Yılın Hafızı Seçiliyor - Son Dakika

Yılın Hafızı Seçiliyor

31.03.2015 11:44
Yılın Hafızı Seçiliyor, System.String[]

Evrensel Hafızlar Derneği 10. Bölge Başkanı Mehmet Arif Taşdemir, ‘Yılın Hafızını Seçiyoruz’ yarışması düzenleyeceklerini söyledi.

Evrensel Hafızlar Derneği 10. Bölge Başkanı Mehmet Arif Taşdemir, 'Yılın Hafızını Seçiyoruz' yarışması düzenleyeceklerini söyledi.

Van, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Hakkari ve Şırnak illerini kapsayan Evrensel Hafızlar Derneği 10. Bölge Başkanı Mehmet Arif Taşdemir, hafızlığın büyük bir şeref olduğunu belirterek, dernek olarak Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'in bütün yüreklere ulaşması için gayret gösterdiklerini söyledi. Hafızlığın, emeğin aşkla yoğrulmasının hikayesi olduğunu belirten Mehmet Arif Taşdemir, "Dünya Hafızlar Günü" münasebeti ile bu yarışmayı düzenlediklerini ve kadın olsun erkek olsun bütün hafızların katılabileceklerini söyledi. Ayrıca kendi hikayesini yazmak istemeyen veya yazabilecek durumda olmayan hafızların adına çevresindeki kişilerin de onlar adına yarışmaya katılabileceklerini ifade eden Taşdemir, "Kalpleri ürperten, çağlara meydan okuyan, bir benzeri asla olmayan Kur'an'a duyulan ihtiyaç her geçen gün hızla artmaktadır. Keşmekeşin, çirkefliğin, kaos ve kargaşanın işgal ettiği dünyamızın tek kurtuluşu Kur'an'dır. Hafızlığın ülkemizde ve İslam dünyasında hak ettiği mertebeye ulaşması için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. Bütün hafız kardeşlerimizi çalışmalarımıza destek vermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akkuş, Osman Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Asiye Fatma Şenat, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kıraat İlmi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushaflar Kurulu E. Başkanı Kurra Hafız Turan Baycan, Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, Gazeteci - Yazar Mustafa Uzun ve Şair Vural Kaya'nın değerlendirme heyetinde olduğu yarışmanın son müracaat tarihinin ise 10 Nisan 2015 olduğunu dile getiren Taşdemir, "Bu tarihe kadar EHAD Genel Merkezine ulaştırılması gereken başarı hikayeleri ve dereceye girenler Dünya Hafızlık Haftası olan 20-27 Nisan tarihleri arasında açıklanacak. Çeşitli değerlendirme ölçütlerine tabi tutularak seçilecek olan hafızlara umre hediyesi ve bilgisayar gibi çeşitli ödüller verilecek" diye konuştu. - VAN

Yılın Hafızı Seçiliyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yılın Hafızı Seçiliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Real Madrid, Zidane'nın yerine Pochettino'yu düşünüyor ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir gole çok yaklaştı! Yıldız futbolcunun şutu az farkla dışarı gitti Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Son Dakika! Bakan Soylu'dan, Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasına yanıt: Böyle bir girişim söz konusu değil Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı Aşılara veya ilaçlara kim onay veriyor, aşının güvenli olduğunu nereden biliyoruz? İşte detaylar