İstanbullular trafiğe dikkat! Ara tatil öncesi yoğunluğu yaşanıyor - Son Dakika

İstanbullular trafiğe dikkat! Ara tatil öncesi yoğunluğu yaşanıyor

12.11.2021 20:11

İstanbul'da, ilk ve ortaöğretim okullarında ara tatil öncesinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. İBB Trafik Yoğunluk Haritası, kentte yaşanan trafik yoğunluğunu saat 18.20'de yüzde 74 olarak ölçümledi.

İlk ve ortaöğretim öğrencileri için 2021-2022 eğitim öğretim yılında 15-19 Kasım'da uygulanacak ilk ara tatilin bugün son ders zili çaldı.

OTOBÜSLERDE YER KALMADI

Tatilini il dışında çocuklarıyla geçirmek isteyen aileler, İstanbul'daki otogarlarda yoğunluk oluşturdu. 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nda özellikle tatil bölgelerine giden otobüslerde yer kalmadı. Otogarda vatandaşların hareketliliği de gözlendi.

ANA ARTERLERDE YOĞUNLUK

Kendi araçlarıyla şehir dışına çıkmak isteyenler de kentte özellikle ana arterlerde yoğunluk oluşturdu.

YÜZDE 74 OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası'na göre kentte trafik yoğunluğu saat 18.20'de yüzde 74 olarak ölçüldü.

SON DURUM

D-100 kara yolu Erdirnekapı'dan itibaren 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar trafik ağır ilerlerken, Edirne istikametinde ise yoğunluk Okmeydanı'ndan başlayarak Bahçelievler'e kadar devam ediyor. Avcılar'da başlayan trafik, Esenyurt istikametinde yavaş seyrediyor.

Yine TEM otoyolunun Edirne istikametinde de yoğunluk yaşanıyor. Otoyolun Gaziosmanpaşa mevkisinde başlayan yoğunluk Mahmutbey gişeler çıkışına kadar devam ediyor.

Anadolu Yakası'nda da TEM otoyolu Kavacık'ta başlayan trafik yoğunluğu İstanbul çıkışına kadar sürüyor. D-100 kara yolunda da Kadıköy'den itibaren Kartal mevkisine kadar trafik yavaş ilerliyor.

Kentte, iş yerinden çıkan vatandaşlar toplu taşıma araçlarında ve duraklarda yoğunluk oluşturdu.

YORUMLAR
500

Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam İstanbullular trafiğe dikkat! Ara tatil öncesi yoğunluğu yaşanıyor - Son Dakika


Advertisement