Son dakika Ösym haberleri, Ösym son dakika, son dakika Ösym

Son Dakika Ösym Haberleri

Son dakika Ösym haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ösym haberleri anında burada.


 • 08.12.2022 - 11:07 Mgk Genel Sekreterliği 10 Uzman Yardımcısı Alacak ANKA
  Mgk Genel Sekreterliği 10 Uzman Yardımcısı Alacak Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği, uzman yardımcısı olarak istihdam etmek üzere 10 personel alacağını duyurdu. MGK Genel Sekreterliği'nin yapacağı sözlü sınav için başvurular 19 Aralık-16 Ocak arasında alınacak.

  Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği, uzman yardımcısı olarak istihdam etmek üzere 10 personel alacağını duyurdu. MGK Genel Sekreterliği'nin yapacağı sözlü sınav için başvurular 19 Aralık-16 Ocak arasında alınacak.
  MGK Genel Sekreterliği'nin personel alım ilanı bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Genel Sekreterlik'te açık bulunan 10 uzman yardımcısı kadrosu için yapılacak sözlü sınava, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşıyanlar, üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar, 35 yaşını doldurmamış olanlar, ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSSP8, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP28, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP43 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan.

  Devamını Oku

 • 08.12.2022 - 07:47 Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de AA
  Kamu personeli alım ilanları Resmi Gazete'de Türkiye Yazma Eserler Kurumu 58 sözleşmeli personel, Milli Güvenlik Kurulu 10 uzman yardımcısı, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ise 6 veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı yapacak.

  Türkiye Yazma Eserler Kurumu 58 sözleşmeli personel, Milli Güvenlik Kurulu 10 uzman yardımcısı, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ise 6 veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı yapacak.
  Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre, Türkiye Yazma Eserler Kurumu, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde sözleşmeli 20 koruma ve güvenlik görevlisi, 14 destek personeli ile 24 restoratör istihdam edecek.
  Adaylar, başvurularını 12-26 Aralık'ta "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" internet sitesinden yapacak.
  Başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgiler, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığının internet sitesinde yer alacak.
  Milli Güvenlik Kurulu 10 uzman yardımcısı alacak
  Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği de sözlü sınav sonucuna göre 10 uzman yardımcısı alacak.

  Devamını Oku

 • 07.12.2022 - 14:46 AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meclis'teki görüntülerle ilgili açıklama İHA
  AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meclis'teki görüntülerle ilgili açıklama AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik," Şiddet hiçbirimizin arzu etmeyeceği bir şey. Bu üslup bozulması Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile başladı.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik," Şiddet hiçbirimizin arzu etmeyeceği bir şey. Bu üslup bozulması Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile başladı. Ortaya çıkan arbedede hangi partiden olursa olsun bir vekilin fiziki saldırıya uğraması ve hastaneye gitmesinden üzgünüz içtenlikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

  TBMM'deki bütçe görüşmelerinin ikinci gününde yaşanan kavga ile ilgili konuşan Çelik," Şiddet hiçbirimizin arzu etmeyeceği bir şey. Bu üslup bozulması Kılıçdaroğlu'nun konuşması ile başladı. Ortaya çıkan arbedede hangi partiden olursa olsun bir vekilin fiziki saldırıya uğraması ve hastaneye gitmesinden üzgünüz içtenlikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İşin şiddete varmaması için hakaretten çıkması lazım bazen öyle hakaretler oluyor ki Bu meclisin dünya meclislerinden bir farklı var. Bürün dünyada meclisler kurtuluş savaşından sonra kurulmuş, kurtuluş savaşını TBMM komuta etmiştir.

  Devamını Oku

 • 06.12.2022 - 15:23 Bolu'da ÖSYM sınavlarında kullanılan kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak AA
  Bolu'da ÖSYM sınavlarında kullanılan kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) yerleşkelerinde yapılan sınavlarda kullanılan kırtasiye malzemeleri, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) yerleşkelerinde yapılan sınavlarda kullanılan kırtasiye malzemeleri, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.
  BAİBÜ'den yapılan açıklamada, ÖSYM tarafından üniversitede gerçekleştirilen sınavlardan kalan yaklaşık üç bin adet kullanılmamış kalem, silgi ve kalem açacaklarından oluşan kırtasiye setlerinin muhafaza edildiği kaydedildi.
  Açıklamada, toplanan kırtasiye malzemelerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılması için Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildiği belirtildi.

 • 05.12.2022 - 16:34 Ehliyet sınavında kopya çekerken yakalandılar İHA
  Ehliyet sınavında kopya çekerken yakalandılar Denizli'de ehliyet sınavına kopya çekmek için düzenek ile giren 2 şüpheli, ekipler tarafından yakalandı.

  Denizli'de ehliyet sınavına kopya çekmek için düzenek ile giren 2 şüpheli, ekipler tarafından yakalandı.

  Denizli'de ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Motorlu Taşıtlar Sürücü kursiyerlerine yönelik E-Sınav salonunda yapılan sınavda, gözetmenlerin şüphelendiği 2 kişi için ekipler çağrıldı. Yapılan aramada şüphelilerin kopya çekmek için kıyafetlerine düzenek kurdukları tespit edildi. Şüpheliler sınavları iptal edilerek karakola götürüldü. Şüpheli şahısların yapılan üst aramasında, 3 adet kopya düzeneğinde kullanılan cep telefonu, 1 adet telefonlara ait şarj cihazı, 1 adet telefonlara ait sim kart, 1 adet elektrik kablosu, 1 adet gps-gprs cihazı ele geçirildi.

  Yakalanan şüpheliler hakkında "6114 Sayılı Ölçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Hakkında Kanuna" muhalefet suçu çerçevesinde adli makamlarca işlem yapıldı. - DENİZLİ

 • 05.12.2022 - 15:57 ÖSYM Başkanı Ersoy, Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli personelle bir araya geldi Açıklaması AA
  ÖSYM Başkanı Ersoy, Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli personelle bir araya geldi Açıklaması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, adil sınav uygulamalarının gerçekleştirilmesini ve engellerinden bağımsız her adayın sahip olduğu bilgi ve becerilerin ölçülebilmesini amaçladıklarını bildirdi.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, adil sınav uygulamalarının gerçekleştirilmesini ve engellerinden bağımsız her adayın sahip olduğu bilgi ve becerilerin ölçülebilmesini amaçladıklarını bildirdi.
  ÖSYM Başkanı Ersoy, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, kurumda çalışan engelli personelle yemekte bir araya geldi. Başkan Ersoy, her bir engelli personelin tek tek taleplerini dinledi.
  Bayram Ali Ersoy, buradaki konuşmasında, beraber çalışmaktan mutluluk duyduğu personeline emeklerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti.
  Dünya Engelliler Günü'nün bir farkındalık vesilesi olduğunu belirten Ersoy, "Hayatı ve sevinçlerimizi paylaşmamız için hiçbir engel yok. Engelli personelimizin ve adaylarımızın yaşadığı problemlerin farkındayız ve problemlerini çözmek için çalışıyoruz. Gerek çalışma hayatında gerekse sosyal hayatta eşit imkanlar sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi çok önemli." ifadelerini kullandı.

  Devamını Oku

 • 04.12.2022 - 13:27 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı yapıldı AA
  Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı yapıldı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı (2022-Arabuluculuk) yapıldı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı (2022-Arabuluculuk) yapıldı.
  Sınav, 15 ilde toplam 46 bin 320 adayın katılımıyla, 107 bina ve 1871 salonda düzenlendi.
  Adaylara, 60 soru için 90 dakika cevaplama süresi verilen Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı'nın temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10'u, ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.
  Sınava başvuran adaylar, soruların tamamına ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişebilecek. Temel soru kitapçığı görüntüleme süreci, 14 Aralık 2022 saat 23.59'da sonlanacak.

 • 03.12.2022 - 19:51 e-YDS sonuçları açıklandı AA
  e-YDS sonuçları açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2022/13 İngilizce) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2022/13 İngilizce) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.
  ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, bugün uygulanan e-YDS 2022/13 İngilizce'nin değerlendirme işlemleri tamamlandı.
  Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

 • 02.12.2022 - 16:39 e-YDS yarın, Arabuluculuk Sınavı pazar günü yapılacak AA
  e-YDS yarın, Arabuluculuk Sınavı pazar günü yapılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, yarın Elektronik Yabancı Dil Sınavı'nın (e-YDS), pazar günü ise Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı'nın yapılacağını bildirdi.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, yarın Elektronik Yabancı Dil Sınavı'nın (e-YDS), pazar günü ise Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı'nın yapılacağını bildirdi.
  ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, bu yılın son Elektronik Yabancı Dil Sınavı yarın Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'daki e-sınav merkezlerinde İngilizce dilinde uygulanacak. 5 bin 81 adayın katılımıyla yapılacak sınavda toplam 352 personel görev alacak. e-YDS'de adaylara 80 soru için 180 dakika süre verilecek. Saat 13.45'te başlayacak e-YDS için adaylar, saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
  Arabuluculuk Sınavı 15 ilde yapılacak
  Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı ise 15 ilde, toplam 46 bin 320 adayın katılımıyla yapılacak. Sınavda emniyet dahil 6 bin 106 görevli yer alacak, 107 bina ve 1871 salonda düzenlenecek sınav saat 10.15'te başlayacak. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda adaylara 60 soru için 90 dakika cevaplama süresi verilecek.

  Devamını Oku

 • 02.12.2022 - 10:45 2022-DUS yerleştirme sonuçları açıklandı AA
  2022-DUS yerleştirme sonuçları açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2022-DUS) yerleştirme sonuçları açıklandı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2022-DUS) yerleştirme sonuçları açıklandı.
  ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 16-22 Kasım'da tercihleri alınan 2022-DUS yerleştirme işlemleri tamamlandı.
  Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden öğrenebilecek.

 • 01.12.2022 - 10:35 Yabancı öğrenciler için tanışma toplantısı düzenlendi İHA
  Yabancı öğrenciler için tanışma toplantısı düzenlendi Kilis 7 Aralık Üniversitesinde "Uluslararası Öğrenci Tanışma Toplantısı" gerçekleştirildi.

  Kilis 7 Aralık Üniversitesinde "Uluslararası Öğrenci Tanışma Toplantısı" gerçekleştirildi.

  Üniversitede Uluslararası Öğrenci Topluluğu tarafından "2022-2023 Akademik Yılı Uluslararası Öğrenci Tanışma Toplantısı", Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Aldemir ve Uluslararası İlişkiler Ofisi personelleri Öğr. Gör. Yusuf Avar ve Öğr. Gör. Emre Baran Pak katıldı. Toplantı, Aldemir, uluslararası öğrencilerin tüm öğrenciler gibi eşit şartlara sahip olduğunu ifade etti.

  Üniversite de okuyan uluslararası öğrencilerin sayısının düzenli bir şekilde arttığını ve de daha çok uluslararası öğrenci almak için çalışmaların yapıldığını vurgulayan Aldemir, 20'den fazla ülkeden öğrenciye sahip olduğunu belirtti.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 14:57 ÖSYM, Sağlık Bakanlığına ataması yapılacak personeli için tercih kılavuzunu yayımladı AA
  ÖSYM, Sağlık Bakanlığına ataması yapılacak personeli için tercih kılavuzunu yayımladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sağlık Bakanlığının 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel yerleştirmesi için aday tercih başvurularını 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında alacak.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sağlık Bakanlığının 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel yerleştirmesi için aday tercih başvurularını 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında alacak.
  ÖSYM'nin internet sitesinde, "Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2022/11): Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" ilanı yayımlandı.
  Buna göre, Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak.
  Adaylar için KPSS-2022/11 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuza göre, tercihler 30 Kasım-5 Aralık arasında yapılabilecek. Tercih işlemleri, 30 Kasım saat 14.00'te başlayacak, 5 Aralık saat 23.59'da sona erecek.
  Tercih işlemleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 13:23 Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Yeni Personel Alacak: En Çok Kadro Tıbbi Sekreter, Hemşire ve Ebelere ANKA
  Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Yeni Personel Alacak: En Çok Kadro Tıbbi Sekreter, Hemşire ve Ebelere Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli 30 bin sağlık personeli, bin 183 idari personel ile 11 bin 317 sürekli işçi alacak. 15 bin 537 atama ile tıbbi sekreterler en çok kadroyu alırken, bunu sırasıyla 5 bin 831 kişi ile hemşireler, bin 470 ebe ve bin 198 paramedik alımı kadrosu izledi. Adaylar, sürekli işçi kadrosu için İŞKUR üzerinden 28 Kasım-2 Aralık arasında, sözleşmeli personel kadrosu için ise KPSS sonuçlarına göre ÖSYM üzerinden 30 Kasım- 5 Aralık arasında başvurabilecek.

  Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli 30 bin sağlık personeli, bin 183 idari personel ile 11 bin 317 sürekli işçi alacak. 15 bin 537 atama ile tıbbi sekreterler en çok kadroyu alırken, bunu sırasıyla 5 bin 831 kişi ile hemşireler, bin 470 ebe ve bin 198 paramedik alımı kadrosu izledi. Adaylar, sürekli işçi kadrosu için İŞKUR üzerinden 28 Kasım-2 Aralık arasında, sözleşmeli personel kadrosu için ise KPSS sonuçlarına göre ÖSYM üzerinden 30 Kasım- 5 Aralık arasında başvurabilecek.
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçen hafta Sağlık Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde "85 bin yeni çalışma arkadaşımızla, 115 bin ilave personel istihdamı sağlamış olacağız" açıklamasını yapmıştı. Bu konuda ilk adım atıldı ve Sağlık Bakanlığı ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağını duyurdu.
  Sağlık Bakanlığı bin 183 sözleşmeli personel ve 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı da açtı.

  Devamını Oku

 • 28.11.2022 - 02:29 Sağlık Bakanlığı ilanları yayınlandı: 42 bin 500 personel alınacak AA
  Sağlık Bakanlığı ilanları yayınlandı: 42 bin 500 personel alınacak Sağlık Bakanlığı'nın 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvurular "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden 28 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacak.

  Sağlık Bakanlığının 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

  BAŞVURULAR 2 ARALIK'TA SONA ERECEK

  İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 559 güvenlik görevlisi (silahsız), 791 klinik destek elemanı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 188 boyacı, 121 marangoz, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 11 bin 317 sürekli işçi alınacak. Başvurular, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden 28 Kasım ile 2 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. İhtiyaç duyulan hizmet türleri ve mesleklere alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidileceği için başvurularda kişilerin "Adrese.

  Devamını Oku

 • 27.11.2022 - 10:49 Yurt dışından öğrenci kabulünde "TR-YÖS" ile standartlaşma sağlanacak AA
  Yurt dışından öğrenci kabulünde 'TR-YÖS' ile standartlaşma sağlanacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak üzere "Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı"nı (TR-YÖS) 29 Ocak 2023'te yapacak.

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak üzere "Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı"nı (TR-YÖS) 29 Ocak 2023'te yapacak.
  YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça olmak üzere 6 dilde yapılacak sınav, farklı ülkelerden adaylara Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarına başvuruda yeni kolaylık getirecek.
  TR-YÖS sonuçlarının yurt dışından öğrenci kabulünde kullanılması, YÖK tarafından yükseköğretim kurumlarına tavsiye edilecek. Sınava, YÖK Başkanlığınca belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurabilecek.
  Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri 2023 TR-YÖS, ilk defa 29 Ocak 2023'te Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek.
  Söz konusu sınav, yurt içinde 17 ilde, yurt dışında 23 ülkede, toplamda 41 sınav merkezinde uygulanacak.

  Devamını Oku

 • 26.11.2022 - 16:54 Ali Babacan: "Asgari Ücretteki; Memur, Emekli Maaşlarındaki Artış... O Hava, Enflasyon Yüksek Olduğu İçin Hazirana Kadar Sönecek. ANKA
  Ali Babacan: 'Asgari Ücretteki; Memur, Emekli Maaşlarındaki Artış... O Hava, Enflasyon Yüksek Olduğu İçin Hazirana Kadar Sönecek. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Yıl başında asgari ücrete zam verecekler. Devletin var olan her şeyini verdikleri gibi borçlanıp da verecekler. Asgari ücretteki artış, memur maaşlarındaki artış, emekli maaşlarındaki artış… O hava, enflasyon çok yüksek olduğu için hazirana kadar sönecek. O atmosferi yakalamışken Ramazan’dan önce, martın ortası gibi baskın seçim yapıp geçelim, diye düşünebilirler” dedi.

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Yıl başında asgari ücrete zam verecekler. Devletin var olan her şeyini verdikleri gibi borçlanıp da verecekler. Asgari ücretteki artış, memur maaşlarındaki artış, emekli maaşlarındaki artış… O hava, enflasyon çok yüksek olduğu için hazirana kadar sönecek. O atmosferi yakalamışken Ramazan'dan önce, martın ortası gibi baskın seçim yapıp geçelim, diye düşünebilirler" dedi.
  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, dün gece Halk TV yayınına katıldı. Babacan, seçim takvimi ile ilgili şunları söyledi:
  "Seçimle ilgili normal anayasanın söylediği bir tarih var. O da sanırım 18 Haziran, yanlış bilmiyorsam. Hatta bugün galiba ÖSYM bir sınav tarihini değiştirmiş. 18 Haziran'da seçim olursa çakışmasın, diye.
  Hükümetin ben her an bir baskın seçim çağrısında bulunabileceğini düşünüyorum. Özellikle yılbaşında asgari ücrete zam verecekler ya… Devletin var olan her şeyini verdikleri gibi borçlanıp da verecekler.

  Devamını Oku

 • 26.11.2022 - 14:45 PAÜ'de transplantasyon bilinci anlatıldı İHA
  PAÜ'de transplantasyon bilinci anlatıldı Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde Transplantasyon ve İmmünolojisi ve Genetiği Derneği (TİGED) bölge toplantısı gerçekleştirildi.

  Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde Transplantasyon ve İmmünolojisi ve Genetiği Derneği (TİGED) bölge toplantısı gerçekleştirildi.

  Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantının açılışına Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Özdel, TİGED Başkanı Prof. Dr. Aydın Türkmen, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Murat Özban, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri, öğrenciler katıldı. Açılış konuşmalarından ilkini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel yaptı. Prof. Dr. Yüksel, "Meslek hayatımda rol model olarak örnek aldığım hocalarım şu an burada. Pamukkale Üniversitesinin Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı serüveni, 2009 senesinde başlıyor. 2010 senesinde bilim dalının kurulması ve sonrasında yetiştirilen meslektaşlarımız kardeşlerimizle beraber Pamukkale Üniversitesi Çocuk Nefrolojisi ünitesi gelişti. Bugün Üniversitemizde nefroloji adına her şey yapılıyor.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 16:31 Faik Öztrak: "Sefil; Dünyanın Bildiğini, Muhalefet Söyleyince Horozlanıp Sövendir. ANKA
  Faik Öztrak: 'Sefil; Dünyanın Bildiğini, Muhalefet Söyleyince Horozlanıp Sövendir. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi. Öztrak, “Zavallı; ülkemizi hem Mali Eylem Görev Gücünün üyesi olan hem de Gri Listede bulunan tek ülke yaparak dünya aleme rezil eden sonra da muhalefet lideri kendisinden hesap sorunca küfredendir. Sefil; analar uyuşturucuya kaptırdıkları evlatlarına ağıtlar yakarken, uyuşturucu baronlarıyla poz poz fotoğraf çektirenlerdir. Tüm dünyanın gözü önünde ülkemizi kara paraya, kirli paraya, ne idüğü belirsiz paraya muhtaç edip, sonra da dünyanın bildiğini, muhalefet söyleyince horozlanıp sövendir. Namert; bu güzel ülkemizi uluslararası mafyanın saklanma, hesaplaşma ve infaz adresine dönüştürenlerdir. Gafil ise bütün bu rezaletlerin sorumluluğundan muhalefete söverek kurtulabileceğini sananın adıdır. Ülkemize tüm bu kötülükleri yapanlar tarih ve adalet önünde elbette hesap vereceklerdir” dedi. Erdoğan’ın, “Şehit edilen yavrumuzun kanının sandıkta da bırakmayalım” sözlerinin anımsatılması üzerine Öztrak, “Rezalet. Şehit yavrumuzun naaşı üzerinden siyaset çıkarmaya çalışmak, çok açık söyleyeyim vicdansızlıktır, ahlaksızlıktır. Üç yaşındaki yavrumuzun tabutunun yanına seçim sandığını koyanda vicdan falan yoktur” diye konuştu.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine tepki gösterdi. Öztrak, "Zavallı; ülkemizi hem Mali Eylem Görev Gücünün üyesi olan hem de Gri Listede bulunan tek ülke yaparak dünya aleme rezil eden sonra da muhalefet lideri kendisinden hesap sorunca küfredendir. Sefil; analar uyuşturucuya kaptırdıkları evlatlarına ağıtlar yakarken, uyuşturucu baronlarıyla poz poz fotoğraf çektirenlerdir. Tüm dünyanın gözü önünde ülkemizi kara paraya, kirli paraya, ne idüğü belirsiz paraya muhtaç edip, sonra da dünyanın bildiğini, muhalefet söyleyince horozlanıp sövendir. Namert; bu güzel ülkemizi uluslararası mafyanın saklanma, hesaplaşma ve infaz adresine dönüştürenlerdir. Gafil ise bütün bu rezaletlerin sorumluluğundan muhalefete söverek kurtulabileceğini sananın adıdır. Ülkemize tüm bu kötülükleri yapanlar tarih ve adalet önünde elbette hesap vereceklerdir" dedi.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 15:36 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Adalet Bakanlığı sınavları hafta sonu yapılacak AA
  2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Adalet Bakanlığı sınavları hafta sonu yapılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı 27 Kasım'da, Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) ise 26-27 Kasım'da yapılacak.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı 27 Kasım'da, Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) ise 26-27 Kasım'da yapılacak.
  ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2022-KPSS DHBT sınavı 30 ilde, 150 bin adayın katılımıyla düzenlenecek. Yaklaşık 20 bin görevlinin yer alacağı sınavda, adaylara 40 soru için 60 dakika cevaplama süresi verilecek.
  Sınav, 35 sınav merkezinde saat 10.15'te başlayacak. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
  Adalet Bakanlığı Sınavları üç ilde uygulanacak
  26-27 Kasım'da toplam dört sınavdan oluşan Adalet Bakanlığı Sınavları ise Ankara, İstanbul ve İzmir'de, toplamda 76 bin 974 adayın katılımıyla uygulanacak. Sınavlarda 10 bin 571 görevli yer alacak.
  TC kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık bulundurulacak.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 14:58 Gaziantep'te ehliyet sınavında kopya çekmeye çalışan 3 zanlı yakalandı AA
  Gaziantep'te ehliyet sınavında kopya çekmeye çalışan 3 zanlı yakalandı Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Motorlu Taşıtlar Sınavı'nda kopya çekmeye çalışan 3 şüpheli gözaltına alındı.

  Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Motorlu Taşıtlar Sınavı'nda kopya çekmeye çalışan 3 şüpheli gözaltına alındı.
  İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Motorlu Taşıtlar Sınavı'nın gerçekleştirileceği binaya girmeye çalışan H.N, M.Ç. ile M.A'nın üstünü aradı.
  Aramada, bu kişilerin sınavda kopya çekmek amacıyla kıyafetlerinin içine gizledikleri kamera, wi-fi cihazı ve güç kaynağı ele geçirildi.
  Zanlılar hakkında "ÖSYM Kanunu'na muhalefet" suçundan işlem yapıldı.

 • 25.11.2022 - 09:45 YKS seçim için konuşulan tarih ile çakışınca ÖSYM duyuruyu kaldırdı SonDakika.com
  YKS seçim için konuşulan tarih ile çakışınca ÖSYM duyuruyu kaldırdı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden açıklanan sınav takvimine göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumlarının 17-18 Haziran'da yapılacaktı. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli ve AK Parti kanadından seçim tarihi için daha önce 18 Haziran'ın dillendirilmesi kafaları karıştırdı. ÖSYM ise sınav takvimi duyurusunu siteden kaldırdı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, dün milyonlarca öğrencinin beklediği haberi duyurdu. ÖSYM'nin sitesinden yapılan duyuru ile 2023 sınav takvimi açıklandı.

  YKS İÇİN 17-18 HAZİRAN TARİHLERİ BELİRLENDİ

  Buna göre üniversite hayali kuran adayların, Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumlarına 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gireceği bildirildi. Açıklamada, "2023 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin 'ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi'ne, 24 Kasım 2022 günü saat 15.30'dan itibaren ÖSYM'nin internet adresinden erişilebilecektir." denildi.

  Devamını Oku

 • 25.11.2022 - 00:59 AK Parti Sözcüsü Çelik: "(YKS tarihi) Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. İHA
  AK Parti Sözcüsü Çelik: '(YKS tarihi) Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. AK Parti Sözcüsü Çelik: "(YKS tarihi) Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz.

  AK Parti Sözcüsü Çelik: "(YKS tarihi) Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır." - ANKARA

 • 25.11.2022 - 00:59 AK Parti Sözsüzü Çelik: "(YKS tarihi) Seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" İHA
  AK Parti Sözsüzü Çelik: '(YKS tarihi) Seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" dedi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" dedi.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu Toplantısı devam ederken gündeme dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz gün Düzce'de meydana gelen depreme dair açıklamalarda bulunan Çelik, vatandaşları gerçek olmayan ve kaynağı bulunmayan haberlere karşı dikkatli olunması ve hasarlı yapılara girilmemesi konusunda uyardı. İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısı hakkında konuşan Sözcü Çelik, "İstiklal Caddesi'ndeki olay sonrasında emniyet güçlerimizin çok hızlı ve etkili çalışmalar yaparak faili açığa çıkarttığını ve yakaladığını gördük. Bu Türkiye'nin bir güven ülkesi olduğunu, Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur. Şunun özellikle bilinmesini isterim bilinen ya da bilinmeyen, yansıyan ya da yansımayan onlarca eylemi güvenlik güçlerimiz.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 22:09 Sağlık Bakanı Koca: "42 bin 500 personel alımı için ÖSYM ve İŞKUR'a kılavuz gönderildi" AA
  Sağlık Bakanı Koca: '42 bin 500 personel alımı için ÖSYM ve İŞKUR'a kılavuz gönderildi' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden Sağlık Bakanlığının 2023 yılı bütçesi ile ilgili milletvekillerinin sorularını cevapladı.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden Sağlık Bakanlığının 2023 yılı bütçesi ile ilgili milletvekillerinin sorularını cevapladı. (7)
  Sağlık Bakanlığı 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: (2) "(SMA) Bilim Kurulumuz, bir başka ilaç olan, oral kullanımı olan yine etkisini göstermiş ikinci bir ilacın daha kullanımını önerdi, yine yurt dışından. Bu ilaç için kullanıma alınmak üzere işlemleri başlattık" "(Rahim ağzı kanserine yol açan virüs) HPV tanı kitleri için TÜSEB'i görevlendirdik. Ülkemizde alt yapıyı da değerlendirerek, yerli üretim HPV kitinin kullanıma alınmasını sağlayacağız"
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tedavisine ilişkin, "Bilim Kurulumuz, bir başka ilaç olan, oral kullanımı olan yine etkisini göstermiş ikinci bir ilacın daha kullanımını önerdi, yine yurt dışından. Bu ilaç için kullanıma alınmak üzere işlemleri başlattık." dedi.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 22:07 Sağlık Bakanlığı 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda AA
  Sağlık Bakanlığı 2023 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tedavisine ilişkin, "Bilim Kurulumuz, bir başka ilaç olan, oral kullanımı olan yine etkisini göstermiş ikinci bir ilacın daha kullanımını önerdi, yine yurt dışından. Bu ilaç için kullanıma alınmak üzere işlemleri başlattık." dedi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) tedavisine ilişkin, "Bilim Kurulumuz, bir başka ilaç olan, oral kullanımı olan yine etkisini göstermiş ikinci bir ilacın daha kullanımını önerdi, yine yurt dışından. Bu ilaç için kullanıma alınmak üzere işlemleri başlattık." dedi.
  Koca, Bakanlığının 2023 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
  Muayenehane kısıtlamasına ilişkin ekim ayında yürürlüğe konan yönetmelik değişikliğinin yankılarının fazla olduğu değerlendirmesinde bulunan Koca, yönetmeliğin temel amacının muayenehaneleri sınırlamak değil, hasta güvenliğini sağlamak ve özel hastanelerin planlama dışına çıkmasının engellenmesi olduğunu bildirdi.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 20:25 Çelik: Savaş politikası terimini kullanan terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordur DHA
  Çelik: Savaş politikası terimini kullanan terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordur Çelik: Savaş politikası terimini kullanan terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordurAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstiklal saldırısı sonrası TSK'nın yaptığı operasyonların bazı çevreler tarafından orantılı olmadığı şeklinde değerlendirildiğini vurgulayarak,...

  Çelik: Savaş politikası terimini kullanan terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordur

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstiklal saldırısı sonrası TSK'nın yaptığı operasyonların bazı çevreler tarafından orantılı olmadığı şeklinde değerlendirildiğini vurgulayarak, "Orantısız bir şey yok. Türkiye bu mücadeleyi hukuk kuralları içerisinde yürütüyor. Tutturmuşlar, bu bir savaş politikasıdır. Savaş iki ülke arasında olur. Savaş demek terör örgütü ile Türkiye'yi eşit göstermektir. Savaş politikası terimini kullanan kim varsa terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordur." dedi. Çelik, KKTC'nin Türk Devleti Teşkilatına gözlemci olarak kabul edilmesinin çok önemli bir başarı olduğunu ifade ederken, seçim tarihiyle ilgili de prensip olarak seçim takvimiyle sınav takviminin üst üste gelmeyeceğini kaydetti.

  AK Parti Sözcüsü Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde MKYK toplantısı ardından açıklamalarda bulundu.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 19:42 YKS sınav tarihi "Erken seçim mi var?" sorusunu akıllara getirdi! İşte AK Parti'den yapılan açıklama SonDakika.com
  YKS sınav tarihi 'Erken seçim mi var?' sorusunu akıllara getirdi! İşte AK Parti'den yapılan açıklama 2023 yılında yapılacak YKS sınavı tarihinin 17-18 Haziran olarak açıklanması ve seçimlerin normal takvime göre 18 Haziran 2023'te yapılacak olması "Erken seçim mi var?" sorusunu akıllara getirdi. Herkes bu sorunun cevabını merak ederken AK Parti'den açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Tabii ki seçim günü sınav olmayacağına göre. Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üst üste gelmez. İlgili açıklama yapılacak" dedi.

  ÖSYM, önümüzdeki yıl yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tarihini açıkladı. Takvime göre sınav 17-18 Haziran 2023'te yapılacak. Ancak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin de bu tarihte yapılacağı için herkesin aklına "Erken seçim mi var?" sorusu geldi.

  AK PARTİ'DEN YANIT

  AK Parti MKYK sonrası açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Ömer Çelik'e bu soru yöneltildi. "Seçim takvimi değişecek mi?" sorusuna yanıt veren Çelik, "Biz sevgili öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili olarak ÖSYM çalışma yapıyor. Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşırlar. Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Tabii ki seçim günü sınav olmayacağına göre. Prensip olarak seçim takvimi ile sınav takvimi üst üste gelmez. Onunla ilgili açıklama yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 18:59 AK Parti Sözcüsü Çelik: "(Barolar) Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru bir devlet olarak terörle mücadele anlamında yaptığı askeri operasyonlara 'savaş... İHA
  AK Parti Sözcüsü Çelik: '(Barolar) Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru bir devlet olarak terörle mücadele anlamında yaptığı askeri operasyonlara 'savaş... AK Parti Sözcüsü Çelik: "(Barolar) Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru bir devlet olarak terörle mücadele anlamında yaptığı askeri operasyonlara 'savaş politikası' diyorlar, sonra barışa çağırıyorlar.

  AK Parti Sözcüsü Çelik: "(Barolar) Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru bir devlet olarak terörle mücadele anlamında yaptığı askeri operasyonlara 'savaş politikası' diyorlar, sonra barışa çağırıyorlar. Adında baro olanların terör örgütünün kullandığı kavramları ve literatürü kullanarak açıklama yapması son derece vahimdir." - "(YKS tarihi) Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır."

 • 24.11.2022 - 18:54 AK Parti Sözcüsü Çelik: "Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. AA
  AK Parti Sözcüsü Çelik: 'Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. AK Parti Sözcüsü Çelik: "Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz.

  AK Parti Sözcüsü Çelik: "Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır."

 • 24.11.2022 - 18:51 AK Parti Sözsüzü Ömer Çelik: "PKK/YPG/PYD terör örgütüne DEAŞ'la mücadele için destek veriyoruz' açıklaması dünyanın en büyük yalanıdır" İHA
  AK Parti Sözsüzü Ömer Çelik: 'PKK/YPG/PYD terör örgütüne DEAŞ'la mücadele için destek veriyoruz' açıklaması dünyanın en büyük yalanıdır' AK Parti Sözsüzü Ömer Çelik: "PKK/YPG/PYD terör örgütüne DEAŞ'la mücadele için destek veriyoruz' açıklaması dünyanın en büyük yalanıdır" "(YKS tarihi) Seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" "Türkiye kendi perspektifi açısından bunu yeterli bulduğu zaman bu ülkelerin NATO üyeliğine...

  AK Parti Sözsüzü Ömer Çelik: "PKK/YPG/PYD terör örgütüne DEAŞ'la mücadele için destek veriyoruz' açıklaması dünyanın en büyük yalanıdır" "(YKS tarihi) Seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez" "Türkiye kendi perspektifi açısından bunu yeterli bulduğu zaman bu ülkelerin NATO üyeliğine 'evet' deme noktasına gelecektir" "Adında baro olanların terör örgütünün kullandığı kavramları kullanarak açıklama yapması vahimdir"
  ANKARA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçim takviminin değişmesiyle ilgili bir değerlendirmemiz yok. Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez." dedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu Toplantısı devam ederken gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 17:23 AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1) AA
  AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) açıkladığı 2023'te yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihine ilişkin olarak, "Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez." dedi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) açıkladığı 2023'te yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihine ilişkin olarak, "Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez." dedi.
  Çelik, parti genel merkezinde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı devam ederken, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
  "ÖSYM'nin bugün açıkladığı takvime göre gelecek yıl üniversite sınavı 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak. 2023 seçimlerinde normal takvimin işlemesi durumunda 18 Haziran tarihinde seçim yapılacağı ifade edilmişti. Bu durum seçim tarihinin biraz daha öne alınacağı anlamına gelir mi?" sorusu üzerine Çelik, şunları söyledi:
  "Sevgili öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili olarak ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşırlar.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 16:29 ÖSYM, 2023 sınav takvimini açıkladı DHA
  ÖSYM, 2023 sınav takvimini açıkladı ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023 yılı sınav takvimini açıkladı.

  ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2023 yılı sınav takvimini açıkladı.

  ÖSYM tarafından 2023 yılında uygulanacak sınavların tarihleri, başkanlığın internet adresinde paylaşıldı. Buna göre Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/1) 12 Mart, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 26 Mart, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 23 Temmuz, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 29 ve 30 Temmuz, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos'ta yapılacak.

 • 24.11.2022 - 16:12 ÖSYM, 2023 yılı sınav takvimini açıkladı AA
  ÖSYM, 2023 yılı sınav takvimini açıkladı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, "osym.gov.tr" internet sitesinden açıklandı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, "osym.gov.tr" internet sitesinden açıklandı.
  ÖSYM'nin açıkladığı "2023 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi"ne göre, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) 17-18 Haziran'da yapılacak. Temel Yeterlik Testi (TYT) 17 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) 18 Haziran'da gerçekleştirilecek. YKS başvuruları 9 Şubat-6 Mart 2023'te alınacak, sınavın sonuçları 20 Temmuz'da açıklanacak.
  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ise 16 Temmuz'da yapılacak, sonuçları 11 Ağustos'ta duyurulacak.
  Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz'da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 29 Temmuz'da, 2. gün oturumları 30 Temmuz'da yapılacak.
  KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos'ta düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 25 Ağustos'ta duyurulacak.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 15:47 2023 YKS oturumları 17-18 Haziran'da yapılacak SonDakika.com
  2023 YKS oturumları 17-18 Haziran'da yapılacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden açıklanan sınav takvimine göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran 2023'te gerçekleştirilecek.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, milyonlarca öğrencinin beklediği haberi duyurdu. ÖSYM'nin sitesinden yapılan duyuru ile 2023 sınav takvimi açıklandı.

  YKS, 17-18 HAZİRAN'DA YAPILACAK

  Buna göre üniversite hayali kuran adaylar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumlarına 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde girecek. Açıklamada, "2023 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin 'ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi'ne, 24 Kasım 2022 günü saat 15.30'dan itibaren ÖSYM'nininternet adresinden erişilebilecektir." denildi.

  Devamını Oku

 • 24.11.2022 - 10:45 2022-KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı AA
  2022-KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuçları açıklandı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sonuçları açıklandı.
  ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre 6 Kasım 2022'de düzenlenen 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı'na ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.
  Adaylar sınav sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ulaşabilecek.

 • 24.11.2022 - 10:12 KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı DHA
  KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

  ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-KPSS Ortaöğretim sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

  ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, "06 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ortaöğretim sınavına ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarını 24 Kasım 2022 tarihinde 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin 'https://sonuc.osym.gov.tr' adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecektir" denildi.

 • 23.11.2022 - 10:31 Yüzlerce öğrenci bu kurslarla meslek sahibi oldu İHA
  Yüzlerce öğrenci bu kurslarla meslek sahibi oldu Denizli'de Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, Aralık 2021 yılında kurulan Merkezefendi Gençlik Spor Akademisi, yüzlerce genci meslek ve iş sahibi yaptı.

  Denizli'de Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, Aralık 2021 yılında kurulan Merkezefendi Gençlik Spor Akademisi, yüzlerce genci meslek ve iş sahibi yaptı. Fiziki yeterlilik isteyen sınavlara hazırlanan gençler, verilen ücretsiz kurslar sayesinde kendilerine yeni bir yaşam kurdu.

  Denizli'de, Aralık 2021 ayından bu güne kadar Beden Eğitimi Yüksek Okulu, Polis Meslek Yüksek Okulu, Gümrük Muhafaza Memurluğu, Milli Savunma Üniversitesi ve Jandarma Meslek Yüksek Okulu gibi eğitim kurumlarına girmek için 546 öğrenci kurslara katıldı. Bu öğrencilerden 132'si başarılı olarak sınavlara kazandı ve halen eğitimlerine devam ediyorlar. Eğitim Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan proje koordinatörü Hüseyin Kaplan, Denizli Gençlikspor İl Müdürlüğü'nde 10 yıldır gençlik liderliği yaptığını belirterek, "Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisini geçen sene Aralık ayında kurduk. Yaklaşık 11 aylık süreçte çalışmalarımızdan, antrenmanlarımızdan 546 gencimiz faydalandı.

  Devamını Oku

 • 20.11.2022 - 13:03 ALES yapıldı AA
  ALES yapıldı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3) yapıldı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3) yapıldı.
  Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ALES, 81 ilde 92 sınav merkezinde 501 bina ve 6 bin 744 salonda uygulandı. ALES için 170 bin 647 aday başvuru yaptı.
  Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylara, sayısal ve sözel testlerden oluşan toplam 100 soru için 150 dakika cevaplama süresi verildi.
  ALES/3 sonuçları, 9 Aralık 2022'de açıklanacak.
  Sınav sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak.

 • 18.11.2022 - 15:58 Hafta sonu 81 ilde düzenlenecek ALES'e 170 bin 647 aday katılacak AA
  Hafta sonu 81 ilde düzenlenecek ALES'e 170 bin 647 aday katılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3) 20 Kasım Pazar günü, 170 bin 647 adayın katılımıyla 81 ilde düzenlenecek.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3) 20 Kasım Pazar günü, 170 bin 647 adayın katılımıyla 81 ilde düzenlenecek.
  ALES, bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek. 501 bina ve 6 bin 744 salonda uygulanacak sınavda, emniyet görevlisi dahil 23 bin 735 sınav görevlisi yer alacak.
  Sınav, 92 sınav merkezinde saat 10.15'te başlayacak. Adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
  Sınavda adaylara, sayısal ve sözel testlerden oluşan toplam 100 soru için 150 dakika cevaplama süresi verilecek.
  TC kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık bulundurulacak.
  "Üç ALES'e toplamda 500 binin üzerinde aday katılmış olacak"
  ÖSYM Başkanı Prof. Dr.

  Devamını Oku

 • 18.11.2022 - 09:39 Bakan Koca: Personel alımı için başvuru kılavuzları İŞKUR'a gönderildi DHA
  Bakan Koca: Personel alımı için başvuru kılavuzları İŞKUR'a gönderildi SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 yeni personelin alımı için başvuru kılavuzlarının Türkiye İş Kurumu'na (İŞKUR) gönderildiğini duyurdu.

  SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 yeni personelin alımı için başvuru kılavuzlarının Türkiye İş Kurumu'na (İŞKUR) gönderildiğini duyurdu.

  Bakan Koca, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "31 bin 183'ü sözleşmeli personel, 11 bin 317'si sürekli işçi olmak üzere, 85 bin yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42 bin 500'ünün alımı için dün başvuru kılavuzları İŞKUR'a, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM'ye gönderildi. Hepimize hayırlı olsun" dedi.

 • 17.11.2022 - 19:13 Yıldırım Kaya'dan Bakan Özer'e: "Uzmanlık, Başöğretmenlik Sınavını İptal Et. Tüm Öğretmenlerin Ücretlerinde İnsanca Yaşayabilecekleri Oranlarda... ANKA
  Yıldırım Kaya'dan Bakan Özer'e: 'Uzmanlık, Başöğretmenlik Sınavını İptal Et. Tüm Öğretmenlerin Ücretlerinde İnsanca Yaşayabilecekleri Oranlarda... CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 19 Kasım’da yapılacak kariyer basamakları sınavı öncesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e kendisinden randevu isteyen 15 eğitim sendikası ile neden görüşmediğini sordu. Kaya, “19 Kasım günü yapılacak uzmanlık, başöğretmenlik sınavını iptal et. Tüm öğretmenlerin ücretlerinde insanca yaşayabilecekleri oranlarda iyileştirme yap. Bankamatik öğretmenlerinin yanında durduğun kadar gerçek öğretmenlerin de yanında dur. Bunları yaparsan Mahmut Hoca olursun, bunları yapamazsan kulağını kaşıyan Mahmut Özet olarak tarihte yerini alırsın” çağrısı yaptı.

  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 19 Kasım'da yapılacak kariyer basamakları sınavı öncesi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e kendisinden randevu isteyen 15 eğitim sendikası ile neden görüşmediğini sordu. Kaya, "19 Kasım günü yapılacak uzmanlık, başöğretmenlik sınavını iptal et. Tüm öğretmenlerin ücretlerinde insanca yaşayabilecekleri oranlarda iyileştirme yap. Bankamatik öğretmenlerinin yanında durduğun kadar gerçek öğretmenlerin de yanında dur. Bunları yaparsan Mahmut Hoca olursun, bunları yapamazsan kulağını kaşıyan Mahmut Özet olarak tarihte yerini alırsın" çağrısı yaptı.
  CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, bugün TBMM'de Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Kasım'da yapacağı kariyer basamakları sınavı ile ilgili açıklama yaptı.

  Devamını Oku

 • 16.11.2022 - 16:49 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Haberler.com
  2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı KPSS şartsız 500 personel alımı yapacağı duyurmasının ardından adaylar Adalet Bakanlığının yayınladığı ilanın başvuru şartlarını merak ediyor. Peki 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları nelerdir? İşte detaylar...

  Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları başladı. ÖSYM de başvuru ekranı açıldı. 500 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacak. Peki 2022 Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları nelerdir? Adalet bakanlığı icra Müdür Yardımcılığı sınav başvuruları nerden ve nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

  Devamını Oku

 • 15.11.2022 - 09:45 İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde ALES mesaisi İHA
  İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde ALES mesaisi Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hafta sonu yapılacak 2022 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3) sınavı dolayısıyla kurumun 20 Kasım Pazar günü mesai yapacağı belirtildi.

  Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hafta sonu yapılacak 2022 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3) sınavı dolayısıyla kurumun 20 Kasım Pazar günü mesai yapacağı belirtildi.

  Konuyla ilgili İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "ÖSYM Başkanlığı tarafından 20 Kasım 2022 tarihinde '2022-ALES/3 yapılacaktır. Sınava katılacak adaylardan kayıp veya değiştirme nedeniyle T.C kimlik kartı almak isteyenlere 'Sınava Giriş Belgesi' ve bir adet biyometrik fotoğrafını yanında getirerek yeni T.C kimlik Kartı düzenleninceye kadar geçici kimlik belgesi verilebilmesi ve MERNİS nüfus bilgilerinde sorun olan adayların bilgi güncelleme işlemlerinin yapılabilecek. Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğünün 20 Kasım Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır" ifadelerine yer verildi. - AFYONKARAHİSAR

 • 13.11.2022 - 14:23 13 bin yeni polis alınacak! İşte 25 Kasım'a kadar yapılabilecek başvuru şartları... ANKA
  13 bin yeni polis alınacak! İşte 25 Kasım'a kadar yapılabilecek başvuru şartları... Polis Meslek Eğitim Merkezine (POMEM) lisans ve önlisans mezunları arasından 13 bin öğrenci alınacak. Kontenjanın 4 bin 40'ı kadınlara ayrıldı. 30 yaşından gün almamış adaylar yarından itibaren 25 Kasım'a kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm'den kısa boylu olmamak koşullar arasında yer alıyor.

  Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı POMEM, yeni eğitim öğretim döneminde 13 bin yeni öğrenci alacak. POMEM, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2021 veya 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan alanlar arasından lisans mezunu 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 kadın; önlisans mezunu 800 erkek, bin 800 kadın olmak üzere toplam 13 bin öğrenci alacak.

  25 KASIM'DA BAŞVURU YAPABİLECEKLER

  Adaylar 25 Kasım 2022 tarihine kadar https://www.pa.edu.tr adresinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak Aday Belirleme Ön Başvurularını yapabilecekler. 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi ( Devamını Oku

 • 13.11.2022 - 01:43 Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne 13 bin öğrenci alınacak DHA
  Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne 13 bin öğrenci alınacak POLİS Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 13 bin öğrenci alımına ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı.

  POLİS Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 13 bin öğrenci alımına ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak 13 bin öğrenci için giriş sınavı ön başvuru süreci yarın başlayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımladığı duyuruya göre, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2021 veya 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, ön lisans mezunları için yapılan 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alanlar arasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurabilecek.

  13 BİN ÖĞRENCİ ALINACAK

  POMEM'lere lisans mezunu 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 kadın, ön lisans mezunu 800 erkek, 1800 kadın olmak üzere 13 bin öğrenci alınacak. Adaylar, 14-25 Kasım tarihleri arasında.

  Devamını Oku

 • 12.11.2022 - 18:37 e-YDS sonuçları açıklandı AA
  e-YDS sonuçları açıklandı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2022/12 İngilizce) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2022/12 İngilizce) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.
  ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, bugün uygulanan e-YDS 2022/12 İngilizcenin değerlendirme işlemleri tamamlandı.
  Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

 • 12.11.2022 - 00:59 Bakan Koca: "31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz" İHA
  Bakan Koca: '31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz' Bir takım ziyaret ve toplantılar için Niğde'ye gelen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Niğde Valiliği ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

  Bir takım ziyaret ve toplantılar için Niğde'ye gelen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Niğde Valiliği ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

  Bakan Koca; Türkiye'nin son 20 yılda, başta sağlık olmak üzere pek çok alanda çığır açan gelişmeler kaydettiği söyledi. Bakan Koca; "Türkiye Yüzyılı' hedefi çerçevesinde sağlık turizminde 'Health Türkiye' çatı markasıyla ülkemizi küresel bir sağlık üssü haline getirme hedefimiz var. Sağlık alanındaki gelişme ivmemiz, sadece halkımızın en nitelikli sağlık hizmetlerine erişimini sağlamakla kalmadı, bizi sağlıkta küresel bir aktör konumuna da taşıdı. Bugün Türkiye, insanına en geniş kapsayıcılıkta ve en kolay şekilde erişebildiği, en nitelikli sağlık hizmetini sunabilen ender ülkelerden birisi haline geldi. Pandeminin etkisinde geçen son üç yılda birçok gelişmiş ülkenin sağlık sistemleri felç olurken, dimdik ayakta duran sağlık sistemimiz, başarının sağlam temeller üzerinde yükseldiğini gösterdi.

  Devamını Oku

 • 11.11.2022 - 18:15 Muharrem İnce: "Kılıçdaroğlu'nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım" İHA
  Muharrem İnce: 'Kılıçdaroğlu'nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım' Muharrem İnce: "Kılıçdaroğlu'nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım" Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik "Cari açığı eroin satarak kapatıyor" sözlerine ilişkin, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi:...

  Muharrem İnce: "Kılıçdaroğlu'nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım"
  HAKKARİ - Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik "Cari açığı eroin satarak kapatıyor" sözlerine ilişkin, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki genel başkan yardımcıları ve parti yönetimi ile Hakkari'de esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İnce, yanına gelen gençlerle özçekim yaptı. Çarşı merkezi boyunca seçim otobüsünden çalınan müzik eşliğinde vatandaşları selamlayan İnce, bir taksi durağındaki esnafla çay içtikten sonra ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu. "Devlete olan güveni yeniden tesis etmeliyiz" Şehir şehir gezerek Türkiye'yi anlatmaya çalıştıklarını söyleyen İnce, "Bakın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda 2023'ün bütçesi görüşülüyor. 565 milyar faiz ödemesi var. Tarıma ayrılan para 54 milyar, faize ayrılan para 565 milyar.

  Devamını Oku

 • 11.11.2022 - 17:08 Muharrem İnce: "Kılıçdaroğlu'nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım" İHA
  Muharrem İnce: 'Kılıçdaroğlu'nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım' Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik "Cari açığı eroin satarak kapatıyor" sözlerine ilişkin, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki genel...

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik "Cari açığı eroin satarak kapatıyor" sözlerine ilişkin, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi:

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki genel başkan yardımcıları ve parti yönetimi ile Hakkari'de esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İnce, yanına gelen gençlerle özçekim yaptı.

  Çarşı merkezi boyunca seçim otobüsünden çalınan müzik eşliğinde vatandaşları selamlayan İnce, bir taksi durağındaki esnafla çay içtikten sonra ziyaretiyle ilgili açıklamada bulundu.

  "Devlete olan güveni yeniden tesis etmeliyiz"

  Şehir şehir gezerek Türkiye'yi anlatmaya çalıştıklarını söyleyen İnce, "Bakın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda 2023'ün bütçesi görüşülüyor. 565 milyar faiz ödemesi var. Tarıma ayrılan para 54 milyar, faize ayrılan para 565 milyar. Türkiye'nin gerçeği bu.

  Devamını Oku

 • 11.11.2022 - 15:20 e-YDS, 4 ildeki 47 sınav merkezinde yarın yapılacak AA
  e-YDS, 4 ildeki 47 sınav merkezinde yarın yapılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı'na (e-YDS) yaklaşık 5 bin adayın gireceğini açıkladı.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı'na (e-YDS) yaklaşık 5 bin adayın gireceğini açıkladı.
  Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'daki toplam 47 e-Sınav merkezinde düzenlenecek sınava 5 bin 77 aday katılacak.
  Sınav sırasında emniyet görevlileri dahil 355 kişi görev alacak. Sınavda, adaylara 80 soru için 180 dakika verilecek.
  e-YDS saat 13.45'te başlayacak. Adaylar saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.
  2022 takviminde 14 e-Sınav bulunuyor
  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2022 sınav takviminde 13'ü e-YDS, 1'i e-YÖKDİL olmak üzere 14 elektronik sınavın yer aldığını söyledi.
  Teknolojik gelişmeleri sınav süreçlerinde uygulamaya gayret ettiklerini vurgulayan Ersoy, şunları kaydetti:
  "Elektronik sınavlarda geliştirilen teknolojik altyapı sayesinde sonuç açıklama ve değerlendirme işlemleri aynı gün gerçekleşmektedir.

  Devamını Oku

Advertisement