Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı - Son Dakika
Güncel

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Aslan, memleketi Malatya'nın Akçadağ ilçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

04.05.2016 16:02  Güncelleme: 17:17

Piyade Uzman Çavuş Gökhan Aslan, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşmüştü. Aslan (28), memleketi Malatya'nın Akçadağ ilçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

TÖRENE MALATYA VALİSİ DE KATILDI

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Gökhan Aslan için Akçadağ Yeni Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Akçadağ Belediye Başkan Vekili Bülent Güde, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, MHP İl Başkanı Mehmet Erdem ile çok sayıda resmi kurum amiri ve sivil toplum örgütü kuruluşu temsilcileri katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı

7 YAŞINDAKİ KIZI DA BABASININ CENAZE NAMAZINDA SAF TUTTU

Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde şehidin yakınları güçlükle ayakta durabilirken, şehidin 7 yaşındaki kızı Melek Aslan da babasının cenaze namazında saf tuttu.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı

VALİ, GÖZYAŞLARINA HAKİM OLMADI

Vali Süleyman Kamçı'nın da gözyaşlarına hakim olamadığı cenaze namazı, İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından kıldırıldı.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı

NAAŞI, ASKERİ MANGA OMZUNDA CENAZE ARACINA TAŞINDI

Cenaze namazının ardından şehidin naaşı askeri manga omzunda cenaze aracına taşındı. Şehidin naaşı, askeri bando eşliğinde Akçadağ Mezarlığı'na kadar taşındı.

ŞEHİDİN BABASI: BANA EN BÜYÜK ŞEREFİ OĞLUM VERDİ

Tümgeneral Avni Angun'un desteği ile ayakta durabilen acılı baba Ömer Aslan, "Bana en büyük şerefi oğlum Gökhan verdi. Bundan büyük şeref olabilir mi? Düşman kapıya gelmiş daha çıkmayacak mıyız?" diye konuştu. Şehidin ağabeyi Hakan Aslan ise, "Şehitler ölmez ben kardeşimin bayrağını devralır giderim. Bu vatanı kimse bölemez" şeklinde konuştu.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Şehidin naaşı daha sonra gözyaşları arasında mezarlıkta toprağa verildi. Saygı atışının ardından Vali Kamçı, Türk bayrağını şehidin babası Ömer Aslan'a takdim ederken, şehidin eşi Şahnur Aslan defin işleminin ardından mezara sarılarak uzun süre ağladı.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan\'ı Binler Uğurladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ı Binler Uğurladı - Son Dakika


Advertisement