Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı - Son Dakika
Güncel

Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı

41 yıl önce borçlarını ödeyemediği için evini terk eden 75 yaşındaki Mehmet Emin Özer, kimlik çıkarmak içini gittiği nüfus müdürlüğü yetkililerinin çabasıyla ailesiyle yeniden buluştu.

28.02.2019 13:11  Güncelleme: 15:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'da 41 yıl önce borçlarını ödeyemediği için evini terk eden ve o günden sonra kendisinden haber alınamayan 75 yaşındaki Mehmet Emin Özer, Konya'da kimlik çıkarmak içini gittiği nüfus müdürlüğü yetkililerinin çabasıyla ailesiyle bir araya geldi.

Adıyaman merkeze bağlı Turuş köyünde yaşayan Özer, 1978 yılında en küçüğü 28 günlük 4 çocuğunu ve eşini geride bırakarak iş bulmak ve borçlarını ödeyebilmek için evi terk etti. Günlerce eve dönmeyen Özer'in ailesi, İl Jandarma Komutanlığına kayıp başvurusunda bulundu ancak arama çalışmalarından sonuç alınamayınca hakkında "gaiplik" kararı verildi.

41 YIL BOYUNCA FARKLI İŞLERDE ÇALIŞTI

Özer, 41 yıl boyunca çeşitli illerde farklı işlerde çalıştı. Bu sürede kimliğini kaybeden Özer, Konya'da çalışırken dizlerindeki ağrı nedeniyle hastaneye başvurdu. Kimliği olmadığı için tedavisi yapılamayan Özer, bunun üzerine Konya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne giderek, kimlik çıkarmak istedi. Nüfus kütüğünü inceleyen müdürlük yetkilileri, Özer hakkında "gaiplik kararı" olduğunu belirledi. Bunun üzerine Özer'in Adıyaman'da yaşayan kardeşi Bayram Özer ve yeğeni Murat Bilgiç'e ulaşan yetkililer, yakınlarına yaşlı adamın fotoğraflarını gönderdi. Yıllardır haber alamadıkları ve öldüğünü düşündükleri Mehmet Emin Özer'in yaşadığını anlayan yakınları, Konya'ya giderek kendisini Adıyaman'a getirdi.

Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı

"KENDİMİ DÜNYAYA TEKRAR GELMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"

Yıllar sonra yakınlarına ve memleketine kavuşan Mehmet Emin Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adıyaman'da çiftçilik yaparken borçlandığını, borçlarını ödeyemeyince de çalışmak için kimseye haber vermeden evden ayrıldığını söyledi. Yaklaşık 41 yıl Adana, Mersin, İzmir, Tekirdağ ve son olarak da Konya'da farklı işlerde çalıştığını ancak kazandığı parayla ihtiyaçlarını zor karşıladığını anlatan Özer, şunları kaydetti: "Hep aileme gitmek istedim ama çekindim, yapamadım. Şu an kardeşlerime kavuştuğum için çok mutluyum. Kendimi dünyaya tekrar gelmiş gibi hissediyorum. Sevincimden dizlerimdeki rahatsızlığı bile unuttum. Sofraya oturduğumda, ailem aklıma geldiği an yemeği bırakıp dışarı çıkıyordum. Sanki evin tavanı üstüme çökmüş gibi geliyordu."

Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı

Özer, zaman içinde kimliğini kaybettiğini ancak çok fazla üzerinde durmadığını dile getirerek, "Yaşım ilerledikçe de dizlerimde ağrılar oluşmaya başladı. Kimliğim olmadığı için hastaneye gidip tedavi olamıyordum. En son kimliğimi çıkarmak için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne başvuru yaptım. Onlar da incelemeler sonucu beni kardeşlerime teslim etti."

Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı

Özer, hastanede tedavisinin yapılabilmesi ve hakkındaki gaiplik kararının kaldırılması için yardım beklediğini de sözlerine ekledi.

"YILLAR SONRA DAYIMIZA KAVUŞTUK"

Mehmet Emin Özer'in yeğeni Murat Bilgiç de dayısının kendisi bir yaşındayken ortadan kaybolduğunu, annesinden dinlediği dayısına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı.

Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı

Ailesinin yıllarca dayısını aradığını ancak hiçbir haber alamayınca artık umutlarının tükendiğini ifade eden Bilgiç, "Çok şükür dayımızı bulduk. Birlikte Adıyaman'a geldik. Şu an çok mutluyuz. Kendisi yanımızdan ayrılmıyor. Yıllar sonra dayımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Annem dayımı bizlere anlatırdı. Dayımıza kavuştuğumuzda gözyaşlarımıza hakim olamadık. Boğazımızda kelimeler düğümlendi." diye konuştu.

Özer'in tepkilerinden çekindiği için eşi ve çocuklarıyla ilerleyen günlerde bir araya geleceği belirtildi.

Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Öldü Sanılan Mehmet Amca, 41 Yıl Sonra Tesadüfen Ortaya Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (18)

 • Deli: En küçüğü 28 günlük 4 çocuğu ve eşi bırak git 41 yıl ortaya çıkma sonra yaşlanınca ortaya çık..Hadi ordan..O çocuklar ve o eş 41 yıl neler çekmiştir..41 yıl keyfine bakmış elden düşüncede bakılsın diye ortaya çıkmış.. 23 4 Yanıtla
 • Pislik : Şimdi elden ayaktan düştü tabı cocuklarinı akrabalarını mı arıyor simdiye kadar nıye ailesini aramamıs oh ne guzel dunya yenı dogum yapmış karısını bebeklerini terketmıs gununu gün etmiş karısı ve cocukları bunu eve almasınlar yuzune bakılmaz bunun. Çocukları asla affetmesın bunu babalık kocalık yapmamış ki hİÇ bir hak yok 23 3 Yanıtla
 • mossi: 40 yıl babasız büyüyen 4 çocuk.. 24 0 Yanıtla
 • mirza: bu dünyaya gelmiş gereksizin biriymiş insan 28 günlük bebeği nasıl bırakır allah cahillerden korusun cümlemizi 22 1 Yanıtla
 • Şopar: Ahlaksız adammışsın başka da birşey demiyorum karaktersiz 15 6 Yanıtla
 • Adınızı yazın: Yaşlandı ya baktıracak kendisine 15 5 Yanıtla
 • Ali: Kotu yorum yapmayin o adam 35 yildir komsumuzdu kimsye demedi oyle bsiey oldugunu ama adam gibi adamdi 14 5 Yanıtla
 • IM: ERKEK ADAM BOCUNADA EVINEDE SADIKTIR. 16 1 Yanıtla
 • Aslı: 4 çocuğunu eşini borcunu bırakıp giden hayırsızı bir de haber yapmışlar.. Diyecek söz bulamıyorum olmaz olsun böyleleri 12 1 Yanıtla
 • Ali alp: Her borcu olan evi terk etse memelekette adam kalmaz yaptığı çok yanlış 13 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement