Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal Deprem Bölgesinde: "Yaşadığımız Acılar, Hak Ettiğimiz Acılar Değil. Bunları Aşmak Zorundayız" - Son Dakika
Yerel

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal Deprem Bölgesinde: "Yaşadığımız Acılar, Hak Ettiğimiz Acılar Değil. Bunları Aşmak Zorundayız"

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal Deprem Bölgesinde: "Yaşadığımız Acılar, Hak Ettiğimiz Acılar Değil. Bunları Aşmak Zorundayız"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ikinci kez gittiği deprem bölgesinde katıldığı bir televizyon programında, “Yasımızı tutarken bir taraftan da şehirlerimizde ilgili tedbirlerimizi hızla alalım. Ama bu, bir toplam kültür işi. Yaşadığımız acılar, hak ettiğimiz acılar değil. Bunları aşmak zorundayız” dedi.

19.02.2023 11:33  Güncelleme: 11:53

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ikinci kez gittiği deprem bölgesinde katıldığı bir televizyon programında, "Yasımızı tutarken bir taraftan da şehirlerimizde ilgili tedbirlerimizi hızla alalım. Ama bu, bir toplam kültür işi. Yaşadığımız acılar, hak ettiğimiz acılar değil. Bunları aşmak zorundayız" dedi.

Başkan Uysal, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından afet bölgesi Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Hatay'da incelemelerde bulundu. Uysal, Malatya'da Halk TV'de yayınlanan 'Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar' programında, Muratpaşa Belediyesi'nin Antalya ve deprem bölgesinde devam eden çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uysal, yaşanan afetin ardından radikal tedbirler alınması gerektirdiğinin altını çizerek şöyle konuştu:

"Yasımızı tutarken bir taraftan da şehirlerimizde ilgili tedbirlerimizi hızla alalım. Ama bu, bir toplam kültür işi. Bu, bir toplam devlet politikası işi, toplum bilinci işi. Başta devletin, devleti yönetenlerin, devlet kurumlarının büyük bir ciddiyetle eğilmesi lazım ve hayatın her alanında bu disiplinin sağlanması lazım. O zaman işte Türkiye, Türkiye olur. Lütfen artık daha fazla vakit kaybetmeyelim ve buna doğru ilerleyelim. Dünyada bulunduğumuz yer, ülkemizin hak ettiği bir yer değil. Yaşadığımız acılar, hak ettiğimiz acılar değil. Bunları aşmak zorundayız."

Uysal, Malatya'nın ardından Adıyaman'ın Gölbaşı, Kahramanmaraş'ın Pazarcık, Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye, Hatay'ın Hassa ve Kırıkhan ilçeleri üzerinden Antakya'ya geçti. Başkan Uysal, Hassa'da Muratpaşa Belediyesi'nin Günoğlu Grup'la oluşturduğu aşevini ziyaret etti. Uysal, depremin ilk günü kurulan ve her öğünde 3 bin 500 kişiye hizmet veren aşevinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aşevinde insani yardım amacıyla İstanbul'dan gelen ekibin de aralarında bulunduğu grupla bir araya gelen Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak depremin etkilediği beş ilde birden çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Başkan Uysal, akşam saatlerinde ise Antakya'ya ulaştı. Uysal, Antakya'da karşılaştığı durumu sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımla duyurdu:

"Şehirde arama-kurtarma çalışmalarının yerini enkaz kaldırma çalışmaları almış. Geçmişin güzelim Antakya'sı boş ve karanlık. Bir duvar yazısı fotoğrafı görmüştüm. Şöyle diyordu, 'Umudunu yitirme. Geri döneceğiz Hatay.' Hatay'ımız, Hataylımız geri dönsün. Adıyaman'ımız, Kahramanmaraş'ımız, Malatya'mız, Gaziantep'imiz, Şanlıurfa'mız, Osmaniye'miz geri dönsün. Türkiye'miz geri dönsün. Başımız sağ olsun."

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal Deprem Bölgesinde: 'Yaşadığımız Acılar, Hak Ettiğimiz Acılar Değil. Bunları Aşmak Zorundayız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement