Ahmet Taner Kışlalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı - Son Dakika

Ahmet Taner Kışlalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı

21.10.2017 12:17
Ahmet Taner Kışlalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı, System.String[]

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, ölümünün 18’inci yılında Ankara’daki evinin önünde düzenlenen törenle anıldı.

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, ölümünün 18'inci yılında Ankara'daki evinin önünde düzenlenen törenle anıldı.

Siyasetçi, yazar ve bilim insanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, ölümünün 18'inci yılında Çayyolu'nda bulunan evinin önünde anıldı. Anma törenine, Kışlalı'nın ailesi, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Ankara Milletvekilleri Şenal Sarıhan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Kışlalı'nın dostları katıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, anma törenindeki konuşmasında, "Bazı değerler vardır ki o değerler, kişiler, aydınlar ortadan kaldırılsa, katledilse de fikirleri ölmez, sonsuza kadar yaşar. Ölmeyecek fikirlerin sahibi olan Kışlalı hocamızın düşüncesinde, Mustafa Kemal Atatürk aydınlığında; egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu, çoğulcu parlamenter sistemimizi sonuna kadar yaşatacağız" dedi.

Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy'un aynı dönem içerisinde katledilmesinin tesadüf olmadığına dikkat çeken Taşdelen "Aydınlarımızın katledilişi Türkiye'yi neyin beklediğinin habercisiydi. 1980'den itibaren uygulamaya konan Yeşil Kuşak projesi ile Türkiye Atatürkçü düşünceden uzak bir yolun başında olduğunu gördü. Aradan geçen 18 yılda, cumhuriyet kazanımlarımızın, devrimlerimizin ve şu anda da demokrasimizin üzerinden silindir gibi geçen anlayışı birlikte yaşadık. Kışlalı, Atatürkçülüğün bir dogma olmadığını tam tersine çağdaşlığa uygarlığa akan bir nehir olduğunu öğretmişti. Onlar bugün aramızda değil onların düşüncelerini yaşatan milyonlar Türkiye'de ve bu insanlar her türlü baskıya direnmeye devam edecek" ifadelerini kaydetti.

Kışlalı, evinin önündeki programın ardından Ahmet Taner Kışlalı Parkı'nda da anıldı ve parktaki heykelin önüne çelenk bırakıldı. - ANKARA

Ahmet Taner Kışlalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı
Ahmet Taner Kışlalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ahmet Taner Kışlalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

İmamoğlu'na geçmiş olsun telefonu eden Bakan Koca, İstanbulluları uyardı: Halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Hadise'nin ablası Hülya Açıkgöz'den gözdağı: Ben konuşursam Türkiye'ye adım atamazlar