Doğu ve Güneydoğu'de Kepenkler Kapalı - Son Dakika

Doğu ve Güneydoğu'de Kepenkler Kapalı

15.02.2012 10:16
Doğu ve Güneydoğu'de Kepenkler Kapalı

Behçet DALMAZ- Serdar KARAHakkari, (DHA) - ÇETEBAŞI Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarahinde Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yıldönümü nedeniyle Hakkari, Diyarbakır, Batman, Şırnak ile Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe...

Behçet DALMAZ- Serdar KARA Hakkari, (DHA) - ÇETEBAŞI Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarahinde Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yıldönümü nedeniyle Hakkari, Diyarbakır, Batman, Şırnak ile Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinde kepenkler bugün açılmadı.

Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin 13'üncü yıldönümü nedeniyle Hakkari merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde esaf dükkanları açmadı. Nöbetçi eczane ve fırınlar dışında tüm işyerlerinin kapalı olduğu kentte, polis geniş güvenlik önlemi aldı. Hakkari merkezde toplu ulaşım araçları trafiğe çıkmazken, özel otomobillerini kullanan vatandaş sayısında da açalma olduğu görüldü.

BDP Hakkari il örgütü tarafından 15 Şubat nedeniyle bugün öğle saatlerinde basın açıklaması ve yürüyüş yapılması bekleniyor. Polis, olası bir olaya karşı kentin giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı.

Diyarbakır, Batman, Şırnak kent merkezleri ile Şırnak'ın Cizre, Silopi; Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinde kepenkler bugün açılmadı. Ağrı'nın Doğubayazıt ve Muş'un Bulanık ilçelerinde de bugün işyerleri açılmadı.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Doğu ve Güneydoğu'de Kepenkler Kapalı - Son Dakika


Advertisement