Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Muhtarlık haberleri, Muhtarlık son dakika, son dakika Muhtarlık

Son Dakika Muhtarlık Haberleri

Son dakika Muhtarlık haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son muhtarlık haberleri anında burada.


 • 13:40 Bilecik'ten İstanbul'a Marul Gönderimi

  Bilecik'ten İstanbul'a Marul Gönderimi Bilecik'in Söğüt ve İnhisar ilçelerinde üretilen marullar, çevredeki büyükşehirlere gönderiliyor. İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde kışlık sebze ihtiyacını karşılayan marullar, tarla ve seralardan hasat ediliyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 16:18 Seferihisar Belediyesi Deprem Tatbikatı Gerçekleştirdi

  Seferihisar Belediyesi Deprem Tatbikatı Gerçekleştirdi Seferihisar Belediyesi, olası bir deprem anında yapılması gerekenleri uygulamak için tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikatta belediye çalışanları ve çevredeki vatandaşlar da yer aldı. Tatbikat senaryosu kapsamında tahliye, arama kurtarma ve yangın müdahalesi gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 19:49 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kentsel dönüşüm)Yeni kanunla getirilen düzenlemelerde herhangi bir rant sağlama amacı veya hak sahiplerinin başka bölgeye...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Kentsel dönüşüm)Yeni kanunla getirilen düzenlemelerde herhangi bir rant sağlama amacı veya hak sahiplerinin başka bölgeye... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kentsel dönüşüm)Yeni kanunla getirilen düzenlemelerde herhangi bir rant sağlama amacı veya hak sahiplerinin başka bölgeye gönderilmesi söz konusu değildir"

 • 06.12.2023 06 Ara 19:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kentsel dönüşüm konusu Türkiye için tartışmasız bir beka meselesidir.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kentsel dönüşüm konusu Türkiye için tartışmasız bir beka meselesidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kentsel dönüşüm konusu Türkiye için tartışmasız bir beka meselesidir.

 • 06.12.2023 06 Ara 19:27 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi ile süreç yönetilecek"

 • 06.12.2023 06 Ara 12:16 Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocamaman, Ketenciler Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulundu

  Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocamaman, Ketenciler Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulundu Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocamaman, Ketenciler Kültür Merkezi'nin yapımını tamamladı ve merkezi inceledi. Merkez, 2 bin 955 metre kare alanda hizmet verecek ve çeşitli sosyal ve kültürel alanlara sahip olacak.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:38 Lüleburgaz Belediyesi'nin "Sevgi Mağazası" 2 Bin 140 Vatandaşa Kıyafet Desteği Sağladı

  Lüleburgaz Belediyesi'nin 'Sevgi Mağazası' 2 Bin 140 Vatandaşa Kıyafet Desteği Sağladı Lüleburgaz Belediyesi’nin 2021 yılında “İyilik elden ele” sloganıyla ihtiyaç sahibi aileler için hizmete sunduğu Sevgi Mağazası, bugüne kadar 2 bin 140 vatandaşa 30 bin adede yakın kıyafet desteği sağladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 20:48 Alper Taşdelen, Çankaya Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvurdu: "Benim Sadece Bir Patronum Var, Halkımdır. Halkıma Hizmet Ederim"

  Alper Taşdelen, Çankaya Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvurdu: 'Benim Sadece Bir Patronum Var, Halkımdır. Halkıma Hizmet Ederim' Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanları olarak hep uyumlu çalıştık. Bazı yerlerde olduğu gibi ilçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı itişmesi kakışması Ankara'da olmadı. Çünkü biz 25 yıl sonra aldığımız Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Mansur Başkanımız için, başarısı için elimizi de gövdemizi de ortaya koyduk. Biz atamızdan, babamızdan gördüğümüz gibi siyaseti, duruş, tutarlılık, doğruluk, dürüstlük ve çalışkanlık üzerinden yapan insanlarız. Benim müteahhidim yok, benim taşeronum yok, benim ağa babam yok, benim başımda biri yok. Benim sadece bir patronum var, halkımdır. Halkıma hizmet ederim. Rant için değil halk için çalışırız ve aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:40 TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye'nin kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermesi tarihi bir dönüm noktasıdır

  TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye'nin kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermesi tarihi bir dönüm noktasıdır TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 89. yıl dönümü programında konuştu. Kurtulmuş, Türkiye'nin kadınlara seçme ve seçilme hakkını vermesinin tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:26 Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kuruköprü Sosyal Tesisini İnceledi

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kuruköprü Sosyal Tesisini İnceledi Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kuruköprü Mahallesinde yapılan sosyal tesisin tamamlanmasının ardından incelemelerde bulundu. Başkan Yalçın, tesisin güzelliğini vurgularken, muhtar Bilal Yardım da teşekkürlerini iletti.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:41 Balıkesir Sındırgı'da Yeni Cami İbadete Açıldı

  Balıkesir Sındırgı'da Yeni Cami İbadete Açıldı Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde Pürsünler kırsal mahallesinde, mahalle halkının ve hayırsever vatandaşların destekleriyle 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni cami ibadete açıldı. Eski caminin yerine çok amaçlı salon, gasilhane, tuvalet gibi donatılara sahip yeni cami yapıldı. Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Gökçe Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve diğer yetkililer katıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:22 Deniz Yücel: "2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik.

  Deniz Yücel: '2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Bugünkü PM toplantımızda, 659 seçim çevresine esas olmak üzere, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 10’uncu, Siyasi Partiler Kanunu'nun 37’nci ve Tüzüğümüzün 55’inci maddeleri uyarınca; tüm seçim çevrelerinde ve tüm seçim türlerinde aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre, ‘Örgüt Denetiminde Ön Seçim’, ‘Örgüt Denetiminde Basit Aday Yoklaması’ ve ‘Örgüt Denetiminde Genişletilmiş Aday Yoklaması’ adıyla eğilim yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verilmiştir. Öncelikle 'ön seçim’ diyoruz. Örgütlerimize bu konuda yetki veriyoruz. Ön seçim yapılamayan yerlerde, örgüt görüşleri doğrultusunda, memnuniyet anketleriyle, aday profili belirleme süreçleriyle aday adaylarının toplumsal karşılığını ölçerek çoklu adayların teke indirilmesi ve bunların içerisinden mümkün olduğu kadarıyla kadın adayların tercih edilmesi yönünde bir irademiz olduğunu da paylaşmak istiyorum. 2019’da, ‘Mart’ın sonu bahar olacak’ dedik, ülkemizin birçok köşesine baharı getirdik. 2024’te de ‘Baharın tüm çiçekleri Türkiye’yi saracak’ diyoruz” dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:18 CHP'li Yücel: En az bin seçim çevresinde ön seçim yapılacak

  CHP'li Yücel: En az bin seçim çevresinde ön seçim yapılacak CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, "Aday Saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre Örgüt Denetiminde Ön Seçim, Örgüt Denetiminde Basit Aday Yoklaması ve Örgüt Denetiminde Genişletilmiş Aday Yoklaması adıyla Eğilim Yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verilmiştir.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:41 CHP Sözcüsü Deniz Yücel, HEDEP'in yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin açıklama yaptı

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, HEDEP'in yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin açıklama yaptı CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (HEDEP) yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin, 'Genel Başkanımız yarınki grup toplantısında gerekli cevabı verecek' dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:32 CHP Sözcüsü Yücel, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Sözcüsü Yücel, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması CHP Sözcüsü Deniz Yücel yerel seçimlere ilişkin, "Tüm seçim çevrelerinde ve tüm seçim türlerinde aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre 'örgüt denetiminde ön seçim', 'örgüt denetiminde basit aday yoklaması' ve 'örgüt denetiminde genişletilmiş aday yoklaması'...

 • 04.12.2023 04 Ara 17:26 "Engelsiz Yaşam Hayalim" Resim Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

  'Engelsiz Yaşam Hayalim' Resim Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Engelsiz Yaşam Hayalim" resim yarışmasının kazananlarına ödülleri verildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, engelli vatandaşların hayatına katkı sağlama noktasında Samsun'un örnek bir şehir olduğunu belirtti. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini törenle aldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:10 DOWN SENDROMLU GENÇLERİN DANSI BEĞENİ TOPLADI

  DOWN SENDROMLU GENÇLERİN DANSI BEĞENİ TOPLADI SAMSUN'da Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Engelsiz Yaşam Hayalim' konulu resim yarışmasında down sendromlu gençlerden oluşan halk oyunları ekibinin sahnelediği zeybek ve dans gösterileri büyük beğeni topladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:23 Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

  Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Aksoy, mesajında, Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının tanınması ile ilgili çalışmaların Atatürk döneminde başladığını ve Türk kadınlarının haklarının ilerlemesi için mücadele etmelerinin önemine vurgu yaptı.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:41 Nevşehir Belediye Başkanı 2000 Evler Mahallesi'nde incelemelerde bulundu

  Nevşehir Belediye Başkanı 2000 Evler Mahallesi'nde incelemelerde bulundu Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 2000 Evler Mahallesi'nde belediye ekiplerinin çalışma alanlarında incelemelerde bulundu. Savran, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve vatandaşlarla sohbet etti. Ayrıca, mahalledeki çocuklara hediye dağıttı.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:17 AK Parti Kadın Kolları Başkanı Keşir, yerel seçimlerde kadınlara adaylık çağrısında bulundu Açıklaması

  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Keşir, yerel seçimlerde kadınlara adaylık çağrısında bulundu Açıklaması AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, yerel seçimlerde kadınlara her kademeden aday olmaları çağrısında bulundu.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:36 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Cumhuriyet'in 100. Yılında Kadın Hakları Buluşması"nda konuştu Açıklaması

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici 'Cumhuriyet'in 100. Yılında Kadın Hakları Buluşması'nda konuştu Açıklaması Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kadına şiddet olaylarının tüm dünyada, insanlığın mutluluğunun ve huzurunun önündeki en önemli engellerden biri olduğunu belirterek, kadına yönelik şiddete ilişkin cezaların gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:24 Narlıdere'de yılın son meclisi gerçekleştirildi

  Narlıdere'de yılın son meclisi gerçekleştirildi Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere'nin geleceği için ciddi bir yol aldıklarını ve ilçenin geleceğine iz bıraktıklarını belirtti. Meclis toplantısında muhtarlık yardım ödeneğinin artırılması da görüşüldü.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:55 YSK, 31 Mart 2024 Seçimlerinde Yeni Köy Oluşturacak Kararını Verdi

  YSK, 31 Mart 2024 Seçimlerinde Yeni Köy Oluşturacak Kararını Verdi YSK, 1 Ocak 2024 ile oy verme günü olan 31 Mart 2024 arasında yeni köy oluşturacak, köyü bölerek yeni oluşumlar doğuracak, köyün idari bağlılığını ve ilçeler arası sınırlarını değiştirecek idari kararlar ile halk oylamalarının 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde dikkate alınmamasına karar verdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 08:55 Seçim takvimi Resmi Gazete'de

  Seçim takvimi Resmi Gazete'de Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için hazırlanan takvim kapsamında seçimin başlangıç tarihi 1 Ocak 2024 olarak belirlendi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:51 Tepebaşı Belediyesi Muhtarlar Arası Dart Turnuvası

  Tepebaşı Belediyesi Muhtarlar Arası Dart Turnuvası Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği muhtarlar arası dart turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Ahmet Ataç'ın atışıyla başlayan turnuvada birinciliği Hacıalibey Muhtarı Selma Yavaş kazandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 09:35 Sorgun'da çiftçiler cep telefonlarıyla icmal listelerini kontrol edebiliyor

  Sorgun'da çiftçiler cep telefonlarıyla icmal listelerini kontrol edebiliyor Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen uygulama ile çiftçiler, icmal listelerini askıya gitmeden cep telefonlarıyla kolaylıkla kontrol edebiliyor. Sorgun'da bir günde 4 bin 800 çiftçi uygulamadan yararlandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:31 Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Karamürsel'de muhtarlarla toplantıda

  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Karamürsel'de muhtarlarla toplantıda Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Karamürsel ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. Muhtarların ihtiyaçları ve sorunları ele alındı ve taleplerin yerine getirilmesi için talimat verildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:09 İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • 27.11.2023 27 Kas 19:01 Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP'den 3. kez aday adayı oldu

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP'den 3. kez aday adayı oldu Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP'den 3. kez belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Atabay, adaylık tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, geçmiş dönemdeki çalışmalarını anlattı ve destek istedi.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:15 Kocaispir hayata geçirdiği projeleri meclis üyelerine anlattı

  Kocaispir hayata geçirdiği projeleri meclis üyelerine anlattı Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, görev süreci boyunca hayata geçirilen proje ve yatırımları meclis üyelerine bizzat tanıttı.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:08 CHP'li Nazımiye Belediye Başkanı Kırmızıçiçek, topa tuttuğu partisinden istifa etti

  CHP'li Nazımiye Belediye Başkanı Kırmızıçiçek, topa tuttuğu partisinden istifa etti Tunceli'nin Nazımiye İlçe Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, yaptığı zehir zemberek açıklamayla partisinden istifa etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:28 Mersin'de sel ve fırtına önlemleri alındı

  Mersin'de sel ve fırtına önlemleri alındı Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ ekipleri, kuvvetli rüzgar, fırtına ve sağanak yağışlara karşı tedbirlerini aldı. Acil durum ekipleri hazır beklerken, Kriz Masası da olası olumsuzlukları yönetecek. Vatandaşlar Alo 185 ve Teksin üzerinden yardım talep edebilecek.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:45 İŞKUR, İş Arayan Gençlere İş Fırsatı Sunmak İçin Stantlar Açacak

  İŞKUR, İş Arayan Gençlere İş Fırsatı Sunmak İçin Stantlar Açacak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), ülke genelinde açacağı stantlarla iş arayan gençlere iş fırsatı sunarak istihdamın artırılmasına destek olacak. İŞKUR, valilik, belediye, üniversite gibi işlek noktalarda stantlar kurarak vatandaşlarla iletişime geçecek ve Kurum hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacak. Bu sayede İŞKUR'un hizmetlerine daha fazla vatandaşın erişmesi ve iş arayanlar ile açık işlerin eşleştirilmesine katkı sağlanacak.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:51 Lüleburgaz'da Bisiklet Taksileri 7 Ayda 4 Bin 656 Kişiye Ücretsiz Hizmet Verdi

  Lüleburgaz'da Bisiklet Taksileri 7 Ayda 4 Bin 656 Kişiye Ücretsiz Hizmet Verdi Lüleburgaz Belediyesi tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı'nın (IPA) Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında uygulamaya konulan bisiklet taksileri, 7 aylık süreçte 4 bin 656 kişiye ücretsiz hizmet sağladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:41 Ordu'da Kahverengi Kokarca İle Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

  Ordu'da Kahverengi Kokarca İle Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kahverengi kokarca ile mücadele çalışmaları kapsamında 2 ayda 33 bin hanede ilaçlama yapıldı. Ayrıca 385 adet eğitim toplantısı düzenlendi.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:25 Odunpazarı Belediyesi Sevinç Mahallesi'nde yeni halk merkezini açıyor

  Odunpazarı Belediyesi Sevinç Mahallesi'nde yeni halk merkezini açıyor Odunpazarı Belediyesi, Sevinç Mahallesi'nde 18. halk merkezini hizmete açıyor. Sevinç Halk Merkezi, 26 Kasım Pazar günü saat 14.00'te gerçekleştirilecek törenle açılacak. Halk merkezi binasında taziye evi, muhtarlık ve doktor odası da bulunuyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergilediklerini belirtti ve tüm hemşehrileri açılış törenine davet etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 09:25 Edirne Valisi Yunus Sezer, Meriç ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Meriç ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi Edirne Valisi Yunus Sezer, Meriç ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek yapılan çalışmaları değerlendirdi. Toplantıda, köylerin temel ihtiyaçlarının giderilmesinin ardından gelir getirebilecek projelere odaklanılacağı belirtildi. Ayrıca, ilçedeki toplantı salonu ve su deposu bakım onarımı tamamlandı, çöp konteynerleri köylere teslim edildi ve köy konaklarının bakımı yapıldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:00 Esenyurt Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Kadınlara Rahim Ağzı Kanseri Taraması Yapıyor

  Esenyurt Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Kadınlara Rahim Ağzı Kanseri Taraması Yapıyor Esenyurt Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, rahim ağzı kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla kadınlara Rahim Ağzı Kanseri Tarama Testi (HPV) uyguluyor. Mobil sağlık noktaları kurulan muhtarlık binalarında uzman doktorlar tarafından testler yapılıyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 10:17 Tarsus Belediyesi, Şiddetli Yağış ve Fırtına Sonrası Müdahale Etti

  Tarsus Belediyesi, Şiddetli Yağış ve Fırtına Sonrası Müdahale Etti Tarsus Belediyesi ekipleri, kent genelinde meydana gelen şiddetli yağış ve fırtına sonucunda oluşan hasarlara anında müdahale etti. Fen İşleri Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, koordineli bir şekilde çalışarak mağduriyet yaşanan bölgelerde tahribatları giderdi. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, vatandaşların mağduriyetini en aza indirmek için gece boyunca çalıştıklarını belirterek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • 18.11.2023 18 Kas 15:29 AK Parti Genel Başkanvekili Ala, Bursa'da "Muhtarlık Yönetişim ve Etkileşim Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  AK Parti Genel Başkanvekili Ala, Bursa'da 'Muhtarlık Yönetişim ve Etkileşim Toplantısı'nda konuştu Açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, "Başından beri söylüyoruz: Filistin'de Filistinlilerin bir devleti olacak ve Filistinliler kendi devletlerini yönetecekler.

 • 18.11.2023 18 Kas 10:57 Çankaya Belediyesi 2023 Sezonunda Yatırımlarını Halkın Hizmetine Sundu

  Çankaya Belediyesi 2023 Sezonunda Yatırımlarını Halkın Hizmetine Sundu Çankaya Belediyesi, 123 mahallede vatandaşların istek ve taleplerini koordineli bir biçimde yerine getirerek 2023 yılı sezonunda kapsamlı çalışmalar yaptı. Belediye, asfalt serimi, kaldırım yapımı, merdiven inşası gibi birçok alanda hizmet verdi. Ayrıca, muhtarlık binaları, okullar, camiler, aile sağlığı merkezleri ve taksi durakları gibi ortak kullanım alanlarında da bakım ve tadilat çalışmaları gerçekleştirdi.

 • 18.11.2023 18 Kas 10:41 Adana Büyükşehir Belediyesi Yüreğir İlçesi'nde Levent Köprüsü'nü Hizmete Açtı

  Adana Büyükşehir Belediyesi Yüreğir İlçesi'nde Levent Köprüsü'nü Hizmete Açtı Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir İlçesi'nde yapılan Levent Köprüsü'nü düzenlenen törenle hizmete açtı. Başkan Zeydan Karalar, köprünün yapımının ardından bölgede yapılacak diğer önemli hizmetleri de müjdeledi. Açılış töreninde sanatçı Arif Ceylan da konser verdi.

 • 18.11.2023 18 Kas 10:11 Çiftçi Kayıt Sistemi'nde İtirazlara Mirasçılık Belgesi Şartı

  Çiftçi Kayıt Sistemi'nde İtirazlara Mirasçılık Belgesi Şartı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kapsamında intikali yapılmamış araziler için taahhütnameyle gerçekleştirilen başvurulara itiraz edilmesi durumunda, mirasçılık belgesi istenecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, çiftçilere ait tarımsal faaliyetlerin kayıt altına alınması için kurulan ÇKS'nin kullanılmasına ilişkin usul ve esasları belirliyor. Değişiklikle, çiftçilerin ÇKS'ye kayıt olması, kontrollerin yapılması ve sistemin güncellenmesine ilişkin esaslar düzenlendi.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:35 Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muhtarlarla Fikir Alışverişinde Bulundu

  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muhtarlarla Fikir Alışverişinde Bulundu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'daki muhtarlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda, su sıkıntısı ve yol yapım çalışmaları gibi konular detaylı olarak ele alındı. Başkan Aras, muhtarların talep ve isteklerini dinleyerek ilgili birimlere talimatlar verdi.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:15 MASKİ Gördes Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı

  MASKİ Gördes Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes'te yapılacak olan 1 milyar 420 milyon liralık altyapı projesinin halka tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda proje detayları paylaşıldı ve vatandaşların soruları cevaplandırıldı.

 • 16.11.2023 16 Kas 22:05 MASKİ Gelenbe Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı

  MASKİ Gelenbe Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı MASKİ Genel Müdürlüğü, Muradiye ve Gördes ile birlikte Kırkağaç Gelenbe'de yapılacak olan ve 1 milyar 420 milyon lira yatırım bedeline sahip olan altyapı projesinin Gelenbe ayağı için halka tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda proje detayları paylaşıldı ve merak edilen sorular cevaplandırıldı.

 • 15.11.2023 15 Kas 13:01 Odunpazarı Belediyesi Sevinç Mahallesi'nde yeni halk merkezini açıyor

  Odunpazarı Belediyesi Sevinç Mahallesi'nde yeni halk merkezini açıyor Odunpazarı Belediyesi, Sevinç Mahallesi'nde bulunan 18. halk merkezini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Halk merkezi binasında taziye evi, muhtarlık ve doktor odası da bulunuyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergilediklerini belirtti ve halk merkezinin kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

 • 15.11.2023 15 Kas 10:53 Bilecik Valisi Şefik Aygöl Muhtarlarla Buluştu

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl Muhtarlarla Buluştu Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Osmaneli ilçesine giderek muhtarlarla bir araya geldi. Vali Aygöl, Osmaneli Muhtarlar Derneği'nde düzenlenen toplantıda muhtarlara teşekkür etti ve vatandaşların taleplerine her zaman öncelik verileceğini belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 09:36 Vali Yavuz'dan Gebze'nin mahallerine ziyaret

  Vali Yavuz'dan Gebze'nin mahallerine ziyaret Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze ilçesine bağlı Mudarlı, Ovacık, Kadıllı, Cumaköy, Mollafenari ve Denizli mahallelerini ziyaret etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 14:43 Yozgat'ta, Çiftçi Kayıt Sistemi'nde Kaydı Olan Emekli Çiftçiler, 5 Bin Lira İkramiye Verilmemesine Tepki Gösterdi: "Bir Tane 18 Dönüm Yer Var. O...

  Yozgat'ta, Çiftçi Kayıt Sistemi'nde Kaydı Olan Emekli Çiftçiler, 5 Bin Lira İkramiye Verilmemesine Tepki Gösterdi: 'Bir Tane 18 Dönüm Yer Var. O... Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı emekli çiftçiler hariç emeklilere bir defaya mahsus verilecek olan 5 bin lira ikramiyenin hesaplara yatırılmaya başlanıldığını, çalışan emekliler gibi çiftçi emeklilerinde bu kapsam dışı bırakılmasının yanlış bir karar olduğunu söyledi. Emekli Hasan Hüseyin Biçer ise, “Şu anda ÇKS yaptırıyorum, bir tane 18 dönüm yer var. O yüzden çalışıyor gösteriyor, o yüzden vermediler. Ben emekliyim de ÇKS’dan dolayı 18 dönüm bir tarlamız var, başka da bir şey yok” diye konuştu.

Advertisement