Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Gürsel Erol haberleri, Gürsel Erol son dakika, son dakika Gürsel Erol

Son Dakika Gürsel Erol Haberleri

Son dakika Gürsel Erol haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son gürsel erol haberleri anında burada.


 • 20.11.2023 20 Kas 12:22 CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'daki Fincan Müzesini Ziyaret Etti

  CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'daki Fincan Müzesini Ziyaret Etti CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Turizm Kültür ve Tanıtma Derneği (ETUDER) tarafından Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında Türkiye'de ilk olarak açılan Fincan Müzesini ziyaret etti. Müzede, Atatürk'ün 86 yıl önce Elazığ'da içtiği kahvenin fincanı da sergileniyor. Erol, müzede bulunan Atatürk'ün fincanını görmenin hem duygulandırdığını hem de gururlandırdığını belirtti. Erol ayrıca, projeyi desteklemek ve yaygınlaştırmak için Kültür ve Turizm Bakanı ve bakan yardımcılarıyla görüşeceğini ifade etti.

 • 03.11.2023 03 Kas 15:14 CHP 38. Olağan Kurultayı'na hazırlıklar tamamlanıyor

  CHP 38. Olağan Kurultayı'na hazırlıklar tamamlanıyor CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 38. Olağan Kurultay'ın önemini vurgulayarak, kongrenin Türkiye'ye umut ve heyecan getirmek, partinin birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti. Erol, kurultayın adının 'Demokrasi Kongresi' olduğunu ve partinin demokratik kültürünü yansıtacağını ifade etti. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yapılan toplantıda divan başkanlığı ve kongre yönetimi süreci hakkında bilgilendirme yapıldığını açıkladı. Kongrenin cumartesi günü genel başkanlık seçimi, pazar günü ise Parti Meclisi seçimiyle devam edeceğini belirten Erol, delegelerin ve adayların birlik ve beraberlik içinde hareket ederek Türkiye'ye yeni bir umut ve heyecan katacağına inandığını ifade etti.

 • 01.10.2023 01 Eki 16:26 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi Cafer Yeşil'i ziyaret etti

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi Cafer Yeşil'i ziyaret etti CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz günlerde aracı silahlı saldırıya uğrayan Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi ve Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı Cafer Yeşil'i ziyaret etti. Erol, saldırıyı kınayarak, şiddetin kabul edilemez olduğunu belirtti ve olayın üzerine gidileceğini söyledi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 23:07 CHP Ankara İl Kongresi: Partinin Temel Sorunu Dava Adamlığının Bitmesi

  CHP Ankara İl Kongresi: Partinin Temel Sorunu Dava Adamlığının Bitmesi CHP Ankara İl Kongresi'nde konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, partinin temel sorununun dava adamlığının bitmesi ve yalaka kültürünün partiye gelmesi olduğunu belirtti. Erol, eski dönemde partinin ufkuna değer katacak insanların olduğunu ancak şimdi koltuk sıcaklığı ve yetki arayışının ön planda olduğunu ifade etti. Kongrede konuşan diğer CHP milletvekilleri ise partiye yeni bir vizyon ve ufuk sağlanması gerektiğini vurguladı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 18:08 CHP Milletvekili Gürsel Erol, A Milli Kadın Voleybol Takımı'na Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesini önerdi

  CHP Milletvekili Gürsel Erol, A Milli Kadın Voleybol Takımı'na Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesini önerdi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın 2024 Paris Elemeleri'nde Japonya'yı mağlup etmesinin ardından, sporculara Cumhuriyetin 100'üncü yılında yaşattıkları gurur nedeniyle Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesi önerisinde bulundu. Takım, Voleybol Milletler Ligi'nde şampiyon olarak dünya sıralamasında birinci sıraya yükselmiş ve olimpiyat vizesi almıştır.

 • 08.09.2023 08 Eyl 17:27 Gürsel Erol: "Elazığ'da Güçlü Bir İsme İhtiyacımız Var. Belediye Seçimlerinde Aday Bizim Partimizden Çıkacak, Bizim Partilimiz Olacak"

  Gürsel Erol: 'Elazığ'da Güçlü Bir İsme İhtiyacımız Var. Belediye Seçimlerinde Aday Bizim Partimizden Çıkacak, Bizim Partilimiz Olacak' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yerel seçimlere ilişkin, "Şimdi Elazığ Belediye Başkanlığı’nda güçlü bir isme ihtiyacımız var. Ama Elazığ Belediye Başkanlığı’na çıkaracağımız adayımızın da parti kültüründen, geleneğinden gelen bir isim olması lazım. Çünkü bundan önceki 2019 seçimlerinde biz burada bir ittifak yaptık, İYİ Parti çatısı altında seçime girdik, ama ne yazık ki CHP ve İYİ Parti’nin toplamı kadar oy alamadık. Bu ne demek? Bizim seçmenimiz yine oy verdi, ama ne yazık ki İYİ Parti’den beklenen oyu alamadık. O zaman burada, bundan sonra artık ana lokomotif kim, CHP. Ana lokomotif biziz. Aday bizim partimizden çıkacak, aday bizim partilimiz olacak" dedi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 12:49 Gürsel Erol, Elazığ'da TOKİ Mahallelerini Ziyaret Etti: "Bölgede İnanılmaz Bir Mağduriyet Var"

  Gürsel Erol, Elazığ'da TOKİ Mahallelerini Ziyaret Etti: 'Bölgede İnanılmaz Bir Mağduriyet Var' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Karşıyaka Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle muhtarıyla da görüşen Erol, "Bölgede inanılmaz bir mağduriyet var. TOKİ konutlarında zemin oturmasından kaynaklı sorunlar var. Kanalizasyonda sorunlar var, asansörlerinde sorunlar var. Bunların çözülmesi siyasi iradeye bağlı. Siyasi irade burayla ilgili bir irade ortaya koyarsa, bu şehirde bu mahallelerin gelişmesiyle ilgili doğru bir proje ortaya koyarsa, aslında çözülmeyecek sorunlar değildir" dedi.

 • 01.07.2023 01 Tem 17:03 CHP Milletvekili Gürsel Erol, Pertek Köprüsü'nün yapılması için çağrıda bulundu

  CHP Milletvekili Gürsel Erol, Pertek Köprüsü'nün yapılması için çağrıda bulundu CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Pertek Feribot İskelesi'nde yaşanan yoğunluğa dikkat çekerek, Pertek Köprüsü'nün yapılması gerektiğini belirtti. Erol, seçim dönemlerinde gündeme getirilen köprü sözlerinin unutulduğunu ve vatandaşların feribot sıralarından kurtulması gerektiğini vurguladı.

 • 08.06.2023 08 Haz 13:03 CHP'li vekil, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'nin TBMM Başkanlığı için aday çıkarmasına tepki gösterdi: Nezaketsizlik

  CHP'li vekil, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi'nin TBMM Başkanlığı için aday çıkarmasına tepki gösterdi: Nezaketsizlik TBMM Başkanı seçimlerinde CHP'nin adayı Tekin Bingöl olurken; seçime CHP listesinden giren Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisi oylamaya kendi adayları ile katıldı. Bu duruma tepki gösteren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir." ifadelerini kullandı.

 • 30.05.2023 30 May 12:17 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: Genel Başkanımız Müthiş Bir Performans Gösterdi

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: Genel Başkanımız Müthiş Bir Performans Gösterdi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçim kampanyası sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun en fazla çalışan, emek veren kişi olduğunu belirterek, "Biz bile bu yaşımızda 60-70 günlük kampanyayı çoğu zaman serumlarla ayakta durduk ama genel başkanımız o yaşına rağmen müthiş bir performans gösterdi.

 • 25.05.2023 25 May 12:37 CHP'li Gürsel Erol mazbatasını aldı

  CHP'li Gürsel Erol mazbatasını aldı 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde CHP'den Elazığ milletvekili seçilen Gürsel Erol, Elazığ Adliyesi'nde bulunan İl Seçim Kuruluna gelerek mazbatasını aldı. Milletvekili Erol, törenin ardından açıklamalarda bulundu.

 • 24.05.2023 24 May 17:14 Gürsel Erol: "Uzman Er ve Erbaşların Eğitimlerine Göre Bekçilik ve Polis Memurluğuna Geçişini İktidarımızda Gerçekleştireceğiz"

  Gürsel Erol: 'Uzman Er ve Erbaşların Eğitimlerine Göre Bekçilik ve Polis Memurluğuna Geçişini İktidarımızda Gerçekleştireceğiz' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "İktidara geldiğimizde, yıllardır hain terör örgütü PKK'ya kök söktüren köy koruyucularını kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olarak değerlendireceğiz. Uzman er ve erbaşların yatay geçişle eğitimlerine göre bekçilik ve polis memurluğuna geçişini iktidarımızda gerçekleştireceğiz" dedi.

 • 14.05.2023 14 May 13:01 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Çubukbey Anadolu Lisesinde oy kullandı

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Çubukbey Anadolu Lisesinde oy kullandı Elazığ'da oy kullanma işlemleri devam ederken, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da Çubukbey Anadolu Lisesine gelerek oyunu kullandı. Erol, sandık başında siyasi bir yorum yapmaktan kaçınarak, ülke için önemli bir gün olduğunu belirtti ve vatanımıza ve milletimize birlik ve beraberlik getirmesi temennisinde bulundu.

 • 10.05.2023 10 May 20:02 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'CHP'yi kimse terörle örtüştüremez, CHP'ye hiç kimse milliyetçiliği öğretemez'

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'CHP'yi kimse terörle örtüştüremez, CHP'ye hiç kimse milliyetçiliği öğretemez' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kovancılar ilçesinde seçim çalışması yaparken yaptığı açıklamada, CHP'nin terörle örtüştürülemeyeceğini ve milliyetçiliğin CHP'ye öğretilmeyeceğini belirtti.

 • 04.05.2023 04 May 20:53 CHPli Erolun doktorundan açıklama: Milletvekilimizin herhangi önemli bir problemi yok

  CHPli Erolun doktorundan açıklama: Milletvekilimizin herhangi önemli bir problemi yok Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erolun doktoru Can Soreş Kaplan, Erolun herhangi bir önemli probleminin olmadığını açıkladı. Erol, enfeksiyon hastalığından dolayı gözetim altına alınmıştı ancak doktoru yarın taburcu edeceklerini belirtti. Erol geçtiğimiz yıl prostat kanseri teşhisi konmuştu.

 • 04.05.2023 04 May 20:49 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hastanede gözetim altında

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hastanede gözetim altında Doktoru Can Soreş Kaplan, Erol'un herhangi bir önemli probleminin olmadığını ifade etti. Erol, enfeksiyon hastalığından dolayı gözetim altına alındı ve yarın taburcu edilebilir. Geçtiğimiz yıl prostat kanseri teşhisi konulan Erol, tedavisinin ardından hastalığı atlatmıştı.

 • 01.05.2023 01 May 20:07 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, belediye başkanlarıyla bir araya geldi

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, belediye başkanlarıyla bir araya geldi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ataşehir İlçesi Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile Elazığ'da bir araya geldi. Erol, seçim beklentileri ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

 • 13.03.2023 13 Mar 10:49 CHP'li vekilden Muharrem İnce'ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz

  CHP'li vekilden Muharrem İnce'ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, önceki gün cumhurbaşkanı adaylığı resmen ilan edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erol, "Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Bu sürecin dışında kalacağına ve aleyhine çalışacağına geçmişte almış olduğu CHP kültürü açısından asla ihtimal vermiyorum. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir" ifadelerini kullandı.

 • 23.02.2023 23 Şub 16:37 Gürsel Erol: "Bingöl Bir An Önce Afet Bölgesi İlan Edilerek Önleyici Tedbirler Alınmalı, Vatandaşlarımızın Can ve Mal Güvenliği Sağlanmalıdır"

  Gürsel Erol: 'Bingöl Bir An Önce Afet Bölgesi İlan Edilerek Önleyici Tedbirler Alınmalı, Vatandaşlarımızın Can ve Mal Güvenliği Sağlanmalıdır' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Bingöl’deki binaların yüzde 50’sinin ağır hasarlı ve riskli olduğunu belirterek, “Bingöl bir an önce afet bölgesi ilan edilerek önleyici tedbirler alınmalı, ağır hasarlı binalar yıkılarak yerine TOKİ tarafından yeni konutlar yapılmalı, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanmalıdır” dedi.

 • 16.02.2023 16 Şub 15:11 Gürsel Erol: "Tunceli ve Bingöl Depremiyle İlgili Önlem Alınmazsa Yaşanacak Bir Depremde Elazığ'a Düzensiz Büyük Bir Göç Gelecek"

  Gürsel Erol: 'Tunceli ve Bingöl Depremiyle İlgili Önlem Alınmazsa Yaşanacak Bir Depremde Elazığ'a Düzensiz Büyük Bir Göç Gelecek' CHP Elâzığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın afet bölgesi kapsamına alınmasını “Elazığ’ın buna ihtiyacı vardı” diye değerlendirdi. “Bingöl ve Tunceli depremi ile ilgili o bölgelerde tedbir alınmazsa; yaşanacak bir depremde Elazığ’a düzensiz bir göçü sağlayacak. Çünkü Elâzığ 100 yıllık bir tarihin üstünde Bingöl ve Tunceli halkıyla iç içe yaşayan, ticari ilişkileri olan, gönül ilişkileri olan, akrabalık ilişkileri ve yerleşik düzen ilişkileri olan üç şehir. Deprem sebebiyle buraya büyük bir göç gelecek” uyarısında bulundu.

 • 15.02.2023 15 Şub 15:57 Gürsel Erol: Elazığ'ın 'Afet Bölgesi' İlan Edilmesine Dair Talebimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza Arz Ettim

  Gürsel Erol: Elazığ'ın 'Afet Bölgesi' İlan Edilmesine Dair Talebimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza Arz Ettim CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde, Elazığ’ın ‘afet bölgesi’ ilan edilmesine dair talebimizi telefon görüşmesi ile Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim” dedi.

 • 14.02.2023 14 Şub 19:09 Gürsel Erol: "Cumhurbaşkanına Ricamız, Elazığ'ın Gelecekte Ağır Bedeller Ödememesi İçin Deprem Yeniden Afet Bölgesi İlan Edilmesi"

  Gürsel Erol: 'Cumhurbaşkanına Ricamız, Elazığ'ın Gelecekte Ağır Bedeller Ödememesi İçin Deprem Yeniden Afet Bölgesi İlan Edilmesi' CHP Elâzığ Milletvekili Gürsel Erol, “Sayın Cumhurbaşkanı’na ricamız; Elazığ’ın gelecekte ağır bedeller ödememesi için deprem riskine karşı bir önleyici tedbir alarak Elazığ’ın yeniden afet bölgesi ilan edilmesi, bir an önce tespitlerin doğru yapılması. Binalar yoruldu, depremden sonra statik değerleri bozuldu. Yıkım istemiyorsanız, Elazığ’da insanlarımızın ölümünü engellemek istiyorsanız; buradan çağrı yapıyorum” dedi.

 • 14.02.2023 14 Şub 14:31 CHP'li Erol: "Elazığ'ı afet bölgesi ilan edin"

  CHP'li Erol: 'Elazığ'ı afet bölgesi ilan edin' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'ın depremden etkilenen illerden biri olduğunu belirterek, buranın afet bölgesi ilan edilmesini istedi.

 • 13.02.2023 13 Şub 16:19 Gürsel Erol: "Elazığ, Hatta Bingöl ve Tunceli de Afet Bölgesi İlan Edilmeli, Önleyici Tedbirler Alınmalı"

  Gürsel Erol: 'Elazığ, Hatta Bingöl ve Tunceli de Afet Bölgesi İlan Edilmeli, Önleyici Tedbirler Alınmalı' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 6 Şubat depreminin 10 değil 11 ilde etkili olduğunu, Elazığ’da da yurttaşların günlerdir evlerine giremediğini belirterek, “Mağduriyetlerin olmaması için Elâzığ mutlaka ama mutlaka afet bölgesi ilan edilmeli. Hatta deprem riski olan Bingöl ve Tunceli de afet bölgesi ilan edilmeli. Önleyici tedbirler alınmalı. Eğer bugün önleyici tedbirler alınmış olsaydı ne Maraş ne Adıyaman ne Malatya ne de Hatay bu haldeydi" dedi.

 • 10.02.2023 10 Şub 23:37 Gürsel Erol: "11 İlde Deprem Oldu. Elâzığ da O Depremi Yaşadı. Türkiye'de Sanki 10 İlde Deprem Olmuş Gibi Bir Algı Yaratıldı"

  Gürsel Erol: '11 İlde Deprem Oldu. Elâzığ da O Depremi Yaşadı. Türkiye'de Sanki 10 İlde Deprem Olmuş Gibi Bir Algı Yaratıldı' CHP Elâzığ Milletvekili Gürsel Erol, “11 ilde deprem oldu. Elâzığ da o depremi yaşadı. Türkiye’de sanki 10 ilde deprem olmuş gibi bir algı yaratıldı. Yalnızca 10 il afet bölgesi, OHAL bölgesi ilan edildi. Elâzığ ne OHAL bölgesi ne de afet bölgesi kapsamına alındı” açıklamasını yaptı.

 • 06.02.2023 06 Şub 18:16 7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Gürsel Erol: "Maraş Depreminin Etkileri Bu Bölgede Hafif Hasarlı Binaları Ağır Hasarlı Hale Getirdi"

  7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Gürsel Erol: 'Maraş Depreminin Etkileri Bu Bölgede Hafif Hasarlı Binaları Ağır Hasarlı Hale Getirdi' Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde saat 13.24’te meydana gelen ikinci depremde Elazığ İstasyon Caddesi’nde yıkılan bir binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Maraş depreminin etkileri bu bölgede hafif hasarlı binaları ağır hasarlı hale getirdi. Onlardan birisi yıkıldı. İçerde bir polis, karı- koca vatandaşımız var. Elazığ AFAD görevlileri, gönüllü dernekleri onları kurtarmaya, çıkarmaya çalışıyorlar. Elazığ yeni bir riske açık hale geldi. Elazığ’da Maraş depreminden sonra yıkımlar olmadı ama yeni depremlerde yeni yıkımlar yaşayabiliriz” dedi.

 • 06.02.2023 06 Şub 18:16 7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Gürsel Erol: "Maraş Depreminin Etkileri Bu Bölgede Hafif Hasarlı Binaları Ağır Hasarlı Hale Getirdi"

  7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Gürsel Erol: 'Maraş Depreminin Etkileri Bu Bölgede Hafif Hasarlı Binaları Ağır Hasarlı Hale Getirdi' Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde saat 13.24’te meydana gelen ikinci depremde Elazığ İstasyon Caddesi’nde yıkılan bir binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Maraş depreminin etkileri bu bölgede hafif hasarlı binaları ağır hasarlı hale getirdi. Onlardan birisi yıkıldı. İçerde bir polis, karı- koca vatandaşımız var. Elazığ AFAD görevlileri, gönüllü dernekleri onları kurtarmaya, çıkarmaya çalışıyorlar. Elazığ yeni bir riske açık hale geldi. Elazığ’da Maraş depreminden sonra yıkımlar olmadı ama yeni depremlerde yeni yıkımlar yaşayabiliriz” dedi.

 • 06.02.2023 06 Şub 15:59 Kılıçdaroğlu, Gürsel Erol'dan Elbistan'daki 7.6'lık Depremin Ardından Bilgi Aldı.

  Kılıçdaroğlu, Gürsel Erol'dan Elbistan'daki 7.6'lık Depremin Ardından Bilgi Aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elbistan’da saat 13.24’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’dan bilgi aldı. AFAD Elazığ İl Müdürlüğü'nde Kılıçdaroğlu ile görüşen Erol, “Yalnızca 1 binamız çöktü, 2 kişi enkaz altında. Onlarda da ses aldılar, kurtarma işlemleri başladı” dedi.

 • 01.02.2023 01 Şub 17:13 Gürsel Erol, Ataması Yapılan Bürokratın AKP'li Milletvekillerine Teşekkür Etmesini Eleştirdi

  Gürsel Erol, Ataması Yapılan Bürokratın AKP'li Milletvekillerine Teşekkür Etmesini Eleştirdi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne atanan Aydın Polat’ın, yeniden Bingöl’e görevlendirmesinin ardından AKP’li milletvekillerine teşekkür etmesine tepki gösterdi.

 • 31.01.2023 31 Oca 18:32 Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Bir Araya Geldi Elazığ Çalışmalarını Anlattı

  Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Bir Araya Geldi Elazığ Çalışmalarını Anlattı CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ve Elazığ’daki seçim kampanyasının yanı sıra hazırladıkları kitapçıkla ilgili bilgi verdi.

 • 13.01.2023 13 Oca 14:45 Gürsel Erol, Afet Sonrası Yapılan Köy Evlerini Karşılaştırdı: "Devlet, Elazığ ile Manavgat Arasında Adil Davranmamıştır"

  Gürsel Erol, Afet Sonrası Yapılan Köy Evlerini Karşılaştırdı: 'Devlet, Elazığ ile Manavgat Arasında Adil Davranmamıştır' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ depremi ile Manavgat’ta yaşanan yangın felaketi sonrası yapılan köy evlerini karşılaştırarak “Devlet, Elazığ ile Manavgat arasında adil davranmamıştır. Manavgat’ta sosyal devlet olma sorumluluğuyla ilgili vatandaşların beklentisi doğrultusunda hak sahipliğini doğru anlamda yerine getirmiştir ama Elazığ’da bir mağduriyet olmuştur. Orada 140 metrekare evlerin fiyatı 1 milyon 200 bin liraya mal olurken, bu evler 85 metre kare şu anda maliyet fiyatı 1 milyon 350 bin lira. Oradaki evler insanların yaşam alanı, buradaki evler yalnızca barınma olarak planlanmış” dedi.

 • 10.01.2023 10 Oca 18:44 Gürsel Erol'dan Eski Bakan Salih Sümer'e Geçmiş Olsun Ziyareti

  Gürsel Erol'dan Eski Bakan Salih Sümer'e Geçmiş Olsun Ziyareti CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, eski Devlet Bakanı Salih Sümer’i Diyarbakır’da tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • 08.01.2023 08 Oca 12:40 Gürsel Erol, Manavgat'ta İnşa Edilen Konutlar ile Elazığ Deprem Konutlarını Kıyasladı: "İktidarımızda Elazığ Örnek Alınan Şehir Olacak"

  Gürsel Erol, Manavgat'ta İnşa Edilen Konutlar ile Elazığ Deprem Konutlarını Kıyasladı: 'İktidarımızda Elazığ Örnek Alınan Şehir Olacak' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2021 yılında Manavgat’ta yaşanan yangın sonrasında mağduriyetleri gidermek amacıyla inşa edilen afet konutları ile Elazığ’da yapılan deprem konutlarını kıyasladı. AKP’ye 20 yıldır destek sağlayan Elazığ’ın hak ettiği değeri görmediğini belirten Erol, “Ancak az kaldı, bizim iktidarımızda Elazığ kalkınmada pilot il ilan edildiğinde, artık sahipsiz değil örnek alınan bir şehir olacak" dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 12:11 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: "Emekliye Yapılan Bu Zam Kabul Edilemez"

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'Emekliye Yapılan Bu Zam Kabul Edilemez' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 'TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilere yönelik yüzde 25 zam' açıklamasına tepki gösterdi. Erol, ''AKP’nin iktidara geldiği 2002’de SSK emekli aylığı asgari ücretin 1,5 katıyken, bugün emekli maaşı asgari ücretin üçte ikisidir. AKP emeğiyle geçinmeye çalışan milyonlara yüzde 25 zammı layık görmektedir. Bu zam asla kabul edilemez'' dedi.

 • 15.12.2022 15 Ara 22:55 Gürsel Erol: "Ak Parti Kurulduğu Zihniyette Değil. Saadet Zincirine Dönüştü"

  Gürsel Erol: 'Ak Parti Kurulduğu Zihniyette Değil. Saadet Zincirine Dönüştü' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol TBMM Genel Kurulu’nda, “Geldiğimiz noktada İstanbul’da bir ağır ceza mahkemesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ilgili, kullanılan bir ifadeyle ilgili siyasi yasak getirdi. Ne oldu sizin Türkiye’de yasakların kaldırılmasıyla ilgili sözlerinize? Niye bu noktaya geldiniz? Çünkü Ak Parti kurulduğu zihniyette değil. Saadet zincirine dönüştü. AK Parti artık Türkiye'de insanların sorunlarıyla, yurttaşlık haklarıyla, yolsuzluklarla, yolsuzluklara ve yasaklarla uğraşan bir parti değil. Tam tersine bunları kendisine kalkan eden ama diğer taraftan da kendi iç dünyasında saadet zinciri kuran bir parti” dedi.

 • 14.12.2022 14 Ara 16:14 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Eski CHP İl Başkanının Oğlunun Ölümünün Araştırılması İçin Sağlık Bakanlığı'ndan Müfettiş İstedi

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Eski CHP İl Başkanının Oğlunun Ölümünün Araştırılması İçin Sağlık Bakanlığı'ndan Müfettiş İstedi CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol, CHP’nin eski Elazığ İl Başkanı Ethem Gülbay'ın oğlu iş insanı Burak Cem Gülbay'ın geçirdiği kalp krizi sonrası Elazığ'daki hastanelerde tedavi göremeyip sevk edildiği Diyarbakır'daki hastanede hayatını kaybetmesine tepki gösterdi. Cenaze için Elâzığ’a gelen Gürsel Erol, konunun araştırılması için Sağlık Bakanlığı'ndan bir müfettiş talep ettiğini ve varsa ihmal durumunda konunun takipçisi olacağını söyledi.

 • 30.11.2022 30 Kas 17:33 Gürsel Erol: Elazığ, AKP İktidarında Afet Değil Mağduriyet Bölgesi Oldu

  Gürsel Erol: Elazığ, AKP İktidarında Afet Değil Mağduriyet Bölgesi Oldu CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Rize’nin ardından Düzce’nin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla afet bölgesi ilan edildiğine dikkat çekti. Erol, "Ak Parti Elazığ’ı çantada keklik gördü, biz hizmet götürsek de götürmesek de nasıl olsa bize oy veriyorlar diye her konuda mağdur etti. Bakanlık dağıtımıyla ilgili, bugüne kadar kabinede Elazığlı bir bakanın olmamasıyla ilgili hizmetlerin getirilmesiyle ilgili, eksik giden işlerin yapılması, ovaların sulanması aklınıza gelebilecek her konuda Elazığ bir mağduriyet bölgesi oldu" dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 20:27 Gürsel Erol: Büyükşehirlerde Memur Olarak Görev Yapan Emniyet Mensuplarının Tayini Çıktığı Zaman Hepsinin Eli Kolu Titrer Hâle Geldi.

  Gürsel Erol: Büyükşehirlerde Memur Olarak Görev Yapan Emniyet Mensuplarının Tayini Çıktığı Zaman Hepsinin Eli Kolu Titrer Hâle Geldi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bugün TBMM Genel Kurulu’nda “Polis lojmanı sırası gelenin en azından bir konut edinme, bir lojman edinme hakkı vardı ama şimdi hepsi talan edildi. Satıldığı için büyükşehirlerde memur olarak görev yapan Emniyet mensuplarının tayini çıktığı zaman hepsinin eli kolu titrer hâle geldi. ‘Biz burada nasıl yaşarız? Ev kirasını nasıl öderiz? Çocuklarımızın eğitim masraflarını nasıl karşılarız?’ diye sorunlar yaşamaya başladılar” dedi.

 • 30.10.2022 30 Eki 17:40 Gürsel Erol: Danıştay'ı Yanlış Bilgilendirdiği İçin Enerji Bakanlığı ile İlgili Suç Duyurusunda Bulunacağız

  Gürsel Erol: Danıştay'ı Yanlış Bilgilendirdiği İçin Enerji Bakanlığı ile İlgili Suç Duyurusunda Bulunacağız CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da bulunan Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi için yapılan ihaleyi iptal eden mahkeme kararının Danıştay tarafından kaldırılmasına ilişkin, “Danıştay yanlış bilgilendirilmiş. Danıştay gelip de yerinden inceleme yapmaz, kağıt üzerinde işlem yapar. Bakanlık resmi kurumdur, yazı yazmıştır, o olay üzerine Danıştay karar vermiştir. Danıştay’ın kararının doğruluğu veya yanlışlığı önemli değil. Danıştay, verilen bilgiyi almış... Danıştay'ı yanlış yönlendirdiği ve bilgilendirdiği için Enerji Bakanlığı ile ilgili suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

 • 23.10.2022 23 Eki 17:58 CHP'de Sezgin Tanrıkulu tartışması! Partisinin milletvekili canlı yayında sert konuştu

  CHP'de Sezgin Tanrıkulu tartışması! Partisinin milletvekili canlı yayında sert konuştu Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kimyasal silah kullandığına yönelik iddialarda bulunan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na partisindeki bir isim tepki gösterdi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Tanrıkulu'na "Sana ne kardeşim" diye çıkışarak "O açıklamayı yapan arkadaşımız MYK'da gündeme gelecektir. bu oyunlara gelmeyin, bu aptalca iddialara, karalamaya hele de seçime giderken sana ne kardeşim. Bu açıklamayı yapmak sana mı düşer?" ifadelerini kullandı.

 • 01.10.2022 01 Eki 12:16 Gürsel Erol: "Bu Ülkede Herkes Özgürce Düşüncelerini Savunabilmelidir"

  Gürsel Erol: 'Bu Ülkede Herkes Özgürce Düşüncelerini Savunabilmelidir' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali’nde İrem Derici konserinin iptal edilmesiyle ilgili “Sanatçı arkadaşımız başka bir arkadaşımızken insanların özgürlüğüne müdahale eden zihniyet bu sanatçımızın Elazığ’da sahneye çıkmasına ne yazık ki engel oldu. Bu ülkede herkes özgürce düşüncelerini savunabilmelidir. Bu ülkede herkes özgürce inançlarını yaşayabilmelidir. Gençler, siz Türkiye’nin geleceğisiniz” dedi.

 • 25.09.2022 25 Eyl 12:20 Gürsel Erol: "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Elazığ'a Bir Okul İstiyoruz"

  Gürsel Erol: 'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Elazığ'a Bir Okul İstiyoruz' Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası geçtiğimiz 4 yıl boyunca yapılan hizmetler ve yatırımların anlatıldığı bir tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşma yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hitaben: “Ticaret Odası Başkanımıza taleplerde bulunuldu ve bu taleplerin çoğu da karşılanmış. Elazığ’da eğitimle ilgili sorunlarımız var, okullarımızla ilgili sorunlarımız var. Biz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a bir okul istiyoruz” dedi.

 • 20.09.2022 20 Eyl 16:11 Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'dan Afiş Tepkisi: "Yüreğin Varsa Yaz Altına Ak Parti İl Başkanlığı..."

  Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'dan Afiş Tepkisi: 'Yüreğin Varsa Yaz Altına Ak Parti İl Başkanlığı...' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, AKP İl Başkanlığı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısı öncesinde kentte astırdığı afişlerle ilgili “Yüreğin, cesaretin varsa yaz altına AK Parti İl Başkanlığı. Ben de o afişteki söylemlerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunur, tazminat davası açarım” dedi. Erol savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, bunun sonucunu kamuoyu ile paylaşacaklarını da söyledi.

 • 19.09.2022 19 Eyl 22:28 Gürsel Erol: Billboardlara Gece Karanlığında Provokatif Afiş Astıran Zavallı AKP Elazığ İl Başkanı, Astığın Afişlerin Altına İsmini Yazacak Cesarete...

  Gürsel Erol: Billboardlara Gece Karanlığında Provokatif Afiş Astıran Zavallı AKP Elazığ İl Başkanı, Astığın Afişlerin Altına İsmini Yazacak Cesarete... CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarınki Elazığ programı öncesinde kentteki reklam panolarına asılan korsan afişlere ilişkin, “Billboardlara gece karanlığında provokatif afiş astıran zavallı AKP Elazığ İl Başkanı, şehirde gerginlik yaratmak için astığın afişlerin altına ismini yazacak cesarete bile sahip değilsin” dedi.

 • 19.09.2022 19 Eyl 13:00 Elazığlı Esnaftan İllerin Tanıtım Günlerinin Kısıtlanmasına Tepki

  Elazığlı Esnaftan İllerin Tanıtım Günlerinin Kısıtlanmasına Tepki Elazığlı esnaf, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a sıkıntılarını anlatırken; illerin tanıtım günlerinin İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kısıtlanmasına tepki gösterdi. Tarihi Kapalı Çarşı Esnaf Derneği Başkanı Yargıç Emir, “Belediye Başkanımız değil ama valiliğimize 4 defa dernek olarak görüşme talebimiz olmasına rağmen makama çağrılmadık” diyerek Erol’a ilgisinden dolayı teşekkür etti.

 • 16.09.2022 16 Eyl 12:47 Gürsel Erol: "Şeker Fabrikaları Aslında Cumhuriyetimizin Milli Değere, Milli Tarıma Değer Verdiğinin En Somut Örneklerindendir"

  Gürsel Erol: 'Şeker Fabrikaları Aslında Cumhuriyetimizin Milli Değere, Milli Tarıma Değer Verdiğinin En Somut Örneklerindendir' CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Türkiye’de şeker fabrikalarının, işte bayraklarda yazıyor ‘yerli üretimde milli değer, yani bu fabrikalar aslında cumhuriyetimizin milli değere, milli tarıma değer verdiğinin en somut örneklerindendir. Onun için özelleştirilmeden çıkarılması, kamu tarafından çalıştırılıyor olması Elazığ için de devletimiz için bir şanstır” dedi.

 • 18.08.2022 18 Ağu 18:00 Gürsel Erol Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne Yapılan Bombalı Saldırının 6. Yıl Dönümünde Terörü Kınadı

  Gürsel Erol Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne Yapılan Bombalı Saldırının 6. Yıl Dönümünde Terörü Kınadı CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı saldırının 6. yıl dönümünde terörü lanetleyerek birlik beraberlik mesajı verdi.

 • 18.08.2022 18 Ağu 17:55 Hurşit Güneş, Kıbrıs Barış Harekatı'nda Atılan İlk Havan Topunun Kovanını Gürsel Erol'e Hediye Etti

  Hurşit Güneş, Kıbrıs Barış Harekatı'nda Atılan İlk Havan Topunun Kovanını Gürsel Erol'e Hediye Etti 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nın Dışişleri Bakanı Turan Güneş’in oğlu Hurşit Güneş, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a Türk Ordusu’nun Kıbrıs’a attığı ilk havan topunun kovanını hediye etti. Erol, kovanı ofisinde sergileyeceğini belirtti.

 • 15.08.2022 15 Ağu 10:25 Kadınların davetini geri çevirmeyen CHP'li Gürsel Erol, Elazığ'ın Hal köyünde okeye dördüncü oldu

  Kadınların davetini geri çevirmeyen CHP'li Gürsel Erol, Elazığ'ın Hal köyünde okeye dördüncü oldu Tarihi seçimlere aylar kala çalışmalarını hızlandıran CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ziyarete gittiği Elazığ'ın Hal köyündeki kadınlar kıraathanesinde kadınlarla okey oynadı.

 • 14.08.2022 14 Ağu 12:21 Gürsel Erol: Bu Ülkede Kürt'üyle, Türk'üyle, Zaza'sıyla, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Tatar'ıyla Hepinizin Ortak Kimliği Var. Hepimiz Türkiye...

  Gürsel Erol: Bu Ülkede Kürt'üyle, Türk'üyle, Zaza'sıyla, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Tatar'ıyla Hepinizin Ortak Kimliği Var. Hepimiz Türkiye... Muharrem ayı dolayısıyla Elazığ’da düzenlenen “Aşure Lokması” etkinliğinde konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bu ülkede Kürt’üyle, Türk’üyle, Zaza’sıyla, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Tatar’ıyla hepinizin ortak kimliği var. Nedir o? Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin yurttaşıyız. Yurttaşlık hakkımız önce neye bağlı? Devlete sadakatimiz ile Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerine sahip çıkmaya bağlı” dedi.

Advertisement