Muğla - Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Deprem Bölgesi Hatay'da - Son Dakika
Yerel

Muğla - Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Deprem Bölgesi Hatay'da

Muğla - Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Deprem Bölgesi Hatay\'da

Muğla - Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol ve Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver ile birlikte depremzedelere yapılan yardımları ve enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde incelemek üzere afet bölgesi Hatay'a gitti.

16.02.2023 15:10  Güncelleme: 15:22

Muğla- Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol ve Belediye Başkan Yardımcısı Levent Ünver ile birlikte depremzedelere yapılan yardımları ve enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde incelemek üzere afet bölgesi Hatay'a gitti.

Sabah saatlerinde deprem bölgesine ulaşan Başkan Gümüş, ilk olarak Hatay'ın Arsuz ilçesinde Bodrum Belediyesi tarafından kurulan aşevini ziyaret ederek, bölgede bulunan Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile bir araya geldi. Arsuz ilçesindeki depremzedelerle görüşen ve yapılan yardımlar hakkında bilgi alan Gümüş, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Hatay'ın Defne ilçesine geçti. Gümüş, bölgede Antalya Milletvekili Cavit Arı, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, depremzedeler ve enkaz kaldırma çalışmalarını sürdüren Menteşe Belediyesi ekipleri buluştu.

Hatay ziyaretinde depremzedelerden bilgi alan Gümüş, depremin ardından tüm Türkiye'nin tek yürek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bugün burada depremin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gördük. Gerçekten tüm Türkiye için çok büyük bir acı. Şu an 11 personelimiz, bir TIR, bir  ekskavatör, iki öncü araç, bir cenaze aracı, bir arazöz, dört kamyon ile birlikte enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyoruz. Bölgeye ayrıca bin 121 battaniye, 73 ısıtıcı, iki konteyner, bir jeneratör ve bin 528 hijyen paketi ulaştı. Menteşe Belediyesi olarak elimizden gelen desteği bölge halkına ulaştırmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarına devam edecek. Tarifsiz duygular içerisindeyiz. Depremzedelerle konuştukça yaşanan depremin büyüklüğünü ve depremzedelerin duygularını daha çok anlıyorsunuz."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Muğla - Menteşe Belediye Başkanı Gümüş, Deprem Bölgesi Hatay'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement