Çöpe atmaktan son anda vazgeçtiği yün yumağının içinden 116 bin lira değerinde kulplu reşat altını çıktı - Son Dakika

Çöpe atmaktan son anda vazgeçtiği yün yumağının içinden 116 bin lira değerinde kulplu reşat altını çıktı

12.08.2022 13:32

İzmir'in Urla ilçesinde bir vatandaş, kabartılması için yünleri yorgancıya verdi. Yorgancı, koyun yünlerini kabarttığı esnada yumağın içinden 116 bin lira değerinde 17 adet kulplu reşat altını buldu. Yorgan sahibi Gülcan A., yün yorganı çöpe atmaktan son anda vazgeçtiklerini söyledi.

Gülcan A. isimli vatandaş, 1 Ağustos'ta annesinden kalma yünleri kabartılması için yorgancıya verdi. Gülcan A., dükkanı oğlu Bayram Akgün (38) ile birlikte işleten Nazlı Akgün'e (61) annesinden kalan yünleri çöpe atmaktan son anda vazgeçtiğini, koyun yünlerini kabarttıktan sonra yastık yapmak istediklerini anlattı.

ALTINLARI GÖRÜNCE BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADILAR

Annesine işlerinde yardım eden Nazlı Akgün'ün kızı Gülter Akyol (40) ise geçen gün koyun yünlerini kabartmaya koyuldu. İşlem sırasında kırmızı kese içerisinde çok sayıda altın bulan Akyol, durumu hemen annesi ve ağabeyine haber verdi. Dükkan sahipleri, 116 bin lira değerindeki 17 adet kulplu reşat altını gördüklerinde şok oldu. Altınların bulunmasıyla müşteriye mesaj atan Bayram Akgün ve ailesi, altınları Gülcan A.'ya teslim etti.

Çöpe atmaktan son anda vazgeçtiği yünden resmen hazine çıktı

"İÇİNDEN HAZİNE ÇIKTI"

Olayı anlatan Nazlı Akgün, "Müşteri, bohçayı atmaya kıyamadığını söyledi. Bohça annesinden kalmış. Bohça teslim edildikten 10 gün sonra kızım yardıma geldiğinde yünleri kabartmaya başladı ve kırmızı keseyi buldu. Hemen yukarı çıkıp 'Anne bu yün kimin? İçinden hazine çıktı' dedi. Müşteriyi aradık. Oğlunu yollayıp altınları aldı. Hem altınları hem de yünlerini teslim ettik" dedi.

Çöpe atmaktan son anda vazgeçtiği yünden resmen hazine çıktı

"MÜŞTERİ BİZE TEŞEKKÜR ETTİ"

Bayram Akgün ise, "Altınları ablam buldu. Hemen tezgaha altınları döktük. 17 adet altın bulduk. Müşteriye kese ve altını fotoğraflı mesajla ilettik. Kendisi bize teşekkür etti" diye konuştu. - İZMİR

Çöpe atmaktan son anda vazgeçtiği yünden resmen hazine çıktı
YORUMLAR
500
İzmir'de 80 yaşındaki kadın, 85 yaşındaki kocasını öldürdü, adli kontrol şartıyla serbest kaldı İzmir'de 80 yaşındaki kadın, 85 yaşındaki kocasını öldürdü, adli kontrol şartıyla serbest kaldı İzmir'de Kur'an-ı Kerim'i yakan 2 kişi, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan tutuklandı İzmir'de Kur'an-ı Kerim'i yakan 2 kişi, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan tutuklandı 80 yaşındaki kadının başına bastonla vurduğu kocası öldü 80 yaşındaki kadının başına bastonla vurduğu kocası öldü
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çöpe atmaktan son anda vazgeçtiği yün yumağının içinden 116 bin lira değerinde kulplu reşat altını çıktı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement