İSTANBUL'UN KARA NOKTALARI - Son Dakika

İSTANBUL'UN KARA NOKTALARI

25.02.2020 12:54
İSTANBUL'UN KARA NOKTALARI, System.String[]

İstanbul'da 2019 yılında en fazla kaza meydana gelen 10 nokta.

İstanbul'da 2019 yılında en fazla kaza meydana gelen 10 nokta...

- En çok kaza Gaziosmanpaşa Hekimsuyu Caddesi TEM bağlantı yolu Ankara yönünde meydana geldi

- İstanbul'da 2019'da trafik kazası sonucu 117 kişi hayatını kaybetti.

Ali AKSOYER-Buse PELİVAN-Hüseyin ÇAKMAK-Buğra BENLİOĞLU/ ISTANBUL, İSTANBUL'da ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana geldiği 10  "kaza sıcak noktası" tespit edildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkileri bu noktalarda meydana gelen kazaların önlenmesi için çalışma başlattı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Başkomiser Emre Şen " İstanbul'da ölümlü kaza oranı 2016 yılına göre yüzde 60.56  düştü,  hedefimiz 0 kaza" dedi. Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne "trafik kazalarının azaltılmasında en başarılı il" ödülü verildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri  2019 yılında en fazla ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana geldiği 10 sıcak nokta ile kaza sayılarını açıkladı. İşte o kaza noktaları:

Gaziosmanpaşa Hekimsuyu Caddesi TEM Ankara yönü Bağlantı Mevkii                  17 Kaza Kadıköy D100 Kozyatağı Mevkii                                                                                   17  Kaza Fatih Adnan Menderes Bulvarı Akdeniz Caddesi Kavşağı                                          15  Kaza Şişli Büyükdere Caddesi Naci Kasım Sokak Kavşağı                                                 15 KazaFatih Turgut Özal Caddesi Deniz Abdal Cami Sokak Kavşağı                                    14  Kaza Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı Taksim 360 önü                                                                  12  KazaŞişli TEM Otoyolu Türk Telekom Arena Mevkii                                                             12  Kaza Beylikdüzü Adnan Kahveci Bulvarı Orgeneral Eşref Bitlis Caddesi Kavşağı              11  Kaza Ümraniye Alemdağ Yolu Alemdağ Caddesi Kavşağı                                                    10  Kaza Beşiktaş Muallim Naci Caddesi Alarko önü                                                                    10  Kaza

İSTANBUL'DA 2019'DA TRAFİK KAZASI SONUCU 117 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİİstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü 2019 yılında kaza verilerine ait istatistiklere  göre,  İstanbul'da 109 ölümlü kazada 117 kişi hayatını kaybetti.  Aynı tarih aralığında meydana gelen  16 bin 51 kazada 22 bin 40 kişi yaralandı.  2016 yılından bu yana ölümlü kaza oranlarında ise yüzde 60.56 oranında azalma meydana geldi. İstanbul'da 2017 yılı içinde meydana gelen kazalarda 177 kişi 2018 yılında ise 123 kişi hayatını kaybetmişti. 2020 yılı içinde ise 21 Şubat 2020 tarihi itibariyle 11 ölümlü kazada 12 kişinin hayatını kaybettiği 2 bin 97 kazada 2 bin 783 kişinin yaralandığı öğrenildi.

ÖLÜMLÜ KAZALAR EN FAZLA AŞIRI HIZ YÜZÜNDEN MEYDANA GELDİİstanbul Emniyet Müdürlüğü istatistiklerine göre İstanbul'da meydana gelen ölümlü kazaların 46'sının aşırı hız yüzünden meydana geldiği öğrenildi. 2019 yılında hatalı manevra yüzünden 18, arkadan çarpma sonucu 4, kaza meydana geldiği belirtildi.

EN FAZLA CEZA AŞIRI HIZ NEDENİYLE KESİLDİÖte yandan 2019 yılı içinde İstanbullulara en fazla ceza, aşırı hız nedeniyle kesildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda geçen yıl 1 milyon 325 bin 772 sürücüye aşırı hız yaptığı için trafik cezası kesildi. Emniyet Kemeri takmayan 322 bin 492 sürücüye, sürüş esnasında cep telefonuyla konuşan 210 bin 713 sürücüye, kırmızı ışık ihlali yapan 129 bin 375 sürücüye, emniyet şeridini ihlal eden 70 bin 946 sürücüye, yayalara öncelik vermeyen 12 bin 158 sürücüye de ceza yağdı.

"KAZA NOKTALARINI TESPİT ETMEK İÇİN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Başkomiser Emre Şen, kaza noktalarının tespit edilmesinin kendileri için önemli olduğunu belirterek şöyle konuştu: "İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak trafik kazası olan her yeri GPRS cihazı ile koordinatları alıp haritalanma sistemi üzerinde haritalıyoruz.  Kazaların yakın bölgede fazla sayıda olduğu noktaları 'kaza sıcak noktası' olarak belirliyoruz. 100 metre çapında birden fazla kaza olduysa orası 'kaza sıcak noktası' bizim için. Bu kaza sıcak noktalarını tespit ettikten sonra kaza raporu tutan ekibin haricinde uzman bir ekibimiz teker teker bu kaza sıcak noktalarına gidiyor ve buradaki durumu tespit ediyor. 'Orada neden kaza oldu?' diye araştırıyoruz. Kaza yolla alakalı mı, hız limitlerinden mi kaynaklanıyor ya da sürücülerin sürekli ihlal ettiği bir kural mı var ondan mı kaynaklanıyor bunu tespit ediyoruz. Çünkü bir noktada birden fazla kaza olması normal bir şey değil. Bu tespitlerimize göre yol yapımı bakımı işaretleriyle ilgili bir durum varsa ilgili kurumlara belediyeye karayollarına bununla ilgili yapılması gereken tavsiyelerimizi yazıyoruz. Son yıllarda İstanbul'daki kazalara bakacak olursak 2017 yılında İstanbul'da 177 adet ölümlü trafik kazası meydana gelmiş 2018 de bu sayı 123'e düşmüş. 2019 ise 109'a düşmüş. 2016 yılından 2019 yılına kadar ölümlü kaza oranında yüzde 60.56  bir azalma söz konusu.  Gelişmiş devletlerin standartlarına yaklaşıyoruz. Hedefimiz 0  kaza.  2019 yılı içinde İstanbul İl emniyet müdürlüğü olarak 'Trafik kazalarının azaltılmasında en başarılı il 'ödülü olarak teşekkür belgesi aldık. Çalışmalarımız etkin şekilde devam edecek."

"SÜRÜCÜLER VE YOLCULAR MUTLAKA EMNİYET KEMERİ TAKSIN""Trafik kazalarını azaltmak için sürücülere öncelikle emniyet kemerlerini muhakkak takmalarını sadece sürücülere değil yolculara da arka koltukta oturanlara da emniyet kemerlerini muhakkak takmalarını öneriyoruz." diyen Emre şen,  "Seyir halinde araç kullanırken kesinlikle cep telefonuyla konuşmasınlar sadece bluetooth kulaklıklar ya da araçların bluetooth kitlerinden konuşulabilir. Araç cinslerine göre hız limitlerine uymaları gerekiyor çünkü hız limitleri bilimsel verilere göre hesaplanmış verilerdir. Bunun yanında kesinlikle alkollü araç kullanılmaması gerekiyor. Çünkü alkol, dikkati ve refleksleri son derece araç kullanırken zayıflatan bir etmen olarak karışımıza çıkıyor." dedi.

Görüntü Dökümü: ----------------En çok kaza meydana gelen yerlerin havadan görüntüsü-Trafik denetleme şube müdürlüğünün başkomiseri Emre şen ile röportaj-Gaziosmanpaşa kavsagi anons - Koşuyolu kavsak noktasindan anons  -Tem otoyolunun seyrantepe mevkii anons -Röportajlar

-Genel, detay ve havadan görüntüler


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İSTANBUL'UN KARA NOKTALARI - Son Dakika


Son Dakika

Boyunluk takan Hande Erçel hayranlarını korkuttu Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı