Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı törenle karşıladı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı törenle karşıladı

16.08.2022 17:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı törenle karşıladı. Şah'ın bu ziyareti yaklaşık 30 yıl aradan sonra Malezya'dan Türkiye'ye devlet başkanı seviyesinde yapılan ilk ziyaret. Baş başa yapılan görüşmeden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Şah'ın bu ziyareti yaklaşık 30 yıl aradan sonra Malezya'dan Türkiye'ye devlet başkanı seviyesinde yapılan ilk ziyaret olma özelliği taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı resmi törenle karşıladı

İKİ ÜLKENİN MİLLİ MARŞLARI ÇALINDI

Sultan Abdullah Şah, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Sultan Abdullah Şah'ın tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı, "Merhaba asker" diyerek Türkçe selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı resmi törenle karşıladı

İKİ LİDER BİRLİKTE POZ VERDİ

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sultan Abdullah Şah, merdivenlerde Türkiye ve Malezya bayrakları önünde gazetecilere poz verdi. Törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu.

BAŞ BAŞA GÖRÜŞME YAPACAKLAR

Baş başa görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı resmi törenle karşıladı
YORUMLAR
500
Ümit Özdağ: 2009'dan İtibaren Recep Tayyip Erdoğan, Fetö'nün Bir Casusluk Örgütü Olduğunu Biliyordu Ümit Özdağ: 2009'dan İtibaren Recep Tayyip Erdoğan, Fetö'nün Bir Casusluk Örgütü Olduğunu Biliyordu BAKAN SOYLU'DAN, ARDAHAN'DA DEPREMDEN ETKİLENEN KÖYLERDE İNCELEME BAKAN SOYLU'DAN, ARDAHAN'DA DEPREMDEN ETKİLENEN KÖYLERDE İNCELEME AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı İnan, Hakkari'de gençlerle buluştu Açıklaması AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı İnan, Hakkari'de gençlerle buluştu Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ı törenle karşıladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement