Son Dakika Haberleri: CHP Sağlık Komisyonu Üyeleri Diyarbakır'da

CHP Sağlık Komisyonu Üyeleri Diyarbakır'da

2 yıl önce

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, "Bir an önce sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz.

CHP Sağlık Komisyonu Üyeleri Diyarbakır'da, System.String[]
CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, "Bir an önce sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz." dedi.

CHP Sağlık Komisyonu üyelerinden İstanbul Milletvekili Şeker ile Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, yarın kentte gerçekleştirilecek Sağlık Çalıştayı'na katılmak üzere Diyarbakır'a geldi.

Milletvekilleri, CHP İl Başkanı Mehmet Sayın'ı ziyaret etti.

Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan Şeker, sağlık çalışanlarının örgütlenmesinin önünde baskıların olduğunu savundu.

" Türkiye'de demokrasi ve özgürlükler gelişirse refah da artar, Türkiye'nin sağlığı da düzelir diyoruz." ifadesini kullanan Şeker, şunları kaydetti:

"Sağlıkta şiddet ve intiharlar da bizi derinden yaralayan bir konu. Son 5 yılda 30 bin hekim şiddete uğradı. Sağlık hizmeti sağlık çalışanıyla verilir. Bina yalnızca bunun bir kısmıdır. Sadece bina yaptık diye sağlık hizmetini iyileştirdik düşüncesinde olanlar büyük bir yanılgı içerisinde. Kaybeden sağlıkçılar değil sadece, hastalar da oluyor. Hekimlerin tükenmesi, sağlığın, halk sağlığının da tükenmesi manasına geliyor. Bunu önlemenin yolu toptan bakış açısını değiştirmekten geçiyor. Bu intiharların, sağlıkta şiddetin de artık yasasının çıkması gerekiyor. Bir an önce sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz."

Milletvekili Kara da komisyonun 6 doktor ve bir eczacıdan oluştuğunu dile getirdi.

Sağlıkla ilgili 5. bölge toplantısını Diyarbakır'da gerçekleştireceklerini belirten Kara, bu toplantıların ardından Türkiye Sağlık Kurultayı'nı gerçekleştireceklerini bildirdi.

Kara, yarın gerçekleştirecekleri çalıştayda, sağlık bileşenleriyle sağlıkta yaşanan sorunları ele alacaklarını belirtti.

"Bu bölgede en azından sağlık açısından huzuru, barışı nasıl sağlayabiliriz? Bunu tartışacağız." diyen Kara, Türkiye'nin her yerinde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Haber Yayın Tarihi: 17.11.2017 03:58 Kaynak: AA5 bin liralık otomobilin sürücüsüne 10 bin lira ceza kesildi
İstanbul Valiliği, Erdoğan'ın korumaları ile birlikte avukat Sertuğ Sürenoğlu'nu döven polisler için kararını verdi 6 bin lira maaşlı işinden istifa eden adam köye yerleşerek hayalini gerçekleştirdi