"Yabancı sayısını düşüreceğiz" sözleri sonrası Nihat Özdemir'e tepkiler çoğaldı - Son Dakika

"Yabancı sayısını düşüreceğiz" sözleri sonrası Nihat Özdemir'e tepkiler çoğaldı

27.10.2021 11:03

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı sayısının kademeli olarak düşeceğini dile getirdi. Kerem Aktürkoğlu, Rıdvan Yılmaz gibi gençlerin bu kural sayesinde ortaya çıktığını belirtti. Futbolseverler Nihat Özdemir'in bu demeçlerine tepki gösterdi.

Önümüzdeki sene yabancı kuralı 7+4, ondan sonra 6+5 uygulanacak. TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı kuralının Türk futbolcunun yetişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda konuşan Özdemir, "Bakın şimdi kulüpler altyapıdan oyuncu oynatıyor. Fenerbahçe'de bunu gördük. Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu, Beşiktaş'ta Rıdvan Yılmaz yetişti. Trabzonspor da aynı şekil. Biz bu kuralı getirmeseydik, eskisi gibi devam ederdi. 6+5'e kadar düşürmede kararlıyız"Galatasaray'da Kerem, Beşiktaş'ta Rıdvan milli takımın önemli oyuncularından oldu bu sayı daha da artacak. Milli Takım'ın yıldızları oldular" dedi.

"KARARLIYIZ"

Özdemir, yabancı sayısını düşürmekte kararlı olduklarını belirterek,"Gelecek sene yabancı kuralını 7+4, ondan sonraki sene de 6+5 yapmakta kararlıyız. Bunun faydarlarını görüyoruz. Şenol Güneş döneminde Milli Takım'da Süper Lig'den 2 oyuncu varken Stefan Kuntz, son maçlardan birinde 4, birinde de 6 Süper Lig oyuncusu kullandı. Bu sayı daha da artacak. Yabancı sayısını 7+4'e, sonra da 6+5'e düşürmede kesin kararımız var" diye konuştu.

Yabancı sayısının sürekli değişim göstermesine tepki gösteren futbolseverler, Nihat Özdemir'in bu kesin ifadelerine tepki yağdırdı.

İşte sosyal medyadaki bazı tepkiler:

'Yabancı sayısını düşüreceğiz' diyen Nihat Özdemir'e tepki yağıyor! Futbolseverlerin sabrı taştı
'Yabancı sayısını düşüreceğiz' diyen Nihat Özdemir'e tepki yağıyor! Futbolseverlerin sabrı taştı
'Yabancı sayısını düşüreceğiz' diyen Nihat Özdemir'e tepki yağıyor! Futbolseverlerin sabrı taştı
'Yabancı sayısını düşüreceğiz' diyen Nihat Özdemir'e tepki yağıyor! Futbolseverlerin sabrı taştı
 Yabancı sayısını düşüreceğiz sözleri sonrası Nihat Özdemir'e tepkiler çoğaldı

Son Dakika Spor 'Yabancı sayısını düşüreceğiz' sözleri sonrası Nihat Özdemir'e tepkiler çoğaldı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Anne kız birbirleriyle yarışıyorlar! Deren Talu, doğum gününde giydiği kıyafetle mest etti 10:30 Anne kız birbirleriyle yarışıyorlar! Deren Talu, doğum gününde giydiği kıyafetle mest etti Karamollaoğlu'ndan Beştepe'deki zirve hakkında yeni açıklama: Erdoğan, Cumhur İttifakı'na davet etti, kabul etmedim 09:15 Karamollaoğlu'ndan Beştepe'deki zirve hakkında yeni açıklama: Erdoğan, Cumhur İttifakı'na davet etti, kabul etmedim Şoförü milyonluk araca çarpan MasterChef jürisi Somer Sivrioğlu hiç oralı bile olmadı 23:32 Şoförü milyonluk araca çarpan MasterChef jürisi Somer Sivrioğlu hiç oralı bile olmadı
Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı? 15:32 Cübbeli Ahmet'in patronlara bir mesajı var: Fazla vereni dövüyorlar mı? İYİ Partili Durmuş Yılmaz özür diledi 14:46 İYİ Partili Durmuş Yılmaz özür diledi Boji'nin tramvaya tuvaletini yaptığı iddialarına İBB'den videolu yanıt! 14:10 Boji'nin tramvaya tuvaletini yaptığı iddialarına İBB'den videolu yanıt!
Bahar Candan karakolluk oldu 13:22 Bahar Candan karakolluk oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı davayı geri çekti 11:16 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na açtığı davayı geri çekti
Advertisement