Putin, Batı'ya meydan okudu: Nükleer üçlüyü geliştirmeyi planlıyoruz - Son Dakika
Politika

Putin, Batı'ya meydan okudu: Nükleer üçlüyü geliştirmeyi planlıyoruz

24 yıl sonra Kuzey Kore'yi ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkeye dönüşünde Batılı ülkelere gözdağı verdi. Putin, nükleer silah programını geliştirmeye devam edeceklerini belirterek, ''Stratejik caydırıcılığı garanti altına almak ve dünyadaki güç dengesini korumak üzere nükleer üçlüyü daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Tabii ki silahlı kuvvetlerin tüm birimlerinin potansiyelini güçlendirecek, savaş yeteneklerini artıracağız.'' ifadelerini kullandı.

21.06.2024 17:46  Güncelleme: 21:04

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore'ye yaptığı ziyaretin ardından ülkeye dönüşünde dikkat çeken ifadeler kullandı. Nükleer silah programını geliştirmeye devam edeceklerini vurgulayan Putin, "Stratejik caydırıcılığı garanti altına almak ve dünyadaki güç dengesini korumak üzere nükleer üçlüyü daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Tabii ki silahlı kuvvetlerin tüm birimlerinin potansiyelini güçlendirecek, savaş yeteneklerini artıracağız." dedi.

PUTİN'DEN BATI'YA "NÜKLEER" MESAJI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 yıl sonra ziyaret ettiği Kuzey Kore dönüşünde Batılı ülkelere meydan okudu. Kremlin Sarayı'nda askeri akademi mezunlarıyla bir araya gelen Putin, nükleer silah programını geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Putin şunları söyledi: "Bu zorlu uluslararası durumu, yeni zorlukların ve risklerin ortaya çıkmamasını dikkate alarak ileri teknolojilere ve bilime, etkili finansal ve ekonomik çözümlere dayanarak bir savunma politikası oluşturmaya ve Silahlı Kuvvetlerimizi kapsamlı bir şekilde geliştirmeye devam edeceğiz.

Putin, Batı'ya meydan okudu: Nükleer üçlüyü geliştirmeyi planlıyoruz
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

"İLERİ TEKNOLOJİ SİLAHLAR ÜZERİNDE ÇALIŞACAĞIZ"

Öncelikli olarak cephedeki birliklere ( Ukrayna'daki Rus askerlerine) farklı tiplerde insansız hava araçları, zırhlı araçlar ve yüksek hassasiyetli silahlar, saldırı uçakları, düşman tespit ve karşı batarya sistemleri, kontrol ve iletişim sistemlerinin tedarikini artıracağız. Seri üretimine başlanan diğer modern, ileri teknoloji silah ve ekipmanlar üzerinde de çalışacağız."

"NÜKLEER ÜÇLÜYÜ DAHA DA GELİŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ"

Stratejik uçaklar, kıtalararası balistik füzeler ve denizaltılardan oluşan "nükleer üçlü"yü geliştireceklerini vurgulayan Putin, "Stratejik caydırıcılığı garanti altına almak ve dünyadaki güç dengesini korumak üzere nükleer üçlüyü daha da geliştirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"SAVAŞ YETENEKLERİNİ ARTIRACAĞIZ"

Putin, "Tabii ki silahlı kuvvetlerin tüm birimlerinin potansiyelini güçlendirecek, savaş yeteneklerini artıracağız. Benzersiz özellikler ve gelecek vaat eden modeller üzerinde çalışıyoruz. Birlik ve silahların komuta ve kontrol sistemlerini daha da geliştirmeyi, muharebe eğitiminin yoğunluğunu ve kalitesini artırmayı, dost devletlerin katılımı da dahil olmak üzere tatbikatlar ve eğitimler yürütmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Putin, Batı\'ya meydan okudu: Nükleer üçlüyü geliştirmeyi planlıyoruz
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Putin, Batı'ya meydan okudu: Nükleer üçlüyü geliştirmeyi planlıyoruz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Sabri İnce: Nato ve AB tehdidine karşı olması gereken bir hamle ,kimse aksini iddia etmesin. putin akılı bir lider beğenir beğenmezsin . 27 1 Yanıtla
    Çengelköylü: TOPUN AĞZINDA BAŞTA ALMANYA VE ABD VAR KUZEY KOREYLE ORTAK NÜKLEER SİLAHLARIN ÜRETİMİ DÜNYANIN SONU DEMEKTİR BUNA NATONUN GÜCÜ YETMEZ FAZLA DEĞİL 2-5 YILLIK ZAMAN VAR 1 0
  • Mehmet Yılmaz: adam haklı beyler batının tehditlerine ne yapabilir 18 0 Yanıtla
  • Çengelköylü: BUGÜNE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ DÜNYA GENELİNDE ZEKA ÜSTÜNLÜĞÜNE SAHİP SAYILI LİDERLERDEN BİRİ KUZEY KOREYE YAKINDA ÜS KURARSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN PUTİN BU PUTİN DENDİMİ 1 SAAT DÜŞÜNECEKSİNİZ 3-5 YILA KALMAZ KUZEY LİDERİYLE KAFA KAFAYA VERİP NE SİLAHLAR ÜRETECEKLER ŞİMDİDEN SÖYLÜYORUM TOPUN AĞZINDA BAŞTA ALMANYA SONRA ABD GELİYOR YAKINDA DÜNYANIN KARIŞMASI KAÇINILMAZ…… 2 0 Yanıtla
  • Yakup Gürce: Şimdi batı düşünsün 1 0 Yanıtla

Advertisement