8 ton çöpü karış karış aradılar! İsteğine kavuşan küçük çocuk sevince boğuldu - Son Dakika

8 ton çöpü karış karış aradılar! İsteğine kavuşan küçük çocuk sevince boğuldu

31.03.2023 15:02

Zonguldak'ta tablet almak için para biriktiren Eğmen Arslan, kumbarasını istemeden çöpe attı. Ailenin başvurusu üzerine harekete geçen belediye ekipleri, çöp kamyonunu boşaltıp 8 ton çöpü didik didik arayarak kumbaraya ulaşmayı başardı. Kumbarasına kavuşan küçük Eğmen sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Uğur Mumcu Caddesi'nde oturan Eğmen Arslan, tablet almak için para biriktirmeye başladı. Harçlıklarından artırdığı paraları teneke kutudan dönüştürdüğü kumbarada biriktiren Eğmen, kutuyu bir çöp poşetine sardı.

Tablet almak için para biriktirdiği kumbarayı yanlışlıkla çöpe attı

KUMBARASINI YANLIŞLIKLA ÇÖPE ATTI

Poşeti daha sonra yanlışlıkla çöp kutusuna atan Eğmen, yaptığı hatanın farkına ertesi sabah vararak ailesine bildirdi. Oğlundan aldığı bilgiyi hızla Çaycuma Belediyesi Halk Masası'na bildiren Baba Okay Arslan, kumbaranın bulunması konusunda kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

Tablet almak için para biriktirdiği kumbarayı yanlışlıkla çöpe attı

8 TON ÇÖPÜ KARIŞTIRAN EKİPLER KUMBARAYI BULDU

İhbar üzerine harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgeden çöp toplayan kamyonu tespit ederek güvenli bir alana getirdi. Burada kamyonu boşaltan ekipler, 8 ton çöpü tek tek karıştırarak kumbarayı buldu.

Tablet almak için para biriktirdiği kumbarayı yanlışlıkla çöpe attı

SEVİNÇ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İçinde çok miktarda para bulunan poşet içindeki kumbarayı sevinç gözyaşlarıyla teslim alan Eğmen Arslan, ekiplere teşekkür etti. Kumbarada birikenin helal para olduğunu söyleyen Baba Okay Arslan ise duyarlı davranışın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • DertLiiii: Acaba kaç para vardı içinde ne kadar biriktirmişti kafamda deli sorular çok güzel haber çok sagolun Cevap Yaz 9 3 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Yerel 8 ton çöpü karış karış aradılar! İsteğine kavuşan küçük çocuk sevince boğuldu - Son Dakika


Advertisement