Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi - Son Dakika
Politika

Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi

Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi

Muş Belediyesi, 2019-2024 döneminin son Meclis Toplantısını, Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi. Tüm partilerin meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Asya, 2019-2024 döneminde şehrin inşası ve ihyasında önemli mesafeler katedildiğini vurguladı.

02.03.2024 11:58  Güncelleme: 12:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muş Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

2019-2024 döneminin son meclis toplantısı yapıldı. AK Parti, HDP ve CHP meclis üyelerinin katıldığı meclis toplantısında Belediye Başkanı Feyat Asya, genel bir değerlendirme yaptı.

Toplantıda konuşan Başkan Asya, 2019-2024 döneminde birlik ve beraberlik içerisinde şehrin inşası ve ihyasında oldukça iyi bir mesafe katedildiğine dikkat çekti.

Muş Belediyesi'nde 2019-2024 Döneminin Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

12 Nisan 2019'da başlamış oldukları süreçle, bu meclisin her türlü desteğini görerek şehrin inşası ve ihyasında oldukça iyi bir mesafe katettiklerini belirten Başkan Asya, "Bu mesafeyi katederken, sizlerle birlikte el birliği, gönül birliği ve ortak akıl birliğiyle hamdolsun bugün sahaya çıktığımızda esnafımız, eşrafımız, gencimiz, yaşlımız, kadınımız, engellimiz kısacası toplumun bütün katmanları çalıştığımıza, güzel işler yaptığımıza şehadet ediyorlar. Rabbim bizi bu şehadetlerine laik etsin ve yaptığımız hizmetleri önce kendi rızasına mahsup daha sonra da insanlarımızın yüzüne tebessüm edilmesine vesile kılsın" dedi.

Muş Belediyesi'nde 2019-2024 Döneminin Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Şehirde kangren haline gelen sorunları çözüme kavuşturarak bitirme sevinci ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Başkan Asya, "Elbette ki her birimizin yaptığı siyaset, hizmet üretmek noktasında ve ortak bir konsensüs oluşturarak, bu mecliste ne parti farkı yapıldı, ne düşünce farkı yapıldı, ne de ideoloji ayrışması yapıldı. Ortak kederimiz, ortak kaderimiz; şehrimiz dedik. Hamdolsun yapmış olduğumuz bütçelerimizi sadece iller bankasına gelen paylar ve hasbelkader kendi öz gelirlerimizle yetinmeyip devletimizin bütün kurumlarının desteğini almak suretiyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizatihi Muş'a olan ilgisini fırsata çevirmek suretiyle kangren haline gelen sorunlarımızı bitirmiş, çözmüş olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

"HİZMETTE KANAATKARLIK OLMAZ"

2019-2024 yıllarını kapsayan dönem içerisinde hayata geçirilen projelerin birkaçından söz eden Başkan Asya, "Bu şehrin altyapısını bu dönem içerisinde bitirdik. Bu şehrin doğalgazını yüzde yüzüne ulaştırmak, bu dönem içerisinde nasip oldu. Bu şehrin içme suyu projesini, bu dönem içerisinde bitirmiş olduk. Şehrin üstyapısı, sosyal donatı alanlarını, peyzaj çalışmalarını, cadde-sokak, kaldırım düzenlemelerini ve bunlarla birlikte şehirimizin güzel bir ivme kazanmasını içerisinde bulunduran süslemelerimizi bu dönemde bitirdik. Bu dönemde halk ekmek fabrikamızı bitirdik. Bu dönemde güneş enerjisi sistemimizi bitirdik. Bu dönemde en prestijli projelerimizden biri olan kent meydanı ve altındaki oto parkımızı halkımızın hizmetine sunmuş olduk. Yeterli mi? Asla yetmez. Başlangıçta da dediğimiz gibi; hizmette kanaatimiz olmaz. Hizmette kanaatkarlık olmaz" diye konuştu.

Muş Belediyesi'nde 2019-2024 Döneminin Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

BAŞKAN ASYA, MECLİS ÜYELERİNDEN HELALLİK İSTEDİ

"Daha fazla üretmek, daha fazla çalışmak, bu şehrin eksik ve aksak kalan her türlü hizmetlerine devam etmek adına tekrar bir yola çıkmış bulunmaktayız" vurgusuyla konuşmasını sürdüren Başkan Asya, "Rabbim bizleri sizlere, sizleri bizlerle birlikte kendisine karşı mahçup etmemesi duası ve dileğiyle; 5 yıldır bu mecliste hep yapıcı işler yapmak üzere bir araya gelerek konsensüs sağladığımız siz değerli kardeşlerimin benim üzerimdeki hakkı çoktur. Benim hiçbir hakkım yoktur. Varsa hakkım helali hoş olsun. Sizlerden de ağız birliğiyle helallik diliyorum. Allah sizlerden razı olsun" sözlerini kullandı.

Muş Belediyesi'nde 2019-2024 Döneminin Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Şehri daha iyi bir noktaya getirebilmek adına yeni dönemde de aynı şiar ve azimle mücadele edeceklerini anlatan Başkan Asya, "31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla tabi meclisimizin bir kısmında değişiklikler olacak. Gelecek olan arkadaşlarımız ve halkımızın takdiriyle bizlerde geleceksek inşallah, sizlerin kurmuş olduğu bu konsensüs ve bu şehrimize ortak akıl idealiyle, birlikte yürütme şiarıyla daha güzel bir şehrin inşasını sağlamak üzere mücadele edeceğiz. Allah hepinizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Başkan Asya'nın konuşmasının ardından meclis üyeleri dilek ve temennilerini ifade etmek üzere söz aldı. Toplantı meclis üyelerine plaket takdimi ile sona erdi.

Muş Belediyesi'nde 2019-2024 Döneminin Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Son Dakika Politika Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Milletvekili: İktidar Uyuşturucu ile Mücadele İçin Hiçbir Şey Yapmıyor
  23:02 CHP Milletvekili: İktidar Uyuşturucu ile Mücadele İçin Hiçbir Şey Yapmıyor

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2023 yılı faaliyet raporunu değerlendirerek, uyuşturucu ile mücadele konusunda iktidarın hiçbir şey yapmadığını belirtti. İlgezdi, 2023 yılında 251 bin 103 uyuşturucu olayının meydana geldiğini ve bu durumun vatandaşları uyuşturucu batağına sürüklediğini ifade etti. Ayrıca, 2023 yılında ele geçirilen uyuşturucu miktarlarının da endişe verici boyutta olduğunu vurguladı.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük: Organize bir saldırıyla karşı karşıyayız
  22:43 Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük: Organize bir saldırıyla karşı karşıyayız

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük, belediyeye yönelik başlatılan inceleme ve soruşturmalara ilişkin açıklama yaptı. Başkan Küçük, sistematik olarak bayrak, marş gibi değerler üzerinden organize bir saldırıyla karşı karşıya olduklarını belirtti.

 • Erdoğan'ın kritik ziyareti öncesi Irak'tan açıklama: İlişkilerde sıçrama yaşanacak
  22:32 Erdoğan'ın kritik ziyareti öncesi Irak'tan açıklama: İlişkilerde sıçrama yaşanacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 yıl aradan sonra Irak'ı ziyareti, komşu ülkede büyük yankı uyandırdı. Irak Hükümet Sözcüsü Basim el-Avvadi, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyaretiyle Irak-Türkiye ilişkilerinde önemli ve niteliksel bir sıçrama yaşanacak.'' ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da, ''Biz, Irak-Türkiye ilişkilerinin bölgemizde önemli bir örneklik teşkil edeceğine inanıyoruz.'' dedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Milli Egemenlik Konseri'ni izledi
  22:03 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Milli Egemenlik Konseri'ni izledi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen 23 Nisan Milli Egemenlik Konseri'ni izledi. Konserde, Hacıoğulları'nın özel olarak bestelediği '23 Nisan Marşı' dört çocuk solist tarafından ilk kez seslendirildi. Konserin ardından, geçmişten günümüze Türk tarihini anlatan ışık ve mapping gösterisi yapıldı.

 • Kuzey Kosova'da Arnavut Belediye Başkanlarının Görevden Alınması Seçimi Sırpların Boykotuyla Sonuçlandı
  21:38 Kuzey Kosova'da Arnavut Belediye Başkanlarının Görevden Alınması Seçimi Sırpların Boykotuyla Sonuçlandı

  Kuzey Kosova'nın kuzeyindeki 4 belediyede yapılan Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevden alınması seçimi, bölgede çoğunluğu oluşturan Sırpların boykotuyla sonuçlandı. Seçimde yüzde 0,54 katılım sağlanırken, Kosova'daki en büyük Sırp partisi olan Sırp Listesi, seçim kurallarındaki zor maddeleri gerekçe göstererek boykot etti. Bölgedeki mevcut Arnavut kökenli belediye başkanlarının görevlerini sürdürmesi bekleniyor.

 • Malatya'da Gazze ablukasının kaldırılması için yürüyüş düzenlendi
  21:24 Malatya'da Gazze ablukasının kaldırılması için yürüyüş düzenlendi

  Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu tarafından Gazze'deki ablukanın kalkması için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşte konuşan İmam Hatip Mehmet Refik Metin, Gazze'ye sahip çıkmanın önemini vurguladı. Yapılan konuşmanın ardından Gazze'de hayatını kaybedenler için oturma eylemi gerçekleştirildi.

 • TÜGVA, İzmit Belediyesinin vakfa tahsis edilen yurt protokolünün iptaline tepki gösterdi
  20:52 TÜGVA, İzmit Belediyesinin vakfa tahsis edilen yurt protokolünün iptaline tepki gösterdi

  TÜGVA Kocaeli Temsilciliği, İzmit Belediyesinin vakfa tahsis edilmiş öğrenci yurdunun protokolünü iptal etme kararına tepki gösterdi. TÜGVA üyeleri, protokolün komisyona gönderilmeden belediye meclisinde kabul edilmesini eleştirdi. TÜGVA İl Temsilcisi Mustafa Salın, belediyenin vakfı siyasi emellerine alet etmeye çalıştığını savundu. Salın, ayrıştırıcı söylemlerle iftira atanları hukuk önünde cevaplayacaklarını belirtti.

 • Irak'tan kaçan 2 PKK'lı terörist Habur'da teslim oldu
  20:45 Irak'tan kaçan 2 PKK'lı terörist Habur'da teslim oldu

  Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 PKK'lı teröristin, Habur'da Hudut Karakolu'na teslim olduğunu bildirdi. Etkin ve kararlı operasyonlar sonucunda gerçekleşen teslimat, terörle mücadeledeki başarının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.


Advertisement