Hakkari Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan türkülü veda - Son Dakika
Yerel

Hakkari Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan türkülü veda

Hakkari Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan türkülü vedaHAKKARİ - Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Süleyman Suvat Dilberoğlu onuruna veda yemeği verildi.

26.09.2019 00:56  Güncelleme: 00:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hakkari Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan türkülü veda

HAKKARİ - Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Süleyman Suvat Dilberoğlu onuruna veda yemeği verildi.

Valilik tarafından organize edilen yemek programında, Vali İdris Akbıyık ve Muğla iline atanan Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Süleyman Suvat Dilberoğlu, masalarını tek tek dolaştıkları davetlilerle yakından ilgilendiler. Programda bir konuşma yapan Vali İdris Akbıyık, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Dilberoğlu'na yeni görev yerinde başarılar diledi. Hakkarililerin Emniyet Müdürü Dilberoğlu'nu çok sevdiğini ifade eden Vali Akbıyık, "Biz yaklaşık 11 aydır beraber görev yaptık. Zamanın büyük bir çoğunluğunu beraber geçirdik. Dokunmadığı hiç kimse yok desem yeridir. Polisin görevi bulunduğu yerde halkın, vatandaşın canını malını korumaktır. Emniyet müdürümüz, emniyetin başı olarak bunu en iyi şekilde yapmaya, Hakkari'de huzurun, barışın, mutluluğun gelmesine elinden geldiği kadar gerek kendisi gerekse personeli ile en yüksek katkıyı sağlamaya çalıştı. Hakkari'de iyiliğin, güzelliğin, doğrunun her zaman yanında oldu. Burada insanların mutluluğu için yapması gereken ne varsa yapmaya gayret etti. Bu cennet vatanımızın en güzel bir köşesinden diğer bir köşesine gidiyor. Hakkari'den Muğla'ya gidiyor. Tabi Cilo, Sat ve İkiyaka dağlarında, Zap suyundan, Muğla'nın Bodrum'una, Marmaris'ine, Fethiye'sine göç ediyor. Bu da şunu gösteriyor ki; emniyet müdürümüz her yerde her şartta bu vatan için, bu millet için her türlü görevi yapar. Tabi devlet memurluğunun en kötü tarafı bu ayrılıklar. Ben müdürümüze bundan sonra ki hayatında ailesiyle beraber mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum. Biz inanıyoruz ki bu ülke için, bu millet için daha güzel yerlerde, daha güzel hizmetler yapacak. Gittiği her yerde mutlaka adından söz ettirecek, iz bırakacak bir emniyet müdürümüz. Şair, 'önemli olan o gök kubbede hoş bir anı bırakmaktır' diyor. Kendisinin de hoş bir anı Hakkari'de bıraktığını görüyoruz. İnşallah kendisini daha güzel yerlerde, daha güzel makamlarda görürüz" dedi.

İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ise, Hakkari'de görev yapmaktan büyük gurur duyduğunu ifade ederek, "Hakkari'ye tayinimin çıktığını duyan sanki bir daha geri dönmeyecekmişim gibi, sanki Türkiye'nin en kötü, terörün en ileri düzeyde olduğu bir yere gidiyormuşum gibi bana farklı bir gözle baktılar. İnsan bunu hissediyor. Hakkari'ye geldiğim zaman gördüm ki hiçbir yer hakkında önceden ön yargıda bulunmamak lazım. Belki cennet vatanımızın birçok bölgesinde olmayan sıcaklık ve samimiyeti Hakkari'deki insanlarımızın gözlerinde hep gördüm. Buraya davet ettiğim arkadaşlarım ne kadar sıcak, samimi insanların yaşadığı bir yer olduğunu gördüler ve tekrar tekrar gelmeyi arzu ettiler. Hakkari çok acılar çekmiş, çok büyük bedeller ödemiş ve Türkiye'de sivil şehit sayısının yanılmıyorsam en fazla olduğu il. Bu insanlar üzülmesini de ağlamasını da sevmesini de bilen insanlar, onu gördüm burada. Bu yöredeki insanları eğer severseniz, onlarda sizi çok severler. Bu açık ve net, benim geçirdiğim 3 sene her dakika hissettiğim bir duygu. Ben Hakkarilileri çok sevdim. Hakkarili insanlarla gerçekten çok sıcak ve samimi bir sinerji oluştu. Hakkari'deki insanların terörle anılmalarının üzüntüsünü en derin yaşayanlardan birisi oldum. Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, valimizin ve burada hizmet veren bütün arkadaşlarımızın, siyasilerimizin, ileri gelenlerin destek ve çabalarıyla Hakkari artık terörle, savaşla, ölümle anılan bir il olmaktan çıktı. Uluslararası spor müsabakalarının düzenlendiği bir il haline geldi. İnşallah çok daha çok güzel yerlere gelecektir. Buradaki insanların polisle bir araya gelmelerini, devletle kaynaşmalarını sağlamaya çalıştık. Bir nebze de olsa başardıysak ne mutlu bize. Başta valimiz olmak üzere tümen komutanımız, adli ve yargı teşkilatımız, Hakkari'nin ileri gelenleri, siyasi liderlerimiz gerçekten Hakkari için her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Buna yakından şahidim. En azında yapılmaya çalışılan her şeyin samimiyetle yapıldığını gördüm. İnşallah çok daha güzel günlerde çok daha iyi hedeflere ulaşmış bir şekilde Hakkari'yi göreceğiz. Kalbim hep burada olacak, sizi hiç unutmayacağım. İnşallah sizlerde unutmazsınız. Hepiniz hakkınızı helal edin, benden yana da ne varsa hepsi helal olsun. Allah'a emanet olun" şeklinde konuştu,

Hakkari Slehi Aşireti Kanat Önderi Fatih Keskin'in de bir konuşma yapmasının ardından Rengi Hakkari Sanat Topluluğu tarafından şarkılar seslendirildi. Daha sonra sahneye davet edilen Müdür Dilberoğlu, ses sanatçılarıyla birlikte şarkı söyledi. Müzik dinletisiyle sona eren programda, Vali İdris Akbıyık, yeni görev yerinde başarılar dilediği Dilberoğlu'na Hakkari'deki hizmetleri anısına üstün başarı belgesi ve plaket takdim ederek yöreye ait el dokuması kilim hediye etti.

Diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından da Dilberoğlu'na hediye takdiminde bulunuldu.

Programa Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Muammer Alper, 41'inci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Hamdi Ünal Akmeşe, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Abdulkadir Ungan, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, vali yardımcıları İdris Koç ve Aziz Gölbaşı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Hakkari eski milletvekilleri Hakkı Töre ve Esat Canan, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Hakkari Emniyet Müdürü Dilberoğlu\'ndan türkülü veda
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hakkari Emniyet Müdürü Dilberoğlu'ndan türkülü veda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Acun bombayı patlattı! Ronaldinho Survivor'a geliyor
  00:19 Acun bombayı patlattı! Ronaldinho Survivor'a geliyor

  Survivor All Star'da Acun Ilıcalı, efsane futbolcu Ronaldinho'nun yarışmaya konuk olacağını duyurdu. Ronaldinho, Sercan Yıldırım ile gösteri maçında yer alacak.

 • Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak
  00:13 Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak

  Resmi Gazete'de yer verilen ilana göre Sağlık Bakanlığı 15 bini hemşire, 2 bini ebe olmak üzere 27 bin personel alacak.

 • CHP, yönettiği Saruhanlı'da belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremedi
  20 Şub CHP, yönettiği Saruhanlı'da belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremedi

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in, yeniden aday gösterildiği ilçedeki adaylık başvurusu YSK'ya geç teslim edildiği gerekçesiyle kabul edilmedi. Parti yönetimi elektrik kesintisi nedeniyle listenin 17.08'de girildiğini öne sürerek itirazda bulundu.

 • Icardi'nin Ankaragücü tribünlerine yaptığı hareket infial yarattı
  20 Şub Icardi'nin Ankaragücü tribünlerine yaptığı hareket infial yarattı

  Ankaragücü-Galatasaray maçında tribünlerden çekilen bir görüntü infial yarattı. Söz konusu videoda Icardi'nin rakip tribünlere skandal bir hareket yaptığı görülürken, Ankaragücü kulübü TFF'ye başvuru yapacaklarını açıkladı. Sarı Kırmızılı bazı taraftarlar ise görüntünün montaj olduğunu ileri sürdü. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan ise hareketin seviyesizlik ve tribünleri sahaya indirme çabası olduğunu söyleyerek TFF'ye Icardi'nin PFDK'ya sevk edilmesi çağrısında bulundu.

 • İBB Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında İstanbul için yapılan son anket sonucunu paylaştı
  20 Şub İBB Başkan Adayı Murat Kurum canlı yayında İstanbul için yapılan son anket sonucunu paylaştı

  AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, İstanbul için yapılan son anketlerdeki durumu anlatarak, ''Anketlerde 1.5-2 puan öne geçtik.'' ifadelerini kullandı.

 • İsrail, Gazze Şeridi'nde Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı
  20 Şub İsrail, Gazze Şeridi'nde Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı

  İsrail ordusu, yüzlerce Filistinli ailenin yerlerinden edilmesinin ardından Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Zeytun Mahallesi'ne askeri saldırı başlattı. Hamas'ın altyapısına odaklanılacağı belirtilirken, binlerce Filistinli tekrar yollara düştü.

 • Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız
  20 Şub Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Arnavutlarla yaptığınız iddiayı kazandınız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'ya resmi ziyarette bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısı düzenledi. Arnavutluk'ta 3 ayda hastane inşa ettiklerini söyleyen Erdoğan, ''Bu konuda sayın Rama'yla iddiaya girmiştik. Hamdolsun 3 ay gibi rekor sürede hastanemizi inşa ettik.'' dedi. Rama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ''Sizin söylediğiniz söz gerçekleştirilir. Verilen sözler tutulur. Arnavutlarla yaptığınız bu iddiayı kazandınız. Size alenen teşekkür etmek istiyorum.'' yanıtını verdi.

 • Fatih Erbakan'ın sözlerine BBP'den tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz
  20 Şub Fatih Erbakan'ın sözlerine BBP'den tepki: Özür dilemeye davet ediyoruz

  YRP lideri Fatih Erbakan'ın, AK Parti'yle ittifak temaslarının kesilmesiyle ilgili olarak sarf ettiği ''Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 Belediye Meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP'ye teklif ettikleriyle aynı.'' sözlerine BBP'den tepki geldi. BBP Genel Başkan Yardımcısı Fehmi Güney yaptığı açıklamada, ''Kardeşlerimizin partisi olarak gördüğümüz YRP Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ı, partimiz ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.


Advertisement