yolu kanolarıyla kapatarak kömür sevkiyatına engel oldu. Protestocular, federal hükümeti yeni fosil yakıt projelerini durdurmaya ve iklim değişikliğini gözden geçirmeye çağırdı.

 • İngiltere Kralının mülkü hayır kurumlarına değil, dükalığın gelir getiren yapılarının yenilenmesine harcanıyor
  25 Kas İngiltere Kralının mülkü hayır kurumlarına değil, dükalığın gelir getiren yapılarının yenilenmesine harcanıyor

  Lancaster Dükalığı'nda yaşayanların ölümünden sonra bıraktıkları miras, hayır kurumlarına bağışlanmak yerine dükalığın gelir getiren yapılarının yenilenmesinde kullanılıyor. Son 10 yılda toplamda 61 milyon sterlin değerindeki mirasın sadece yüzde 15'i hayır kurumlarına aktarılmış. Bu durum, dükalığın vergiden muaf olması ve restorasyonun kamu kaynaklarıyla sınırlı olmasıyla ilgili düzenlemeleri yapan kararnamede belirsizlik yaratıyor.

 • Avustralyalı öğrenciler Filistin'e destek amacıyla ders bıraktı
  24 Kas Avustralyalı öğrenciler Filistin'e destek amacıyla ders bıraktı

  Avustralya'nın Victoria ve Yeni Güney Galler eyaletlerinde yüzlerce öğrenci, Filistin'e destek amacıyla derslere gitmedi. Öğrenciler, Melbourne ve Sydney'de sokaklarda yürüyerek Filistin'e özgürlük taleplerini dile getirdi. Protestoya katılan öğrenciler, İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınadı ve Gazze'de kalıcı ateşkes talep etti. Ancak Yahudi toplumundan bazı kesimler öğrencilerin bu destek gösterisini kınadı.

 • EURO 2024 Play-off Eşleşmeleri Belli Oldu
  23 Kas EURO 2024 Play-off Eşleşmeleri Belli Oldu

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacak son 3 takımı belirleyecek play-off etabının eşleşmeleri belli oldu. Yarı finaldeki maçlar 21 Mart 2024'te oynanacak ve final 26 Mart'ta gerçekleşecek. Şampiyonaya katılacak takımlar grup kura çekimiyle belirlenecek.

 • İngilizler'e göre Türkiye, EURO 2024'te ölüm grubuna düştü! İşte rakiplerimiz
  23 Kas İngilizler'e göre Türkiye, EURO 2024'te ölüm grubuna düştü! İşte rakiplerimiz

  EURO 2024'e 2. torbadan katılacak A Milli Takım'ın grupta hangi takımlarla rakip olacağını İngilizler simüle etti. Buna göre ay-yıldızlı ekip en zor gruplardan birine düşerek İngiltere, İtalya ve İskoçya ile eşleşti.

 • Galler maçında sakatlanan Uğurcan Çakır'ın son durumu belli oldu
  22 Kas Galler maçında sakatlanan Uğurcan Çakır'ın son durumu belli oldu

  Trabzonspor, A Milli Takım'ın Galler ile oynadığı karşılaşmada sakatlanan Uğurcan Çakır ile ilgili bilgi verdi. Kulüpten yapılan açıklamada milli eldivenin sol diz arka bölgesindeki kas içinde darbeye bağlı kanama tespit edildiği belirtildi.

 • Galler maçında sakatlanan milli futbolcu Uğurcan Çakır'ın hastanede yapılan MR görüntülenmesinde sol diz arka bölgesindeki kas içinde darbeye bağlı...
  22 Kas Galler maçında sakatlanan milli futbolcu Uğurcan Çakır'ın hastanede yapılan MR görüntülenmesinde sol diz arka bölgesindeki kas içinde darbeye bağlı...

  Galler maçında sakatlanan milli futbolcu Uğurcan Çakır'ın hastanede yapılan MR görüntülenmesinde sol diz arka bölgesindeki kas içinde darbeye bağlı kanama tespit edildiği açıklandı.

 • Kırmızılara bürünen Galler Prensesi Kate Middleton, bacak dekoltesiyle Kraliyet kurallarını altüst etti
  22 Kas Kırmızılara bürünen Galler Prensesi Kate Middleton, bacak dekoltesiyle Kraliyet kurallarını altüst etti

  Devlet ziyareti için Londra'ya giden Galler Prensesi Kate Middleton, kırmızılar içinde yaptığı kombinle göz kamaştırdı. Kraliyet kurallarına göre diz üstü etek boyu tercih etmemesi gereken Middleton, hem kuralları çiğnedi hem de araçtan inerken bacak dekoltesi verdi.

 • EURO 2024'te ilk hedef çok net! TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi grupları işaret etti
  22 Kas EURO 2024'te ilk hedef çok net! TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi grupları işaret etti

  Galler maçı sonrası yurda dönen A Milli Takım kafilesinde bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024'te ilk hedefin gruplardan çıkmak olduğunu belirtti.

 • SPOR Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan A Milli Futbol Takımı'na tebrik telefonu
  22 Kas SPOR Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan A Milli Futbol Takımı'na tebrik telefonu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan A Milli Futbol Takımı'na tebrik telefonuİSTANBUL, (DHA)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu son maçında Galler ile 1-1 berabere kalarak Almanya'da düzenlenecek finallere grup lideri olarak katılma hakkı elde eden A Milli...

 • A Milli Futbol Takımı Galler maçının ardından İstanbul'a döndü
  22 Kas A Milli Futbol Takımı Galler maçının ardından İstanbul'a döndü

  A Milli Futbol Takımı, Galler ile oynadığı maçın ardından İstanbul'a döndü. Takım, bu maç sonucunda tarihte ilk kez lider olarak bir büyük turnuvanın finallerine gitmeyi başardı. Kafileyi taşıyan uçak, Teknik Direktör Vincenzo Montella'nın ağabeyinin rahatsızlanması üzerine Münih Havalimanı'na iniş yapmıştı.

 • A Milli Futbol Takımı, İstanbul'da
  22 Kas A Milli Futbol Takımı, İstanbul'da

  UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) elemelerdeki son maçında Galler'le deplasmanda 1-1 berabere kalarak D Grubu'nu lider tamamlayan A Milli Futbol Takımı, İstanbul'a geldi.

 • Vincenzo Montella: Lider bitirdiğimiz için mutluyuz
  22 Kas Vincenzo Montella: Lider bitirdiğimiz için mutluyuz

  A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Galler ile berabere kalarak lider olarak EURO 2024'e katılmayı garantilediklerini söyledi. Montella, maçın zorlu olduğunu ve takımın ikinci yarıda reaksiyon gösterdiğini belirtti. Ayrıca, Cenk Tosun'un eksikliğini hissettiklerini ve kaleci konusunda rahat olduğunu ifade etti.

 • A Milli Takım, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na grup lideri olarak katılacak
  22 Kas A Milli Takım, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na grup lideri olarak katılacak

  A Milli Takım, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na grup lideri olarak katılma hakkı elde etti. Turnuvanın kura çekimine 2. torbadan girecek olan milliler, D Grubu'nu lider tamamladı. EURO 2024 kura çekimi 2 Aralık'ta Hamburg'ta gerçekleştirilecek.

 • Türkiye, EURO 2024 Elemeleri'nde lider olarak Almanya'ya gidiyor
  22 Kas Türkiye, EURO 2024 Elemeleri'nde lider olarak Almanya'ya gidiyor

  Türkiye, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde grupları lider tamamlayarak Almanya'ya gitmeye hak kazandı. Fransa'nın Cebelitarık'ı 14-0 yendiği maç en farklı skor olarak tarihe geçerken, Romelu Lukaku ise en çok gol atan futbolcu oldu.

 • Sidney'de Filistin Yanlısı Protestoda 23 Kişi Tutuklandı
  22 Kas Sidney'de Filistin Yanlısı Protestoda 23 Kişi Tutuklandı

  Avustralya'nın Sidney kentinin bir banliyösünde düzenlenen Filistin yanlısı protesto gösterisinde 23 kişi tutuklandı. Protesto, Gazze çatışmasında İsrail hükümetine desteğini açıklayan ve Salı günü limanda gemisi bulunan İsrail gemicilik şirketi ZIM'e karşı yapıldı.

Advertisement