Özgür Özel'den İYİ Parti'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin verdiği oyla kazanmadık - Son Dakika
Politika

Özgür Özel'den İYİ Parti'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin verdiği oyla kazanmadık

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM'de gerçekleşen grup toplantısında konuştu. İsim vermeden İYİ Parti'yi iş birliğine davet eden Özel, ''Biz bu belediyeleri, sadece CHP'lilerin verdikleri oyla kazanmadık. İstanbul'da, İstanbul İttifakı'yla, Ankara'da dürüst insanlar Başkent'i yönetsin diye destek aldık ve kazandık. Biz tüm siyasi partileri, iş birliğine, güç birliğine davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

28.11.2023 14:25  Güncelleme: 14:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM'de grup toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu. Özel, geçtiğimiz yerel seçimlerde işbirliği yaptıkları İYİ Parti'ye isim vermeden seslenerek, "Biz bu belediyeleri, sadece CHP'lilerin verdikleri oyla kazanmadık. İstanbul'da, İstanbul İttifakı'yla, Ankara'da dürüst insanlar Başkent'i yönetsin diye destek aldık ve kazandık. Biz tüm siyasi partileri, iş birliğine, güç birliğine davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TAHİR ELÇİ'Yİ ANDI

Özel'in açıklamalarından satır başları şu şekilde: "Çok sayıda parti yöneticimiz ve hukukçu arkadaşımız Diyarbakır'dalar. Diyarbakır Barosu önceki başkanı görevi sırasında ve herkesin gözlerini önünde 8 yıl önce katledilen Tahir Elçi'nin duruşmasını takip ediyorlar. Yapılması gerekenler yapılmıyor. Zaten cinayetten dakikalar sonra bir el devreye girmişti. Hukuk tesis edilinceye kadar Elçi ailesi artık adaleti bulduğuna inana kadar. Türkan Elçi'nin yüreğinde yanan ateş elbette sönmeyecek ama bir faili meçhul cinayetin aydınlatılmasının verdiği ferahlık onun içine sinene kadar bizim içimize sinmiyor. Sonuna kadar takipçisi olacağız.

İMAMOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİ

İstanbul'da Büyük Dere Atatürk Fidanlığı'nın açılışını yaptık. Elbette o da olacak, ama beton açmadık. 1928'de Atatürk'ün talimatıyla açılan onun emanetini açtık. 1997'ye kadar Bahçıvan Okulu olarak da hizmet eden çok önemli bir binayı açtık. Eski dokusuna uygun yapılmış binaları gezdik. Bir tanesi kreş, bir tanesi meslek edindirme kursu, bir tanesi İstanbul Vakfı'nın kursiyer öğrencilerinin geleceği alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. Bu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak Ekrem İmamoğlu'na teşekkür ediyoruz.

Özgür Özel'den İYİ Parti'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin verdiği oyla kazanmadık
Özgür Özel - Ekrem İmamoğlu

Belediyemiz Ankara Büyük Şehir 918 köye internet veriyor çocuklar için. 160 bin öğrenciye kırtasiye desteği 7 bin 500 öğrenciye servis desteği 12 bin ilkokul öğrencisine kantin desteği. 12 bin 500 öğrenciye otobüs abonmanı. 3 bin öğrenciye sınav ücreti desteği. 17 bin aileye düzenli ekmek. 50 bin öğrenciye süt 115 bin öğrenciye karne hediyesi 113 bin öğrenciye bayram harçlığı veriyor.

"TAYYİP BEY'İN 1 KEZ VERMEYE NAZLANDIĞINI MANSUR BEY YILDA 3 KEZ VERECEK"

Bir kereye mahsus emekliye 5 bin lira verdiler ya. Tayyip bey bilmez ama Mansur bey 20 bin emekliye ayda 1250 lira veriyor bu ay yatan ile beraber 5 bin lirayı verdik zaten bundan sonra her vermeye devam edecek. Tayyip Bey'in bir defa vermeye nazlandığını Mansur bey her yıl 3 kere verecek. Bizim gördüğümüz bir şey var. CHP'li belediyeler birbirleriyle sosyal yardımlar noktasında adeta yarışıyorlar bu iyi örneklerin ortaklaştırıldığı ve bir standardizasyonun sağlandığı bir süreci de Mart ayından sonra yapacağız. Eğer CHP'li belediyeyi seçerseniz iki yılda kurbanlık koç etten karne hediyesi alamadığınızı çocuğa karne hediyesinden ödeyemediğiniz sınav parasını ödeyecek bir belediye başkanınız olacak. Bunu 81 ilde 1000'in üzerindeki ilçede CHP'li adayları seçtiğiniz de önümüzdeki süreçte bu sıcak el sizlere de ulaşacak.

"BÜYÜL GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET EDİYORUZ"

Bu belediyeleri sadece CHP'lilerin oyuyla kazanmadık. İstanbul'da İstanbul ittifakıyla Türkiye'nin diğer yerlerinde de Millet İttifakı ile. Ankara'yı peşkeş çekenler parsel parsel satanlar İstanbul'un üstünde helikopterle Katarlılara kupon arsa satanlar değil de dürüst insanlar yönetsin diye destek aldık. Bundan sonraki süreçte de siyasi partilerle işbirliğini konuşmaya, bütün Türkiye'yi dürüst namuslu ve çalışkan insanların yönettiği belediyeleri korumaya Türkiye'ye kazandırmak için büyük güç birliğine davet ediyoruz.

Biz ancak sivil, demokratik, kadını, çocuğu, çevreyi, doğayı gören, Anayasa Mahkemesini güçlendiren anayasayı oturup konuşuruz. AK Parti- MHP'nin baş başa verip mutfaklarında pişirdikleri yemeği burnumuza dayarlarsa biz orada yokuz. biz sizinle çıkardığınız kriz üzerinden yeni anayasa değişikliklerine yaklaşmayız.

ADALET OTURUMU SONA ERECEK

Cumhuriyet Halk Partisi, 30 Kasım perşembe akşamı, 21. gününde 500. saatinde anayasaya sahip çıkma için Adalet Oturumunu sonlandıracak.

"KÜRTLER BU MEMLEKETTE DAHA AZ EŞİTTİR"

Devlet Bey benim memleketim Manisa'da Manisalı hemşehrilerimiz sandığa gidip MHP'li belediye başkanı seçebiliyorlar, mazbatasını alıp görevini yapıyor. Sizin memleketiniz Osmaniye'de MHP'li de AK Partili de görevini yapabiliyor. Tayyip Bey'in memleketi Rize'de istediği belediye başkanını seçebiliyor. Ama Diyarbakır'da, Van'da, Mardin'de, toplam 54 merkezde Kürtler belediye başkanı seçiyor ama siz kayyum atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir, sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler bu memlekette daha az eşittir.

Devlet Bey, benim ibadethanem camiler ibadethane olarak kabul ediliyor, ama Alevilerin ibadethanesi Cemevleri ibadethane kabul edilmiyor. Sünniler eşittir ama bu uygulama ve maruz kaldıkları ayrımcılık yüzünden Aleviler bu memlekette daha az eşittir. Yarın bir talimat verin Ülkü Ocakları Taksim'e çıkar, Tayyip Bey isterse Osmanlı Ocakları çıkar, 1 Mayıs olur sendikalar Taksim'e çıkamaz, 8 Mart olur kadınlar Taksim'e çıkamaz, evladını arayan Cumartesi Anneleri Taksim'e çıkamaz, muhalif gazeteciler haber yazarlar kodesten çıkamazlar. Bu ülkede iktidar yanlıları eşittir, muhaliflere düşman hukuk uyguladığınız için muhalifler daha az eşittir."

Özgür Özel\'den İYİ Parti\'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP\'lilerin verdiği oyla kazanmadık

Son Dakika Politika Özgür Özel'den İYİ Parti'ye ittifak çağrısı: Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin verdiği oyla kazanmadık - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, CHP'ye Eleştirilerde Bulundu
  17:18 İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, CHP'ye Eleştirilerde Bulundu

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, CHP yönetimine eleştirilerde bulunarak, İYİ Parti seçmeninin CHP ile yapılan ittifaktan rahatsız olduğunu söyledi. Kavuncu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkeyi kötüye götürdüğünü belirtti ve parlamenter sistemin güçlendirilmesini savundu. Ayrıca, İYİ Parti'nin İstanbul'da adayı olduğunu vurguladı ve seçmenlere CHP'nin ittifak politikasını sorgulamaları çağrısında bulundu.

 • Murat Kurum, İstanbul'da Kadınlarla Buluştu
  17:16 Murat Kurum, İstanbul'da Kadınlarla Buluştu

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beykoz Kültür Sanat Merkezi'nde (BEYSEM) düzenlenen programda kadınlarla buluştu. Programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Kurum, İSKİ'nin kaynaklarını kendi geleceği için harcadığını ve İstanbul'a bir damla içme suyu kaynağı getirmediğini söyledi.

 • Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, huzur ve asayişi sağlamak için 4 bin 190 kolluk kuvvetiyle çalışıyor
  17:16 Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, huzur ve asayişi sağlamak için 4 bin 190 kolluk kuvvetiyle çalışıyor

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat'ta huzur ve asayişi sağlamak amacıyla 4 bin 190 kolluk kuvvetiyle birlikte 7 gün 24 saat esasıyla çalıştıklarını belirtti. İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya'nın 'Türkiye'nin Huzuru' adıyla başlattığı çalışmalar kapsamında düzenlenen 'Tokat'ın Huzuru Toplantısı', Vali Numan Hatipoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 85 milyonun tamamının başımızın üzerinde yeri vardır
  17:16 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 85 milyonun tamamının başımızın üzerinde yeri vardır

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas mitinginde yaptığı konuşmada, tüm vatandaşların oyuna talip olduklarını belirtti. Terörle mücadelede strateji değişikliğine gidildiğini vurgulayan Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın bedelli askerlik konusundaki eleştirilerine yanıt verdi. Erdoğan, Sivas'tan rekor bir destek beklediklerini ifade etti ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkenin hizmetinde olduklarını söyledi.

 • Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı: Yatırımlarımız ikinci dönemde de devam edecek
  17:15 Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı: Yatırımlarımız ikinci dönemde de devam edecek

  Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yaptığı açıklamada, ulaşımda yapılan ciddi yatırımların ikinci dönemde de devam edeceğini belirtti.

 • AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, Nehir Parkı Projesi Hakkında Konuştu
  17:15 AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, Nehir Parkı Projesi Hakkında Konuştu

  AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, yerel bir basın kuruluşu canlı yayınında, gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı, değerlendirmelerde bulundu. Çetinkaya, katıldığı canlı yayında, açıkladığı gar park projesi ve nehir park projesi hakkında konuştu. Nehir Parkın Karabük'ün potansiyeline katkısının çok büyük olacağının altını çizen Çetinkaya, turizm ve sosyal etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

 • AK Parti Trabzon Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Projelerini Tanıttı
  17:15 AK Parti Trabzon Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Projelerini Tanıttı

  AK Parti Trabzon Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın, 14 ilkede toplam 61 projesini kamuoyuna duyurdu. Proje Tanıtım Toplantısı'na birçok siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Aydın, katılımcı belediyecilik anlayışı ve ortak akıl ile ilçenin mutluluğunu artırmayı hedeflediğini belirtti.

 • Meral Akşener, Etimesgut'ta oy kullanacak vatandaşa ilginç cevap verdi
  17:15 Meral Akşener, Etimesgut'ta oy kullanacak vatandaşa ilginç cevap verdi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'nın Altındağ ilçesinde esnaf ziyareti sırasında oyunu Etimesgut'ta kullanacağını öğrendiği bir vatandaşa, 'Etimesgut'u mutlaka isterim. Gıcıklık olsun' cevabını verdi.

 • Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Düşüş
  17:11 Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Düşüş

  Düzce Valisi Selçuk Aslan, jandarma ve polis ekiplerinin aldığı önlemler sayesinde kentte asayiş olaylarında yüzde 23 düşüş yaşandığını açıkladı. Vali Aslan, evden hırsızlık, işyeri hırsızlığı, oto hırsızlığı gibi suçlarda da önemli azalmalar olduğunu belirtti. Vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaya davet eden Vali Aslan, kişilere karşı işlenen suçlarda da yüzde 22 azalış sağlandığını ifade etti.

 • Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Azalma
  17:09 Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Azalma

  Düzce Valisi Selçuk Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yılın ilk 2 ayında 1597 olaya müdahale edildiği ve alınan tedbirlerle asayiş olaylarında yüzde 23 azalma sağlandığı açıklandı. Ayrıca narkotik suçlarla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda yüzde 153 artış, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelede ise 35 operasyonda 41 kişinin yakalandığı belirtildi. Terör operasyonlarında ise yüzde 115 artış olduğu ifade edildi.

 • İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni Hayata Geçirecek
  17:07 İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni Hayata Geçirecek

  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sokaklarda başıboş dolaşan sahipsiz köpeklerin büyük bir problem haline geldiğini belirterek, 'Sokak Hayvanlarını Koruma Merkezi Projesi'ni hayata geçireceklerini açıkladı.


Advertisement