Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti - Son Dakika
Sağlık

Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınları tarafından saldırı girişiminde bulunulan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Ziyaretin ayrıntılarını sosyal medya hesabında paylaşan Bakan Koca, "Mesaj net. Fedakarlık, ruhumuzda. Güvenlik, kırmızı çizgimizdir" ifadelerine yer verdi.

23.09.2020 03:46  Güncelleme: 07:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırı dün sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Olayın kamuoyuna yansımasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, harekete geçmiş, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün akşam saatlerinde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek burada sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Üzücü olayın ayrıntıları hakkında hastane yetkililerinden bilgi alan Bakan Koca güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

"GÜVENLİK, KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR"

Ziyarete ilişkin anları Twitter hesabından paylaşan Bakan Koca şu notu düştü:

"Yaptığımız ziyarette, dün gerçekleşen ve sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet konusunda tüm duyarlıkları harekete geçiren olayı, yaşayanların tanıklığı ve kamera kayıtlarıyla değerlendirdik. Mesaj net. Fedakarlık, ruhumuzda. Güvenlik, kırmızı çizgimizdir."

Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti

O ANLARI ANLATTILAR

Şiddet girişiminin mağdurları olan ekibin başındaki sağlık görevlisi, Koca'ya o anları anlattı. Yaralıya hemen müdahale ettiklerini, genç ölümlerde çok üzüldüklerini belirten sağlık görevlisi "Çok uğraştık, hatta ben ve uzman arkadaşım bir ara çıktık hastanın durumunun kritik olduğunu, kalbinin, solunumunun durduğu bilgisini de verdik. Hissettik, biz o ortamı. Biz girdik ve ben bir daha hiçbir şey görmedim" dedi.

Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti

"TRAVMA TAHTALARI İLE BARİYER YAPTIK"

Vefat haberini ilettiklerinde Ahmet Öztaş'ın babasının kendilerini dinleyecek durumda olmadığını belirten sağlık çalışanı, "Önce kendine vurmaya başladı hasta yakını. Sonra bir şey koptu, daha biz kapıyı kapatmadık sonuçta çıkacağız yani. Birden yüklenince biz kapıyı kapattık ve kapı esnedi bize doğru. Cam kapımız. O hengamede biz de arkaya geçtik, üzerimize falan kırılır diye travma tahtaları ile bariyer yaptık. Sonra 155'i, başhekimliği aradık" diye konuştu.Başka bir sağlık görevlisi de 11,5 yıldır aynı hastanede çalıştığını benzer olayları yaşadıklarını söyledi. Dünkü olayda ciddi manada can korkusu yaşadıklarını anlatan görevli, "Dışarıda sesleri duyuyoruz, içeride göremediğimiz için. O yüzden öyle bir barikat kurduk, kendimizi korumaya çalıştık. Çalışmaya devam ettik sonrasında. Bizim için sıkıntı yoktu" dedi.

"VATANDAŞIMIZIN BU FEDAKARLIK VE ÖZVERİYİ HİSSETMESİNİ BEKLİYORUZ"

Bunun üzerine Sağlık Bakanı Koca da sağlık çalışanlarına, bu süreci hep birlikte bir mücadele ile bir olarak sonuç alabileceklerini, pandemi özelinde inandığını dile getirerek, "1 milyon 100 bin kişinin yek vücut olarak bu mücadeleyi hiç kimsenin geride kalmayarak sürdürmesinin önemli olduğunu ama bu arada, bizim pandemi dışında da kutsal bir görevi ifa ettiğimizi biz biliyoruz. Vatandaşımızın da bu noktada empati yaparak, bu fedakarlık ve özveriyi hissetmesini sadece bekliyoruz. Tekrar geçmiş olsun" açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti
Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Bakan Koca, saldırı girişimine uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (11)

  • Ercan: Her zamanki gibi yine doktorlar ön planda. geridekiler hastanede sıfır. hiç iş yapmıyorlar. temizliği falanda doktorlar yapıyorlar.ne fedakarlık 4 2 Yanıtla Evet: Toplumda bir baltaya sap olamamışlarin şu çekememezlikleri kadar kötü bir şey yok. 0 0 ahmet: ne alaka acil hizmet bir ekip işidir 0 0
  • meriman: Saldırı girişimi demişler ya neyin girişimi? Saldırı kabul edilmesi için ölmeleri mi lazımdı? 2 0 Yanıtla EGELİ: İlla birileri mi ölecek saldırı denmesi için. sen neyin kafasından bacım 0 1
  • Tebrikler : Örnek duruşu ve göstermiş olduğu manevi destekten ötürü tebrik ederim. Keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse. O kadar açık konuşmuş ki tüylerim ürperdi. Herkesten empati beklemek en doğrusu. Herkes elini vicdanına koymalı. Orada olan herkesin yakını olabilirdi, metanetli olmak zorundayız. 2 0 Yanıtla
  • kraliçe necati: hiçbir cacık olmayan yerde edebiyat vardır 0 0 Yanıtla
  • Bravo : İç işleri bakanına örnek olsun? 0 0 Yanıtla
  • Sağlıkçalışanı: Hastanede çalışan güvenlik görevlilerine yetki verilmediği sürece bu durum değişmez 0 0 Yanıtla
  • Siradan: Ne gerek var çoğu hak ediyor insanın yüzüne bile bakmıyorlar bişey sorduğunda bakanlık iyi niyetini gösteriyor coguda kendini bulunmaz Hint kumaşı saniyor 0 0 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement