AK Parti'nin Ağır Topları Ankara 1'de Yarışacak - Son Dakika
Güncel

AK Parti'nin Ağır Topları Ankara 1'de Yarışacak

AK Parti\'nin Ağır Topları Ankara 1\'de Yarışacak

Bakanlar, müsteşarlar, başkanlar, başkan çocukları Ankara 1. Bölgeden aday olabilmek için kıyasıya rekabet edecek.

27.02.2015 13:52  Güncelleme: 14:03

Ankara kulislerine göre, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MİT eski Müsteşarı Hakan Fidan, Maliye eski Müsteşarı Naci Ağbal, SGK eski Başkanı Yadigar Gökalp, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Danışmanı Mücahit Arslan, Başbakanlığı dönemindeki ev sahibi Faruk Koca ile Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek, AK Parti'nin son seçimlerdeki Çankaya Belediye Başkan adayı Barış Aydın, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban gibi 60'a yakın 'ağır' ismin Ankara 1.Bölgeden milletvekili adayı olabilmek için yarışması bekleniyor.

SON KARARI DAVUTOĞLU VERECEK

Ak Parti, milletvekili aday adayları arasında 81 ilde hafta sonu yapılacak 'temayül' yoklamasına kilitlendi. Temayül yoklamasının yanı sıra alt komisyon raporları, ara komisyon raporları ve kamuoyu araştırmalarını da göz önünde bulundurularak son kararı AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst kurul verecek. Kesin aday listesi 7 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na verilecek.

18 SANDALYE İÇİN BÜYÜK REKABET

Aday adayları arasında 'seçilebilecek' yerden aday olabilmek için kıyasıya rekabet yaşanacak. Bu rekabet en yoğun Ankara ve İstanbul 1.bölgede olacak. 2 milyon 902 bin nüfuslu Ankara 1.Bölgeden 18 milletvekili Meclise girecek.

Halen Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan, Ak Parti'nin 1.Bölgeden Milletvekili olarak Meclis'te bulunurken, 7 Haziran seçimlerinde Babacan, üç dönemlik olması nedeniyle aday adayı olmadı. Akdoğan'ın ise yine aynı bölgeden aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenilirken, bu bölgeden vekil olmak için bekleyenler arasında şu isimlerin olduğu belirtiliyor:

NACİ AĞBAL: Bürokrasinin en güçlü isimlerinden Ağbal, Maliye Müsteşarlığından istifa edip aday adayı oldu. Ağbal'ın ismi önce Çorum için geçerken, son günlerde Ankara 1.Bölgeden aday gösterileceği söyleniyor. Böyle bir durumda Maliye Bakan ve Müsteşarı aynı bölgede yer almış olacak.

HAKAN FİDAN: MİT Müsteşarlığından istifa eden Fidan'ın, Ankara 1.bölgeden aday gösterileceği belirtiliyor.

MÜCAHİT ARSLAN: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hem Cumhurbaşkanlığı hem de Başbakanlığı döneminde danışmanı olan Arslan'ın adı da 1.bölge için geçiyor.

FARUK KOCA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakanlığı döneminde ev sahipliğini yapan Faruk Koca da 1. Bölge için adı geçen aday adaylarından.

OSMAN GÖKÇEK: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in de 1.Bölgeden aday adaylığı başvurusu yaptığı belirtiliyor.

BARIŞ AYDIN: Ankara Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı, iş adamı Barış Aydın'ın da 1.Bölgeden adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

ÜNSAL BAN: Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğünden istifa eden Prof.Ban'ın ismi de 1. Bölgeden adaylık için geçiyor.

YADİGAR GÖKALP: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından istifa eden Gökalp de 1.Bölge için başvuran isimlerden biri.

MEHMET KEMAL YAZICIOĞLU: Efsane vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Yazıcıoğlu da Ankara 1.Bölgeden aday adaylığı başvurusu yaptı.

(Kaynak : Hürriyet)

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel AK Parti'nin Ağır Topları Ankara 1'de Yarışacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (12)

 • Ali Tekten: Hakan fidan dan vekil mekil olmaz 18 4 Yanıtla
 • ALİ TEKTEN: Hakan Fidan mecliste ne konuşacak merak ediyorum.Ağzı var dili yok adamın.Bence boş yere para alacak 16 2 Yanıtla
 • YCL: NEDEN HEP AYNI İSİMLER VEYA ÇOCUKLARI BUNLARIN HARİCİNDE TÜRKİYEDE BEYİN YOK MU DİYORSUNUZ. 9 0 Yanıtla
 • HASAN: KEŞKE VATANDAŞ BİRAZ AKILLI DAVRAN SADA CHP Lİ MHP Lİ HDPLİ VERSE OYUNU SİZ AKP Lİ LERİDE ANAVATAN PARTİSİNE VERDİĞİ DERSİ SİZ AKP LİLERE DE VERSE İNŞAALLAH AKP ŞOK ŞOK ŞOK BARAJ ALTINDA KALDI DÜNYANIN EN BÜYÜK DERSİ 5 1 Yanıtla
 • ayıp ya: akepelilere neden ağır top diyorsunuz 5 0 Yanıtla
 • zıpkın ': ayıp ya adamlara top demeyin akepeli onlar 3 1 Yanıtla
 • HIDAYET YOLCUSU: bu dunya sizede kalmaz 2 1 Yanıtla
 • Galip: Buyuk A K P 1 1 Yanıtla
 • BAYRAK: HAKAN FİDANI SEVERİM AMA KEŞKE HDPDEN ADAY OLSAYDI 0 2 Yanıtla
 • Selametle: Son karari davidoglu verecek derken ulu sanli turk milletiyle dalgami geciyosunuz yoksa manyanmi yapiyosunuz yoksa siz hakikaten malmisinizzzz aahaa 1 1 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement