Öykünün Başkenti Zeytinburnu Oluyor - Son Dakika

Öykünün Başkenti Zeytinburnu Oluyor

11.02.2016 09:42
Öykünün Başkenti Zeytinburnu Oluyor

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya geliyor.

Türkiye'nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali'nde bir araya geliyor.

Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi, özgün bir festivalle kültür sanat alanında Türkiye'de bir ilke imza atıyor. Türkiye'nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali'nde bir araya geliyor. Dünyanın tanınmış öykü yazarlarının ağırlanacağı festivalde beş gün boyunca, okur-yazar buluşmaları, öykü tiyatrosu, öykü okumaları, hayal kurma atölyesi ve öykü yarışmaları gerçekleştirilecek.

ULUSLARARASI ÖYKÜ FESTİVALİ ZEYTİNBURNU'NDA

16-20 Şubat tarihlerinde öykünün başkenti haline gelecek Zeytinburnu'nda, öykü yazarlığı üzerine oturumlar, metin dramatizasyonları, öykü okumaları ve bilgi evi öğrencileri için planlanan "hayal kurma atölyeleri" gibi pek çok etkinlikler gerçekleştirilecek. Beş gün boyunca sürecek festivalde; İngiltere, İran, Bosna Hersek, Ürdün, Bulgaristan, Filistin, Azerbaycan ve Makedonya'dan gelecek konuk yazarlar, Türkiye'den okur yazarlarla buluşma fırsatını yakalayacak.

Uluslararası Öykü Festivali ayrıca Zeytinburnu Bilgi Evleri'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Genç Yazarlar Öykü Yarışması Ödül Töreni'ne de ev sahipliği yapacak. Bunun yanı sıra açılış gecesi, ünlü Moğol Grubu Seda ve kapanış gecesi Grup Mesel konserleriyle öykü festivaline renk katacak. Repertuarını Anadolu halk müzikleri olarak belirleyen Grup Mesel, festivale yakışır müzikal bir ziyafetle öykü severlerin karşısında olacak.

DÜNYANIN TANINMIŞ ÖYKÜ YAZARLARI FESTİVALDE BULUŞUYOR

Onursal Başkanlığını Rasim Özdenören'in yaptığı festivale Türkiye'den; Hüseyin Su, Cemal Şakar, Ömer Lekesiz, M. Fatih Andı, Köksal Alver, Abdullah Harmancı, Handan Acar Yıldız, Güray Süngü, Naime Erkovan, İsmail Özen, Remzi Şimşek, Mukadder Gemici, İsmail Isparta, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer, Ali Görkem Userin, Yunus Emre Özsaray, Arda Arel, Aykut Ertuğrul, Bünyamin Demirci, Doğukan İşler, Ertuğrul Emin Akgün, Ali Işık, Esra Demirci, Tuna Lütfi Yukay ve Betül Nurata gibi öykü yazarları katılıyor.

Festivalin yabancı konukları arasında ise Afag Mesud, Alek Popov, Ben Okri, Filip Mursel Begovic, Hisham Bustani, Mustafa Mestur, Nenad Joldeski ve Ziad Khaddash yer alıyor. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
ADÜ atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu ADÜ atletizmde Türkiye Şampiyonu oldu Ehliyeti alınan sürücülerin trafiğe çıkması 'Kara Liste' uygulamasıyla engelleniyor Ehliyeti alınan sürücülerin trafiğe çıkması 'Kara Liste' uygulamasıyla engelleniyor Milli Uzay Programı Strateji Belgesi Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de Milli Uzay Programı Strateji Belgesi Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öykünün Başkenti Zeytinburnu Oluyor - Son Dakika


Advertisement