Son Dakika Haberleri: Erdoğan ile Trump, G-20 Zirvesi'nde görüşecek

Erdoğan ile Trump, G-20 Zirvesi'nde görüşecek

20 gün önce

Beyaz Saray, ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28-29 Haziran'da yapılacak G-20 Zirvesi'nde görüşeceğini açıkladı.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın Japonya'daki G-20 Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini açıkladı.

Üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, ABD Başkanı Trump'ın Japonya programına ilişkin bir telekonferans düzenledi.

S-400 MESELESİNİ KONUŞACAKLAR

Trump'ın Japonya programı kapsamında 8 ülke lideriyle görüşmeler gerçekleştireceğini kaydeden yetkili, Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir araya geleceğini ifade etti. Erdoğan ile Trump arasındaki görüşmede başta S-400 meselesi olmak üzere iki ülke ilişkilerindeki ana konuların kapsamlı şekilde ele alınması bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump

TRUMP'IN GÖRÜŞME YAPACAĞI DİĞER LİDERLER

Beyaz Saray yetkilisi Trump'ın Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile de ikili görüşmeler yapacağını açıkladı.

G-20 Zirvesi 28-29 Haziran'da Japonya'nın Osaka kentinde gerçekleştirilecek.

Erdoğan ile Trump, G-20 Zirvesi'nde görüşecek
Haber Yayın Tarihi: 25.06.2019 07:26 Oyuncu İrem Sak'ın iç çamaşırsız fotoğrafına yorum ve beğeni yağdı Güzel oyuncu Kristen Stewart, üstsüz şekilde objektiflere yakalandı ABD Başkanı Trump düğmeye bastı! Yasak başlıyor