Son dakika Hasat haberleri, Hasat son dakika, son dakika Hasat

Son Dakika Hasat Haberleri

Son dakika Hasat haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hasat haberleri anında burada.


 • 22:52 AB, Ukrayna'dan tahıl ithalatı kısıtlamasını uzattı AB, Ukrayna'dan tahıl ithalatı kısıtlamasını uzattı

  AB, Polonya, Macaristan, Romanya, Slovakya ve Bulgaristan'ın Ukrayna'dan tahıl ürünleri ithalatı kısıtlamasını 15 Eylül'e kadar uzattı. Bu süreçte 5 ülke, Ukrayna tahılının diğer AB üyesi ülkelere sevkiyatını engelleyecek bir önlem almayacak. Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlaması ve Karadeniz limanlarından uzun süre sevkiyat yapılamamasının ardından, Ukrayna'ya ait önemli miktarda tahıl ve gıda ürünü kara yoluyla Doğu ve Orta Avrupa ülkelerine gönderilmeye başlanmıştı.

 • 19:04 Çin'de Yağışlara Rağmen Bereketli Buğday Hasadı Çin'de Yağışlara Rağmen Bereketli Buğday Hasadı

  Çin'in Hubei eyaletinde bulunan Xiangyang'da, sık yağan yağmur riskine rağmen biçerdöverler ve tahıl kurutucular kullanılarak bereketli bir buğday hasadı elde ediliyor. Tarım kooperatifleri, istikrarlı elektrik tedariki sağlamak için çaba gösteriyor.

 • 17:31 Samsun'da Aronia Fidanı Dağıtıldı Samsun'da Aronia Fidanı Dağıtıldı

  Samsun'un Çarşamba ilçesinde aronia bitkisinin fidanı dağıtıldı. DOKAP finansmanı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen projenin amacı tarımsal üretimi çeşitlendirerek alternatif gelir kaynağı oluşturmaktır. Toplamda 15 bin adet fidan desteği sağlanacak.

 • 14:00 Çin, Henan eyaletinde hasadın güvence altına alınması için 200 milyon yuanlık afet yardım fonu ayırdı Çin, Henan eyaletinde hasadın güvence altına alınması için 200 milyon yuanlık afet yardım fonu ayırdı

  Çin Maliye Bakanlığı ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Henan eyaletindeki hasadın güvence altına alınması için 200 milyon yuanlık afet yardım fonu ayırdı. Fon, yağmurun vurduğu buğday tarlalarında makineli hasat yapmak ve ıslak tahılları kurutmak için kullanılacak.

 • 13:12 Ankara'dan gelen ekip Aydın'da enginar temizliği yapıyor Ankara'dan gelen ekip Aydın'da enginar temizliği yapıyor

  Aydın'da enginar hasadının ardından marifet gerektiren ayıklama işi için Ankara'dan gelen ayrı bir ekip görev alıyor. Enginar temizleme işinde uzmanlaşan tarım işçileri, yılın yaklaşık 3 ayını Aydın'da geçiriyor. İşçiler, enginar başına 70 ila 90 kuruş alıyor ve el beceresi yüksek olanlar günde 2 bine kadar enginar soyabiliyor. Ancak gençlerin bu işi benimsememesi nedeniyle deneyimli işçi bulmakta güçlük çekiliyor.

 • 11:54 Deprem Bölgesindeki Çiftçiler Buğday Fiyatının Açıklanmasını Bekliyor Deprem Bölgesindeki Çiftçiler Buğday Fiyatının Açıklanmasını Bekliyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki çiftçiler, buğday fiyatının açıklanmasını bekliyor. Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin, deprem bölgesindeki çiftçilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekti.

 • 11:33 Mersin'de kayısı fiyatları düştü Mersin'de kayısı fiyatları düştü

  Türkiye'nin sofralık kayısı ihtiyacının yüzde 85'ini karşılayan Mersin'in Mut ilçesinde, 60 lirayla başlayan kayısının kilogram fiyatı 8 liraya kadar düştü. Üreticileri endişelendiren fiyat düşüşünün sebebi ise meyve suyu için verilen ürünlere talep olmaması.

 • 11:14 Sultan Sazlığı'ndan Kamışlar: Yöre Halkına Geçim Kaynağı, Ülke Ekonomisine Gelir Sağlıyor Sultan Sazlığı'ndan Kamışlar: Yöre Halkına Geçim Kaynağı, Ülke Ekonomisine Gelir Sağlıyor

  Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanı'nda yetişen kamışlar, hem yöre halkına geçim kaynağı hem de ülke ekonomisine ciddi oranda gelir sağlayan bir ürün olarak öne çıkıyor. Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından izinli olarak hasat edilen kamışlar, el işçiliği ve makine yardımıyla işlenerek kulübe yapımında, bahçe çitlerinde, sal yapımında, çatı yapımında, baraka duvarı, kumsal şemsiyesi, dekorasyon ürünleri ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca, Avrupa ülkelerine başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilen kamışlar, yöre halkına önemli bir iş istihdamı sağlarken, ülkemize de ekonomik değer katmaktadır. Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, bu bitkinin korunması ve sürdürülebilir şekilde kullanılması için çalışmalarını sürdürmektedir.

 • 10:24 Tokat'ta bağ yaprağı hasadı başladı Tokat'ta bağ yaprağı hasadı başladı

  Tokat'ta bağ yaprağı hasadı başladı Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Gökçeli beldesinde ince, narin ve kendine has aroması ile damaklarda farklı bir tat bırakan asma bağ yaprağı hasadı başladı.

 • 10:13 Eskişehir Günyüzü'nde çiftçiler hasat hazırlığına başladı Eskişehir Günyüzü'nde çiftçiler hasat hazırlığına başladı

  Günyüzü ilçesi Kayakent mahallesinde çiftçiler, mahsullerini koyacakları alan ile, hasatta kullanacakları malzemelerinin bakımlarını tamamlıyor. Biçer döver sahipleri ise tamir ve bakım işlerini erkenden yaparak zamandan ve paradan tasarruf etmeyi hedefliyor. Arpa ve buğday hasadının yaklaştığı şu günlerde tüm çiftçilere bereketli bir yıl dilerken, biçerdöver sahiplerine de kazasız belasız bir sezon diliyorlar.

 • 09:42 Çocukluk arkadaşı 3 mühendis istiridye mantarı üretiyor: Kilosu 70 liradan satılıyor Çocukluk arkadaşı 3 mühendis istiridye mantarı üretiyor: Kilosu 70 liradan satılıyor

  Kırıkkale'de çocukluk arkadaşı 3 mühendis, kendi imkanlarıyla kurdukları serada istiridye mantarı üreterek bütçelerine ek katkı sağlıyor. Ayda 1 ton üretim kapasitesine sahip serada elde ettikleri mantarların kilosunu müşterilerine 70 liradan pazarlıyorlar. İlk ekimde 2,5 ton mantar elde eden ekip, ikinci ekimde de aynı oranı yakalamayı planlıyor.

 • 09:38 Tokat'ta bağ yaprağı hasadı başladı Tokat'ta bağ yaprağı hasadı başladı

  Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Gökçeli beldesinde ince, narin ve kendine has aroması ile damaklarda farklı bir tat bırakan asma bağ yaprağı hasadı başladı.

 • 09:34 Kırıkkale'de 3 mühendis kendi seralarında istiridye mantarı üretiyor Kırıkkale'de 3 mühendis kendi seralarında istiridye mantarı üretiyor

  Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde çocukluk arkadaşı olan 3 mühendis, kendi imkanlarıyla kurdukları serada istiridye mantarı üretiyor. Ayda 1 ton üretim kapasitesine sahip serada elde ettikleri mantarların kilosunu müşterilerine 70 liradan pazarlıyorlar. Mantar üretimine karar veren mühendisler, ekonomik yönden kazançlarının iyi olduğunu belirtiyorlar.

 • 04.06.2023 04 Haz 16:24 Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan İbrahim Yumaklı: 'Yol Haritamız Bellidir. Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan İbrahim Yumaklı: "Yol Haritamız Bellidir.

  Tarım ve Orman Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Yol haritamız bellidir. Önümüzdeki dönemde üretimden tüketime her aşama için planladığımız yapısal reformlarımızı hayata geçireceğiz. Tarımsal girdi tedarikinde, dışa bağımlı olduğumuz alanlarda bu kısmı çok zorlayacağız. Yerlileştirme ve millileştirme adına adımlarımızı öncelik vereceğiz ve hızlandıracağız. Bu vesileyle Türkiye Yüzyılı ile tarımda üretimin yüzyılının ve üreticinin yüzyılının başladığının altını çizmek istiyorum” dedi.

 • 04.06.2023 04 Haz 15:58 Adana'da Anız Yangını Ağaçlara Sıçradı Adana'da Anız Yangını Ağaçlara Sıçradı

  Adana'da bir buğday tarlasında anız yakılması sonrası çevredeki ağaçlarda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek yangını kontrol altına aldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 14:25 İzmit Belediyesi'nin Çilek Hasadı Ertelendi İzmit Belediyesi'nin Çilek Hasadı Ertelendi

  İzmit Belediyesi’nin Çayırköy Mahallesi’nde oluşturduğu Çilek Köyü’ndeki hasat programı, hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:34 Endonezya'da Geleneksel Boğa Yarışı Endonezya'da Geleneksel Boğa Yarışı

  Endonezya'nın Batı Sumatra eyaletinde düzenlenen geleneksel Pacu Jawi boğa yarışında boğaların hızlı ve öfkeli mücadelesi gücün güzelliğini gözler önüne serdi. Etkinlik her yıl hasat mevsiminin sona ermesini kutlamak amacıyla düzenleniyor. Çamurlu çeltik tarlalarında düzenlenen yarışta yüzlerce çiftçi aynı anda iki boğayı sürüyor. Yarış aynı zamanda hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:27 Depremzedelerin bulunduğu Hatay'da şeftali ve kayısı hasadı başladı Depremzedelerin bulunduğu Hatay'da şeftali ve kayısı hasadı başladı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkımı yaptığı Hatay'da bulunan Amik Ovası'nda şeftali ve kayısı hasadı başladı. Üretici ve işçilerin depremzede olduğu bahçede, şeftaliler dalından tek tek toplandı. Tarımsal üretimde ara verilmeyen bölgede, şeftalilerin çoğunluğu başta Arap ülkeleri olmak üzere Rusya, Romanya, Ukrayna, Dubai, Lübnan, Suudi Arabistan'a ihracat ediliyor. Meyve üretimi yapan Hakan Toklucu, depremde ev ve iş yerlerinin zarar gördüğünü ve yakınlarını kaybettiğini dile getirerek, tarımın durmaması gerektiğinin altını çizdi.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:27 Depremin Vurduğu Hatay'da Şeftali Hasadı Başladı Depremin Vurduğu Hatay'da Şeftali Hasadı Başladı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin en büyük yıkımı yaptığı Hatay'da, Amik Ovası'nda şeftali hasadı başladı. Şeftalilerin çoğunluğu Arap ülkelerine ihraç ediliyor. Şeftalinin tarladan kilogram fiyatı 10 liradan çıkıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:04 Konya Ovası'nda Hasat Sezonu Öncesi Rekolte Beklentisi Arttı Konya Ovası'nda Hasat Sezonu Öncesi Rekolte Beklentisi Arttı

  Konya Ovası'nda Şubat ayına kadar yağışların düşük olması kuraklığa kapı aralamıştı. Ancak Nisan ve Mayıs aylarında düşen yağmur yağışı, hasat sezonu öncesi rekolte beklentisini arttırdı. Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Burak Kırkgöz, hasat döneminde bir gecikmenin olmaması ön görülürken, fazla yağışların hastalıkları da beraberinde getirdiğini belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:58 Tokat'ta Kiraz Hasadı Başladı: Rusya, Almanya, Irak ve İsviçre'ye Gönderiliyor Tokat'ta Kiraz Hasadı Başladı: Rusya, Almanya, Irak ve İsviçre'ye Gönderiliyor

  Tokat'ta Akyamaç ve Kemalpaşa köylerinde üretilen '0900' adı verilen kirazlar, Rusya başta olmak üzere, Almanya, Irak ve İsviçre'ye gönderiliyor. Yaklaşık 2 bin kişinin çalıştığı hasat döneminde yılda 8-10 bin ton arasında üretilen kirazın kalitesi ve dayanıklılığı nedeniyle Türkiye genelinde her yere gönderiliyor. Geçen yıla göre yüzde 15'lik bir artışın beklendiği verimli bir hasat dönemi bekleniyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:54 Konya Ovası'nda yağışlar rekolte umutlarını arttırdı Konya Ovası'nda yağışlar rekolte umutlarını arttırdı

  Konya Ovası'nda Şubat ayına kadar düşük olan yağışlar, zaman zaman etkili olan yağışlarla birlikte rekolte umutlarını arttırdı. Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Burak Kırkgöz, hasat döneminde bir gecikmenin olmayacağını ve rekolte artışı beklediklerini belirtti. Ancak fazla yağışların hastalıkları da beraberinde getirdiği vurgulandı.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:52 Manisa ve İzmir'den Avrupa Birliği ve Rusya'ya kiraz ihracatı sürüyor Manisa ve İzmir'den Avrupa Birliği ve Rusya'ya kiraz ihracatı sürüyor

  Manisa ve İzmir'de yetiştirilen erkenci kirazlar, Avrupa Birliği ülkeleri ile Rusya başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor. Türkiye genelinde kiraz ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 174 arttı. Üreticiler, bu dönemde 39 ülkeye 5 milyon 354 bin dolarlık kiraz satışı yaptı. Bölgedeki bahçelerde kiraz hasadı devam ediyor ve bölge kirazı, erkenci özelliğiyle yurt dışı pazarlarda da önemli bir yer ediniyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:45 Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı: Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı: Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı

  Buğdayda hasat zamanı gelmesine rağmen taban fiyat hala açıklanmadı. Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi Suiçmez, buğday üreticisinin önünü görebilmesi için alım fiyatının açıklanması gerektiğini belirtti. Suiçmez, maliyet artı çiftçi karıyla birlikte açıklanması gereken fiyatın kilo başına 11 TL olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, çiftçilerin bankalara olan borçlarının 390 milyar liranın üzerinde olduğuna dikkat çekerek, çiftçinin korunması gerektiğini vurguladı.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:09 Arıcılar, Ağrı'da kaliteli bal üretmek için zorlu mesailerine başladı Arıcılar, Ağrı'da kaliteli bal üretmek için zorlu mesailerine başladı

  Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere Türkiye'nin farklı kentlerinden Ağrı'ya gelerek kovanlarını yaylalara yerleştiren arıcılar, zengin bitki örtüsüne sahip meraların bulunduğu kentte kaliteli bal üretmek için çalışıyor. Ağrı Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Erol Kılıç, son 4 yılda 31 bin kovana ulaşan geven balının normal bir bal olmadığını, ilaçlık olduğunu belirtti. Ağrı'nın bitki örtüsü bakımından zenginliğine işaret eden Kılıç, kentin kapasitesinin 150 bin kovanın üzerinde olduğunu söyledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 09:04 Mardin Ziraat Odaları, 2023 Biçerdöver Hasat Fiyatlarını Açıkladı Mardin Ziraat Odaları, 2023 Biçerdöver Hasat Fiyatlarını Açıkladı

  Mardin'de hasat sezonunun başlamasıyla birlikte Ziraat Odaları Başkanları, bu yılın biçerdöver hasat fiyatlarını açıkladı. Buğday ve arpada kuru tarım arazilerinde dekar başına 70 TL, damlama, sulama ve yağmurlama sulamada dekar başına 90 TL, karık tapa ve salma sulama alanlarında dekar başına 110 TL olarak belirlendi. Mercimek alanları için 90 TL, nohut ekili alanlar için 80 TL olarak açıklanan fiyatların yanı sıra saman satış ücretleri de belirlendi.

 • 03.06.2023 03 Haz 14:08 Lüleburgaz'da Tarla Günü Etkinliği Düzenlendi Lüleburgaz'da Tarla Günü Etkinliği Düzenlendi

  Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Türkgeldi Tarım İşletmesi Müdürlüğünde düzenlenen tarla günü etkinliğinde tritikale cinsi buğday hakkında bilgi verildi ve hasat yapıldı. Etkinliğe Lüleburgaz Kaymakamı, İlçe Tarım Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.

 • 03.06.2023 03 Haz 13:40 CHP Niğde Milletvekili Gürer: Buğday taban fiyatı çiftçinin refahını sağlayacak bir rakam olmalı CHP Niğde Milletvekili Gürer: Buğday taban fiyatı çiftçinin refahını sağlayacak bir rakam olmalı

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye'nin buğdayda ileride sorun yaşamaması için verilecek taban fiyatının çiftçinin refahını sağlayacak bir taban fiyatı olması gerektiğini belirtti. Girdi maliyetlerinin sürekli arttığını ve siyasi iktidarın bu konuda bir çözüm üretemediğini söyleyen Gürer, henüz açıklanmayan hububat taban fiyatı ve fiyat beklentileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • 03.06.2023 03 Haz 13:14 ÇAYKUR, Üreticilere Hasat İçin Acele Etmemeleri Konusunda Uyardı ÇAYKUR, Üreticilere Hasat İçin Acele Etmemeleri Konusunda Uyardı

  ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, birinci sürgün yaş çay alım kampanyasının devam ettiğini ve çay alımlarının kontenjansız bir şekilde devam ettiğini belirterek, müstahsilleri hasat için acele etmemeleri konusunda uyardı. Kampanyanın bereketli ve şenlik havasında geçmesi temennisinde de bulunuldu.

 • 03.06.2023 03 Haz 12:47 Çiftçi, çölyak hastaları için glutensiz karabuğday ekmeye başladı Çiftçi, çölyak hastaları için glutensiz karabuğday ekmeye başladı

  Batman'ın Beşiri ilçesinde çiftçilik yapan Nevzat Ekinci, çölyak hastası oğlu ve yeğeninin ihtiyaç duyduğu, normal una göre 10 kat daha pahalı olan glutensiz unu temin etmekte zorlanınca, glutensiz karabuğday ekmeye karar verdi. Ekinci, internetten satın aldığı tohumlarla, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden de aldığı teknik destekle, nisan ayında 3 dönümlük arazisine karabuğday ekti. Kentteki diğer çölyak hastalarına da destek olmak isteyen Ekinci, karabuğdayları hasat yaparak glutensiz un üretecek. Ekinci, ilk üreteceği unu da kentteki yaklaşık 150 çölyak hastasına ücretsiz olarak dağıtacak.

 • 03.06.2023 03 Haz 12:13 Çiftçi, çölyak hastaları için glutensiz karabuğday ekiyor Çiftçi, çölyak hastaları için glutensiz karabuğday ekiyor

  Batman'ın Beşiri ilçesinde çiftçilik yapan Nevzat Ekinci, çölyak hastası oğlu ve yeğeninin ihtiyaç duyduğu, normal una göre 10 kat daha pahalı olan glutensiz unu temin etmekte zorlanınca, glutensiz karabuğday ekmeye karar verdi. Ekinci, internetten satın aldığı tohumlarla, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden de aldığı teknik destekle, nisan ayında 3 dönümlük arazisine karabuğday ekti. Kentteki diğer çölyak hastalarına da destek olmak isteyen Ekinci, karabuğdayları hasat yaparak glutensiz un üretecek. Ekinci, ilk üreteceği unu da kentteki yaklaşık 150 çölyak hastasına ücretsiz olarak dağıtacak.

 • 03.06.2023 03 Haz 12:04 Denizli'de Kekik ve Adaçayı Üretimi Yağışlardan Olumsuz Etkilendi Denizli'de Kekik ve Adaçayı Üretimi Yağışlardan Olumsuz Etkilendi

  Denizli'de yaşanan şiddetli dolu yağışı ve sel felaketi, meyve bahçeleri ve ekili arazilerde rekolte ve kalite kaybına neden oldu. Kekik ve adaçayı üretimi de olumsuz yönde etkilendi. Üreticiler, hasar tespit çalışmalarına başladı.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:33 Aydın ve İzmir yayalarında erik ve kiraz hasadı başladı Aydın ve İzmir yayalarında erik ve kiraz hasadı başladı

  Aydın ve İzmir'in zirvelerinde yer alan yayalarda erik ve kiraz hasadı başladı. Aydın dağlarında her gün hasat edilen tonlarca kiraz ve erik Ödemiş Mendegüme'de kurulan pazarda tüm dünyaya yayılıyor. Ödemiş Belediyesi'nin üretici ile tüccarı buluşturduğu Mendegüme Toptan Erik ve Kiraz Pazarı'nda yeni sezon başladı.

 • 03.06.2023 03 Haz 11:19 Şanlıurfa'da fıstık üreticileri yüzünü güldürüyor Şanlıurfa'da fıstık üreticileri yüzünü güldürüyor

  Deprem ve sel gibi doğal afetlere rağmen Türkiye'de en fazla fıstık ağacına sahip Şanlıurfa'da, fıstık üreticileri yüksek getirisi dolayısıyla daha fazla rağbet gösteriyor. Türkiye'nin en büyük fıstık üreticisi olan Şanlıurfa'da, bu yıl yaklaşık 30 milyon civarında verimli ürüne gelmiş fıstık bulunuyor.

 • 03.06.2023 03 Haz 10:02 Mevsimlik tarım işçilerinin çocukları köy yaşam merkezlerinde eğitim alıyor Mevsimlik tarım işçilerinin çocukları köy yaşam merkezlerinde eğitim alıyor

  Isparta'ya gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocukları, gül çiçeği hasadı bitene kadar açılan köy yaşam merkezlerinde eğitim alıyor. Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından açılan köy yaşam merkezlerinde, çocuklar çeşitli aktivite ve etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçiriyor. Toplam 350 öğrencinin eğitim aldığı köy yaşam merkezleri, mevsimlik işçilerin çocuklarının eğitimlerini aldığı yerler olarak hizmet veriyor.

 • 03.06.2023 03 Haz 10:00 Tritikale Tanıtım ve Tarla Gününde Hasat Yapıldı Tritikale Tanıtım ve Tarla Gününde Hasat Yapıldı

  Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Türkgeldi Tarım İşletmesi Lüleburgaz Çiftliğinde, Tritikale Tanıtımı ve Tarla Günü etkinliği düzenlendi. Program sonrası hasat yapıldı.

 • 02.06.2023 02 Haz 16:58 Ülke ekonomisine 30 milyon lira katkı sağlayacak imza Bilecik'te atıldı Ülke ekonomisine 30 milyon lira katkı sağlayacak imza Bilecik'te atıldı

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yetişen şerbetçi otunun 2023 yılı fiyat belirleme toplantısı gerçekleştirildi. Belirlenen fiyatlarla birlikte ülke ekonomisine yaklaşık 30 milyon lira katkı sağlanması bekleniyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 16:26 Pazaryeri ilçesinde şerbetçi otu fiyatları belirlendi Pazaryeri ilçesinde şerbetçi otu fiyatları belirlendi

  Pazaryeri ilçesinde yetişen endüstriyel bitki şerbetçi otu için 2023 yılı alım fiyatları belirlendi. Geçen yıl belirlenen fiyatlara göre artış yaşanan şerbetçi otu üreticileri için verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

 • 02.06.2023 02 Haz 15:33 Çin'in Guizhou Eyaletinde Buğday Hasadı Başladı Çin'in Guizhou Eyaletinde Buğday Hasadı Başladı

  GUİYANG, 2 Haziran (Xinhua) -- Havadan çekilen fotoğrafta, Çin'in güneybatısındaki Guizhou eyaletinin Guiyang şehrindeki Kaiyang ilçesine bağlı Yantang köyünde yeni hasat edilmiş buğdaylarla dolu çuvalları bir kamyona yükleyen çiftçiler görülüyor, 31 Mayıs 2023. (Fotoğraf: Yang Wenbin/Xinhua)

 • 02.06.2023 02 Haz 15:18 Kilis'te Hububat Hasadı Başladı Kilis'te Hububat Hasadı Başladı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kilis'te, arpa, buğday, mercimek ve nohut hasadı başladı. İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri Kökçüoğlu, yağış miktarının artmasıyla rekoltenin yüzde 50 civarında arttığını belirtti.

 • 02.06.2023 02 Haz 10:56 Çukurören köyünde kırmızı biber hasadı başladı Çukurören köyünde kırmızı biber hasadı başladı

  Bilecik merkeze bağlı Çukurören köyünde 150 yılı aşkın süredir yetiştirilen, Türk Patent ve Marka Kurumunca coğrafi işaret olarak tescil edilen kırmızı biberde fide dikim dönemi başladı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün 'iyi tarım uygulamaları' kapsamındaki destekleriyle 'Çukurören biberi'nin çimlenmesinden tohumuna, üretiminden hasadına tüm aşamaları köylüler tarafından yapılıyor.

 • 02.06.2023 02 Haz 10:55 Pazaryeri şerbetçi otunun 2023 yılı taban fiyatları açıklandı Pazaryeri şerbetçi otunun 2023 yılı taban fiyatları açıklandı

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yetiştirilen coğrafi işaret tescilli endüstriyel bitki şerbetçi otunun 2023 yılı taban fiyatları açıklandı. Aroma cinsi şerbetçi otunun kilogram başına alım fiyatı 41 lira, Ege, Erciyas, Brewers Gold ve Pazaryeri çeşitlerinin her birinin fiyatı ise 40 lira olarak belirlendi.

 • 02.06.2023 02 Haz 10:32 Denizli'de Yaz Mevsiminde Beklenen Yağışlar Sonbahar ve Kışta Geldi Denizli'de Yaz Mevsiminde Beklenen Yağışlar Sonbahar ve Kışta Geldi

  Denizli'de sonbahar ve kışın beklenen yağışlar, yaz mevsiminin yaşanması gereken dönemde görüldü. Yağışlar hem üretimi vurdu hem de üreticiyi zora soktu. Yağışların bazı bölgelerde şiddetini artırması ve dolu yağışına dönüşmesi büyük maddi hasarların oluşmasına yol açtı. Üreticiler, iklimdeki ani değişikliklerin tarımsal üretimlerini olumsuz etkilediğini ve zararlarının biran önce karşılanması için yetkililerden yardım beklediğini ifade etti.

 • 02.06.2023 02 Haz 09:30 Çiftçiler Bereketli Bir Yıl İçin Kurban Kesti Çiftçiler Bereketli Bir Yıl İçin Kurban Kesti

  Çorum'un Kargı ilçesinde sezonun bereketli geçmesi için kurban kesilerek dua edildi. Kargı Adayalı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Cahit Arpa, kurban kesiminin her yıl geleneksel olarak yapıldığını belirtti.

 • 01.06.2023 01 Haz 18:31 Çukurova'da Buğday Hasadı Başladı Çukurova'da Buğday Hasadı Başladı

  Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden Çukurova'da buğday hasat ediliyor. Kozan ilçesine bağlı Bulduklu Mahallesi'nde, üretici Erkan Kara'ya ait tarlada ürün toplandı. Bu yılın ilk hasadını yaptıklarını belirten Kara, kurak geçen kış nedeniyle verimin düşük olduğunu söyledi. Çiftçilerin buğdayın taban fiyatının açıklanmasını beklediği belirtildi.

 • 01.06.2023 01 Haz 17:06 Kahta Ziraat Odası Başkanı: Çiftçilerimiz Hububat Alım Fiyatlarının Açıklanmasını Bekliyor Kahta Ziraat Odası Başkanı: Çiftçilerimiz Hububat Alım Fiyatlarının Açıklanmasını Bekliyor

  Adıyaman'ın Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı, TMO'nun hububat alım fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Turanlı, hasat sezonunun başlamasıyla beraber hububat alım fiyatların belirsizliğinin çiftçileri zor durumda bıraktığını söyledi.

 • 01.06.2023 01 Haz 16:07 Özel eğitim öğrencileri bahçelerinde yetiştirdikleri çilekleri reçel yaparak satıyor Özel eğitim öğrencileri bahçelerinde yetiştirdikleri çilekleri reçel yaparak satıyor

  Samsun'da Atakum Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri, bahçelerinde yetiştirdikleri çilekleri reçel yaparak satıyor. Elde edilen gelir, öğrencilerin sosyalleşmeleri için düzenlenen etkinliklerde kullanılıyor.

 • 01.06.2023 01 Haz 15:09 Adıyaman'da Sezonun İlk Hububat Hasadı Yapıldı Adıyaman'da Sezonun İlk Hububat Hasadı Yapıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da hububat hasadı başladı. Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, ilçede arpa biçmeye başladıklarını söyledi. Çiftçiler, bahar yağışlarının verimi artırdığını ve güzel bir hasat dönemi yaşadıklarını ifade etti.

 • 01.06.2023 01 Haz 14:51 TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: Süt fiyatları baskılanmamalı, yem fiyatları kontrol altına alınmalı TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: Süt fiyatları baskılanmamalı, yem fiyatları kontrol altına alınmalı

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, '1 Haziran Dünya Süt Günü'nde, süt üretiminde yaşanan sorunlara dikkat çekerek, süt fiyatlarının baskılanmaması, yem fiyatlarının kontrol altına alınması gerektiğini söyledi. Bayraktar, üreticilerin küstürülmemesi ve sektöre tutunmalarının sağlanması gerektiğini belirtti.

 • 01.06.2023 01 Haz 13:48 Gönüllü serasında yetiştirilen sebze ve meyveler ihtiyaç sahiplerine gidiyor Gönüllü serasında yetiştirilen sebze ve meyveler ihtiyaç sahiplerine gidiyor

  Mersin Mezitli Belediyesi gönüllü sera emekçisi Salman Kalender, yetiştirdiği bütün sebze ve meyveleri ihtiyaç sahipleri için aşevine bağışlıyor.

Advertisement