Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz - Son Dakika
Magazin

Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz

Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz

Yeni dizileri 'Baht Oyunu' çekimleri devam ederken izin günlerinde buluşuyoruz.

12.06.2021 07:28  Güncelleme: 07:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yeni dizileri 'Baht Oyunu' çekimleri devam ederken izin günlerinde buluşuyoruz. Yeni tanışmalarına rağmen çok iyi anlaşıyorlar. Hem çok heyecanlılar hem çok neşeli. Aytaç Şaşmaz'ın hayallerini Superman'i canlandırmak süslüyor, Cemre Baysel tanınmak konusunda tereddütler yaşıyor. "Rahatım bozulur diye korkuyorum" diyor. İkiliyle hayat hikayelerini, yeni işlerini ve hayallerini konuştuk.

Birbirinizi daha önce tanımıyordunuz? İlk karşılaştığınızda ne hissettiniz?

Cemre Baysel: İlk başrolümüz, enerjilerimizin tutması ve birbirimizi sevmemiz çok önemliydi. İşe başlayacağım kişiyle ya enerjimiz tutmazsa diye korkuyordum. Ben enerji ve motivasyonla çalışan biriyim.

ENERJİMİZ EKİBİ ETKİLİYOR

Sonuç ne oldu?

Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz. Ben içimden geldiği gibi davranan bir insanım. Aytaç da öyle. Egomuz yok, olduğumuz gibiyiz.

'Baht Oyunu' bu hafta başlıyor. İlk başrolleriniz. Gerginlik var mı?

Aytaç Şaşmaz: Bence biz bir gemiyiz. Hocamız Serdar Gözelekli kaptan koltuğunda ve bütün ekibimiz geminin güvertesinde. Bu deniz çok dalgalı, bizim bütün sorunlara göğüs gerip yıkılmamamız lazım. Bir bütün oldukça bir gerginlik hissedeceğimi düşünmüyorum.

Cemre Baysel: Büyük sorumluluk. Her konuda çok dengede kalmak gerekiyor. Bizim enerjimizle ekibimizin enerjisi yükseliyor ya da düşüyor. O yüzden her zaman yüksek enerji.

Diziniz ne anlatıyor?

Cemre Baysel: Benim canlandırdığım Ada karakterinin ailesinden gelen batıl inançları var. 'İlk aşık olduğun adamla evlenemezsen sonsuza kadar mutsuz olursun'a inanıyorlar. Bu yüzden birini sevmekten hep kaçmış. Ama sonunda birine tutuluyor. Aşık olduğu çocukla da, onu içinde bulunduğu bir durumdan kurtarmak için evleniyor ve üç yıl evli kalmaları gerekiyor. Ada üç yılın sonunda, bunun kağıt üzerinde kalmayacağına, gerçek ve mutlu bir evlilik olacağına inanıyor. İlk aşkını kaybetmemeye çalışırken bakıyor ki aşk hiç bilmediği bir yerdeymiş ve Bora'yla (Aytaç Şaşmaz) karşılaşıyor.

Aytaç Şaşmaz: Bora aşktan canı yanmış bir adam. İşini hayatının merkezine koymuş. Aşkın gerçek olduğuna inanmıyor. Kurduğu sosyal içerik platformunda aşk ve ilişkiler üzerine yazılar yazıyor. Sonrasında Ada'yla yolları kesişiyor. Aşktan canı yanmış bir adamla aşkın peşinden koşturan bir kızın birleşiminden çok acayip bir kaos doğuyor.

Ada karakteri gibi sizin de batıl inançlarınız var mı?

Cemre Baysel: Nazara inanıyorum. Kötü enerjinin insanı etkilediğine inanıyorum. O yüzden sembolik olarak nazar boncuğu kullanırım.

Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz

Aytaç Şaşmaz ve Cemre Baysel'in başrolünde olduğu 'Baht Oyunu' salı saat 20.00'de Kanal D'de.

Aytaç Şaşmaz: Ben de nazara inanırım. Bir de küle basmam, bunun uğursuzluk getireceğini düşünürüm.

Siz aşka inanıyor musunuz?

Aytaç Şaşmaz: Aşkın herkeste başka bir biçimde, başka bir tarifte var olduğuna inanıyorum.

Cemre Baysel: Ben de aşka inanıyorum ama daha çok sevgiye ve merhamete inanıyorum diyebilirim.

Hiç aşık olmadın mı yani?

Cemre Baysel: Hiç aşık olmadım. Bunları babam da, ağabeyim de okuyacak, o nedenle daha fazla uzatmasak (gülüyor).

Baban dizilerde öpüşme, yakınlaşma sahnesi olduğunda ne diyor?

Cemre Baysel: Önceki işimde böyle bir sahnem vardı (gülüyor). Ben o zaman şehir dışındaydım. Annemle konuşup babam ve ağabeyimi dördüncü bölüm için hazırlaması gerektiğini söylemiştim. Dördüncü bölümde yayımlanacak olan sahne, o akşam izlediğimiz bölümün sonuna alınmıştı...

E, ne oldu?

Cemre Baysel: Ağabeyim ve babam televizyonu kapatıp odalarına gitmişler. Bir daha da bu konuda konuşulmadı (gülüyor). Şu an için öyle bir sahnemiz de yok zaten!

Her gün bir dizi başlıyor. Neden sizin işinizi izleyelim?

Aytaç Şaşmaz: Bir şeyi mutlu, huzurlu ve o an oradaysan güzel yaparsın. Aklın başka yerdeyse, ayakların geri geri gidiyorsa o iş olması gerektiği gibi olmaz. Biz sete koşarak gidiyoruz. Setin içinde gerçekten çok mutluyuz. İçimizdeki bu güzel enerji eminim ki seyirciye de yansıyacaktır.

AYTAÇ ŞAŞMAZ:  SİMİT, KÖFTE, SU SATMIŞLIĞIM VAR

Senin hikayen nasıl başlıyor Aytaç?

Annem ev hanımı. Babam ayakkabıcı ve şehirlerarası iç hatlarda şofördü. Manisa'daydım. Lise 1'de okulun saygılı haylazlarındandım. Ama derslerim kötü bile olsa hocalarımın kanaat notları hep çok yüksek olurdu, sağ olsunlar 'çok saygılı' derlerdi.

Peki ne oldu lisede?

Bir gün edebiyat hocası geldi (Tülay İnce). "Okulda yakışıklı arıyorduk, seni gösterdiler. Tiyatroya geliyorsun" dedi. Ben o ara gitar dersleri alıyor, şarkıcı olmak istiyordum. Tiyatro kolundakilerin olduğu sınıfa bir girdim, herkesin yüzü düştü.

Neden?

Bu ezber yapmaz, provalara gelmez diye düşünmüşler. "Öyle mi" dedim kendi kendime. O sene festivale katıldık, sonraki sene festivalde birinci olduk. Orada başlayan tiyatro oyunculuğu lise boyunca devam etti. Sonra İstanbul'a gitmeye niyetlendim. Fakat ailem istemedi.

ŞÖHRETİ YOK SAYIYORUM

Ne yaptın?

Ben kimseyi dinlemem ve kafamın dikine giderim. Kimse bana inanmıyordu ama ben kendime inanıyordum.

Üniversite ne oldu?

Haliç Üniversitesi'ni yüzde 50 bursla kazandım. Ama o para bende yoktu. Manisa'da simit, köfte, su satmışlığım bile vardır. Kendi paramı kazanmayı biliyordum. İstanbul'da da çalıştım, garsonluk yaptım.

Nasıl keşfedildin?

Beşiktaş'ta bir kafede hem baristalık, hem garsonluk yapıyordum. O sırada ajansa kaydolmuştum. 17 yaşımda bir reklam teklifi geldi. Çok minik paraydı ama kendimi zengin gibi hissediyordum. Garsonluğa devam ettim. 'Kötü Çocuk' filmine dahil oldum, oradaki yönetmenim Yağız Alp Akaydın 'Söz' dizisine adım atmama vesile oldu.

Beş yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

'Superman'i canlandırmak istiyorum. Belki Türkiye'de yapılır, belki de yurtdışında kendimi gösteririm.

Şöhretin yıpratıcı taraflarından korunmak için neler yapıyorsunuz?

Yok sayıyorum. Yalan bir dünya. İşin olur, milyonlar izler; işin yoksa yoksun. Bu yüzden orta çizgide yürümelisin ki kendi hayatında olabilesin.

CEMRE BAYSEL: SOKAKTA GÖZLER BANA KAYINCA GERİLİYORUM

Seni tanımayanlara birkaç kelimeyle kendini nasıl anlatırsın?

Doğalım, düzüm. İçimden ne geliyorsa öyleyim. Hesap, kitabım yok.

İzmir'de doğduğunu okudum. Devamını anlatır mısın?

Annem ev hanımı, babam marangoz. Benden 5 yaş büyük bir ağabeyim var. Güzel, akraba ilişkileri olan kuvvetli bir ailede büyüdüm.

Resim okuyormuşsun...

Evet. Babam mesela bir mutfak yapacak, onun çizimini yapardı. Ben 6 yaşımda onu beğenmez, yeniden çizerdim. Çok hoşuna giderdi. Onun üzerine notlarını alırdı. Halam da gelinlik tasarımcısıydı. Ona özenip gelinlik çizmeye başladım. Resim öğretmenimin dikkatini çektim. Onun teşvikiyle güzel sanatlar lisesine girdim. Mutluydum. Sonra Ege Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümüne girdim. İkinci sınıfta dondurdum. Çünkü devreye iş girdi.

Çizim yaparken o kadar mutluysan oyunculuk nereden çıktı?

Halamın gelinlik mağazası açılışı vardı. Ben de moda tasarımcısı olacağım ya, onun yanındaydım. Modeller ve ajansın yöneticisi gelmişti. Bana orada ajansa yazılmam için teklif geldi. 2-3 tane güzel fotoğrafım olur diye düşünüp gidip kaydoldum. İş teklifleri gelmeye başladı ama hepsi İstanbul'daydı. O yüzden hiçbirini değerlendirmedim. Sonra İzmir'de çekilecek 'Yeşil Deniz' dizisi için teklif gelince şansımı denemek istedim. 16 yaşındaydım, çok heyecanlıydım. İlk deneme çekimimi yaptım ve rolü kaptım. Bu iş biter, sonra resim yapmaya devam ederim diye düşünürken teklifler sürdü. Sonra ne bu sektör beni bıraktı ne de ben onu bırakmak istedim…

Ailen tek başına İstanbul'da yaşamana kolay izin verdi mi?

Babam set için her haber geldiğinde "Çocuğun hayatı kalmadı. Bu işin saati yok, okula gidemiyor" diye üzülür, kızardı. Ama sonra beni ekranda görünce "İyi ki olmuş" dedi. İstanbul'da da zaten bir bekar hayatı yaşamıyorum. Ailem sürekli gelip gidiyor.

Beş yıl sonrasını düşününce  kendini nerede görüyorsun?

Çok güzel bir kariyerim olsun ama kişilik olarak aynı kalayım istiyorum. "Değişti, bozuldu" demesinler. Kastettiğim şey başarılı olmak, insani yönümü de koruyup geliştirmek; popüler olmak değil.

Tanınmak  korkutucu mu?

Rahatımın bozulmasından, kısıtlanmaktan korkuyorum. Sokakta rahatça gezeyim istiyorum. Bir-iki göz bana kaydı mı geriliyorum.

HANDE ATAİZİ: DÜŞÜŞLERİMDEN MAZOHİST BİR KEYİF ALIYORUM

'Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet'in bu haftaki konuğu Hande Ataizi: "Bu hayatta bir tek kendime güveniyorum. Savaşçı olduğumu düşünüyorum. Engelleri aşmak, bir şeyleri zorluklarla başarmaktan mutlu oluyorum. Düşüşlerimden de mazohist bir şekilde keyif alıyorum."  'Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet'in yeni bölümleri her cuma saat 14.00'te Hürriyet YouTube kanalında!

Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı
  01:09 Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı

  Uğur Dündar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Duygu Nebioğlu ve Dilara Gülatan'ın kendisine yönelik iddialarıyla ilgili haberlere yayın yasağı kararı aldırdığını belirtti. Dündar, daha önce yaptığı açıklamada babalık durumunun olmadığının Adli Tıp Kurumu tarafından ispatlandığını söylemişti. Mahkeme tarafından çıkarılan yayın yasağı kararı nedeniyle Dündar, iddiaları ve belgeleri şimdilik açıklamadığını belirtti.

 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?
  23:10 Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?

  Ömer, öğrendiği gerçekle neye uğradığını şaşırır. İpuçları onu doğru yola götürür. Büyük sırrı öğrendiğinde planladığı hamleleri rafa kaldırmak zorunda kalır. Kambur'un elinde zor durumda olan Korkut ve Pehlivan, pes etmeden kurtuluş yolu bulmaya çalışırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Neslihan'ın, Ömer'e güveni sonsuzdur. Ömer de Neslihan'ın vatanı için babasından bile vazgeçeceğine emindir. Gerçekler ortaya çıktıkça zor kararlar alan Ömer'in amacı bellidir. Karşısındaki kim olursa olsun, önce vatanı için hareket edecektir.

 • Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti
  21:10 Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti

  Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ün Ateşe Düştüm şarkısını taklit ettiği bir video paylaştı. Gökbakar'ın paylaşımına Morgül kahkaha emojileriyle karşılık verdi.

 • İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'
  21:09 İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'

  İzel, kendi adlarını verdikleri müzik grubuyla bir döneme damga vuran Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile 2022'de yeniden bir araya gelmişti. Ancak grup, bayramda Kıbrıs'ta verdikleri konserin ardından tekrar dağılma kararı aldı. İzel, 'Aramızda Kalmasın' programında yaptığı açıklamada, ayrılığın gerekçesini Ercan'ın tavrıyla ilişkilendirdi ve 'Mutsuzum' diyerek ayrıldığını söyledi.

 • Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı
  20:33 Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı

  Müzisyen, besteci ve söz yazarı Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma programıyla anıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül ve birçok MESAM üyesi sanatçı, Özdemiroğlu'nun ailesi ve yakınları da anma programına katıldı. Türk pop müziği parçaları ve film müzikleriyle tanınan Özdemiroğlu, 20 Nisan 2016'da 73 yaşında hayatını kaybetmişti.

 • Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı
  19:09 Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı

  Türk müziğinin önemli isimlerinden Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında düzenlenen anma töreniyle saygıyla anıldı. Sanatçının eşi Hepgül Özdemiroğlu, çocukları ve MESAM üyeleri törene katıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül, Atilla Özdemiroğlu'nun müziğin birçok farklı dalında sayısız hit esere imza attığını belirterek onu saygı ve minnetle andıklarını ifade etti. Özdemiroğlu, özellikle Sezen Aksu'nun pop müziğindeki başarısında önemli bir rol oynamıştı.

 • Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu
  17:18 Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu

  Sakla Beni dizisinde yer alan oyuncu Şeyda Akova Balcıoğlu, Melis Yaşar'ın konuğu oldu. Balcıoğlu, dizide canlandırdığı 'Afife' karakterini anlattı. Karakterin yaşadığı zorlukları ve hataları anlatan Balcıoğlu, toplumun hatalara tahammülü olmadığını belirtti. Ancak herkesin gençlik döneminde hata yaptığını ve karakteri anlamak gerektiğini vurguladı.

 • Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti
  17:12 Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti

  Azerbaycan'ın ünlü sanatçılarından Cavanşir Mammadov, 70 yaşında evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mammadov'un birçok eseri bulunuyordu ve 2005 yılında Azerbaycan Devleti tarafından 'Emektar Artist Ünvanı'na layık görülmüştü. Ünlü şarkıcı Doğuş'un eşi Hoşgedem Hidayetkızı, Mammadov'un ölüm haberini duyduğunda büyük üzüntü yaşadığını belirtti ve onun değerli bir sanatçı olduğunu vurguladı.

 • Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti
  17:11 Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti

  Hasan Can Kaya, hastane ekibi tarafından beş saat süren acil bir ameliyata alındı. Operasyon başarılı geçti ve sağlık durumu iyi. Ünlü komedyen, birkaç gün hastanede istirahat edecek ve ABD turnesini ileri bir tarihe erteleyeceği duyuruldu.

 • Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu
  17:10 Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu

  Gripin'in solisti Birol Namoğlu, İstanbul konserinde seyircilere 'Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar' diyerek selamlama yaptı. Grup, 2 saat boyunca hit şarkıları ve proje albümlerinden parçalarla seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gripin, Trabzon, Ankara ve Kayseri konserleriyle turnesine devam edecek.


Advertisement