KARAİSMAİLOĞLU YÜZDE 70'LİK İLERLEME ORANIYLA DEVRETMİŞTİK -2 - Son Dakika

KARAİSMAİLOĞLU YÜZDE 70'LİK İLERLEME ORANIYLA DEVRETMİŞTİK -2

06.01.2023 14:21

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün açılacak olan Bostancı-Dudullu metro hattına ilişkin, Şu an hizmet veren metro yatırımlarının hepsi 2019 yılı öncesinde yapıldı.

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün açılacak olan Bostancı-Dudullu metro hattına ilişkin, Şu an hizmet veren metro yatırımlarının hepsi 2019 yılı öncesinde yapıldı. Bugün Bostancı-Dudullu metro hattının açılışını yapacaklar. Biz 2019 yılında burayı da yüzde 70'lik ilerleme oranıyla devretmiştik aradan 4 yıl geçti bugün bitiyorlar dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gaziosmanpaşa'da bulunan Dr. Kadir Topbaş Gençlik ve Spor Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Tören öncesi Bakan Karaismailoğlu, Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni ziyaret etti. Basketbol sahası, voleybol sahası, 750 seyirci kapasiteli tribünü, tasarım atölyeleri, derslikleri, sergi alanı, konferans salonu ve kütüphanesi olan Dr. Kadir Topbaş Gençlik ve Spor Merkezi'nin açılış törenine Bakan Karaismailoğlu'nun yanı sıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kardeşi Ahmet Topbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

ARADAN 4 YIL GEÇTİ BUGÜN BİTİRİYORLAR

Açılış töreninde konuşan Bakan Karaismailoğlu, çalışmaları devam eden metro hatları hakkında bilgi verdi. Karaismailoğlu, İş hayatımıza Gaziosmanpaşa'da başladık. Buraların eski hallerini çok iyi biliyoruz. Hekimbaşı çöplüğünde çöp patlamasıyla onlarca vatandaşımızın maalesef vefat ettiği günlerden bugün günlük tam 3 bin ton çöp yakma kapasitesiyle elektrik enerjisi üreten bir İstanbul var. Şu an hizmet veren metro yatırımlarının hepsi 2019 yılı öncesinde yapıldı. O zaman yapılan planlamalar İstanbul genelinde 1100 kilometre metro ihtiyacı yapılması gerektiğini gösterdi. Maalesef 2019 yerel seçimlerde vatandaşımız başkalarını tercih etti. Bizim derdimiz hizmet. O bırakılan hizmetler olduğu gibi yerinde duruyor. Bugün Bostancı- Dudullu metro hattının açılışını yapacaklar biz 2019 yılında burayı da yüzde 70'lik ilerleme oranıyla devretmiştik. Aradan 4 yıl geçti bugün bitiriyorlar. Buna da şükür diyoruz. İstanbul'da Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yolunu yapmayan bir yönetimi görünce devralarak hastane yolunu yaptık. Hastaneye yol yapmayı tercih eden bir zihniyet yaşıyor. Şubat ayı itibarıyla Başakşehir- Kayaşehir metrosunu da hizmete alacağız. Mahmutbey- Esenyurt metrosu yüzde 5'lerdeydi. Biraz daha güneyinde Bağcılar-Kirazlı- Halkalı metro hattı da yüzde 5 ilerlemedeydi. Aradan 4 yıl geçti hala yüzde 5 seviyesinde yatırımlar duruyor. Yaparlar yapmazlar ama akıllarını başlarına almaya niyetleri yok. İstanbul'un mahallelerine tam 100 bin araçlık otopark yapılması için planlar yapıldı bugüne kadar bitmesi gerekiyordu bugün bitti buna da şükür. Gecikmiş hizmetin kaybını yaşıyoruz dedi. Karaismailoğlu, Sadece İstanbul'da değil, Anadolu'daki CHP'li belediyeler de İstanbul'u örnek almaya başladılar. Aydın'da şehir hastanesine yol yapacaklar, 'Ben yapmam' diyen bir belediye var. Adana'da 15 trafik sorununa çözüm üretecek projeyi yapmayan bir belediye var. Bu ay içerisinde Kağıthane'den başlayıp Hasdal'dan, Göktürk'ten İstanbul Havalimanı'na uzanan 32 kilometrelik metro hattımızın da açılışını yapacağız. Türkiye'nin en hızlısı ve dünyanın sayılı metrolarından bir tanesi. Çok kıymetli bir iş şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
İBB'ye ait yol bakım aracına çarpan kamyonun sürücüsü öldü İBB'ye ait yol bakım aracına çarpan kamyonun sürücüsü öldü İBB'ye ait yol bakım aracına çarpan kamyonun sürücüsü öldü İBB'ye ait yol bakım aracına çarpan kamyonun sürücüsü öldü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Adıyaman'daki toplu temel atma töreninde konuştu Açıklaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Adıyaman'daki toplu temel atma töreninde konuştu Açıklaması

Son Dakika Güncel KARAİSMAİLOĞLU YÜZDE 70'LİK İLERLEME ORANIYLA DEVRETMİŞTİK -2 - Son Dakika


Advertisement