44 saat sonra yaşanan mucize! Enkaz altındaki Muhammed'e şişe kapağıyla su verdiler - Son Dakika

44 saat sonra yaşanan mucize! Enkaz altındaki Muhammed'e şişe kapağıyla su verdiler

08.02.2023 10:34

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle Hatay'da çöken binanın enkazında kalan 2 yaşındaki Muhammed bebek 44 saat sonra kurtarıldı. Mucizenin yaşandığı anlarda ekipler 2 yaşındaki Muhammed'e elleri ile su içirdi.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki deprem oldu. İki deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma neden oldu. Depremlerde binlerce insan hayatını hayatını kaybetti. Enkaz altında kalanları arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

BÜYÜK SEVİNÇ YARATTI

Türkiye'yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremlerinde yüzlerce kurtarma ekibi ve binlerce gönüllü enkaz altından sevindirici haber verebilmek için çalışıyor. İstanbul İtfaiyesi'ne bağlı Kartal Grup Amirliği, Ekipleri Hatay Defne Mahallesi'ndeki enkazda 2 yaşında Muhammed bebeği 44 saat sonra kurtardı. Enkaz altında susayan bebeğe şişenin kapağıyla su verildi. Muhammed'in kurtarılması büyük sevinç yarattı.

Enkazdan çıkartılan bebek sağlık ekiplerine teslim edildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • Ferdi dayfur: Çocugum aslanım benim Allah acil şifalar versin bundan başka acı gostermesin inşallah Cevap Yaz 79 0 Yayından Kaldır
500
Depremde kız kardeşini ve akrabalarını kaybetti; onlar için diktiği fidanı gözyaşıyla suladı Depremde kız kardeşini ve akrabalarını kaybetti; onlar için diktiği fidanı gözyaşıyla suladı Minaresi yıkılan caminin avlusundaki anıt ağaç depremde zarar görmedi Minaresi yıkılan caminin avlusundaki anıt ağaç depremde zarar görmedi Hatay'da 67 yıllık taş ustasını deprem bile durduramadı Hatay'da 67 yıllık taş ustasını deprem bile durduramadı

Son Dakika 3. Sayfa 44 saat sonra yaşanan mucize! Enkaz altındaki Muhammed'e şişe kapağıyla su verdiler - Son Dakika


Advertisement