Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak - Son Dakika

Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak

26.01.2014 14:04
Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi dünyaya usta fotoğrafçıların kareleriyle tanıtacak.

Türkiye'nin kültür ve turizmdeki atılım politikalarını yeni bir çerçeveye oturtan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi dünyaya usta fotoğrafçıların kareleriyle tanıtacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, adını "Afgan Kız" fotoğrafıyla duyuran Amerikan belgesel fotoğrafçısı Steve McCurry, reklam fotoğrafçılığının "bir numarası" olarak görülen Mark Edward Harris, sanat elçisi ve başarılı foto muhabiri Hazel Thompson ve rock yıldızlarının fotoğrafçısı Robert M. Knight deklanşöre bu kez Türkiye için bastı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in çizdiği vizyon çerçevesinde, her biri çok sayıda uluslararası ödüle sahip ve dünyaca ünlü çalışmalara imza atan dört fotoğrafçı, 2014'te yurt dışında yürütülecek reklam kampanyalarında kullanılmak üzere, Türkiye'de mevsimin elverişli olduğu bölgelerde çekimlerini tamamladı.

40'ın üzerinde uluslararası ödüle sahip Steve McCurry, çekimlerini Pamukkale ve İstanbul'da gerçekleştirirken, Mark Edward Harris, Denizli-Pamukkale, Edirne, Erzurum, Şanlıurfa- Harran, Van, Mardin, Adıyaman, İstanbul, Kapadokya'yı fotoğrafladı.

Hazel Thompson, fotoğraflarında Amasya, İstanbul-Yerebatan Sarnıcı, Safranbolu, Çorum-Hattuşaş, Sivas- Divriği Ulu Cami, Trabzon-Sümela Manastırı, Ayasofya, Antalya-Termessos, Karain, Damlataş, Düden, Manavgat, Kurşunlu, Aspendos, Perge, Side, Kale, Alanya Kalesi, Burdur- Sagalassos'u ölümsüzleştirdi.

Led Zeppelin, Eric Clapton, Jeff Beck, Steve Vai and Carlos Santana gibi rock yıldızlarını fotoğraflayan Robert M. Knight ise bu sefer, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kapadokya ve Pamukkale için deklanşöre bastı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji'den 13 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Prof. Dr. Hakan Kutoğlu uyardı: Bunlar daha büyük depremlerin ayak sesleri Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı Depremle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan kişi tutuklandı Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu