TBMM Başkanı Kurtulmuş: "TBMM'de, İsrail'in saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız" - Son Dakika
Politika

TBMM Başkanı Kurtulmuş: "TBMM'de, İsrail'in saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM'de kullanılan, İsrail'in saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacaklarını belirterek, "Bundan sonra da almayacağız, aldıklarımızı da atacağız. Ordulu hemşehrilerim, bugünün sonuçlarından birisi de şu olsun.

07.11.2023 20:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM Başkanı Kurtulmuş: "TBMM'de, İsrail'in bu saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız"

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış töreninde konuştu

ORDU - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, dünden itibaren TBMM olarak, TBMM'de kullanılan, İsrail'in saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacaklarını belirterek, "Bundan sonra da almayacağız, aldıklarımızı da atacağız. Ordulu hemşehrilerim, bugünün sonuçlarından birisi de şu olsun. Sizden istirhamımız, Allah rızası için, sadece lanet okumak yetmez. Bu katliama destek veren şirketlerin ürünlerini bundan sonra almayacağız ve aldırmayacağız inşallah" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'da bulunan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış törenine katıldı. Kurtulmuş, Ordu'da gün boyu gerçekleştirdiği programlarla verimli bir gün geçirdiklerini belirtti.

Ordu'ya her gelişlerinde şehirde daha güzel hizmetler yapıldığını görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Kurtulmuş, "Ordu'da yıllar içerisinde çok güzel hizmetler yapıldı. Hem merkezi hükümetimizin hem belediyelerimizin yaptığı hizmetler her türlü övgünün üstündedir. Ordu ilimizde ve ilçelerimizde yapılan hizmetlerde emeği geçen arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

"Türkiye her geçen gün her alanda daha ileriye gidiyor"

Türkiye'nin her alanda, geçen her gün daha ileriye gittiğine değinen Kurtulmuş, "Türk milleti olarak 2 günümüzü eşit geçiremeyiz. Cumhuriyetimizin birinci yüzyılında nice zorluklardan geçtik. Şimdi Cumhuriyetimizin ikinci asrındayız. Cumhuriyetimizin ikinci asrında önümüze yeni hedefler koyacağız. Milletimizin temel özelliklerinden birisi, önüne güçlü hedefler koyar, onu gerçekleştirerek yoluna devam eder" şeklinde konuştu.

"Dünyanın her yerinde yüreği yanarak, içi sızlayarak bu soruna çözüm bulmak için tarihsel bir sorumluluk hissederek mücadele eden Türkiye'dir"

Kurtulmuş, son zamanlarda dünyanın gözü önünde İsrail'in büyük bir saldırganlıkla Gazze'deki masum, mazlum halkı katlettiğini, İsrail'in Gazze halkını tarihten silmeye çalıştığını belirterek, "Böyle insanlık olur mu? Altı tane birer tonluk bombayı aynı hastane etrafına atarak orada binlerce insanın şehit olmasına vesile olmuştur. Bütün uluslararası platformlarda bu insanlık dramına son verilsin, acil bir ateşkes sağlansın ve oraya insani yardımlar yapılsın diye gayret ediyoruz. İnanın bunu samimi olarak söylüyorum ki, dünyanın her yerinde yüreği yanarak, içi sızlayarak bu soruna çözüm bulmak için tarihsel bir sorumluluk hissederek mücadele eden Türkiye'dir, Türkiye'nin Cumhurbaşkanıdır, Türkiye'nin Dışişleri Bakanıdır, Türkiye'nin bakanlarıdır, Türkiye'nin yetkilileridir" diye konuştu.

"TBMM olarak, TBMM'de kullanılan İsrail'in bu saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız"

Her alanda zalim, despot yönetime karşı ve ona destek olanlara karşı mücadeleyi sürdürmeye devam edeceklerini kaydeden TBMM Başkanı Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Dünden itibaren TBMM olarak, TBMM'de kullanılan İsrail'in bu saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız, bundan sonra da almayacağız, aldıklarımızı da atacağız. Ordulu hemşehrilerim, bugünün sonuçlarından birisi de şu olsun. Sizden istirhamımız, Allah rızası için, sadece lanet okumak, sadece şunlar şöyle olsun, böyle olsun demek yetmez. Bu katliama destek veren şirketlerin ürünlerini bundan sonra almayacağız ve aldırmayacağız inşallah."

Konuşmaların ardından TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol üyeleri ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile tesislerin açılışı gerçekleştirildi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş: "TBMM\'de, İsrail\'in saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız"
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'TBMM'de, İsrail'in saldırganlığına destek veren şirketlerin hiçbir ürününü kullanmayacağız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı
  12:54 Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı

  Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan adayı Mehmet Çerçi, Yunusemre'yi 10 yılda ihya ettiklerini ve vatandaşın gönlüne girmek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Çerçi, yeniden seçilmesi durumunda Gürle Mahallesi'nde 9 bin 875 konutluk bir proje uygulayacaklarını ve Lalapaşa, Mutlu, Laleli ve Mesir mahallelerinde depreme dayanıklı şehircilik dönüşümünü başlattıklarını açıkladı. Ayrıca, park, millet bahçesi, kamp karavan parkı, gençlik kampı ve doğal yaşam merkezi, yerel tohum merkezi, kadın konuk evi ve buz pisti ile kapalı pazar yerleri, sosyal tesis, otopark, meydan, kültür ve taziye evi projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantıya AK Parti Manisa Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı ve MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner de katıldı.

 • Kırklareli'nde 5 düzensiz göçmen yakalandı
  12:49 Kırklareli'nde 5 düzensiz göçmen yakalandı

  Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 5 düzensiz göçmen, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Göçmenler, işlemlerin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Ayrıca, göçmen kaçakçılığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı ve olaylarda kullanılan 2 araca da el konuldu.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Çerkeslerle Buluştu
  12:46 Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Çerkeslerle Buluştu

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas'ta ikamet eden Çerkeslerle bir araya geldi. Çerkesler, Başkan Yalçın'a büyük destek verdi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Demirtaş'ı ziyaret etti
  12:46 Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Demirtaş'ı ziyaret etti

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Demirtaş'ın sorunlarını bildiklerini ifade ederek, gençler başta olmak üzere her kesimden destek istedi.

 • Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Oturumunda Gündem Maddeleri Komisyonlara Havale Edildi
  12:42 Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı İlk Oturumunda Gündem Maddeleri Komisyonlara Havale Edildi

  Düzce Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunda 25 gündem maddesi görüşülerek komisyonlara havale edildi. İtfaiye Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibinin yurt dışı görevlendirmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.


Advertisement