Nobel Ekonomi Ödülünü Fransız Jean Tirole Aldı - Son Dakika

Nobel Ekonomi Ödülünü Fransız Jean Tirole Aldı

13.10.2014 14:13
Nobel Ekonomi Ödülünü Fransız Jean Tirole Aldı, System.String[]

Nobel'e ekonomi dalında Fransız Profesör Jean Tirole layık görüldü.

Toulouse Üniversitesi endüstriyel Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi profesörü Jean Tirole, 2014 Nobel ekonomi ödülüne layık görüldü.

Tirole, piyasanın gücü ve düzenlemeler başlığı altında, kurumsal yönetim alanındaki çalışması ile ödülü kazandı.

OYUN TEORİSİ ÖDÜL GETİRDİ

Profesörün, yasal düzenlemelerin sanayi organizasyonları üzerindeki etkisini oyun teorisi kullanarak saptama çalışması öne çıktı.

Eski MIT öğrencisi olan Tirol'ün şirketlerin modern ekonomide işleyişini tek bir teori ile açıklamaya çalışan "Kurumsal Finans Teorisi" adlı kitabı bulunuyor.

1,1 MİLYON DOLAR ALACAK

Profesör 1,1 milyon dolarlık ödülün de sahibi olacak.

Nobel Ekonomi Ödülünü Fransız Jean Tirole Aldı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Ekonomi Nobel Ekonomi Ödülünü Fransız Jean Tirole Aldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde doğru ilaç kullanımına yönelik broşürleri 81 ile gönderdi Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bir aile 15 günde yok oldu! 1'i anne karnındaki bebek olmak üzere 5 kişi koronaya yakalanarak yaşamını yitirdi Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı