Son dakika İş Adamı haberleri, İş Adamı son dakika, son dakika İş Adamı

Son Dakika İş Adamı Haberleri

 • Ünlü Oyuncu Ersin Korkut ABD'de Evsizlere Yardım Etti
  13:17 Ünlü Oyuncu Ersin Korkut ABD'de Evsizlere Yardım Etti

  Survivor Allstar programından ayrılan ünlü oyuncu Ersin Korkut, ABD'de Champion Pizza'nın sahibi Hakkı Akdeniz'in yardım organizasyonuna katılarak evsizlere pizza yaptı. Korkut, kendi geçmiş deneyimlerinden dolayı evsizlerin zorluklarını iyi bildiğini belirterek yardım etkinliğine katıldığını söyledi. Hakkı Akdeniz ise Korkut'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek evsizlere yardım etmenin herkesin görevi olduğunu vurguladı.

 • Ahmet Yüce'den tüm işçilerine 29 maaş ikramiye! Paralar bayramdan önce hesaplara yattı
  09:09 Ahmet Yüce'den tüm işçilerine 29 maaş ikramiye! Paralar bayramdan önce hesaplara yattı

  Geçtiğimiz yıllar firmadaki tüm çalışanlara verdiği 25 maaşlık ikramiye ile gündeme gelen Skoda firmasının Türkiye distribütörü olan Yüce Otomotiv'in sahibi Ahmet Yüce'nin, bu yıl ikramiye tutarlarını artırdığı ve tüm işçilere toplam 29 maaşlık ikramiye verdiği ortaya çıktı.

 • Kırıkkale'de Alevi dedeleri ve STK temsilcileri MHP adayına destek verecek
  00:01 Kırıkkale'de Alevi dedeleri ve STK temsilcileri MHP adayına destek verecek

  Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Alevi dedeleri, MHP'nin Belediye Başkan Adayı Osman Türkyılmaz'a destek vereceklerini açıkladı.

 • Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 3 kişi Kayseri'de toprağa verildi
  17:07 Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 3 kişi Kayseri'de toprağa verildi

  Nevşehir'de üç otomobilin karıştığı trafik kazasında hayatını kaybeden 3 kişi memleketleri Kayseri'de toprağa verildi. Kazada hayatını kaybeden 3 kişinin cenazeleri Hulusi Akar Cami'de ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 • Kahramanmaraşlı iş insanları, Bakü'de Azerbaycanlı iş insanlarıyla bir araya geldi
  13:29 Kahramanmaraşlı iş insanları, Bakü'de Azerbaycanlı iş insanlarıyla bir araya geldi

  Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi Ajansı (KOBİA) ile Türkiye Yüzyılı İş Birliği ve Dayanışma Platformu'nun ortaklaşa düzenlediği 'Türkiye-Azerbaycan İş İnsanlarının Ticari Gelişim Buluşması'nda iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım olanakları görüşüldü. Etkinlikte Türkiye ve Azerbaycan'dan hizmet, tarım, sanayi, bilgi işlem, inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren yaklaşık 150 iş insanı da yer aldı.

 • Macaristan'da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcular ödüllendirildi
  03 Mar Macaristan'da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcular ödüllendirildi

  Karate Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı (KAREV), 2023 yılında Macaristan'da yapılan Dünya Karate Şampiyonası'nda madalya kazanan sporculara ve onları yetiştiren kulüp antrenörlerine altınla ödül verdi. KAREV Başkanı Ercüment Taşdemir, sporcuların başarısını ödüllendirmenin diğer sporcuları da teşvik ettiğini belirtti ve sporcuları ülkeyi en iyi şekilde temsil ettikleri için tebrik etti. Ödüller, Etlik Ülkü Ocakları Sayın Kerim Yazıharma, iş adamı Murat Gündüz ve Kocaeli Kağıt Spor Kulübü Başkanı İbrahim Erçin tarafından takdim edildi. Şampiyonada derece yapan sporcular arasında Eray Şamdan, Tuba Yenen Yakan, Fatma Naz Yenen, Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir yer aldı. Kulüp antrenörleri Mesut Kolaylı ve İsmail Hakkı Bulut da ödüllendirildi.

 • Gençlerbirliği Kulübü Olağanüstü Genel Kurulunda Yeni Başkan Seçildi
  03 Mar Gençlerbirliği Kulübü Olağanüstü Genel Kurulunda Yeni Başkan Seçildi

  Gençlerbirliği Kulübünün olağanüstü genel kurulunda Osman Sungur başkanlığa seçildi. Sungur, seçimin ardından yaptığı konuşmada Gençlerbirliği'ne olan sevdasını ve takımı layık olduğu yere taşıma hedefini vurguladı.

 • YÖK Başkanı: Türkiye, bilim diplomasisiyle bölgesel ilişkileri arttırmaya çalışıyor
  03 Mar YÖK Başkanı: Türkiye, bilim diplomasisiyle bölgesel ilişkileri arttırmaya çalışıyor

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bilim diplomasisinin bölgesel krizlerin aşılmasında, gerilimlerin azaltılmasında önemli rol oynadığını belirterek, Türkiye'nin yükseköğretim sistemiyle bölgedeki ülkeler arasındaki ilişkilerin artmasına vesile olabilecek çaba içerisinde olduğunu söyledi. Özvar ayrıca, Türkiye'nin uluslararası üniversite sıralamalarında önemli başarılar elde ettiğini ve binlerce uluslararası öğrencinin Türkiye'de eğitim gördüğünü ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin Azerbaycan ve Özbekistan ile ortak üniversiteler kurma çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Mar Haftanın tarihine bakış

  8 Mart, 1977'de Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "Dünya Kadınlar Günü" ilan edildi.

 • Almanya'da yaşayan iş insanı Tunceli'ye 1 milyon 300 bin liralık yardım yaptı
  03 Mar Almanya'da yaşayan iş insanı Tunceli'ye 1 milyon 300 bin liralık yardım yaptı

  Almanya'da yaşayan Tuncelili iş insanı Ali Rıza Doğan, memleketindeki ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelere 1 milyon 300 bin liralık ayni ve nakdi yardımda bulundu. Doğan, daha önceki yıllarda da ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda bulunmuştu.

 • Bursa'yı geleceğe taşıyacak projeler açıklandı
  02 Mar Bursa'yı geleceğe taşıyacak projeler açıklandı

  BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehri daha ileriye taşıyacak yeni dönemdeki vizyonunu ve gerçekleştireceği projelerini 'Ulaşan Şehir, Dirençli Şehir, Yeşil ve Yaşanabilir Şehir, Üreten Şehir, Yaşayan Şehir ve Yaşatan Şehir' olmak üzere 6 ana başlık altında anlattı.

 • Üçüncüsü düzenlenen 'Başkente Değer Ödülleri' sahiplerini buldu
  02 Mar Üçüncüsü düzenlenen 'Başkente Değer Ödülleri' sahiplerini buldu

  Medya Ankara Haber Portalı tarafından düzenlenen 'Başkente Değer Ödülleri' töreninin üçüncüsü 1 Mart 2024'te gerçekleştirildi. Törende, Ankara'ya değer katan isimlere ödülleri takdim edildi. Siyaset, iş dünyası, spor, bürokrat ve sanat camiasından birçok isim yoğun katılım gösterdi. 2023 yılında başkentte hizmetleri ve başarıları ile ön plana çıkan milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar, idareciler, STK temsilcileri, sanatçılar, sporcular ve iş dünyasından birçok isim ödüllendirildi.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırsever iş adamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle açılan sağlık merkezi hizmete girdi
  02 Mar Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırsever iş adamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle açılan sağlık merkezi hizmete girdi

  Bursa Büyükşehir Belediyesince, hayırsever iş adamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle hayata geçirilen "Gülbahçe Beyaze Çalışkan Aile Sağlığı Merkezi ve 38 No'lu Acil Sağlık Hizmet İstasyonu" törenle hizmete açıldı.

 • ATSO Başkanı Ali Bahar: Sigortacılık sektörü riskleri paylaşan bir ortak haline dönüştü
  02 Mar ATSO Başkanı Ali Bahar: Sigortacılık sektörü riskleri paylaşan bir ortak haline dönüştü

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, sigortacılık sektörünün girişimcinin, iş insanının ve vatandaşın üzerindeki riskleri paylaşan bir ortak haline dönüştüğünü söyledi. ATSO ve Sigorta İstihsalcileri İhtisas Derneği (SİİD) iş birliği ile gerçekleştirilen 'İş Dünyası Sigorta Buluşması ve Sigortadan Fazlası' paneli, sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla ATSO ev sahipliğinde yapıldı.

 • Düzce'de kırsal kalkınma yatırımlarından faydalanan iş adamının besi hanesi ziyaret edildi
  02 Mar Düzce'de kırsal kalkınma yatırımlarından faydalanan iş adamının besi hanesi ziyaret edildi

  Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, iş adamı Behlül Çelebi'nin kırsal kalkınma yatırımlarından faydalanarak kurduğu besi sığırı işletmesini ziyaret etti. İşletme, Düzce ve çevre illere karkas et ihtiyacını karşılamaya katkı sağlıyor.

 • Siirt İl Özel İdarespor Kulübü maddi sıkıntılarla mücadele ediyor
  02 Mar Siirt İl Özel İdarespor Kulübü maddi sıkıntılarla mücadele ediyor

  Siirt İl Özel İdarespor Kulübü Teknik Direktörü Mustafa Kalafatoğlu, kulübün maddi sıkıntılar yaşadığını ve futbolcuların maaşlarının ödenemediğini açıkladı. Kalafatoğlu, destek çağrısında bulunarak iş insanlarını göreve davet etti.

 • Hasankeyf ilçesinde köy okuluna kütüphane yapıldı
  02 Mar Hasankeyf ilçesinde köy okuluna kütüphane yapıldı

  Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Saklı Ortaokulu'nda hayırsever vatandaşların desteğiyle yapılan kütüphanenin açılışı törenle gerçekleştirildi. Kaymakam Mehmet Ali İmrak, kütüphanenin güzel nesillerin yetişmesine hizmet edeceğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi
  02 Mar Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi

  Bandırma Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri'nde, Türkiye'nin karbon emisyonlarını azaltma taahhüdü ve Avrupa Birliği'nin karbon düzenlemesi konuları ele alındı. Seminerde, tarım sektörünün iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve neden olan sektörlerden biri olduğu vurgulandı. Konuşmacılar, karbon emisyonlarının azaltılması ve sürdürülebilirliğin, doğal alanların korunması ve iyileştirilmesiyle mümkün olduğunu belirtti. Seminerde ayrıca, iş insanları ve uzmanlar tarafından konular değerlendirildi ve katılımcılara plaket verildi.

 • Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı
  01 Mar Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı

  Elon Musk, günümüzde dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor. CoinCodex tarafından paylaşılan verilere göre Elon Musk, her bir saniyede 723 dolar kazanıyor. Bu, her gün 65 milyon 467 bin 200 dolara tekabül ediyor.

 • Elon Musk, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınmasını istiyor
  01 Mar Elon Musk, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınmasını istiyor

  Elon Musk, OpenAI'nin Microsoft ile olan ortaklığının şirketin orijinal misyonundan uzaklaşmasına ve adil olmayan yarış ortamına neden olduğunu düşünüyor. Musk, OpenAI'nin açık kaynaklı yapay zeka geliştirmeye geri dönmesi, ChatGPT'nin ücretsiz sunulması ve Sam Altman'ın görevden alınması gibi çözümler öneriyor.

 • Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün
  01 Mar Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün

  Erzurum'un Güney ilçe ve köylerinde eğitim gören öğrencileri yaz kış demeden gruplar halinde Erzurum'a getiren iş insanı Ferit Kaya, çocukların hayalini gerçekleştiriyor. Kaya, çocukları Palandöken Kayak Merkezi ve diğer tarihi yerleri gezdirip alışveriş merkezlerinde eğlendirdikten sonra onlara cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram ederek unutulmaz bir gün yaşatıyor. Kaya, bugüne kadar 4 bin öğrenciye bu imkanı sağlamış ve projeyi her yıl sürdürmeyi planlıyor.

 • 'Çirkinler' çetesi operasyonunda Ece Ronay detayı! Eski eşinin iş yerini de kurşunlamışlar
  01 Mar "Çirkinler" çetesi operasyonunda Ece Ronay detayı! Eski eşinin iş yerini de kurşunlamışlar

  İstanbul Emniyeti bu sabah düzenledikleri "Mahzen-2" operasyonuyla "Çirkinler" olarak bilinen organize suç örgütünü çökertti. 47 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili yeni detaylar da ortaya çıkarken, şüphelilerin geçtiğimiz aylarda sosyal medya fenomeni Ece Ronay'ın eski eşi Mehmet Bilir'e ait işyerini de kurşunlayan kişiler olduğu belirlendi.

 • İstanbul merkezli çete operasyonunda 47 şüpheli gözaltına alındı
  01 Mar İstanbul merkezli çete operasyonunda 47 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul merkezli düzenlenen 'Çirkinler' diye bilinen çıkar amaçlı çeteye yönelik 'Mahzen-2' adı verilen operasyonda 47 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 3 ruhsatsız tabanca, 5 otomatik tabanca, 7 balistik yelek, uyuşturucu ve silahlar ele geçirildi.

 • İstanbul'da Çirkinler Organize Suç Örgütü Çökertildi
  01 Mar İstanbul'da Çirkinler Organize Suç Örgütü Çökertildi

  İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı düzenlenen ve Çirkinler organize suç örgütünün çökertildiği 'Mahzen-2' operasyonun detaylarına ulaşıldı. Operasyon sonucunda 47 şüpheli gözaltına alındı. Suç örgütünün uyuşturucu satışından elde ettiği gelir tespit edildi ve operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda 8 tabanca, 7 çelik yelek, uyuşturucu ve fişek ele geçirildi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İEKKK'nın 124. toplantısına ev sahipliği yaptı
  01 Mar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İEKKK'nın 124. toplantısına ev sahipliği yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu'nun 124'üncü buluşmasına ev sahipliği yaptı. Başkan Soyer'e çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Mehmet Ali Kasalı, 'İzmir'in neresine dokunursak dokunalım, Tunç başkanın izlerini görüyoruz' dedi.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla işsizlik sorununu çözecek
  01 Mar AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla işsizlik sorununu çözecek

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, kentteki işsizlik oranının Türkiye ortalamasından yüzde 50 daha fazla olduğunu belirterek, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla kentin ara eleman ve kalifiye sorununu çözeceklerini söyledi. Ayrıca, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak ve sanatla buluşturmak için projeleri olduğunu da ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tarikat ve cemaatlerle ilişkilerini eleştirdi
  01 Mar CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tarikat ve cemaatlerle ilişkilerini eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın laik ve bilimsel eğitime karşı uygulamaları ile tarikat ve cemaatlerle ilişkilerini eleştirdiği için tepkileri toplayan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi'ye destek vererek 'Milli Eğitim Bakanlığı, Anayasal ve yasal sınırlar dışına çıkarak eğitimi tarikat ve cemaatlere teslim eden protokol ve uygulamalara imza atarken, buna sessiz kalınamaz. Jak Eskinazi az bile söylemiş. Milli Eğitim Bakanlığı hem ÇEDES ile hem de tarikat ve cemaatlerle yaptığı protokollerle laik Türkiye Cumhuriyeti'ne, Anayasamıza ve yasalarımıza aykırı hareket ediyor' dedi.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, İşsizlik Oranını Azaltacak Projelerini Açıkladı
  01 Mar AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, İşsizlik Oranını Azaltacak Projelerini Açıkladı

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, kentteki işsizlik oranının Türkiye ortalamasından yüzde 50 daha fazla olduğunu belirterek, istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıyla bu sorunu çözeceklerini söyledi. Ayrıca, engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak ve sanatla buluşturmak için projeleri olduğunu da ifade etti.

 • Titan denizaltısından gelen gizemli ses, kurtarma görevlilerini umutlandırdı
  29 Şub Titan denizaltısından gelen gizemli ses, kurtarma görevlilerini umutlandırdı

  Titanik enkazını ziyaret etmek isteyen turistleri taşıyan Titan denizaltısı, 18 Haziran 2023'te okyanusun derinliklerine indi ve iletişim kesildi. Aracın içindeki 5 yolcu kurtarılamadı. Yakında yayınlanacak bir belgeselde, denizaltıdan gelen gizemli sesler ilk kez dinletildi. Seslerin kaynağı belirlenemedi ve yetkililer, seslerin bölgedeki diğer gemilerden kaynaklanmış olabileceğini belirttiler. Titan su altı aracının enkazı, Kuzey Atlantik Okyanusu deniz tabanından 4 Ekim'de çıkarıldı.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: Sosyal devlet anlayışını terk etmedik
  28 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: Sosyal devlet anlayışını terk etmedik

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Kadim devlet geleneğimizin en önemli temel taşlarından bir tanesi olan sosyal devlet anlayışını da hiçbir zaman terk etmedik.

 • Cumhur İttifakı Adayı Turgut Altınok: Ankara'da Su Fiyatlarını Yüzde 50 İndireceğiz
  28 Şub Cumhur İttifakı Adayı Turgut Altınok: Ankara'da Su Fiyatlarını Yüzde 50 İndireceğiz

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, seçimi kazanmaları durumunda su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacaklarını açıkladı. Altınok ayrıca Ankara'yı tarımın başkenti haline getirmek ve çeşitli projelerle şehri cazip hale getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • Yasemin - İzzet Özilhan... AYRILIK İDDİALARI YİNE GÜNDEMDE!
  28 Şub Yasemin - İzzet Özilhan... AYRILIK İDDİALARI YİNE GÜNDEMDE!

  Yasemin Özilhan, 13 yıl önce iş insanı İzzet Özilhan ile nikah masasına oturmuştu. Geçtiğimiz sene ayrılacakları yönündeki iddialarla konuşulan ünlü çift, hafta sonu kızlarıyla birlikte Uludağ'a tatile gitti. İkilinin tatiliyle ilgili ilginç bir detay ise kısa sürede magazin gündemine oturdu.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: 'Bugün halen yazarlık yapanlardan utanıyorum'
  28 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: 'Bugün halen yazarlık yapanlardan utanıyorum'

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, 28 Şubat "postmodern darbesi"ne ilişkin, "O gün 'Nerede kaldınız?' diyen yazarların bugün halen yazarlık yapmasından ben utanıyorum.

 • Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te düzenlendi
  28 Şub Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te düzenlendi

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un himayesinde başkent Bişkek'te, Kırgızistan-Türkiye İş Forumu düzenlendi. Forum, Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Akılbek Caparov, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Daniyar Amangeldiyev, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Bişkek Belediye Başkanı Aybek Cunuşaliyev ve Türkiye'den gelen 60 kişilik iş insanı heyetinin katılımıyla gerçekleştirildi. Caparov, etkinliğin açılışında iki ülkenin ilişkilerini geliştirecek yeni fikirlere ve projelere açık olduklarını vurguladı. Türk iş insanlarını Kırgızistan'a yatırım yapmaya çağıran Caparov, Türkiye ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini Kırgızistan'ın stratejik avantajı olarak değerlendirdi.

 • İngiltere Championship ekibi Hull City, Antalya'da kamp yapacak
  28 Şub İngiltere Championship ekibi Hull City, Antalya'da kamp yapacak

  İngiltere Championship ekibi Hull City, milli takım arasında Antalya'da kamp yapacağını duyurdu. Takımın 18-23 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek kampında özel bir hazırlık maçı da yapılacak. Ayrıca, 100 Hull Cityli taraftar da özel uçak ile Antalya'ya gelerek takımlarının antrenmanlarını izleme fırsatı bulacak.

 • İPEKYOLUSİFED 3. Olağan Genel Kongresi Sonuçlandı
  28 Şub İPEKYOLUSİFED 3. Olağan Genel Kongresi Sonuçlandı

  İpekyolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) 3. Olağan Genel Kongresi, tek liste halinde yapıldı ve İş İnsanı Alim yeniden başkan seçildi. Kongrede, Cumhuriyetin 100. yılında dayanışmanın önemine vurgu yapılarak 'Ülkemiz için Birlikte üretelim' sloganı benimsendi. Başkan Alim, konuşmasında teknolojideki ilerlemelerin yeni nesil iş sektörlerine ihtiyaç olduğunu belirtti ve Erzurum ve bölgesinde üniversite-sanayi işbirliğiyle istihdam ve üretim artışı sağlanması gerektiğini vurguladı. Genel kurul sonrası yönetim kurulu ve denetleme kurulu da belirlendi.

 • 18 yaşındaki kızını kaybetmişti! Yalçın Özden, korkunç kazayı anlattı
  28 Şub 18 yaşındaki kızını kaybetmişti! Yalçın Özden, korkunç kazayı anlattı

  Haberler.com'un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan usta oyuncu Yalçın Özden, 33 sene önce 18 yaşındaki kızını motor kazasında kaybettiğini söyledi. Evlat acısının kendisini yıktığını söyleyen oyuncu ''Kızım öldükten sonra eşimle birlikte namaza başladık. Ben her namazda ağlıyorum'' dedi.

 • Dubai'de evlenen Ebru Gündeş ve Murat Özdemir çiftinden ilk kare geldi
  28 Şub Dubai'de evlenen Ebru Gündeş ve Murat Özdemir çiftinden ilk kare geldi

  Bir süredir gözlerden uzak aşk yaşayan Ebru Gündeş ile iş insanı Murat Özdemir, dün Dubai'de nikah masasına oturdu. Gündeş evden mini beyaz bir gelinlik ile davul zurna eşliğinde çıkarken çiftten gelinlik ve damatlıkla ilk poz geldi.

 • Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler
  28 Şub Netanyahu'dan Rothschild'in ölümü sonrası ilk sözler

  Yahudi kökenli Rothschild ailesinin 4 kuşak lideri 87 yaşındaki Jacob Rothschild, geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Rothschild için taziye mesajı yayınlayarak, ''19. yüzyılda Baron Rothschild gelecekteki Yahudi devletinin kuruluşuna vazgeçilmez katkılarda bulundu. 20. ve 21. yüzyılda Lord Jacob Rothschild bu gururlu geleneği sürdürdü.'' dedi.

 • İşte konvoydan görüntüler! Ebru Gündeş'ten düğün sonrası ilk paylaşım
  27 Şub İşte konvoydan görüntüler! Ebru Gündeş'ten düğün sonrası ilk paylaşım

  Dubai'de iş insanı Murat Özdemir ile evlenen şarkıcı Ebru Gündeş'ten ilk paylaşım geldi. Eşiyle fotoğrafını yayınlayan Gündeş, ''Mutluluğumuzu paylaşan herkese teşekkürler.'' notunu düştü. Ayrıca Gündeş'in nikahtan önceki düğün konvoyu görüntülerinde üstü açık arabadan el salladığı görüldü.

 • Türk ve Afrikalı iş insanları WCI Forumu'nda küresel işbirliği fırsatı için bir araya geldi
  27 Şub Türk ve Afrikalı iş insanları WCI Forumu'nda küresel işbirliği fırsatı için bir araya geldi

  İstanbul 10'uncu Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'na (WCI Forum) ev sahipliği yapan Türkiye, Afrika'nın 50 farklı ülkesinden gelen 1500'e yakın iş insanı ile buluştu. İki gün süren etkinlikte, işbirliği fırsatları değerlendirildi ve gelecekteki ticaret ve yatırım potansiyeli tartışıldı. Türkiye'nin Afrika'ya olan ihracatı ve hizmet ihracatının artırılması hedefleniyor.

 • Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı Enerji İnovasyonu Proje Yarışması Sonuçlandı
  27 Şub Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı Enerji İnovasyonu Proje Yarışması Sonuçlandı

  Batman Üniversitesi ve Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından düzenlenen Necat Nasıroğlu Proje Yarışması sonuçlandı. Programda, Necat Nasıroğlu'nun anısına hazırlanan belgesel gösterimi yapıldı. Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Necat Nasıroğlu'nun üniversite okumadığını, ancak birçok öğrenciye burs sağladığını ve iş imkanı sunduğunu belirtti. AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ise babasının başarılı iş hayatını ve değerlerini vurguladı. Dereceye giren projelere ödülleri verildi.

 • Giresunlu İş Adamı Yanlışlıkla 100 Bin Lira Gönderdi, Engelli Şahıs İade Etti
  27 Şub Giresunlu İş Adamı Yanlışlıkla 100 Bin Lira Gönderdi, Engelli Şahıs İade Etti

  Giresunlu iş adamı Hasan Himtaş, oğlunun yanlış anlaması sonucu 100 bin lira yerine 100 lira gönderdiği Amasya'daki engelli şahıs, 100 lirasını alarak geri kalan parayı iade etti. Himtaş, yanlışlıkla gönderdiği parayı iade eden Ahmet A. ile görüntülü görüşerek teşekkür etti.

 • İstanbul'da düzenlenen WCI Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor
  27 Şub İstanbul'da düzenlenen WCI Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendiriyor

  İstanbul, 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu'na ev sahipliği yapıyor. Afrika'nın 50 farklı ülkesinden gelen 1500'e yakın iş insanı ile Türkiye'den 400'ü aşkın üretici, İstanbul'da buluştu. Forum, Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek amacıyla düzenleniyor. İki gün sürecek olan etkinlikte, iş insanları ve üreticiler ikili iş görüşmeleri yapacak ve işbirliği fırsatlarını değerlendirecekler.

 • Afrika kıtasının iş insanlarını Türk üreticilerle buluşturan 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu İstanbul'da başladı
  27 Şub Afrika kıtasının iş insanlarını Türk üreticilerle buluşturan 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu İstanbul'da başladı

  Afrika kıtasının iş insanlarını Türk üreticilerle buluşturan 10. Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu (WCI Forum) İstanbul'da başladı. Forum, ihracatçılara yeni fırsatlar sunarak işbirliği ve sanayi alanında kapasitenin artırılmasına yardımcı olacak. Sudan ve Gambiya gibi ülkelerin temsilcileri, tarım ve ticaret alanındaki potansiyellerini paylaştılar. Forumda, 2 gün boyunca ürün ve hizmetler tanıtılacak.

 • Ebru Gündeş, 12 yaş küçük sevgilisi Murat Özdemir ile evlendi
  27 Şub Ebru Gündeş, 12 yaş küçük sevgilisi Murat Özdemir ile evlendi

  2021 yılında Reza Zarrab ile olaylı bir şekilde boşanan Ebru Gündeş, bir süredir gözlerden uzak aşk yaşadığı 12 yaş küçük sevgilisi Murat Özdemir ile bugün Dubai'de evlendi.

 • Ailesini katledip suçu uzaylılara attı: O alçakların peşine neden düşülmüyor?
  27 Şub Ailesini katledip suçu uzaylılara attı: O alçakların peşine neden düşülmüyor?

  İstanbul Ümraniye'de dini nikahla birlikte yaşadığı Yasemin Ünlü ile kızları Mine Güney ve Zeliha Güney'i tabancayla vurarak öldüren Suat Güney, hakimlikteki ifadesinde "Neden burada olduğumu bilmiyorum. Çocuklarımı katledenlerin, uzaylı alçakların peşine neden düşülmüyor?" dedi.

 • İTÜ Rektörü: Necmettin Erbakan Hoca, bir bilim insanı ve öncü bir mühendisti
  26 Şub İTÜ Rektörü: Necmettin Erbakan Hoca, bir bilim insanı ve öncü bir mühendisti

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ'de düzenlenen 'Mühendis Erbakan' konferansında yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan'ın sadece siyasi kimliğiyle değil, aynı zamanda değerli bir bilim insanı ve öncü bir mühendis olduğunu belirtti. Koyuncu, Erbakan'ın akademik hayatına ve mühendislik alanındaki başarılarına vurgu yaparak, Türkiye'nin mühendislik, mimarlık, bilim, sanat ve siyaset tarihine damga vuran isimlerin İTÜ ailesinin birer ferdi olduğunu söyledi.

 • Dünyanın en zengin ailesinin lideri Jacob Rothschild hayatını kaybetti
  26 Şub Dünyanın en zengin ailesinin lideri Jacob Rothschild hayatını kaybetti

  Rothschild ailesinin lideri Jacob Rothschild, 87 yaşında hayatını kaybetti. Rothschild Vakfı tarafından yapılan açıklamada, iş adamı, girişimci, hayırsever ve kültürel lider olan Rothschild'in kaybının birçok kişi tarafından hissedileceği belirtildi. Rothschild'in Yahudi geleneklerine uygun olarak defnedileceği ve daha sonra bir anma töreni düzenleneceği açıklandı.

 • 4,5 milyon TL'lik takılarıyla sahneye çıkan Petek Dinçöz, pavyon dansı yaptı
  26 Şub 4,5 milyon TL'lik takılarıyla sahneye çıkan Petek Dinçöz, pavyon dansı yaptı

  Konserlerine hız kesmeden devam eden Petek Dinçöz, Kıbrıs'taki konserine 4,5 milyon TL'lik takıları ve siyah özel tasarım elbisesiyle çıktı. Performansıyla dikkatleri üzerine çeken Dinçöz, bir de İnci Taneleri dizisindeki Dilber'in pavyon dansını yaptı.

 • Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya: Beni daha önce FETÖ bu duruma düşürdü, şimdi bu oyunu kim oynuyor bilmiyorum
  26 Şub Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya: Beni daha önce FETÖ bu duruma düşürdü, şimdi bu oyunu kim oynuyor bilmiyorum

  Uyuşturucu ticareti suçundan 24 yıllık kesinleşmiş cezası nedeniyle cezaevinde hükümlü bulunan Türk Escobar lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın hakimlik ifadesi ortaya çıktı. Çetinkaya'nın ''Burada bir oyun oynanıyor. Beni daha önce FETÖ bu duruma düşürdü. Şimdi bu oyunu kim oynuyor bilmiyorum. Savunacak bir şeyim yok'' dediği öğrenildi.

 • Elon Musk, Microsoft için eleştiri yaptı
  26 Şub Elon Musk, Microsoft için eleştiri yaptı

  Tesla CEO'su Elon Musk, yeni bir bilgisayar aldığını ancak Microsoft'un hesap oluşturmasına izin vermediğini belirterek eleştiri yaptı. Musk, Microsoft'un yapay zekasının bilgisayara erişebilmesi için hesap oluşturmanın zorunlu hale getirilmesini hoş karşılamadığını ifade etti.

 • Denizli Ticaret Odası Başkanı Erdoğan, Meslek Komiteleriyle Değerlendirme Toplantılarına Devam Ediyor
  26 Şub Denizli Ticaret Odası Başkanı Erdoğan, Meslek Komiteleriyle Değerlendirme Toplantılarına Devam Ediyor

  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, meslek komiteleriyle sektörel değerlendirme toplantılarına devam edeceğini açıkladı. Başkan Erdoğan, üyelerin öneri ve beklentilerini dinleyerek önümüzdeki faaliyetleri planladıklarını belirtti.

 • İngiltere'de Milyoner İşadamı Genç Erkeklere Tecavüz Etti
  26 Şub İngiltere'de Milyoner İşadamı Genç Erkeklere Tecavüz Etti

  İngiltere'de 71 yaşındaki milyoner işadamı Ian Elliott, evindeki film stüdyosunda genç erkeklere ilaç vererek tecavüz suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Elliot, toplamda 43 suçlamayı kabul etti. Mağdurların tamamı yirmili yaşlarının başında olan genç erkekler, iş insanının bir 'canavar' olduğunu ifade ettiler. Elliott'un Wisborough Green köyünde tanınmış biri olduğu, spor kulübünün başkanı ve sosyal kulübün yöneticisi olduğu belirtildi.

 • Otoparktaki cinayette sis perdesi aralanıyor! Ensesinden tek kurşunla öldürülen iş adamının eşi ve sağ kolu gözaltında
  25 Şub Otoparktaki cinayette sis perdesi aralanıyor! Ensesinden tek kurşunla öldürülen iş adamının eşi ve sağ kolu gözaltında

  Kapalıçarşı'da saat ve aksesuar ticareti yapan iş adamı Abdülkadir Altuğrul'un Başakşehir'deki lüks evinin otoparkında ensesinden tek kurşunla öldürülmesinde yeni gelişme yaşandı. Şahsın kimliğini tespit eden polis ekipleri, iş adamının eşi ve sağ kolu olarak bilinen bir kişinin de aralarında olduğu 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Polis, iş adamının sağ kolunun tetikçi tutuğu, eşinin de olayda müdahalesinin olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • Başakşehir'de iş insanının öldürülmesiyle ilgili 7 şüpheli gözaltına alındı
  25 Şub Başakşehir'de iş insanının öldürülmesiyle ilgili 7 şüpheli gözaltına alındı

  Başakşehir'de iş insanı Abdulkadir Altuğrul'un öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. İncelemeler sonucunda, Altuğrul'u silahla vuran kişinin Mazlum B. olduğu tespit edildi. Şüphelilerin işlemleri tamamlandıktan sonra Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

 • Uludere'de kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor
  25 Şub Uludere'de kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor

  Şırnak'ın Uludere ilçesindeki sınır köylerinde terörden arındırılan bölgelerde yer altı kaynaklarından kömür çıkartılarak bölge ekonomisine katkı sağlanıyor. Yöre halkı çıkarılan kömürlerin satılması için Hakkari-Şırnak kara yolu kenarında kömür yığını oluşturuyor. İşletme sahipleri ise kömürlerin değerinde satılamaması nedeniyle işletme fabrikalarının açılmasını istiyor.

 • Ümraniye'de tartıştığı dini nikahlı eşi ve 2 kızını öldüren şahıs tutuklandı
  24 Şub Ümraniye'de tartıştığı dini nikahlı eşi ve 2 kızını öldüren şahıs tutuklandı

  Ümraniye'de yaşanan olayda, Suat Güney adlı zanlı dini nikahlı eşi Yasemin Ünlü ve 2 kızını öldürdü. Polis ekipleri tarafından yakalanan şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Elon Musk'ın Neuralink Girişimi Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya
  24 Şub Elon Musk'ın Neuralink Girişimi Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya

  Son dönemin popüler iş insanı Elon Musk'ın Neuralink girişiminin, birçok yasal sorun yaşadığı konuşuluyor. Şirket insan beynine çip takarak zihinsel fonksiyonları artırmayı başardığını açıklasa da, bu durum etik endişeleri sindirmeye yetmeyecek gibi görünüyor. Beyinle fiziksel olarak tam entegre olacak böylesine bir sistemin, ileriki dönemde ciddi sorunlar yaratabileceğini savunan aktivistler de mevcut. Musk ise şu ana kadar bu eleştiriler için doyurucu bir cevap verememiş gibi görünüyor. İşte tüm detaylar… Neuralink, yasal sorunlar mı yaşıyor? Neuralink'in bazı yasal izinleri almakta zorluk yaşadığı daha önceden biliniyor. Özellikle insanlar üzerinde yapılan bilimsel deney, birçok kez reddedilmişti. Hatta bazı deneyleri yasal izni olmadan yaptığı iddia edilen şirket, ilk kez 2023'ün mayıs ayında insanlar üzerinde çalışma izni alabildi. Bu gelişmeyle birlikte birçok kişi beynine çip taktırabilmek için sıraya girdi. Gelen aşırı talep, bazı yasal mercilerin insanların haklarını mı koruduğunu, yoksa onları bir haktan mahrum mu ettiğini bizlere sorgulatmıştı. Elon Musk Nobel'e aday gösterildi! Ayrıca başta maymunlar olmak üzere birçok hayvan üzerinde birtakım testler gerçekleştiren Neuralink, bu konuda da birçok suçlamaya maruz kalmıştı. Deneye katılan hayvanların ciddi sağlık sorunları yaşadığı, hatta bazılarının hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Elon Musk ise bu suçlamalara yanıt olarak, sadece ölümcül hastalığı olan hayvanları deneylerinde kullandıklarını söylemişti. Ek olarak bazı uzmanlar, böyle araştırmalar tüm insanlığa yarar sağlayacağı için, yapılan testlerdeki etik ihlallerin görmezden gelinmesi gerektiğini savunuyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Neuralink ne yapmalı? Siz beyninize çip takılmasına izin verir miydiniz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

 • 27. Avrasya Ekonomik Zirvesi'nde Çin'in Rolü Vurgulandı
  24 Şub 27. Avrasya Ekonomik Zirvesi'nde Çin'in Rolü Vurgulandı

  Perşembe günü İstanbul'da sona eren 27. Avrasya Ekonomik Zirvesi, herkes için daha iyi bir dünya inşasında Çin'in artan rolünü ortaya koydu. Romanya eski Başbakanı Petre Roman, Çin'in yeni ve işlevsel uluslararası ilişkiler inşasında oynadığı özel rolden bahsetti ve Çin'in değerli inisiyatiflerle daha düzenli bir dünyanın temsilcisi olduğunu söyledi. Zirvede, barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel konular ele alındı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Milletimiz Bizden Ne İstiyorsa Onun Gereğini Yapıyoruz
  24 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Milletimiz Bizden Ne İstiyorsa Onun Gereğini Yapıyoruz

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da yaptığı ziyaretlerde çiftçi, işçi, esnaf, iş insanı ve toplumun her kesimini dinlediklerini ve milletin isteklerini yerine getirdiklerini belirtti. Ersoy, Gazipaşa'da yapılan toplantıda yerel yönetimlerin sorunlarını ve beklentilerini bildiklerini ve hizmetlerin peyderpey ulaştırılacağını ifade etti. Ayrıca, Gazipaşa'nın turizm potansiyelini geliştirmek için çalışmaların devam ettiğini ve bakanlık olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

 • Ailesinden 3 kişiyi öldüren zanlıdan akıl almaz sözler: 'Ben öldürmedim, uzaylılar öldürdü'
  24 Şub Ailesinden 3 kişiyi öldüren zanlıdan akıl almaz sözler: 'Ben öldürmedim, uzaylılar öldürdü'

  Ümraniye'de dini nikahlı eşini ve iki kızını öldüren zanlı adliyeye sevk edildi. Şüphelinin emniyetten çıkışı esnasında söylediği sözler ise şaşkına çevirdi. 3 kişiyi öldürmek suçuyla gözaltına alınan zanlı, 'Ben öldürmedim, uzaylılar öldürdü' dedi.

 • Elon Musk, Twitter'a X-mail özelliğini ekliyor
  24 Şub Elon Musk, Twitter'a X-mail özelliğini ekliyor

  Fenomen iş insanı Elon Musk, Twitter'ı satın aldığından beri platformda birçok değişiklik yapmıştır. Son olarak, Twitter'a mail özelliğini ekleyeceğini duyurdu. Ayrıca, yapay zekayı platforma entegre etmek için çalışmalar yapıyor.

 • Dini nikahlı eşini ve iki kızını öldüren zanlı: Ben kimseyi öldürmedim, uzaylılar öldürdü
  24 Şub Dini nikahlı eşini ve iki kızını öldüren zanlı: Ben kimseyi öldürmedim, uzaylılar öldürdü

  Ümraniye'de dini nikahlı eşini ve iki kızını öldüren zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, emniyetten çıkarken 'Ben öldürmedim, uzaylılar öldürdü' dedi.

 • İmam nikahlı eşi ve iki kızını öldüren şahıstan tek cümlelik savunma
  24 Şub İmam nikahlı eşi ve iki kızını öldüren şahıstan tek cümlelik savunma

  İstanbul Ümraniye'de imam nikahlı eşini ve 2 kızını öldürdükten sonra olay yerinden kaçan Suat Güney, ekiplerin başarılı operasyonuyla yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin kendisini yakalayan polislere "Bir anlık öfkeyle yaptım" dediği öğrenildi.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hayırseverlerin Desteklerini Vurguladı
  23 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hayırseverlerin Desteklerini Vurguladı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, hayırsever iş insanı Erhan Dedeoğlu'nun bağışlarıyla yapılan Erhan Dedeoğlu Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katıldı. Konuşmasında, hayırseverlerin eğitim öğretimde verdiği desteklerin önemine vurgu yapan Bakan Tekin, 2023 yılından itibaren 3 binin üzerinde derslik protokolü yapıldığını ve bu dersliklerin önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini belirtti. Ayrıca, belediye başkanlarının arazi temini konusunda desteklerini önemsediğini ifade eden Tekin, öğretmenlere de teşekkür ederek, hayırseverlerin dualarını alacak nesillerin onlar tarafından yetiştirileceğini söyledi.

 • Bitlis'te koltuk altı değnekleriyle yürüyen Yüksel Günay'a akülü araba hediye edildi
  23 Şub Bitlis'te koltuk altı değnekleriyle yürüyen Yüksel Günay'a akülü araba hediye edildi

  Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 15 yıldır koltuk altı değnekleriyle yürüyen Yüksel Günay, müteahhitlik yapan Cezmi Öğmen tarafından akülü araba hediye edildi. Günay, askerlikten sonra geçirdiği rahatsızlık sonucu felç kalmış ve koltuk değnekleriyle yürümek zorunda kalmıştı. Öğmen, Günay'ın zorlu yaşamını gördükten sonra ona yardımcı olmak amacıyla akülü araba hediye etti.

 • Gemlik'ten açılan iş adamının cesedi bulundu, 6 sanıktan biri müebbet hapis cezasına çarptırıldı
  23 Şub Gemlik'ten açılan iş adamının cesedi bulundu, 6 sanıktan biri müebbet hapis cezasına çarptırıldı

  Bursa'nın Gemlik ilçesinden tekneyle açılan iş adamı Yılmaz Sezer'in Kocaeli'nin Darıca ilçesi sahilinde cesedinin bulunmasının ardından cinayet şüphesiyle yargılanan 6 sanıktan biri müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, diğer 5 sanığın ise beraatine hükmetti.

 • Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti
  23 Şub Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti

  İstanbul merkezli Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, küresel büyümenin önündeki zorluklara odaklanarak başladı. Zirvede barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel meseleler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de zirveye mesaj gönderdi. Zirveye 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı katıldı.

 • Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti
  23 Şub Küresel Büyüme Çözümlerine Odaklanan Avrasya Ekonomi Zirvesi, İstanbul'da Gerçekleşti

  İstanbul'da düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, küresel büyümenin önündeki zorluklara odaklanıyor. Zirvede barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel meseleler ele alınıyor. Etkinliğe 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı katılıyor.

 • 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi İstanbul'da başladı
  23 Şub 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi İstanbul'da başladı

  İstanbul merkezli Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi, küresel büyümenin önündeki zorluklara odaklanıyor. Zirvede barış, iklim değişikliği, su tedariki ve yapay zeka gibi küresel meseleler ele alınıyor. Etkinliğe yaklaşık 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı katılıyor.

 • İstanbul'dan Ordu'ya dönen iş adamı besicilik yapmaya başladı
  23 Şub İstanbul'dan Ordu'ya dönen iş adamı besicilik yapmaya başladı

  İstanbul'un kalabalığı ve gürültüsünden sıkılan Fatih Kaya, işini kapatıp memleketi Ordu'ya dönerek besicilik yapmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası'nın destekleriyle hayvanlarını satın alan Kaya, memleketine yatırım yapmak ve işini büyütmek istiyor. Kaya, memleketine döndüğü için çok mutlu olduğunu ve herkesi Karadeniz Bölgesi'ne yatırım yapmaya çağırdığını belirtti.

 • Pelin Karahan: Zor zamanları atlattım
  23 Şub Pelin Karahan: Zor zamanları atlattım

  Oğulları Ali Demir ve Can Eyüp'ün babası, iş insanı Bedri Güntay ile mutlu bir evlilik sürdüren Pelin Karahan, Etiler'de görüntülendi. Karahan, çocuklarının başarılı olduğunu ve futbola ilgi duyduklarını söyledi. Ayrıca yeni sezonda ekranlarda olmak istediğini belirtti ve zor zamanları atlattığını ifade etti. Karavan krizi haberleri hakkında ise her oyuncuya karavan ayarlandığını ve setlerinde böyle bir sorun yaşanmadığını söyledi.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Babası Şevki Bolat Toprağa Verildi
  22 Şub Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın Babası Şevki Bolat Toprağa Verildi

  Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat, Zeytinburnu Merkez Efendi Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Cenazeye katılımın yoğun olduğu görüldü.

 • Depremde yıkılan atölyesini bahçede kurdu, eşinin hastalığına rağmen çalışmaya devam ediyor
  22 Şub Depremde yıkılan atölyesini bahçede kurdu, eşinin hastalığına rağmen çalışmaya devam ediyor

  Hatay'da yaşayan Özlem Buluter Can, eşinin rahatsızlığı ve deprem sonrası atölyesini bahçeye kurarak hızarcılık işine devam ediyor. Eşiyle birlikte çalışan Can, kazma, kürek sapı, oyuncak davul gibi ürünler yaparak geçimini sağlıyor. Depremde iş yeri yıkılan Can, portakal bahçesinde kurduğu atölyede çalışmaya devam ediyor.

 • Türkiye'nin Venezuela'ya ihracat hedefi 1 milyar dolar
  22 Şub Türkiye'nin Venezuela'ya ihracat hedefi 1 milyar dolar

  MÜSİAD Venezuela Temsilcisi Hayri Küçükyavuz, Türkiye'nin Venezuela'ya ihracatında 1 milyar doları hedeflediklerini söyledi. Küçükyavuz, Türk ürünlerinin Venezuela pazarında rekabet edebilecek güce sahip olduğunu belirtti.

 • Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile Günyüzü ilçesini ziyaret etti
  21 Şub Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile Günyüzü ilçesini ziyaret etti

  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ile birlikte Günyüzü ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Ataç ve Ünlüce, ilçe başkanlığını ziyaret edip esnafı da ziyaret etti. Başkan Ataç, Günyüzü'nde vatandaşlara seslenerek İsa Akkaya'nın belediye başkanı olacağını ve güzel şeyler olacağını belirtti. Ünlüce ise Günyüzü için hizmetler yapacaklarını ve İsa Akkaya'ya güvendiklerini söyledi.

 • İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: İhtiyacı olana el uzatan, derdi olanı dinleyen bir belediye olduk
  21 Şub İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: İhtiyacı olana el uzatan, derdi olanı dinleyen bir belediye olduk

  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Alucralılar Derneği'ne ziyarette bulunarak gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Demirtaş, halkın sorunlarına çözüm üreten bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını ifade etti.

 • İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti
  21 Şub İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti

  İş adamı Sıtkı Polat, İYİ Parti'den hem kurucular kurulu üyeliğinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı. Polat, partinin merkez sağı toparlayamadığını belirterek istifa ettiğini duyurdu.

Advertisement