O ünlüler rahat bir nefes aldı: Thodex reklamında oynadıkları için haklarında suç duyurusu yapılmıştı, takipsizlikle sonuçlandı - Son Dakika

O ünlüler rahat bir nefes aldı: Thodex reklamında oynadıkları için haklarında suç duyurusu yapılmıştı, takipsizlikle sonuçlandı

09.04.2022 15:58

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'dolandırıcılık' suçuna iştirak iddiasıyla yürütülen soruşturmada; aralarında Pınar Deniz, Mine Tugay, Pelin Karahan, Edis, Eda Ece, Özge Ulusoy gibi isimlerin de bulunduğu 17 kişinin, Thodex'in reklam filminde oynamalarının suç unsuru niteliğinde olmadığı belirtildi. Karar, takipsizlikle sonuçlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Thodex kripto para borsası üzerinden dolandırıcılık yapıldığı iddiası üzerine yürütülen soruşturmada, aralarında firari Faruk Fatih Özer'in de bulunduğu 6'sı tutuklu 21 şüpheli hakkında 40 bin yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

REKLAMINDA OYNAYAN İSİMLERİN DE BAŞI DERDE GİRDİ

Thodex'ten kripto para satın alarak mağdur olduğunu öne süren bazı mağdurlar da reklamını yaparak güven duymalarına neden oldukları gerekçesiyle kimi ünlüler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında takipsizlik kararı verildi

17 ÜNLÜ HAKKINDA TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKTI

Bunun üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının 17 kişi hakkında "dolandırıcılık" suçuna iştirak ettikleri iddiasıyla yürüttüğü soruşturma takipsizlikle sonuçlandı. Buna göre, Thodex'in lüks araçlarla reklamını yapan Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Simge Sağın, Özge Ulusoy, Selin Şekerci, Pelin Karahan, Zeynep Tuğçe Bayat, Gökçe Bahadır, Gaye Turgut Evin, Eda Ece, Barış Kılıç, Edis, Gökçe Yıldız, Necip Memili ve Melisa Döngel'in insanlara güven duygusu vermeleri üzerine bu platforma yatırım yapıldığı anlatıldı.

Suç duyurusunda, yine ekonomist Ercan Öz'ün Thodex'e destek vermesinin de birçok kişinin bu firmaya yatırım yapmasına neden olduğu ifade edildi.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında takipsizlik kararı verildi

"YÖNETİCİLERLE HERHANGİ BİR BAĞLANTILARI YOK"

Takipsizlik kararında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne, ünlü olarak tabir edilen kişilerin Thodex isimli kripto para borsası, kurucusu ve yöneticileriyle ilgili irtibat, bağlantı ve suç unsuru teşkil eden eylemlerinin araştırılmasının istendiği anlatıldı.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında takipsizlik kararı verildi

Kararda, emniyetten gelen cevap yazısına değinildi. Emniyetin yazısında, "Gönderilen ihbar dilekçesine istinaden Thodex isimli soruşturmanın yürütüldüğü dosyanın incelenmesinde gerek yakalanan şüphelilerin ifadeleri gerek zanlıların banka hesapları gerekse ünlü diye tabir edilen kişilerin Thodex isimli firmayla bağlantıları kontrol edildiğinde Thodex isimli yapı ve örgütle herhangi bir illiyet bağlarının olmadığı anlaşılmıştır" değerlendirmesi yer aldı.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında takipsizlik kararı verildi

"REKLAMLARDA OYNAMAK SUÇ DEĞİL"

Takipsizlik kararında, MASAK'tan gelen rapora göre de ismi geçen kişiler hakkında atılı suça iştirak ettiklerine dair herhangi bir eylemlerinin yer almadığı bilgisine yer verildi. Kararda, adı geçen kişilerin, Thodex'in reklam filminde oynamalarının dışında başka bir bağlarının olmadığı vurgulanarak, bu kişilerin firmanın reklam filminde yer almaları şeklindeki eylemlerinin tek başına suç unsuru niteliğinde olmadığı belirtildi.

YORUMLAR
500
Karabük'te otomobilin tekerleğine giren yılan çıkarıldı Karabük'te otomobilin tekerleğine giren yılan çıkarıldı EGM'den 'e-posta' dolandırıcılığı uyarısı EGM'den 'e-posta' dolandırıcılığı uyarısı Kocaeli'de şehit mezarlarını tahrip eden sanığın yargılanması sürüyor Kocaeli'de şehit mezarlarını tahrip eden sanığın yargılanması sürüyor

Son Dakika Magazin O ünlüler rahat bir nefes aldı: Thodex reklamında oynadıkları için haklarında suç duyurusu yapılmıştı, takipsizlikle sonuçlandı - Son Dakika


Advertisement