Son Dakika Haberleri: TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği

TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği

7 gün önce

Bursa'da gerçekleştirilen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında, çeşitli ülkelerden gelen çocuklar, merkez Yıldırım ve İnegöl ilçelerinde halk dansları gösterileri sundu.

 Bursa'da gerçekleştirilen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında, çeşitli ülkelerden gelen çocuklar, merkez Yıldırım ve İnegöl ilçelerinde halk dansları gösterileri sundu.

Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı'nda düzenlenen etkinlikte, ilk gösteriyi Filistin ekibi gerçekleştirdi.

Ardından RusyaKaradağKuzey Kıbrıs Türk CumhuriyetiGanaAzerbaycanGürcistanArnavutlukTunus ve Malili öğrenciler, ülkelerine özgü yöresel kıyafetlerle halk oyunları gösterileri sundu.

Alandaki çocuklar, renkli görüntülerin oluştuğu gösterileri ilgiyle izledi.

Şenlik kapsamında, İnegöl ilçesindeki Beşinci Mevsim Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte de Türk öğrencilerin yanı sıra KenyaRomanyaÖzbekistan ve Lübnan uyruklu öğrenciler, halk oyunlarını sahneledi.

Bu yıl Bursa'da yapılan şenliğe, 40 ülkeden 800 öğrenci katılıyor.Tosun'un Akıl Hocası Eski TV Programcısı Cengiz Samur Çıktı CHP, 15 Vekilini İYİ Parti'ye Gönderdi Ama İsimlerini Resmi Siteden Silmeyi Unuttu

Köye Yağmur Yağdırmadığı İçin Öldürülmüş! Muskacı Cinayeti Sanığı: O Ölmedi, Mezarda Maket Var 15 Vekil CHP'den İyi Parti'ye Geçti! Meclis'te Duygusal Anlar Yaşandı