Kulisleri sallayan iddia: Gül ve Babacan 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılıyor - Son Dakika

Kulisleri sallayan iddia: Gül ve Babacan 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılıyor

22.11.2019 15:43

AK Parti'den 42 vekilin istifa ederek yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan ve Abdullah Gül ile birlikte 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılacağı iddia edildi.

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal'ın 1 Aralık'ta 'Siyasetteki bütün alışıldık kalıpları kıran bir vizyon duyacaksınız' söyleminin ardından siyasette taşları yerinden oynatacak bir iddia gündeme geldi.

Gazeteci Yekta Yaktı'nın iddiasına göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Bakan Ali Babacan, Demokrat Parti'ye katılacak.

AK PARTİ'DE 42 VEKİL İSTİFA EDECEK

Babacan ve Gül ile birlikte de AK Parti'den 42 milletvekilinin istifa ederek DP'ye katılacağı iddia edildi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın da geçtiğimiz hafta il başkanları ile tek tek görüşerek bu bilgiyi paylaştığı öğrenildi.

DP GENEL BAŞKANI GÖREVİ BABACAN'A BIRAKACAK

Bir diğer iddiaya göre ise DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise görevini kongrede Ali Babacan'a bırakacak.

Kulisleri sallayan iddia: Gül ve Babacan 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılıyor
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal

İYİ PARTİDEN DE KATILIM OLACAK

Öte yandan Merhum Süleyman Demirel'in doktoru ve İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur ile İYİ Partili, Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz'ın da Demokrat Parti'ye 1 Aralık'ta katılacağı öne sürüldü.

Kulisleri sallayan iddia: Gül ve Babacan 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılıyor
Kulisleri sallayan iddia: Gül ve Babacan 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılıyor

Son Dakika Güncel Kulisleri sallayan iddia: Gül ve Babacan 1 Aralık'ta Demokrat Parti'ye katılıyor - Son Dakika


Son Dakika

Bayram günü facia! Çalışma yaptıkları su kuyusuna düşen 3 arkadaş öldü Bayram günü facia! Çalışma yaptıkları su kuyusuna düşen 3 arkadaş öldü Son Dakika: Haramidere'de metrobüsü rehin alan şahıs, araçtan indirilerek gözaltına alındı Son Dakika: Haramidere'de metrobüsü rehin alan şahıs, araçtan indirilerek gözaltına alındı AB'den çaresizliğin itirafı: AB'nin İsrail-Filistin meselesini çözme kapasitesi yok AB'den çaresizliğin itirafı: AB'nin İsrail-Filistin meselesini çözme kapasitesi yok Sofralardaki büyük tehlike! Bağışıklık sistemini perişan ediyor Sofralardaki büyük tehlike! Bağışıklık sistemini perişan ediyor Defne Samyeli'nin Defne Samyeli'nin "Yaza hazırız" paylaşımı beğeni yağmuruna tutuldu DSÖ, raporundaki tek cümle okuyanların içini acıttı: Bu durum önlenebilirdi DSÖ, raporundaki tek cümle okuyanların içini acıttı: Bu durum önlenebilirdi Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu İftarın ardından kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti İftarın ardından kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Advertisement