Milletvekilleri Kayıt Yaptırıyor - Yavuz Subaşı - Son Dakika
Güncel

Milletvekilleri Kayıt Yaptırıyor - Yavuz Subaşı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, yerel seçimlerin erken bir tarihe alınması konusuna ilişkin "Parlamento'da öyle bir kanaat olursa olabilir.

01.07.2018 16:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, yerel seçimlerin erken bir tarihe alınması konusuna ilişkin " Parlamento'da öyle bir kanaat olursa olabilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın enerjisi ile beraber enerjimiz var, hazırız seçimlere." dedi.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonrasında seçilen milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemleri bugün de devam ediyor.

Günün ilk kayıt işlemini, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek yaptırdı. Özyürek'e rozetini oğlu Kaan Özyürek taktı.

Özyürek, yaptığı açıklamada, Sivas'ta ciddi anlamda bir istihdam açığının bulunduğunu, kentin sanayileşme, tarım ve hayvancılık alanlarında geliştirilme gerektiğini ifade etti.

Sivas'ın, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde önemli bir yer olduğunu belirten Özyürek, Kurtuluş Savaşı sırasında ise Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından 4 Eylül 1919'da gerçekleştirilen kongre ile Cumhuriyetin temelinin Sivas'ta atıldığını bildirdi.

Özyürek, "Sivas'ı tarihte olduğu gibi bugün de hak ettiği yere getirmemiz gerekiyor. Bu yüzden de birilerinin Sivas'a el atması gerekiyor. Gerek iktidarımız gerek Cumhurbaşkanımız gerekse Devlet Bahçeli Bey artık Sivas'a hep birlikte sahip çıkmamız lazım." dedi.

"Dünya lideri Erdoğan'a layık olmak için..."

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, kayıt işlemlerini yaptırmaya ailesi ile birlikte geldi.

Aydemir'e rozetini yeğeni Pırıl Özçelik taktı. Aydemir'in kayıt işlemleri sırasında küçük yeğenleri Talha ve Tanem Çetinel Rabia işareti yaptı.

Aydemir, Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birinin gerçekleştirildiğini belirterek, Balıkesir'deki seçimin de zorlu geçtiğini aktardı.

Pakize Mutlu Aydemir, "Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'a layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Ama her şeyden önemlisi doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım Balıkesir'ime, onların teveccühlerine layık olmak, güvenlerini boşa çıkarmamak için bir hizmet köprüsü olarak elimden geleni yapacağım." ifadesini kullandı.

Açıklama sırasında Aydemir ile babası Ahmet Aydemir'in duygulandıkları gözlendi.

Ahmet Aydemir de 50 yıllık gazeteci olduğunu belirterek, "Benim çok mutlu ve memnun olduğum bir husus var. Sayın Cumhurbaşkanımız, büyük insan, büyük devlet adamı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'e geldiğinde Pakize Mutlu ile bana telefon etti. ' Baba, Mutlu'yu gönderecek misin?' dedi. Ben de 'Yüzde yüz, hiç endişeniz olmasın, göndereceğim.' dedim. Cenabı Allah'a beni mahcup etmediği için hamdüsenalar ediyorum. Allah bu memlekete hayırlı uğurlu etsin." dedi.

Kalabalık bir grupla geldi

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, ailesinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grupla gelerek kaydını yaptırdı.

Çelik, bir gazetecinin, "kalabalık bir grupla geldiğini" söylemesi üzerine, "En başta eşim ve çocuklarım olmak üzere, seçim boyunca beni yalnız bırakmayan; kimi aile dostum, kimi yakın arkadaşım, kimi teşkilattan yakın arkadaşım... Balıkesirli beni seven kardeşlerimiz." yanıtını verdi.

Adil Çelik, "çocuk tacizleri üzerine yaşanan kimyasal hadım tartışmalarının" sorulması üzerine, şöyle dedi:

"Çocuklara yönelik cinsel istismar konusu... Türkiye'de eskiden beri çok şey oluyordu ama şimdi medyanın ve iletişimin artık çok kolaylaşmış olması bunu daha görünür kıldı. Yoksa önceden de vardı. Bazı şeyler kapalı devre kalıyordu, çok dışarıya yansımayabiliyordu. Ama şimdi daha çok görünür hale geldi. Bu konuda toplumsal duyarlılık çok üst seviyede. Bu konuda çalışma yapılması gerektiği kanaatindeyim."

"Bu suçları işleyenlere idam talepleri olduğunun" söylenmesi üzerine ise Çelik, şunları kaydetti:

"Hukukçu olarak söylüyorum; geçmişte bu konuda verilen kararlarla ilgili çok canlar yandı. Türkiye'de bu konuda çok yanık yürekler var. Ama bir taraftan da toplum vicdanında bunun olması gerektiği yönünde talepler var. Bu ikisinin arasında denge kurmak bizim vazifemiz. Geçmişteki acıları, yanlışları unutmadan... Yaşı büyütülüp idam edilen çocukları unutmadan, 17 yaşında yaşı büyütülüp idam edilen, bu Mecliste kararı alınan kişiler oldu. Başbakanlar, bakanlar idam edildi. Bunları unutmadan, yapılan yanlışları unutmadan ama öbür yandan da 'idam edilse az bile' diyeceğiniz suçlar ve cezaları var. Bunlarına arasında bir denge kurmak artık bizlere düşüyor."

-"Bu Meclis, ülkeyi 2023 Türkiye'sine kavuşturacak"

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, milletvekili kaydını yaptırmaya; eşi Zehra Subaşı, kızları Hilal Kevser Cora, Hatice Kübra Ayaz, damadı Yusuf Ayaz, 3 yaşındaki torunu Tuğrul Yahya Cora ve 1 yaşındaki torunu Eslen Feyza Cora ile birlikte geldi. Subaşı'na rozeti kızı Hilal Kevser taktı.

Seçim sonuçlarının Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Subaşı, "İnşallah bu Meclis, ülkeyi 2023 Türkiye'sine kavuşturacak. 2023 Türkiye'si için üzerimize düşen çalışmaları yapmak için buradayım. İnşallah 2053 Türkiye'sinde de torunum Tuğrul Yahya'nın Türkiye'nin mimarlarından birisi olması temennisiyle, tüm milletvekili arkadaşlarıma başarılı çalışmalar dilerim." dedi.

AK Parti'li Subaşı, "cinsel istismar konusuna verilecek cezaların artırılması ile kimyasal hadım tartışmaları" ile ilgili soruyu yanıtlarken, bu tür suçları vicdanların kabul etmediğini belirtti.

Bu tür suçlara verilecek cezaların çok ağır olması gerektiğini vurgulayan Subaşı, "Bu konuda gerekirse idam cezası ile alakalı ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Yavuz Subaşı, "yerel seçimin bu yılın kasım ayına alınması" konusu ile ilgili görüşlerini de açıkladı.

Bu konunun anayasa değişikliği gerektiren bir mesele olduğuna işaret eden Subaşı, "Parlamentoda öyle bir kanaat olursa olabilir. Hiç kimsenin aklında yokken haziran ayında seçim oldu, olabilir." dedi

Yavuz Subaşı, bir gazetecinin, "Enerjiniz var yani" sözlerine, "Var, enerjimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın enerjisi ile beraber enerjimiz var, hazırız seçimlere." diye konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur da kayıt yaptırmaya eşi ve çocuklarıyla geldi. Uygur'a rozetini eşi Eyüp Uygur taktı.

Medikal çizme ile kayda geldi

Kayıt yaptıran AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, yaralanma sonucu oluşan ödem ve ön bağlarında meydana gelen kopma nedeniyle, sol ayağında medikal çizme ile Meclise geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Canbey, "çocuklara yönelik istismarla ilgili düzenlemenin Meclis gündemine gelmesinin konuşulduğunun" hatırlatılması üzerine, şunları ifade etti:

"En son Eylül kızımızla ilgili maalesef acı olayı yaşadık. Bu konuda kesinlikle en ağır ceza ne ise onun verilmesi gerekiyor. Çünkü çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Onlara gelecek her türlü zarara karşı önlem almamız lazım. Kendi çocuklarımıza bir toplu iğnenin batmasından bile inciniyoruz. Hiçbir şekilde, hiçbir çocuğumuzun zarar görmeyeceği bir ortamın oluşması için en ağır ceza ne ise onun mutlaka çalışılması gerektiğini düşünüyorum."

Erken yerel seçime ilişkin düşüncesi de sorulan Canbey, "Biz zaten seçimden yeni çıktık. Bizim için fark etmez. Sürekli seçim için hazırız." yanıtını verdi.

AK Parti Balıkesir milletvekilleri, kayıtlarının tamamlanmasının ardından gazetecilere birlikte poz verdi; höşmerim ile kolonya dağıttı.

Milletvekilleri Kayıt Yaptırıyor - Yavuz Subaşı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milletvekilleri Kayıt Yaptırıyor - Yavuz Subaşı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Dışişleri Bakanı Fidan: Antalya Diplomasi Forumu'na 19 Devlet ve Hükümet Başkanı, 2 Özel Yönetim Başkanı ile 52 Dışişleri Bakanı Katıldı
  12:49 Dışişleri Bakanı Fidan: Antalya Diplomasi Forumu'na 19 Devlet ve Hükümet Başkanı, 2 Özel Yönetim Başkanı ile 52 Dışişleri Bakanı Katıldı

  Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'na 19 devlet ve hükümet başkanı, 2 özel yönetim başkanı ile 52 dışişleri bakanının katıldığını açıkladı. Forum, uluslararası ilişkilerin tartışıldığı ve işbirliği fırsatlarının değerlendirildiği önemli bir platform olarak dikkat çekiyor.

 • İskenderun'da yapılan uygulamalarda 8 şüpheli yakalandı
  12:48 İskenderun'da yapılan uygulamalarda 8 şüpheli yakalandı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde emniyet güçleri tarafından yapılan uygulamalarda; 1295 şahıs, 1085 araç ve 310 motosiklet sorgulandı. Yapılan sorgulamalarda; 1 av tüfeği, 51 adet 7.65 fişek, 23 adet 9 mm çapında fişek, 25 av tüfeği fişeği, 32 gram cannabinoid, 3 gram cannabinoid ham maddesi, 303 captagon, yaklaşık 10 metre uzunluğunda kablo, çok miktarda bakır kablo ve 3 yeşil reçeteye tabi hap ele geçirilirken toplamda 8 şüpheli yakalandı. Ayrıca yapılan uygulamada; aranan 4 şahıs yakalanırken bu şahıslardan 2'si tutuklandı.

 • Erzincan'da maden sahasındaki toprak kayması soruşturmasında 2 mühendis tutuklandı
  12:47 Erzincan'da maden sahasındaki toprak kayması soruşturmasında 2 mühendis tutuklandı

  Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. İliç'teki maden ocağını işleten şirkette idari pozisyonda çalışan 2 mühendis tutuklandı.

 • Adıyaman'da Alzheimer hastası yaşlı adam dere yatağında ölü bulundu
  12:47 Adıyaman'da Alzheimer hastası yaşlı adam dere yatağında ölü bulundu

  Adıyaman'da 37 gündür kayıp olan Alzheimer hastası Halit Bozkurt, dere yatağında ölü bulundu. Jandarma ekipleri ve polis tarafından yapılan aramalar sonucunda ceset, ot toplamak isteyen kadınlar tarafından bulundu. Cenaze, yapılan incelemelerin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı.

 • Amasya'da Bafra ırkı koyunlarda kuzu sezonu bereketli geçiyor
  12:46 Amasya'da Bafra ırkı koyunlarda kuzu sezonu bereketli geçiyor

  Amasya'daki Gökhöyük Tarım İşletmesi'nde üretilen Bafra ırkı koyunlarda kuzu sezonu verimli geçiyor. Bu sezon şu ana kadar 250 koyun üçüz, 2 bin 148 koyun ikiz ve 535 koyun tek kuzu dünyaya getirdi. İşletme personeli, kuzu doğumlarına büyük özen gösteriyor ve kuzuları özel bölümlerde biberonla besliyor. Bu yıl 5 bin 581 kuzu doğumu gerçekleşen işletmede, Bafra ırkı koyunların yaklaşık yüzde 73'ü ikiz, yüzde 9'u ise üçüz kuzu doğurdu. Gökhöyük Tarım İşletmesi Müdürü Muhammet Altıparmak, Bafra ırkı koyunların doğurganlık oranının yüksek olduğunu ve damızlık ihtiyacının tamamını karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

 • Bingöl'de Zemin Analizi ve Riskli Binalar İncelendi
  12:46 Bingöl'de Zemin Analizi ve Riskli Binalar İncelendi

  Bingöl Üniversitesi tarafından yürütülen bir proje kapsamında, Bingöl'ün deprem açısından riskli bölgeleri incelendi. Proje kapsamında kent merkezinin zemin analizi tamamlandı ve riskli yapılar belirlendi. Ayrıca, doktora tezleriyle birlikte hazırlanan rapor ilgili kurumlarla paylaşılacak ve kentsel dönüşüm için yeni imar planları hazırlanacak.

 • İskenderun'da yapılan asayiş uygulamalarında 14 şüpheli gözaltına alındı
  12:46 İskenderun'da yapılan asayiş uygulamalarında 14 şüpheli gözaltına alındı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde gerçekleştirilen polis ekipleri tarafından yapılan asayiş uygulamalarında 14 şüpheli gözaltına alındı. Uygulamalarda 1295 kişi sorgulanırken, 14 şüpheli çeşitli suçlara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. Operasyonda ruhsatsız av tüfeği, 32 gram sentetik uyuşturucu, 303 uyuşturucu hap ve çalıntı kablo ele geçirildi. Zanlılar emniyete götürüldü.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye'de ilk kez 'Yaşlı Profili Araştırması' yaptıklarını belirtti
  12:46 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye'de ilk kez 'Yaşlı Profili Araştırması' yaptıklarını belirtti

  Araştırma kapsamında 22 bin 640 hanede çalışma hayatından sosyal yardımlara, yaşlı haklarından toplumsal hayata katılıma 9 başlıkta yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdik. Türkiye'de yaşlı nüfusunun artması ve yalnızlaşma oranlarının giderek artmasıyla ilgili çarpıcı sonuçlar elde edildi. Araştırma sonuçları, yaşlılara sunulan hizmetlere yön verecek ve yaşlıların her türlü riskten korunması için politikaların temelini oluşturacak.

 • Tekirdağ Vali Vekili Deprem Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı
  12:46 Tekirdağ Vali Vekili Deprem Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı

  Tekirdağ Vali Vekili Kaan Peker, Deprem Haftası dolayısıyla deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladı. Peker, ilimizde afetlere hazırlıklı olma konusunda gerekli çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirtti ve depremin zararlarından korunmak için bireysel tedbirlerin alınması gerektiğini hatırlattı. Ayrıca, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

 • Samsun'da firari hükümlü yakalandı
  12:46 Samsun'da firari hükümlü yakalandı

  Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 16 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. A.A'nın 35 gündür değişik adreslerde saklandığı tespit edildi. Yakalanan hükümlü, cezaevine gönderildi.

 • Eskişehir'de Kamyonet Tramvay Durağına Çarptı
  12:45 Eskişehir'de Kamyonet Tramvay Durağına Çarptı

  Eskişehir'de gece saatlerinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyonetin tramvay durağına çarpması sonucunda maddi hasar oluştu. Kaza sonucunda araçta ve durakta maddi hasar meydana geldi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.


Advertisement