Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren projesi Samsun, Sarp ve Trabzon'u da kapsayacak - Son Dakika
Politika

Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren projesi Samsun, Sarp ve Trabzon'u da kapsayacak

Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren projesi Samsun, Sarp ve Trabzon\'u da kapsayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hızlı tren projesinin Ankara'dan Sivas'a ulaştığını belirterek, Kırıkkale'den Çorum'a, oradan Samsun'a ulaştıracaklarını ve proje çalışmalarını bu sene başlatacaklarını söyledi. Ayrıca, AK Parti belediyeciliği ile yapılan hizmetlerin kabul edildiğini ve Trabzon'da da devam edeceklerini ifade etti.

03.02.2024 16:32  Güncelleme: 17:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hızlı treni Ankara'dan Sivas'a ulaştırdıklarını belirterek, "Şimdi Kırıkkale'den Çorum'a, oradan Samsun'a ulaştırıyoruz. İnşallah bu sene ihalesini yapacağız. Sonra da Samsun, Sarp'ın ve Trabzon'un da içinde bulunduğu proje çalışmalarını bu sene başlatıyoruz." dedi.

Uraloğlu, Beşirli Spor Salonu'nda düzenlenen Trabzon Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları tanıtım töreninde, AK Parti belediyeciliği adına en başından beri Trabzon'a bir çok hizmetler yaptıklarını ifade etti.

Karadeniz Sahil Yolu, Tanjat Yolu, Kanuni Bulvarı ve Zigana Tüneli gibi birçok iş yaptıklarını vurgulayan Uraloğlu, ilin en batısından en doğusuna kadar iş yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Uraloğlu, yaptıkları işlerin kabul edildiğini, insanların artık "Gelecekte ne yapacaksınız?" diye sorduklarını anlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Bir kaçını paylaşayım sizlerle. Murat Zorluoğlu başkanımızın başlattığı kent içi raylı sistem projesini Ulaştırma Bakanlığı bünyesine Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla aldık. Detaylı proje çalışmalarına başladık. Hızlı treni Ankara'dan Sivas'a ulaştırdık. Şimdi Kırıkkale'den Çorum'a, oradan Samsun'a ulaştırıyoruz. İnşallah bu sene ihalesini yapacağız. Sonra da Samsun, Sarp'ın ve Trabzon'un da içinde bulunduğu proje çalışmalarını bu sene başlatıyoruz. Artık eyleme geçiyoruz, bundan sonra da bütün Karadeniz ve Trabzon bunu Allah'ın izniyle görecek."

Katılımcılardan seçimlerde destek isteyen Uraloğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu salondan öyle bir ses vereceğiz ki bütün saydığım ilçeler duyacak. Sonra Rize duyacak, Giresun duyacak buradan nasıl bir ses çıktı diye. Ordu duyacak. Zigana Tüneli'ni yaptık ya Gümüşhane duyacak. Biz bu sesi yeniden duyurmaya hazır mıyız? Biz tekrar AK Parti belediyeciliği ile devam etmeye hazır mıyız? Büyükşehir başta olmak üzere bütün ilçeleri Cumhur İttifakı olarak almaya hazır mıyız? Sesimizi bütün komşu illere ve Türkiye'ye duyurmaya hazır mıyız? Allah sizlerden razı olsun, gazamız mübarek olsun. Sandıkları patlatacağız inşallah."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz da AK Parti belediyeciliği ile hizmet belediyeciliği anlayışının başladığını söyledi.

Yılmaz, AK Partili belediyelerin, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden 2000'li yılların başına kadar ihmal edilmiş şehir altyapılarını inşa etmeye uğraştığına değinerek, "Hizmet belediyeciliği, AK Parti belediyeciliği insana dokunan, insanı önemseyen insanı ön plana çıkaran noktalara doğru yöneldi. Artık adeta ülkemizde değil, dünyaya da örnek olma yönünde önemli mesafeler kat ettik." dedi.

"2024 seçimlerinde büyük bir başarı elde edeceğinizden hiç şüphem yok"

Katılımcılara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileten Yılmaz, "2024 seçimlerinde büyük bir başarı elde edeceğinizden hiç şüphem yok. Bu salondaki coşkuyu görünce buna inandım." diye konuştu.

Tören, AK Parti'nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Belediye Başkan adayı Ergin Aydın, Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim, Araklı Belediye Başkan adayı Hüseyin Avni Çebi, Arsin Belediye Başkan adayı İbrahim Küçük, Çaykara Belediye Başkan adayı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkan adayı Mehmet Aşık, Düzköy Belediye Başkan adayı Selim Çelenk, Hayrat Belediye Başkan adayı Mehmet Nuhoğlu, Köprübaşı Belediye Başkan adayı Ali Aydın, Maçka Belediye Başkan adayı Koray Koçhan, Of Belediye Başkan adayı Salim Salih Sarıalioğlu, Sürmene Belediye Başkan adayı Hüseyin Azizoğlu, Tonya Belediye Başkan adayı Osman Beşel, Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta, Yomra Belediye Başkan adayı Abdulkadir Özdemir ile MHP'nin Çarşıbaşı Belediye Başkan adayı Ahmet Keleş, Şalpazarı Belediye Başkan adayı Refik Kurukız ve Beşikdüzü Belediye Başkan adayı Barış Öztürk'ün katılımcıları selamlamasıyla sona erdi.

Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın ve Vehbi Koç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP İl Başkanı Ömer Ayar, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren projesi Samsun, Sarp ve Trabzon'u da kapsayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Afyonkarahisar'da Sivil Trafik Jandarma Otobüslerde Denetim Yaptı
  12:26 Afyonkarahisar'da Sivil Trafik Jandarma Otobüslerde Denetim Yaptı

  Afyonkarahisar'da, Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, yolcu otobüslerinde emniyet kemeri ve kural ihlali denetlemesi yaptı. Otobüse sivil olarak binen jandarma trafik personeli, emniyet kemerinin kullanımını kontrol ederken ayrıca sürücünün kural ihlali yapmadığını da kontrol etti. Yolculara ve şoföre emniyet kemeri kullanımının hayati önem taşıdığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

 • İstihdam Şubat Ayında 147 Bin Kişi Arttı
  12:24 İstihdam Şubat Ayında 147 Bin Kişi Arttı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, istihdamın şubat ayında, bir önceki aya göre 147 bin kişi artarak 32 milyon 423 bine yükseldiğini söyledi. İstihdam oranı ise 0,2 puan artarak yüzde 49,3 olarak gerçekleşti.

 • Cihat Albayrak, Perşembe Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  12:24 Cihat Albayrak, Perşembe Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Ordu'nun Perşembe Belediye Başkanı seçilen Cihat Albayrak, mazbatasını alarak göreve başladı. Albayrak, halka hizmet etme düşüncesiyle çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

 • İnegöl Belediyesi'nde Başkan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu
  12:23 İnegöl Belediyesi'nde Başkan Yardımcılarının Görev Dağılımları Belli Oldu

  İnegöl Belediyesi'nde yeni dönem başladı. Belediye Başkan Yardımcıları'nın görev dağılımları açıklandı.

 • Kütahya Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısında Görev Dağılımı Yapıldı
  12:07 Kütahya Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısında Görev Dağılımı Yapıldı

  Kütahya Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısında, meclis başkanvekilleri ile meclis katip üyeleri, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları üyelerinin asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. AK Parti üyeleri meclis başkanvekilliği görevine seçildi ve diğer görevlendirmeler de yapıldı.

 • Kayseri'de 76 kişi kesinleşmiş hapis cezasıyla yakalandı
  12:05 Kayseri'de 76 kişi kesinleşmiş hapis cezasıyla yakalandı

  Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, 7-14 Nisan tarihleri arasında 6136, 2521 ve 5729 Sayılı Kanun'a muhalefet olaylarında 76 kişi yakalandı. Ayrıca, 22 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılırken, 15 şüpheli yakalandı ve 3 şüpheli tutuklandı. Ekipler ayrıca kumar oynatılan iş yerlerine ve kumar oynayan kişilere adli ve idari işlem uyguladı.

 • Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde Yol Talebine Yanıt Verdi
  11:59 Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde Yol Talebine Yanıt Verdi

  Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa mahallesi sakinlerinin yol talebi üzerine harekete geçerek, gerekli birimlere çalışmaların başlatılması için talimat verdi. Başkan Tekin, Seyhan'ı daha güzel bir hale getirmek adına çalışacaklarını belirtti.

 • Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir
  11:56 Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir

  Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin 'CHP seçim kazandığını düşünmesin. Bu oylar tek adam rejimine tepkidir. AK Parti hala neye uğradığını anlamadı. Bu oylar bu milletin son ihtarıdır' dedi. Mutlu, genel seçimin 2026'da olacağı iddiasında bulunarak 'Sandığa gitmeyen 13 milyon oya talibiz' dedi.


Advertisement