Son Dakika Haberleri: Türkiye'nin Gönüllü Sağlık Elçileri 3 Kıtada Binlerce Hastayı Tedavi Etti

Türkiye'nin Gönüllü Sağlık Elçileri 3 Kıtada Binlerce Hastayı Tedavi Etti

2 ay önce

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2006 yılından bu yana 16 ülkede 41 Sağlık Haftası düzenlendiği; düzenlenen programlarda 3 bin 632 ameliyat yapıldığı duyuruldu.

Türkiye'nin Gönüllü Sağlık Elçileri 3 Kıtada Binlerce Hastayı Tedavi Etti, System.String[]
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2006 yılından bu yana 16 ülkede 41 Sağlık Haftası düzenlendiği; düzenlenen programlarda 3 bin 632 ameliyat yapıldığı duyuruldu. Bakanlık bu 16 ülkenin Afganistan, Yemen, Sudan, Irak, Moldova, Moritanya, Moğolistan, Bangladeş, Azerbaycan, Somali, Cibuti, Kosova, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan ve Kenya olduğunu belirtti.

 

Açıklamada programlar kapsamında genel cerrahi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, üroloji, plastik cerrahi, yanık cerrahisi, jinekoloji, göz hastalıkları, onkoloji, radyoloji, kulak burun boğaz, ortopedi, göğüs hastalıkları ve beyin cerrahisi branşlarında hizmet verildiği belirtildi.

 

TÜRKİYE'NİN ŞİFA ELİ 3 KITAYA UZANDI

 

Yapılan açıklamada 22 bin 874 hasta konsültasyonu, 3 bin 632 ameliyat ve 776 sünnet yapıldığı; ayrıca 3 bin 828 yerel sağlık personeline teorik ve pratik eğitimler verdiği vurgulandı. Ev sahibi ülkelerde cihaz ve tecrübe eksikliği gibi nedenlerle yapılamayan ameliyatları da yerinde ve ücretsiz olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

 

TÜRKİYE'NİN YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ YURTDIŞINDA TANITILDI

 

Açıklamada, sağlık haftaları etkinliği kapsamında Türkiye'nin yetişmiş insan gücü, sağlık turizmi ve tıbbi malzeme üretimindeki kapasitesinin yurtdışına tanıtma imkanı bulunduğu; Türk doktorların bölge halkı ve sağlık çalışanlarıyla güçlü bağlar kurmasının sağlandığı belirtildi.

 

42'İNCİ SAĞLIK HAFTASI KASIMDA GERÇEKLEŞECEK

 

Sağlık haftalarının 42'ncisi 1-11 Kasım tarihleri arasında Özbekistan'a bağlı özerk Karakalpakistan bölgesinde düzenlenecek. Nukus şehrindeki programda plastik cerrahi ve kadın doğum branşlarında ameliyatlar gerçekleştirilecek. - YarımbatmanDüğün Sabahı Kızı Katledilen Anne, Damadının Yüzüne Haykırdı: Asın Bu Adamı Konyaaltı Belediyesi Çalışanları İçin Asgari Ücreti 2 Bin 200 TL Yaptı

Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu, Dağlarda Toplam 700 Teröristin Kaldığını Açıkladı