Türkiye'yi Huzursuz Yapmak İstiyorlar" - Son Dakika

Türkiye'yi Huzursuz Yapmak İstiyorlar"

16.03.2019 19:25
Türkiye'yi Huzursuz Yapmak İstiyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki 4,5 yılda Türkiye sıçramasın ve büyümesin diye ülkeye büyük bir tezgah hazırlıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, " Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki 4,5 yılda Türkiye sıçramasın ve büyümesin diye ülkeye büyük bir tezgah hazırlıyor. Türkiye'yi huzursuz yapmak istiyorlar." dedi.

Soylu, Ereğli ilçesinde düzenlenen mitingde, vatandaşlardan destek istedi.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen terör saldırısını kınayan Soylu, şöyle konuştu:

"Sadece tek bir şey istiyoruz. Şu sizin çektiklerinizi gelecek nesiller çekmesin istiyoruz. Darbe görmesinler ve Türkiye'ye parmak sallayanları görmesinler. İnşallah gelecek nesillerimiz yurt dışına çıktığında ay yıldızlı pasaportu uzattığında dünyanın en gelişmiş ülkelerinin memurları bile benim vatandaşlarıma saygı gösterecek. Türkiye'nin etrafını ateş çemberine çevirdiler. Suriye, Irak ve Filistin, şimdi de Yeni Zelanda'da olan mesele. Bunun sorumlusu açık ve bellidir. İslam düşmanlığını körükleyenler, Avrupa'da ırkçılığa ve milliyetçiliğe müsamaha gösterenleri on yıllardır uyarıyoruz, yapmayın İslam düşmanlığını artırmayın diyoruz. Kafalarını kuma gömerek sadece iç siyaset hesabı yapanlar, insanlıktan nasibini almamışlardır. Dünyanın her yerinde fakirliklere, yoksulluklara sırtını dönenler var ancak biz Avrupa değiliz, Amerika hiç değiliz."

"Dünyaya sözü hakim olacak bir Türkiye istiyoruz"

Soylu, güçlü ve zengin bir Türkiye istediklerini belirterek, "Dünyaya sözü hakim olacak bir Türkiye istiyoruz. Ama Kılıçdaroğlu'nun istediği açık ve net: Türkiye'yi yeni bir oyuna getirmek. Seçimlerden sonraki 4,5 yılda acaba 'Türkiye'nin önüne hangi tuzakları kurarız' hesabını yapanlarla ortaklık kuruyor. Şimdi Sezai Temelli de 'Kürdistan'da biz kazanacağız' diyor. Zehirli bir dille bunu söylüyor. Sonra 'batıda da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz' diyor. Yani batıda vereceğimiz oylar, zillet ittifakınadır diyor." diye konuştu.

"Terörle mücadelede çok önemli bir noktaya geldik"

Milletin birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışanlara karşı mücadelelerini sürdüreceklerini aktaran Soylu, şöyle devam etti:

"Sezai Temelli, dün akşam canlı yayında bir şey söyledi. Orada 'biz İstanbul'da İmamoğlu'na, Ankara'da Mansur Yavaş'a destek veriyoruz ama seçim sonrası alacaklarımızı alacağız' diyor. Senet, sözleşme yapmışlar. Kemal Kılıçdaroğlu, 'önümüzdeki 4,5 yılda Türkiye sıçramasın ve büyümesin' diye ülkeye büyük bir tezgah hazırlıyor. Türkiye'yi huzursuz yapmak istiyorlar. Bu 4,5 yıllık süreçte Türkiye'nin başında kaynar kazanlar kaynatmak istiyorlar. Terörle mücadelede çok önemli bir noktaya geldik. İçişleri Bakanı olarak diyorum ki 31 Mart akşamı zayıflarsak Doğu ve Güneydoğu'da 1 Nisan sabahı 6 yaşındaki masum çocukları sokağa çıkarmazlar. Huzurumuzu yeniden elimizden alırlar. Bütün tezgah budur. Buna müsaade etmeyin, bunlara yüz vermeyin. Bölünmeyelim ve parçalanmayalım."

Soylu, uyuşturucuyla mücadelelerine devam ettiklerini anımsatarak, "57 bin uyuşturucu satıcısı ile 300 çete liderini hapse gönderdik. Eğer bunların hakkından gelmezsek, bunları yedi kat yerin dibine gömmezsek namerdiz. Ayrıca 275 mafya örgütünü de 2018 yılında çökerttik." dedi.

Mitinge, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, MHP İl Başkanı Murat Çiçek, Konya milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(Bitti)

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Türkiye'yi Huzursuz Yapmak İstiyorlar' - Son Dakika


Son Dakika

Cüneyt Çakır, BAE'ye gidiyor! Arap Körfez Ligi'nde düdük çalacak 22:26 Cüneyt Çakır, BAE'ye gidiyor! Arap Körfez Ligi'nde düdük çalacak Şampiyonlar Ligi'nde bir benzeri daha yok! Pique hem galibiyeti getirdi hem de tarihe geçti 21:50 Şampiyonlar Ligi'nde bir benzeri daha yok! Pique hem galibiyeti getirdi hem de tarihe geçti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir avuç ülke" sözleri Rusya'yı kızdırdı: Kabul edilebilir değil
Rusya'da çılgın maç! Leicester City'nin forveti attığı gol sayısıyla tarihe geçti 20:08 Rusya'da çılgın maç! Leicester City'nin forveti attığı gol sayısıyla tarihe geçti YPG'yi Türkiye korkusu sardı! Teröristler, operasyon sinyali sonrası mevzileri güçlendirmeye başladı 19:20 YPG'yi Türkiye korkusu sardı! Teröristler, operasyon sinyali sonrası mevzileri güçlendirmeye başladı İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp 18:54 İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp
Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı 17:35 Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı 14:54 Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı
Advertisement