Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler - Son Dakika

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

11.10.2015 08:27
Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

Türkiye'de en büyük terör saldırısı olarak tarihe geçen saldırıda ölenler arasında yurdun dört bir yanından barış ve demokrasi için Ankara'ya gelen insanlar vardı.

Dün sabah saat 10.00 sularında gerçekleşen ve 95 kişinin öldüğü ve 246 kişinin yaralandığı saldırı Türkiye'deki en büyük terör saldırısı olarak tarihe geçti.

Hain saldırıda ölenler arasında yurdun dört bir yanından barış ve demokrasi için Ankara'ya gelen insanlar vardı.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

MOBİLYACI RAMAZAN DA

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilyacı Ramazan Çalışkan (26) dün, 'Savaşa inat, barış hemen şimdi' mitingine atılmak için Ankara'ya gidenler arasındaydı. Çalışkan'ın cesedini Başkent'e giden yakınları teşhis etti. Aileye başsağlığına giden HDP Bursa İl Başkanı Yüksel Akgün, Çalışkan'ın partilerinin üyesi olduğunu söyledi. Çalışkan'ın cenazesi, Bursa'da toprağa verilecek.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

DOĞUM GÜNÜNDE MİTİNGE GİTTİ

Emek Partisi Genel Yönetim Kurulu üyesi Korkmaz Tedik (30) ve HDP Alanya İlçe Eş Başkanı İsmail İşli'nin yeğeni Ebru Mavi, mitinge Antalya'dan gitti. Ölüm haberini alan Tedik ve İşli aileleri gözyaşları içinde feryat etti. Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaşayan evli iki çocuk babası emekli Metin Kürkçü'nün (53) dün doğum günüydü. Kürkçü mitinge 18 arkadaşıyla birlikte gitti. Emek Partisi üyesi olan Kürkçü doğum gününde hayatını kaybetti.

UŞAK'TA 4 ACI

Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gökhan Akman (21) ile arkadaşı Korkmaz Tedik, Denizli EMEP grubuyla birlikte Başkent'e gitti. Patlamada Akman olay yerinde ağır yaralanan Tedik kaldırıldığı hastanede kaybetti. HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur akşam yaptığı açıklamada, Pir Sultan Abdal Derneği üyesi Hacı Kıvrak ile Halkevleri üyeleriyle birlikte Ankara'ya giden Berna Koç'un hayatını kaybettiğini söyledi.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

ARKADAŞLARI KURTARMAK İÇİN ÇIRPINDI

Saldırıda hayatını kaybedenler arasında HDP Tokat il teşkilatından il saymanı, aynı zamanda Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Harita Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisi Muhammet Zakir Karabulut da vardı. Tokat'tan arkadaşlarıyla birlikte 'Savaşa inat, barış hemen şimdi' mitingine giden Karabulut patlamada ağır yaralandı. Karabulut, arkadaşları tarafından götürüldüğü hastanede öldü.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

İZMİR'E DE ATEŞ DÜŞTÜ

Patlamada Tarım Orkam Sen İzmir Şubesi yönetim kurulu üyesi Mesut Mak ile HDP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden mali müşavir Ayşe Deniz vardı. Mak ve Deniz'in ölüm haberleriyle yıkılan aileleri akşam saatlerinde Ankara'ya hareket etti. Mak 1 kız çocuğu babasıydı.

ÖĞRETMEN YARALANDI KIZI ÖLDÜ

Şanlıurfa'da öğretmen olan Sidar Çevik ve Nurgül Havin kızları Sidar Çevik'i de yanlarına alarak mitinge gitti. Sidar ve Nurgül Çevik canlı bomba saldırısında yaralanırken, çocukları Sidar Çevik gözleri önünde feci şekilde can verdi.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

ÜNİVERSİTELİ ELİF ÖNCE AİLESİNE UĞRADI

Emek Partisi Aydın İl Yöneticisi Ümit Kanlıoğlu'nun kızı Elif Kanlıoğlu, saldırıda ölenler arasındaydı. Mersin Üniversitesi Yabancı Dil Yüksekokulu 2'nci sınıf öğrencisi olan Elif mitinge katılmak için önce ailesinin yanına uğramış, ardından otobüsle Ankara'ya gitmişti.

MALATYA'DAN GELEN GRUPTAN 5 KİŞİ

Saldırıda yaşamını yitirenlerden 5'i Malatya'dan giden grupta yer alıyordu. Birleşik Taşımacılık Sendikası Eski Başkanı Kasım Otur, CHP Malatya Gençlik Kolları üyeleri Eren Akın, Gülbahar Aydeniz (31), Onur Tan ile Canberk Bakış bombalı saldırıda hayatlarını kaybetti. Gruptaki 9 kişiden ise haber alınamadığı belirtildi.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

EŞİYLE GELMİŞTİ

Ankara'daki mitinge Mersin'den de katılım büyük oldu. Otobüslerle Başkent'e gidenler arasında Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası üyeleri makinist Bilgen Parlak, makinist Yılmaz Elmascan, 1 yıl önce evlendiği eşi öğretmen Gülhan Karlı Elmascan, Emek Partisi üyesi Şebnem Yurtman ve HDP üyesi Hacı Mehmet Şah ile birlikte Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi 3 çocuk babası Metin Peşmen hayatlarını kaybetti.

GERİDE BARIŞ SELFİE'Sİ KALDI

İstanbul'da yaşayan üniversite öğrencisi Dijle Deli ve arkadaşları önceki gün şarkı türkülerle Başkent'e doğru yola çıktı. Otobüste çektiği fotoğrafı "Ankara'ya barış getirmeye gidiyoruz" mesajıyla sosyal medyada paylaşan Dijle bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

HDP'Lİ ADAY DA HAYATINI KAYBETTİ

Patlamada HDP İstanbul 1'inci Bölge 16'ncı sıra adayı Kübra Meltem Molla ile HDP İzmir Karşıya İlçe Başkanı Ayşe Deniz de öldü.

Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler

PATLAMADA ÖLEN 3 KİŞİNİN CENAZESİ MALATYA'YA GÖNDERİLDİ

Ankara Tren Garı Kavşağındaki çifte bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenlerin cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından memleketlerine gönderiliyor. Malatya'dan Ankara'daki barış mitingine katılan grupta yer alan ve patlamada hayatını kaybeden 10 Malatyalıdan 3'ünün cenazesi otopsi işlemlerinin ardından karayolu ile Malatya'ya getirildi.

Sabah saatlerinde Çankaya Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracı ile Malatya Şehir Mezarlığı'na getirilen Birleşik Taşımacılık Sendikası eski başkanı Kasım Otur, CHP Gençlik Kollarından Eren Akın ve Canberk Bakış'ın cenazeleri yakınlarının ağıtları eşliğinde morga konuldu.

Patlama sırasında şans eseri yara almadan kurtulan Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, "Biz metanetle bu acımızı bugün burada gelen cenazelerimizle yüreğimize gömeceğiz" dedi.

YORUMLAR (66)
  • Gerçek akıl.: Eh be kardeşim mitinglere giderken kendi güvenliğinizi alın. İyicene kontrol edin emin olmadan miting sahasına girmeyin. Akıllı olun. Polise mite bite güvenmeyin çünki polis mit akp nin kuklası akp işitin abd nin kuklası. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • gerçek: aslında bunu hdp yaptı diyenlerin ne kadar gerizekalı olduklarını ölenlerin içinde hdp adaylarının olması bunu ispat ediyor Cevap Yaz 1 4 Yayından Kaldır
  • Bak sen: neden as kadrosundan degılde adaylarından öldügünü acıklayabıldıgınde beynın olduguna ınanabılırız 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kuruyemiş sanayicilerinden Malatya Ticaret Borsası'na ziyaret Kuruyemiş sanayicilerinden Malatya Ticaret Borsası'na ziyaret

Son Dakika Güncel Ülkeyi Yasa Boğan Saldırıda Yürek Yakan Hikayeler - Son Dakika


Advertisement